Apie Barseloną

0
Apie Barseloną

Apie Barseloną

 

Nuostabus antras pagal dydį Ispanijoje miestas šalia jūros, Katalonijos regiono sostinė ir provincijos centras. Barselona tarsi svajonių miestas – šilta ir dažnai saulėta, ošia Viduržemio jūra, nuostabi ir spalvinga gamta. Jūrinio klimato miestas dažnai asocijuojasi su kurortinėmis kryptimis, tačiau čia rasite kur kas daugiau ką pamatyti ar nuveikti. Barselonoje suderinsite poilsį su turistiniais žygiais. Iš tiesų miestas triukšmingas, masyvus ir ganėtinai painus. Rekomenduojama įsigyti žemėlapį, kuriama nurodyti ir mažųjų gatvių pavadinimai, kitu atveju galite lengvai pasiklysti. Taip pat patartina saugoti kišenvagių, kurie šiame mieste darbuojasi itin mikliai. Miestui aplankyti siūlyčiau paskirti bent 5 – 7 dienas. 

 

Kada vykti?


Daugiausia turistų vasaros metu, todėl palankiausi ir pigiausi skrydžiai gegužės, birželio, rugsėjo ir spalio mėnesiais, kai oras dar šiltas, bet ne per karštas. Tiesa, venkite spalio mėnesio – gausus lietus. Taip pat nemėgstantys karščio gali rinktis žiemos sezoną, kadangi žiemos čia yra pakankamai lengvos.

 

Oro uostas – miesto centras


Oro uostas nuo miesto centro nutolęs 12km. Vežėjas „Aerobus“ iš oro uosto ir Placa de Catalunya važiuoja kas 15 min, stoja stotelėse pakeliui, o kelionė kainuoja tik 3,45 €. Traukiniai iš oro uosto į įvairias stotis mieste važiuoja kas 30 min, kaina 2,20 €. Abejais būdais kelionė truks 20 – 30 min. Turintiems daug bagažo patogiau rinktis miesto taksi (rasite išėję iš oro uosto), kaina iki miesto 4 – 25 €.

 

Miesto transportas


Barselonoje keliauti visuomeniniu transportu kur kas geriau nei nuomotis automobilį (vairavimo įpročiai kiek chaotiški, o ir automobilį priparkuoti gali būti sudėtinga). Puikiai išvystyta metro ir autobusų sistema leis pasiekti kiekvieną miesto dalį. Norint sutaupyti patartina įsigyti daugiakartinį metro/autobuso bilietą (galioja ir tam ir tam), jų galima rasti metro stotelėse įrengtuose automatuose (galima atsiskaityti grynais arba kortele). Bilieto kaina pas autobuso vairuotoją – 2 €. Dar vienas būdas keliauti – dviračių nuoma, Barselonoje labai populiaru keliauti dviračiu, tai patogu dėl siaurų gatvių išdėstymo. Taip pat taksi: visuomet įsitikinkite, jog veikia skaitiklis, tarifai naktį yra brangesni, kilometro kaina ~ 2 €. (Beje, autobuso vairuotojai sveikinasi su kiekvienu įlipančiu keleiviu sakydami ‚Olia‘ ? ).

 

Klimatas

 

VIDUTINĖ TEMPERATŪRA, °C

 

Gegužė

Birželis

Liepa

Rugpjūtis

Rugsėjis

Spalis

ORAS

21

24

28

30

27

22

VANDUO

17

20

23

25

22

17

 

Darbo laikas


Ispanijos įstaigų skiriasi nuo kitų Europos šalių. Pietų pertrauka šalyje yra tarp 13.30 ir 16 val. ir trunka 2 - 3 val. Šis laikas skiriamas siestai, kai ispanai eina namo arba į restoraną papietauti ir kiek atsipalaiduoti. Siesta ypač populiari pietų Ispanijoje, kur vasarą vidurdienis – pats karščiausias metas. Didelės parduotuvės ir prekybos centrai dirba be pietų pertraukos.

 

Turizmo informacijos centrai
Pagrindinis Barselonos turizmo informacijos centras įsikūręs Katalonijos aikštėje (Plaça de Catalunya), be to, turizmo informacijos centrus rasite Sant Jaume aikštėje (Plaça Sant Jaume) esančioje miesto rotušėje bei kitose vietose, o taip pat informacijos kioskelį La Rambla gatvėje.

 

Patarimai
Ispanai į autobusą lipa tik pro priekines duris, o išlipa tik pro galines. Išeidami viešbučio raktą turite palikti registratūroje, o jei pamesite, tai mokėsite labai didelę baudą. Vertingus daiktus bei dokumentus palikite viešbučių kambaryje, seife (jis mokamas). Gerti vandens iš vandentiekio Jums nerekomenduojame, nes jo skonis šiek tiek specifiškas. Geriamą vandenį geriau nusipirkite maisto parduotuvėje, kuri yra truputi toliau nuo centro, nes ten vanduo gerokai pigesnis. Valgyti patarčiau toliau nuo miesto centro esančiose kavinėse pvz.: miesto centre kava + krosanas 5-6,5 euro, o galite daug skaniau ir pigiau (kava+krosanas) 1,5 - 2,5 euro.

 

Dar toks pasakojimas iš patirties: jei ispanai sako, kad streikuos tai vadinasi tai rimta. Mūsų išvykimo dieną paskelbė jog streikuos oro uosto ir viešojo transporto darbuotojai. Ko pasekoje buvo uždaryti visi metro, nevažiavo nei vienas autobusas. Visur sproginėjo bombos (nerimtos, bet po kojom ir netikėtai), nedirbo parduotuvės ir maitinimo įstaigos, niekas nedirbo! Daug žmonių gatvėse ir visi piktai nusiteikę. Na mes paskutinę dieną dar nusprendėme nuvykti prie Triumfo arkos, į priekį nuvažiavom, o atgal ėjom pėstute. Pakeliui užsukome į kažkokią bažnyčią, kol žvalgėmės pro šalį ėjo protestantų gauja, tai išbėgo visi kunigai ir jo patarnautojai, uždarė visus įėjimus ir neišleido mūsų kokias 30 min. O tada linksmoji dalis – kaip nukakti iki viešbučio? Na liko taksi – kurie jau pilni keleivių. 45 min beproto judrioje gatvėje stabdėm iš skirtingų pusių. Sustojo (taksistas nė bum bum angliškai, bet buvo sąžiningas ir tikrai daugiau nenulupo nuo turistų, bet parodėm į laikrodį ir per miestą lėkėm tai nežinau kaip tam filme TAXI, atbėgome tiesiai į skrydį. Labai pasisekė ? (prisegu ir foto pasižiūrėti kaip gali nutikti kelionėje)
Ne visi ispanai kalba anglų kalba, bet yra labai paslaugūs ir bando padėti pasitelkdami gestų kalbą ir tarptautinius žodžius.

 

Žodynėlis:
Laba diena – Buenos dias
Labas vakaras – Buenas tardes
Ačiū – Gracias
Prašau – Por favor
Taip/Ne – Si/No
Iki – Adios
Viso gero – Hasta lavista
Atsiprašau – Pardon
Kiek kainuoja – Cuanto vale?
Sąskaita – La cuenta
Kava - Cafe

 

Kita informacija
Rekomenduojama atsivežti: vėduokles, kastanjetes, odos dirbinius, Toledo auksto apyrankes, pakabukus, vyną, mėsos gaminius.
Pietūs 10 – 20 €, vakarienė 20 – 30 €
Kava 1,5 – 2 €, vanduo 1 – 2 €, vyno taurė 5 – 7 €
Rekomenduojama paragauti – Paella (ryžių patiekalas su jūros gėrybėmis ir smulkinta mėsa), ją reikia valgyti be duonos, bet su citrina.

  

 

Lankytinos vietos Barselonoje:


 

La Rambla gatvė

    

 

Tai viena garsiausių Ispanijos gatvių (1,2km). Joje daug muzikantų, mimų, kortų būrėjų bei prekiautojų. Nemokamos lankytinos vietos, kurias rasite šalia šios gatvės: Palau Güell rūmai, La Boqueria (daug foto) – šurmuliuojantis turgelis, lankytojus traukiantis spalvų, kvapų ir pasirinkimo įvairove, Palaça Reial (foto) – judriausia Barselonos aikštė. Praeikite visa gatve ir atsidursite uoste, o toliau paplūdimyje. Nepasimeskite, daugelis prekeivių ir kavinių/restoranų savininkų kvies užsukti pas juos, kaip žinia ispanai itin svetingi. Pati gatvė pasirodė ganėtinai purvina. Didžiausią įspūdį paliko turgelis – tiek įvairiausių gėrybių ir vaisių vienoje vietoje buvo kažkas nerealaus. O pasirinkę vaisius neprašausite, šviežia, o ir kainos nesikandžioja. Už sočią vaisių asorti porciją vos 2 euro, vakare, apie 20-21 val tokį patį variantą galima įsigyti 2 už 1 kainą (tik būkite atsargūs, pasirinkdami indelius apžiūrėkite ar vaisiai per dieną neperkaito saulėje ir nesugedo). Taip pat rekomenduočiau įsigyti jūros gėrybių ir naminių ledų (kadangi esu ledų mėgėja ir dažnai juos skanauju, tokių dar neteko sutikti, tikrai kažkas kitokio ir skonis pasirodė natūralus, ne iš asomatizuotų priedų).

 

 

Sagrada familia (Šv. Šeimos bažnyčia)

   

 

Būtinai aplankykite šią bažnyčią – tikras šedevras, tiek kruptumo ir darbo, nepatingėkite paganyti akis į visas detales esančias sienose, pamatysite ko dar nesate regėję! Jei norėsite patekti į vidų, padarykite tai iš ryto (dirba nuo 9 val.), kol neužplūdo daugybė turistų (Įėjimas – 13,5euro, studentams ir nepilnamečiams 11,5euro). Šiuo metu bažnyčia yra vis dar statoma, kai baigs ji turės net 12 bokštų. Atrodo kaip visa tai įmanoma padaryti žmogaus rankomis?

 

 

Guell parkas

 

 

Parc Guell parkas yra puikus Gaudi svajingo dizaino pavyzdys. Šioje vietoje jam buvo pavesta sukurti parką miesto aristokratams. Įžengus į parką ne vienam žandikaulis atvips, tokia didybė! Visa miesto panorama ant delno, jūros horizontas, jausmas lyg pasakoje. Šį objektą patarčiau aplankyti jau aplankius kitus miesto objektus, tuomet panoraminis vaizdas leidžia suprasti kur prieš tai buvai, kokie atstumai. Gamta tarsi nepaliesta žmogaus rankų – skraido spalvotos papūgos, auga milžiniški kaktusai ir įspūdingo grožio gėlės. Parke nusiteikite praleisti keletą valandų – apeikite viską. Galėsite pakilti laiptais į dar aukštesnį lygį, pasivaikščioti takeliais, ar tuneliais. Pavargus ar išalkus galėsite pasinaudoti kavinukės teikiamomis paslaugomis. Taip pat yra nemokamas ir tvarkingas tualetas. Įėjimas į parką nemokamas. Iki parko važiuoja miesto autobusas, prie stotelės yra aikštelė, kurioje galėsite įsigyti užkandžių ir siuvenyrų. Taip pat siuvenyrus parke siūlo romai (čigonai), kurie nuolat keičia savo lokacijos vietą, nes juos vaiko parko prižiūrėtojai, kainas siūlo labai neblogas.

 

 

Triumfo arka

 


Daugelyje miestų triumfo arkos buvo statomos kovos žygdarbiams atminti, o Barselonoje triumfo arka, skirta pirmajai šiame mieste surengtai pasaulinei parodai. Na kaip ir visos triumfo arkos, ši taip pat nuostabi savo architektūra, puikiai sutvarkyta aplinka, daugybė turistų ir miesto gyventojų sukiojasi šioje apylinkėje.

 

 

Gotikos kvartalas (Barri Gotic)

 


Tiesą sakant čia pajaučiau panašią dvasią kaip ir Vilniaus ar Kauno senamiesčiuose. Viskas išpuoselėta, išbaigta ir jauku. Siauros gatvytės, daugybė kultūros paminklų, turint laiko galima daug kur nemokamai užsukti ir paganyti akis.

 

 

Dainuojantys fontanai

 


Tai fantastiškas vandens, spalvų ir muzikos šou, susiliejantis į pasakišką dermę. Daugiau nei 7 mlrd. įvairiausių formų ir spalvų kombinacijų, skambant populiariai klasikinei muzikai, suteikia labai daug teigiamų emocijų.

 

 

Parc de la Ciutadella

 


Viena iš nedaugelio Barselonoje žaliųjų zonų, kuri įskaitant ir zoologijos sodą, Parlamento pastatus, mokslo muziejų, apima net 31 hektarą žemės ploto. Nors minėti objektai mokami, tačiau parko teritorijoje galite pabuvoti už dyką. (čia buvau streiko dieną, kurią aprašiau žemiau, tad parkas buvo uždarytas)

 

 

Zoologijos sodas

 


Neprašausite tiek užsukę su šeima, tiek su draugų būriu. Šiam sodui jau kiek daugiau nei šimtas metų, galėsite sutikti daugybės rūšių gyvūnus, kurių per 2000. Du kartus per dieną vyksta delfinų pasirodymai. Kaina suaugusiems 19,60 euro, vaikams 11,80 euro.

 

 

Paplūdimiai


Puiki ir nemokama atrakcija šiltuoju metų sezonu, nors galima pamatyti ir visus metus besimaudančius drąsuolius. Gražaus smėlio paplūdimiuose galėsite ne tik pasikaitinti saulės spinduliuose, bet ir su draugais žaisti paplūdimio žaidimus. Bevaikščiodami pakrante atrasite ir uostą, kuriame paganysite akis į ne po vieną milijoną kainuojančias jachtas.


Rašyti komentarą
Atsakymas į komentarą
Raktažodžiai
barselona, faktai, ispanija, katalonija, apie, miestas, turistui

Taip pat skaitykite

Jeigu rasite bilietą pigiau, mes Jums grąžinsime skirtumą!
Geriausias mūsų darbo įvertinimas - laimingi klientai
Ieškote kelionės 6-iems ar daugiau? Susisiekite geresnių sąlygų aptarimui!