Balkanų perlas - Juodkalnija

Balkanų perlas - Juodkalnija

 

Balkanų perlas - Juodkalnija

 

Nedidelė šalis, tik 2006 metais paskelbusi nepriklausomybę, jau yra atrandama ir vertinama turistų. Čia kiekvienas ras sau patinkančių vietų. Gamtos mylėtojai pasivaikščios kalnų takais, pamatys žydras upes giliausiuose Europos kanjonuse. Kultūros mėgėjams – ankšti Viduramžių Venecijos miestai, stačiatikių vienuolynai paliks teigiamą įspūdį ir norą sugrįžti. Norintys pagulinėti ir pasimėgauti pajūrio teikiamais malonumais taip pat laukiami.

 

 

Kotoras – nedidelis pakrantės miestelis Juodkalnijoje, Kotoro įlankoje. Miestas kadaise buvo senovės romėnų provincija ir teritoriją iki šiol juosia stora gynybinė siena. Viduramžiais Kotoras buvo svarbus komercinis centras.

 

 

Ostrogo vienuolynas – tai 900 metrų uoloje XVII a. pastatytas vienuolynas, svarbus slavų ortodoksų dvasinis centras. Vienuolyną įkūrė šventuoju paskelbtas žymus gydytojas Vasilijus.

 

Tikima, jog Šv. Vasilijaus palaikai, saugomi vienuolyne, turi gydomųjų galių - teritorijoje trykšta gydomieji šaltiniai - dėl to vienuolynas yra lankomas piligrimų.

 

Podgorica – Juodkalnijos sostinė, didžiausias miestas ir svarbiausias šalies pramonės centras. Miestas skirtingais istorijos laikotarpiais priklausė keletui valstybių ir tai atsispindi įspūdingoje architektūroje: senamiestyje galima surasti Osmanų imperijos architektūros statinių, yra kelios mečetės, senamiesčiui būdingos siauros gatvelės. Kitame Ribnicos upės krante išsidėstę europietiško stiliaus namai.

 

Taros upės kanjonas - vienas įspūdingiausių kanjonų visoje Europoje, įtrauktas į UNESCO Pasaulio gamtos paveldo sąrašą. Upės vanduo - itin skaidrus, o virš jos pakibęs unikalus tiltas, pramintas "Tiltų karaliumi". Daugžodžiauti nereikia, nes nuotraukos viską pasako:

 

 

 

 

Kroatijos širdis – Dubrovnikas

 

Kroatija - kaimyninė Juodkalnijos šalis, lengvai pasiekiama viešuoju transportu ar automobiliu, tad skirkite laiko ir aplankykite ją. Dubrovnikas yra vienas gražiausių ir daugiausiai turistų pritraukiančių miestų Kroatijoje, saugomas UNESCO, įkurtas dar VII a., kerintis didinga istorija ir paveldu. Daugybė laiptelių ir gynybinė siena — bene garsiausias Dubrovniko objektas, maždaug iš 25 m aukščio leidžiantis gerai apžiūrėti marmurines gatves, barokinius statinius, taip pat pasigėrėti mirguliuojančia Adrijos jūra. Sieną sudaro sudėtinga bokštų, bastionų ir fortų sistema, besitęsianti beveik 2 km. Nors 1991 m., per Kroatijos nepriklausomybės karą, miestas buvo smarkiai apšaudytas, šalis greitai jį atstatė ir vėl ėmė kviesti keliautojus.

 

 

Įspūdingi senieji vienuolynai, muziejai, aikštės ir bažnyčios, gatvėse prekiaujantys vietiniai ir amatininkai padeda pajusti miestiečių gyvenimo ritmą ir papročius, o modemus funikulierius, užkeliantis 405 m aukštyn į Srdj kalno viršūnę, prieš akis atveria puikiai derančią miesto ir jūros panoramą.

 

 

Puikus klimatas atostogoms

 

Saulė šviečia vidutiniškai 240 metų per metus, todėl gerų orų tikimybė - didžiulė. Maudytis jūroje čia tinkamos 180 dienų per metus, o vasarą vandens temperatūra prilygsta oro temperatūrai ir siekia apie +27 °C.

 

 

Nacionalinė virtuvė


Juodkalnija gali pasigirti savita virtuve, paveikta viso regiono kultūros. Turistams tiesiog privalu paragauti įmantrių patiekalų, o mėgstantiems žuvį ir jūros gėrybes čia itin patiks. Pagrindiniai nacionalinės virtuvės šedevrai: Kacamak ( kviečių, grikių, miežių ar kukurūzų miltų paplotėlis, patiekiamas su sūriu ir raugintu pienu), Cicvara (troškintas jaunos karvės pienas (kajmak) su miltais), Japraci (į lietuviškus balandėlius panašus patiekalas), ėriukas piene.


Kroatijoje yra daugybė restoranėlių, kavinių ir barų. Nepraleskite progos paragauti gardaus vietinio maisto: Pršut (plonai pjaustytas vytintas kumpis), Janjetina (ėrienos kepsniai), Paški sir (Pago salos avių pieno sūris), Štrukli (vyniotiniai su varške ir grietine) ir kroatiško raudonojo vyno „Teran", „Merlor, „Kabernet", „Opoplo", „Plavac", „Dingač Postup".

 

 

Ką parvežti artimiesiems?

 

Atostogų metu reikia gerai pagalvoti, kuo nudžiuginti artimuosius, laukiančius, kol grįšite iš atostogų. Viešint Balkanų regione neteks sukti galvos, nes lauktuvėms galima parvežti įvairiausių dalykų. Iš Juodkalnijos parvežkite vietinio maisto: sūrio, itin vertinamo alyvuogių aliejaus, tradicinio vyno. Apsilankę Kroatijoje, lauktuvėms nupirkite rakijos, alyvuogių aliejaus su jvairiais prieskoniais, medaus (jdomaus skonio skaidrus akacijų arba beveik juodas miško medus) ir balkanų regiono pažibos – vietinių vertinamų odą regeneruojančių koralų kempinių.

 

 

 Naudinga informacija


Dėl vietinių vairavimo kultūros gerai pagalvokite, ar norėsite vairuoti, bet tai ir nėra būtina, nes Kroatijoje ir Juodkalnijoje gerai išplėtota viešojo transporto sistema – autobusai, jungiantys svarbiausius šalies taškus, kursuoja dažnai ir reguliariai. Vietos autobusais galima nebrangiai nuvykti į gretimus kurortus ir miestus. Bilieto kaina priklauso nuo atstumo (www.getbybus.com). Miesto autobusai kursuoja kas 20 min., bilieto kaina 0,80 Eur.

 

 

Apytikslės kainos Juodkalnijoje

2017-ųjų metų kovo mėn. vidutinės kainos

Prekybos centruose Restoranuose Transportas
Pienas (1 l) ~ €0.74 Vietinis alus (0,5 l) ~ €1.50 Vienkartinis viešojo transporto bilietas ~ €0.70
Ryžiai (1 kg) ~ €0.99 Importinis alus (0,33 l) ~ €1.70 Taksi (įsėdimo mokestis) ~ €1.00
Šviesios duonos kepalas ~ €0.49 Vanduo (0,33 l) ~ €0.77 Taksi 1 km ~ €0.40
Vištos krūtinėlė (1 kg) ~ €4.50 Dienos pietūs ~ €5.00 Benzinas (1 l) ~ €1.12
Kiaušiniai (12 vnt.) ~ €1.31 Cappuccino kava ~ €1.27  
Obuoliai (1 kg) ~ €0.80 Limonadas (kola, 0,33 l) ~ €1.47  
Apelsinai (1 kg) ~ €0.90 McMeal Mcdonalds restorane ~ €3.30  
Pomidorai (1 kg) ~ €1.01 Trijų patiekalų pietūs 2 asmenims ~ €25.00  
Vanduo (1,5 l) ~ €0.55    
Vietinis alus (0,5 l) ~ €0.79    
Importinis alus (0,33 l) ~ €1.10    

 

 


 
 
Jeigu rasite bilietą pigiau, mes Jums grąžinsime skirtumą!
Geriausias mūsų darbo įvertinimas - laimingi klientai
Ieškote kelionės 6-iems ar daugiau? Susisiekite geresnių sąlygų aptarimui!