+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Mafijos gimtinė Sicilija tinka tobuloms atostogoms (II dalis)

Mafijos gimtinė Sicilija tinka tobuloms atostogoms (II dalis)

Pirmąją Kamilės nuotykių Sicilijoje dalį skaitykite čia.

Pirmoji nakvynė buvo senoviniame mieste Agrigento – jame būtina pasivaikščioti sutemus! Nuomuojamuose aparatamentuose „Mille e una notte“ (lt. tūkstantis ir viena naktis) jautėmės tarsi priimti į kažkieno nuosavus namus: įspūdingas vidinis, senovinis kiemelis, jaukūs kambariai, rytinė, stipri espresso kava su burnoje tirpstančiomis, šviežiomis bandelėmis patiekiama tiesiog jus pasodinus jaukioje namų virtuvėje – nakvynė verta viso dešimtuko. Aplankykite kultūros ir pramogų centrą Sirakūzus, kuriuose galite savo rankomis pačiupinėti Archimedo išradimus, įlįsti į uolą, pavadintą Dioniso ausimi, mat joje buvo laikomi kaliniai dėl geros akustikos – nepašnabždėsi slaptai. Galiausiai, pasėdėkite didingame amfiteatre, kur Aischilas statė savo dramas ir suvalgykite porciją skanaus šerbeto. Jeigu būčiau keliavusi su draugais, mat šioje šeimos kelionėje aš – viena iš „vaikų“, tikrai siūlyčiau apsilankyti įžymiajame Katanio mieste (serialas apie mafijozus gaudantį komisarą Katanį) – įspūdį palieka ne tik žmonių margumas ir gausa, verdantis naktinis gyvenimas, bet ir barų, pramogų pasiūla, o keisti, tatuiruoti tipai, prižiūrintis aikštelėse mašinas (geriau duok 2 eurus, kai tau aiškins apie mašinų priežiūrą per naktį, nes jei neduosi, tai su beisbolke tikrai rasi išdaužta langą) ir visa miesto architektūra apipaišyta grafičiais (nuo paprastų parduotuvių iki bažnyčių portalų) tikrai primena, kuo Sicilija garsėja.

Iš tiesų, bekeliaujant tikrai neapsirikist, jeigu nusipirksit Eyewitness travel gidą apie Siciliją, joje tiek gausu informacijos, kad bevažiuojant automobiliu gali atlikti menotyrinius namų darbus – pasiskaityti iš anksto kur gi tu važiuoji ir ką ten pamatysi, kokią kultūrinę reikšmę ir kokį stebuklingą paveldą vieta turi. Man asmeniškai sąžinė neleistų nepaminėti didžiausią įspūdį palikusių trijų vietų: Etnos ugnikalnio, kuris paskutinį kartą buvo išsiveržęs vos prieš metus ir lava sustojo slinkusi likus kokiems keliems kilometrams iki pirmųjų gyvenviečių, nuostabios kalnų vietovės – Hyblos karalystės, gyvavusios 12 a. pr. Kr. – kurioje yra senovinis nekropolis (visa kalnų vietovė su mirųsiujų katakombomis ir pasivaikščiojimas po šią nuostabią, paslaptingą kalnų vietą tau nieko nekainuoja, nebent naujus sportbačius ir įkyrų norą pasivaikščioti po tamsius, kraupius kalnų tunelius) - tikrai verta skirti visą dieną ekspedicijai su iš anksto pasiruoštais sumuštiniais pietums, ir galiausiai... Erice – debesų miestas. Nežinau ar jį taip vadina, bet mes jį praminėm tokiu dėl to, kad jis yra neįtikėtinai aukštai kalnuose ir visas skendi debesyse. Su vaikais važiuodami mašinomis pro langą iškišinėjome liežuvius besijuokdami – reik paragauti debesų! Tik geriau nepietaukite ten, nes vietinė liaudis ryškiai naudojasi neįtikėtina panorama ir gatvelėmis, paskendusiomis debesų rūkuose, patiekdami Lidlo maistą už nesuvokiamą kainą.

Taigi, pabaigai, norėčiau jums duoti kelis tip‘sus, kaip nepatirti kultūrinio šoko šiame puikiame pasaulio krašte:
Itališka kava yra puiki, bandelės, picos, makaronai, tiramisu ir kiti gardėsiai – tiesiog negaila grįžti priaugus kelis kilogramus, tačiau norėdami išgerti Lietuvoje įprastos americano – geriau negerkite, mat italai tiesiog nesupranta kitos kavos, išskyrus espresso arba kavos su pienu. Kai teko išgerti kelis kartus „americano“, kuri susidėjo iš espesso, skiestos sūriu mineraliniu vandeniu – klaidos nebekartojau. Neprašykite latte, įprastai mums suprantamos kaip kavos su plaktu pienu, mat italų kalboje „latte“ reiškia pieną ir jie jums iš tiesų duos tik pašildyta pieną.

Italai gyvena kitu režimu nei mes, europiečiai, iš šiaurinės, vidurio ar vakarų dalies. Neskaitant turistinių centrų, geriau pavalgyk namie prieš eidamas į miestą dienos metu, mat italų siesta tęsiasi preliminariai nuo 13h iki 19h – visos kavinės, parduotuvės uždarytos, o į darbą italus pamatysi besiruošiančius apie 18h. Tada jie jau minkys tešlą, ruoš krosnis kurendami malkas, dėlios produktus ir kitus atributus.

Nenustebk, jeigu vakare, keliaudamas po mažesnius miestelius ir provincijas matysi tik vyrus. Visur vyrai ir vien vyrai. Ne, man netrūksta meilės, tiesiog ten žmonės gyvena vis dar pagal senas tradicijas – moteris namų šeimininkė casalinga, o vyras siestos, vakaro metu eina į miestą su bičiuliais. Tai jie šaškėmis lošia, tai šiaip sėdi “gaujomis” ir stebi aplinkinius, tai gurkšnoja vynus ir sėdi lauko kavinėse, parkuose, aikštėse, tiesiog gatvėse, išsinešę kėdutes. Va čia vėl nori-nenori, prieš akis iškyla Tony Soprano su savo šiukšlių versliuku ir šeimos vyrų pasisėdėjimais.

Keliaujant ne tik į Siciliją, o apskritai į Italiją geriausia šiek tiek pasiskaityti italų kalbos žodyną. Na, bent jau galimai praversiančius žodžius, mat su anglų, rusų ir kitomis kalbomis ten sunku susišnekėti. Kadaise teko mokytis italų kalbos keturis mėnesius, tai galiu pasakyti, jog tikrai pravertė bandant išsiaiškinti lokaciją, meniu patiekalus ir bilietų kainas, žygiuojant pasižiūrėti senovinės šventyklos griūvėsių. Ką jums galiu garantuoti – net turint kalbos barjerą italai jūsų pasiklydusių gatvių raizgalyne nepaliks. Jau geriau jie patys palydės iki ten, kur reikia, arba įjungs google vertėją nei paliks svečius jų gimtinėje pasiklydusius.

Bendrai, kelionė nebuvo viena iš pigiausių – automobilio nuoma atsiėjo 265€, 350€ - vienos dienos biudžetas keturių asmenų šeimai, įskaitant nakvynę, maistą ir benziną. Tad… ar verta? O, patikėkit!

Kelionės, kurių verta laukti