Populiariausi lankomi objektai Tenerifėje bei naudingi patarimai

0
Populiariausi lankomi objektai Tenerifėje bei naudingi patarimai

Teidės nacionalinis parkas

 

 

Nacionalinis parkas įsikūręs ~2 km virš jūros lygio, Teidės vulkano aukštis siekia 3,718 metrų. Čia temperatūros labai skiriasi nuo likusios Tenerifės dalies - žiemą iškrenta sniegas ir temperatūra nukrenta žemiau 0°C, tuo tarpu vasarą termometro stulpelis dažnai šokteli virš 40°C. Aukščiausią viršūnės tašką galėsite pasiekti funikulieriumi, o viršuje apsidairyti vaikščiojant pėsčiomis. Norėdami apsižvalgyti po ugnikalnio kraterį turėsite gauti Nacionalinio parko leidimą. Taip pat organizuojami gido vedami pasivaikščiojimai, tačiau tam reikia specialios avalynės ir gero fizinio pasirengimo.

 

Siamo parkas

 

 

Siamo parkas vadinamas vienu iš 10 geriausių pasaulio vandens parkų ir didžiausiu vandens parku Europoje. Parkas atvėrė duris 2008 metais ir yra pastatytas atkartojant Siamo - Tailando karalystės dvasią. Jame įsikūrę daugybė barų ir restoranų, kvapą gniaužiantys atrakcionai ir dirbtiniai paplūdimiai, kuriuose vietą sau ras kiekvienas.

 

Los Gigantes uolos

 

 

Los Gigantes - tai įspūdingo dydžio vulkaninės kilmės uolos, sutraukiančios didelius pasigrožėti norinčių turistų srautus. Uolos iškyla maždaug 500-800 metrų virš jūros, jas patogiausia apžiūrėti plaukiant jachta ar kateriu.

 

Loro parkas

 

 

Loro parkas - tai 13,5 ha plotą užimantis zoologijos sodas, besididžiuojantis didžiausia pasaulyje ~4000 papūgų kolekcija bei baiseinu su įspūdingais delfinų, jūrų liūtų ir orkų pasirodymais. Parke taip pat galite išvysti daugybę kitų gyvūnų: liūtų, tigrų, jaguarų, gorilų, šimpanzių, aligatorių ir kt. bei itin retų augalų.

 

 

Apie Tenerifę

 

Tenerifė - tai didžiausia Kanarų salyno sala, priklausanti Ispanijos Karalystei. Visas Kanarų salynas yra vulkaninės kilmės ir nuo Afrikos krantų nutolęs vos per šimtą kilometrų. Tenerifė įsikūrusi pačiame Kanarų salų centre tarp La Gomeros ir Gran Kanarijos, šios salos pasididžiavimas - trečias pagal dydį pasaulyje Teidės vulkanas, tuo pačiu esantis aukščiausia Ispanijos Karalystės vieta, tačiau nereikėtų išsigąsti - ugnikalnis jau kurį laiką nėra aktyvus.

 

Tenerifė dar kitaip vadinama nesibaigiančio pavasario sala dėl savo šilto klimato visus metus - ši sala yra toje pačioje platumoje kaip ir Sacharos dykuma. Tenerifę nuo drėgnų orų apsaugo jau minėtas centre esantis Teidės ugnikalnis, natūraliai sulaikantis audros debesis. Būtent dėl šių prežasčių Tenerifė kasmet sulaukia daugiau nei 5 mln. turistų ir yra itin populiari tarp mėgstančių vandens pramogas, nuostabius paplūdimius ir naktinį gyvenimą. Kelionės trukmė priklauso nuo jūsų norų ir galimybių - Tenerifė yra puiki vieta tiek trumpoms atostogoms, tiek šilta gyvenamoji vieta keliems mėnesiams, kai Lietuvoje siaučia šalčiai ir pūgos.

 

Kada vykti?

 

Malonus oras Tenerifėje laikosi visus metus, tačiau sala ypatinga tuo, kad joje vyrauja keli mikroklimatai. Salos pietūs visuomet būna šilčiausi su daugiausia saulėtų dienų per metus, tuo tarpu šiaurėje, lyginant su kitomis salos dalimis, sutiksite daugiau lietaus debesų, todėl Tenerifė jums siūlo “išsirinkti” mėgiamą klimatą ir salos dalį atostogoms. Daugiausia turistų suplūsta Velykų atsotogų metu, tuomet skrydžių kainos būna aukščiausios, geriausių kainų derėtų ieškoti rugsėjo-gruodžio ir kovo-gegužės mėnesiais, išskyrus Velykų periodą. Gegužė, birželis ir liepa geriausias metas atostogoms prieš temperatūroms pasiekiant aukštumas.

 

Oro uostas

 

Tenerifės sala turi du tarptautinius oro uostus: šiaurinį ir pietinį. Šiaurinis oro uostas įsikūręs šalia San Cristóbal de La Laguna, antro pagal populiaciją miesto saloje. Pietinis oro uostas įsikūręs Granadilla de Abona provincijoje, nuo šio oro uosto salos sostinę Santa Cruz autobusu pasieksite už 9 €, tuo pačiu autobusu nukeliausite ir į pagrindinius salos paplūdimius.

 

Transportas

 

Norintiems aplankyti visą salą ir ištyrinėti slapčiausius jos kampelius, rekomenduojama išsinuomoti automobilį, tačiau turintiems ribotą biudžetą padės puikiai ištobulinta autobusų infrastruktūra. Įsigiję išankstinę apmokėjimo kortelę kelionėms autobusu, sutaupysite iki 50% kelionės kainos bei būsite nemokamai įleidžami į kai kuriuos Tenerifės muziejus (kortelė parduodama autobusų terminaluose). Santa Cruz mieste veikia tramvajų linija, kuri padės keliauti mieste bei susisiekti tarp Tenerifės šiaurės ir pietų - Santa Cruz ir La Lagunos miestų.


Klimatas


Vidutinė temperatūra, °C

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Oras 20 20 21 22 23 25 27 28 27 25 23 20
Vanduo 20 19 19 20 20 22 22 23 24 24 22 21

 

Darbo laikas

 

Didieji prekybos centrai ir drabužių parduotuvės dirba nuo 10 val. iki 22 val. pirmadieniais-šeštadieniais, supermarketai dirba nuo 9 val. iki 20 val. taip pat šešias dienas per savaitę. Mažesnės krautuvėlės dirba nuo 8 val iki 13 val., užsidaro pietų pertraukai ir vėliau dirba nuo 16.30 val. iki 20.30 val. Restoranuose pietų valandos tęsiasi nuo 13 val. iki 16 val., vakarienė tiekiama nuo 18 val. iki 23 val.

 

Patarimai

 

Pasiimkite šiltesnių drabužių, keliaujant saloje orai gali mainytis.

Maišykite aktyvias dienas su poilsiu prie jūros. Priešingu atveju, jums reikės atostogų po atostogų.

Atidžiai parkuokite automobilius - Tenerifėje ne vietoje palikti automobiliai nutempiami be perspėjimų.

Viešėdmi nepamirškite, kad esate netoli ekvatoriaus - naudokite kokybišką kremą nuo saulės ir tepkitės juo kelis kartus per diena.

Vairuokite atidžiai - Tenerifė yra vulkaninės kilmės sala su uolomis ir siaurais keliais bei daugybe turistų, besinuomojančių automobilius.

Jei yra galimybė, negerkite vandens iš čiaupo. Nepratusiems gali tekti praleisti dalį atostogų lovoje gydant žarnyno infekciją.


Žodynėlis

 

Laba diena – Buenos dias
Labas vakaras – Buenas tardes
Ačiū – Gracias
Prašau – Por favor
Taip/Ne – Si/No
Iki – Adios
Viso gero – Hasta lavista
Atsiprašau – Pardon
Kiek kainuoja – Cuanto vale?
Sąskaita – La cuenta
Kava - Cafe

 

Kita informacija

 

Trijų patiekalų pietūs dviems vidutinės klasės restorane ~25€
Kava 1,45€
1,5 l vandens butelis prekybos centre ~0,5€
0,5 l vietinio alaus butelis prekybos centre ~0,72€

 

Būtinai paragaukite papas arrugadas con mojo verde (virtos bulvės su specialiu padažu), jūros gėrybių bei vietinio vyno - didžioji dalis jo eksportuojama į JAV, tačiau keletą rūšių galite rasti vietinėse parduotuvėse.

 

Iš Tenerifės rekomenduojama parsivežti sūrių (prieš keletą metų Gromit vietinis sūris buvo įvertintas kaip geriausias sūris pasaulyje), padažų (verde, rojo mojos), cigarų, medaus.
 


Rašyti komentarą
Atsakymas į komentarą

Taip pat skaitykite

Jeigu rasite bilietą pigiau, mes Jums grąžinsime skirtumą!
Geriausias mūsų darbo įvertinimas - laimingi klientai
Ieškote kelionės 6-iems ar daugiau? Susisiekite geresnių sąlygų aptarimui!