+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Kaip teisingai pasirinkti kelionę?

Kaip teisingai pasirinkti kelionę?

Lietuviai garsėja tuo, kad yra tikri darboholikai. Dirbti viršvalandžius yra visiškai normalu. Jau greičiau tas, kuris eis namo laiku pasirodys keistokai... Na, darbštūs mes ir tuo didžiuojamės. Bet neveltui yra posakis „Kaip dirbame, taip ir ilsimės“. Tad sakykite, ką norit, bet poilsio reikia visiems! Absoliučiai visiems. O dar geriau, geros, kokybiškos atostogos už jūrų marių, kad visiškai atitrūkti nuo kasdienybės. Taigi, atostogos... Net malonus šiurpuliukas nubėga.. O jei jau ir diena kalendoriuje pažymėta – galiu vadintis laimingiausiu žmogumi! Bet.. čia iškyla kitas baubas...“ O ką daryti per atostogas? Kur keliauti? Dar baisiau – kur pirkti, kai aplink tokia suirutė? O gal geriau viską daryti pačiam?“ Tikrai taip, šiuo metu yra atsivėrusios beveik begalinės galimybės keliauti savarankiškai, dažnu atveju ir gerokai sutaupyti. Galime keikti, kad Ryanair, Wizzair ir kt. pigių skrydžių bendrovės yra tiesiog „skraidantys autobusai“ (yra tekę girdėti net ir tokį palyginimą), kad žmonės grūdasi kaip kokia banda, kad tik vietą kokią užimti. Tarsi tos 2-3 val. skrydžio nulemtų visas atostogas. Kad ir kaip ten bebūtų, bet tik jų dėka į Maroką gali pagauti skrydžius už 90 € į abi puses (ir nereikės naktį oro uoste sėdėti!).


Tad jau nusprendėm, keliausim savarankiškai. Tuomet prasideda paieškos. Savarankiškų kelionių pasiūlymų Lietuvoje taip pat yra daug. Kaip nepasimesti? Kaip išsirinkti tai, ko nori ir nenusivilti?..

Specialiai Jums paruošėme kelių patarimų sąrašą, kuris padės Jums lengviau išsirinkti idealiausiai Jūsų norus atitinkančią kelionę.

Pirmas dalykas, į kurį mes visada žiūrime yra kaina. Taigi įsivaizduokime, kad prieš akis turime 3 pasiūlymus į Portugaliją skirtingomis kainomis. Pradėkime žiūrėti, kas būtent įeina į kainą.

1. Kelionės trukmė. Labai svarbu, kiek laiko Jūs praleisite toje šalyje. Dažniausiai pigiausias pasiūlymas bus ir trumpesnis (logiška – mažiau nakvynių, mažesnė kaina). Labai gerai įvertinkite kiek laiko Jums reikia gerai pailsėti. Kad iš atostogų negrįžtumėte dar labiau susierzinę, nes laiko buvo per mažai...

2. Skrydžio trukmė. Kalbame apie savarankiškas keliones, o ne apie kelionių organizatorių paketus. Tokios kelionės ne retai turi skrydžius su persėdimais. Pavyzdys, Kanarų salos, Marokas, Portugalija ir pan. Persėdimai tai tikrai jokia bėda, jei jie yra patogūs, protingos trukmės. Dažnu atveju „labai pigus“ skrydis gali trukti apie 25-30 val. Tai reiškia, kad dar kokias 14-18 valandų Jūs turėsite praleisti oro uoste. Arba užsisakyti papildomai viešbutį, kas ir iškels kainą. Taigi, gal geriau pasirinkti šiek tiek brangesnį, bet žymiai patogesnį skrydį. Šioje vietoje persėdimo laiką rinkitės protingai. Ne pasiimkite ir pernelyg trumpo. 1,5 val. persėdimo laiko galėtų ir užtekti, bet tik tuo atveju, jei skrydžiai nevėluos nei minutės. O to garantuoti negali niekas. Pigios skrydžių bendrovės neprisiima atsakomybės už tai, kad Jūs pavėlavote į kitą skrydį. Kelionių agentūros dėl to taip pat nekaltos. Optimalus laikas 3-5 val. galite net ir 12 val. persėdimą pasiimti, jei tik jis bus dienos metu. Taip nušausite du zuikius ir aplankysite dar vieną miestą. O nakvoti nereikės.



3. Apgyvendinimas. Na, tai turbūt bene svarbiausia kelionės detalė. Čia ir vėl reikia gerai apmąstyti, ko Jūs norite. Ar Jums reikia tik stogo virš galvos ir faktiškai Jūs galite apsistoti hosteliuose po 6-8 asmenis viename kambaryje (tai, beje, pigus ir geras variantas jaunimui, norintiems daugiau laiko keliauti). Ar visgi Jūs, nors ir planuojate keliauti, bet norėtumėte gyventi jaukiau ir patogiau. Įvertinkite viską, kokioje vietoje yra įsikūręs viešbutis, pasižiūrėkite atsiliepimus internete. Labai geras internetinis puslapis tam yra TripAdvisor.com, kiti mėgsta paskaityti atsiliepimus ir garsiajame booking.com (patarimas: protingai įvertinkite atsiliepimus. Atsiliepimai, kurie parašyti prieš 2-5 metus dažnai jau gali būti nebe tokie objektyvūs. Juk visi stengiasi pasitaisyti).



4. Maitinimas. Palyginkite, koks maitinimo tipas yra siūlomas ir pagalvokite, ar Jums tikrai reikia „viskas įskaičiuota“. Jeigu planuojate keliauti po apylinkes ir į viešbutį grįžti tik pernakvoti, rekomenduojame rinktis kambarį su pusryčiais arba su pusryčiais ir vakarienėmis. Gal būt Jums netgi tiktų studija ar apartamentai be maitinimo, bet su virtuvėlėmis, kur galėsite savarankiškai ruošti maistą. Jeigu planuojate pasyviai leisti laiką, mėgautis paplūdimiu, naudotis visais viešbučio teikiamais malonumais rinkitės viešbučius kurie siūlo pilną maitinimą, kad nereikėtų rūpintis užkandžiais ar gėrimais.

5. Pervežimas. Dažnai pasiūlymuose keliaujant individualiai, pervežimas būna neįtrauktas. Tai suprantamas dalykas, nes savarankiška kelionė tą ir reiškia „keliauju savarankiškai“. Dažnai keliautojai pasirenka išsinuomoti automobilį ir pakeliauti nepriklausomai. Tačiau yra ir kita nemaža keliautojų dalis, kuriems visgi tokių paslaugų reikia. Viskas ko Jums reikia, tai tiesiog kreiptis į vieną ar kitą kelionių agentūrą ir tokias paslaugas Jums tikrai pasiūlys. Net jei ir neimsite iš jų visų kitų paslaugų (skrydžio ar viešbučio).

6. Bagažas. Atsiminkite, kad skrendant su pigiomis skrydžio bendrovėmis registruoto bagažo įprastai nebūna. Į kainą įskaičiuojamas tik rankinis bagažas. Deja, registruotas bagažas galutinę kainą gali tikrai iškelti, ypatingai, jei skrydis yra su persėdimais (juk tai reiškia, kad viso bus 4 skrydžiai – 2 pirmyn ir 2 atgal). Bet ar būtina vykstant į kelionę su savimi pasiimti visus namus? Dažnai prisidedame daiktų tiek, kad dalies jų net neišsitraukiame. O 10 kg rankinio bagažo dažnu atveju tikrai pakanka. Patarimas: puikus ir išbandytas būdas kaip susipakuoti lagaminą filmuke žemiau. 

Kelionės, kurių verta laukti