Aviabilieto įsigijimo gidas

Pateikiame keturis žingsnius, kurie Jums padės įsigyti bilietus pigiau ir Jūs būsite saugūs, jog nieko nepraleidote

 


 

1. PIGAUS IR PATOGAUS SKRYDŽIO PASIRINKIMAS

Jei Jūs nesate prisirišę prie konkrečios skrydžio datos, ar dar nenusprendėte kur skristi, rekomenduojame pigiausio skrydžio paiešką pradėti nuo atsinaujinančio žemiausių kainų sąrašo:

Žemiausių kainų sąrašas į vieną pusę 

Žemiausių kainų sąrašas į abi puses

 

 • Žemiausių kainų sąraše, paspaudę ant pageidaujamos krypties, pamatysite sugeneruotą detalesnį kainų sąrašą su įvairiomis skrydžių datomis. Pigiausią kainą matysite kiekvieno mėnesio viršuje.

 

 • Palyginę kainas, maršruto sąlygas ir apsisprendę, kuris skrydis tinkamiausias, toliau pereikite prie užsakymo žingsnio.


 

 • Renkantis skrydžius visada rodomi Mažiausios kainos pasiūlymai, bet informaciją taip pat galite rikiuoti pagal Geriausią kainą/trukmę, arba Trumpiausius skrydžius.

 
 

 • Jei pateikti skrydžiai netenkina, pavyzdžiui, pernelyg ilgas skrydžio laikas, persėdimai skirtinguose oro uostuose, rekomenduojame pasinaudoti funkcionaliu filtru

 

Tai svarbu!

 • Renkantis skrydį, atkreipkite dėmesį į skrydžio kortelėje pateiktą informaciją apie skrydžio trukmę ir persėdimus, jei skrydis netiesioginis – koks laiko tarpas tarp skrydžių tarpinėje stotelėje. Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, ar persėdimas vyksta tame pačiame oro uoste, ar reikės pervažiuoti į kitą tame mieste esantį oro uostą ir ar spėsite tai padaryti. Kartais verta rinktis kiek brangesnį, bet tiesioginį skrydį ir išvengti sumaišties. Esant persėdimui tame pačiame oro uoste, rekomenduojame rinktis skrydžius su ne trumpesniu nei 1.30 val. trukmės persėdimu.
 • Pigių skrydžių bendrovės bilietų pardavimo algoritmai nėra aiškūs, bet pastebėta, kad pradžioje parduodami patys pigiausi bilietai, vėliau kainos kelis kartus auga. Pavyzdžiui, gali būti, kad pigiausių bilietų yra 20, kurių kainos skiriasi. Jei lieka vienas bilietas po 30 €, o Jūs norite užsakyti daugiau (2-5 vnt.) bilietus, sistema automatiškai siūlys visus bilietus aukštesne kaina, kaip pvz. po 60 €. Išskaidę užsakymą sutaupysite: pirmu užsakymu nusipirksite vieną bilietą, o kitu – likusius.
 • Atminkite, jog Vaikams ir kūdikiams galioja skirtingos taisyklės >>
   

2. PASIRINKTO SKRYDŽIO UŽSAKYMAS

  

Rankinis ir registruotas bagažas

Pigių skrydžių bendrovės RYANAIR ir WIZZAIR į bilieto kainą įskaičiuoja rankinį bagažą.

 • Ryanair skrydžiams galite pasiimti du vienetus rankinio bagažo. Didesnysis lagaminas turi sverti iki 10 kg, o išmatavimai neturėtų viršyti 55x40x20 cm matmenų. Mažesnysis lagaminas neturėtų viršyti 5 kg ir 35x20x20 cm išmatavimų..
 • Skrendant su Wizz Air, galima pasiimti tik vieną rankinio bagažo vienetą, kurio išmatavimai turi neviršyti 55x40x23 cm. Rankinis bagažas gabenamas nemokamai.

Abi aviakompanijos turi specialias dėžes-„rėmus“ tikrinti bagažo dydžiui, tad jei nerimaujate, galite atvykti į oro uostą anksčiau ir patys pabandyti ar lagaminas tilps Daugiau informacijos apie rankinį bei registruotą bagažą rasite čia >>

 

Check-in informacija

Prieš kiekvieną skrydį reikia atlikti registraciją (check-in). Priklausomai nuo pasirinktų avialinijų, sistema praneš, kaip atliekama registracija. Skrendant su RYANAIR ir WIZZ AIR kompanijomis registracija atliekama internetu. RYANAIR registraciją internetu galima atlikti iki skrydžio likus 30 dienų, jei patys rinkotės vietą lėktuve ir mokėjote už ją papildomai, arba likus 7 dienoms iki skrydžio, jei vietą kompiuteris parinko automatiškai. Abiem atvejais registracija internetu baigiasi likus 2 valandoms iki skrydžio. WIZZ AIR atveju registracijos internetu paslauga galite naudotis likus nuo 30 dienų iki 3 valandų iki tvarkaraštyje nurodytos skrydžio pradžios. Registracija itin paprasta – po užsakymo į Jūsų el. paštą bus atsiųsta nuoroda, kurią paspaudus reikės suvesti keleivių duomenis. Kitos aviakompanijos gali taikyti skirtingas registracijos skrydžiui sąlygas, į jas būtina atkreipti dėmesį užsakymo metu. Užsakydami bilietus per PasirinkSparnus.lt sistemą papildomai už registraciją mokėti neturėsite. Jei užsakymo patvirtinimo metu gauta informacija skirtųsi nuo šiame gide pateiktos, prašome vadovautis užsakymo metu pateikta informacija.

 

Keleivių duomenys

 • Atidžiai užpildykite informaciją laukeliuose „Keleivių duomenys“. Pasirinkite „Kreipinį“, įrašykite duomenis skiltyse „Vardas“, „Pavardė“ (duomenis įrašykite lotyniškomis raidėmis ir būtinai tik jiems skirtuose laukeliuose).
 • Tiksliai užpildykite ir „Kontaktinės informacijos“ laukelius. Bilieto rezervacijos patvirtinimą su užsakymo numeriu gausite nurodytu el. paštu, todėl atidžiai įveskite savo el. pašto adresą rezervacijos etape. Kontaktiniai duomenys reikalingi visai su skrydžiu susijusiai informacijai išsiųsti. Ji padės susisiekti kilus neaiškumams arba prireikus informuoti apie skrydžių pakeitimus.
 • Susipažinkite ir su "bilietų įsigijimo sąlygomis".

  Ar galima užsakyti bilietą kitam asmeniui?
  Taip. Bilieto rezervacijos eigoje nurodykite to asmens duomenis.

Apmokėjimo būdo pasirinkimas

Šiame žingsnyje matysite galutinę bilieto kainą su visais skrydžių bendrovių ir agentūros sistemos aptarnavimo mokesčiais.

 • Šiame žingsnyje galite pasirinkti papildomas mokamas paslaugas.
 • Turite lojalaus kliento nuolaidos kodą? Įveskite jį šiame langelyje.
 • Pasirinkite mokėjimo būdą ir atlikite mokėjimą. Apmokėti savo pasirinkimą galite Jums patogiausiu būdu: per internetinės bankininkystės sistemą, kreditine kortele, paprastu banko pavedimu arba grynaisiais mūsų agentūroje, adresu Laisvės pr. 125, Vilnius.
 • Patvirtinus apmokėjimą nurodytu el. pašto adresu gausite visą su skrydžiu susijusią informaciją.

Pabrėžiame, kad bilieto kainos garantuoti negalime, kol negavome Jūsų mokėjimo!
Tarpbankinės operacijos metu galimas bilieto pabrangimas. Pardavimai sistemoje vyksta realiu laiku ir tuos pačius bilietus perka žmonės iš viso pasaulio.

 

Užsakymo patvirtinimas

Jūsų užsakymas nėra patvirtintas tol, kol negausite laiško su patvirtinimu apie užsakytą skrydį. Nesulaukus laiško su patvirtinimu, rekomenduojame patikrinti el. pašto SPAM skiltį (kad to išvengtumėte ateityje, įtraukite mūsų kontaktą į savo adresų knygelę). Jei viską įvedėte teisingai, bet per 12 valandų negavote rezervaciją patvirtinančio laiško, susisiekite el. paštu: [email protected] arba pagalbos tel. +370 656 83300.

Iškart po užsakymo patvirtinimo įsigalioja skrydį vykdančios aviakompanijos taisyklės. Aviabilietų grąžinimo, skrydžio datų keitimo, keleivių pavardžių, maršrutų keitimo, o taip pat kūdikių, vaikų, gyvūnų, bagažo, nestandartinio bagažo gabenimo taisykles bei sąlygas apibrėžia aviakompanijos vidaus taisyklės.

 

3. REGISTRACIJA arba CHECK-IN

 

Skirtingos aviakompanijos taiko skirtingas registracijos sąlygas. Elektroniniame skrydžiui skirtame dokumente, kurį gausite el. paštu, bus išsamiai nurodyta kaip ir kur atlikti registraciją (check-in).

 

 • Nemokama registracija į Ryanair ir Wizz Air skrydžius galima tik internetu (kartu su užsakymo patvirtinimo laišku gausite ir nuorodą duomenų įvedimui. Po duomenų įvedimo registracija bus atlikta automatiškai). Atlikus internetinę registraciją, nurodytu elektroniniu paštu gausite įlaipinimo kortelę (angl. boarding pass), kurią būtina atsispausdinti ir pateikti prieš skrydį oro uoste. Jei keleivis atvyksta registruotis skrydžiui be atspausdintos įlaipinimo kortelės, oro uoste tenka mokėti papildomus mokesčius. Jums internetu atlikus registraciją, Wizz Air kompanija bilietus sugeneruos likus 30 d. iki skrydžio, Ryanair - 7 d. (šis pasikeitimas galioja nuo 2014 m. balandžio 7 d.)
 • Informaciją apie kitų kompanijų registraciją rasite užsakymą patvirtinančiame laiške.

  Ką daryti, jei man nepavyksta atlikti registracijos skrydžiui (check-in)?
  Susisiekite el. paštu: [email protected] arba, jei atvejis skubus, tel. +370 656 83300

 

Svarbu!!!
Duomenis įveskite labai atidžiai. Bet kokie pavardės, paso numerio ar kt. keitimai yra papildomai apmokestinami pagal aviakompanijų nustatytus įkainius.

 

 

4. ATVYKUS Į ORO UOSTĄ

 

Su savimi reikia turėti:

 • Bilietus (juos gavote el. paštu) arba keleivio įlaipinimo kortelę.
 • Galiojančius asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus – jie turi būti tie patys, kurių duomenis naudojote atlikdami skrydžio rezervaciją. Svarbu, kad asmens dokumentas galiotų visos kelionės metu. Jei dokumento galiojimas baigiasi kelionės metu, kreipkitės į vietoje esančią Lietuvos Respublikos ambasadą arba konsulatą dėl asmens grįžimo pažymėjimo išdavimo. Jei vykstant į pasirinktą šalį reikalinga viza, tokiu atveju asmens dokumentas turi galioti mažiausiai 6 mėnesius po grįžimo.

 

Atlikite registraciją ir priduokite registruotą bagažą 

Vienos skrydžių bendrovės registraciją (check-in) nurodo atlikti internetu, kitos – oro uostose. Detali informacija, kuria turite vadovautis, pateikiama el. laiške, patvirtinančiame bilietų užsakymą. Oro uosto monitoriuose likus maždaug 2 val. iki skrydžio paskelbiama informacija prie kokio takelio laukia pasirinktos aviakompanijos atstovai, priimsiantys Jūsų bagažą bei atliksiantys skrydžio registraciją, jei ji nebuvo atlikta internetu. Jei nežinote, kur eiti ar reikia kitokios pagalbos, rekomenduojame kreiptis į bendrą oro uosto informaciją ir ji suteiks reikiamą pagalbą.

 

Pasų kontrolė ir rankinio bagažo patikra

Turėdami lėktuvo bilietus (angl. Boarding pass) ir atidavę registruotą bagažą, eikite prie pasų kontrolės punkto, ten bus patikrinti dokumentai bei rankinis bagažas. Atminkite, jog rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius skysčių kiekius, supakuotus atskiruose iki 100 mililitrų induose. Indeliai turėtų būti sudėti į vieną permatomą ir užsegamą plastikinį maišelį, visų skysčių kiekis negali viršyti 1 litro. Maišelius galite įsigyti oro uostuose.

 

Lipimas į lėktuvą

Praėję pasų kontrolę, galite trumpam atsipūsti ir palaukti, kol oro uosto ekranuose bus paskelbta informacija apie laipinimą – "vartus" (angl. Gates), ten bus pakartotinai patikrinti dokumentai, bagažo išmatavimai, pro vartus vėliau pateksite į lėktuvą.

 

 

GEROS KELIONĖS !

 

PasirinkSparnus.lt komanda
El. paštas: [email protected]
Tel. +370 656 83300

Jeigu rasite bilietą pigiau, mes Jums grąžinsime skirtumą!
Geriausias mūsų darbo įvertinimas - laimingi klientai
Ieškote kelionės 6-iems ar daugiau? Susisiekite geresnių sąlygų aptarimui!