Ką pamatyti Kosta Bravoje?

Ką pamatyti Kosta Bravoje?

 

Ispanišku ritmu: siesta, fiesta, jūra ir miestas 

 

Kartais atostogų metu vienu sudėtingiausių dalykų tampa planavimas. Ką veiksime šiandien? O ką rytoj? Ar viešasis transportas veža į mūsų norimą aplankyti vietą? Kur ragauti vietinės virtuvės patiekalus? Tam, kad apsispręsti būtų lengviau, paruošėme Jums keletą patarmų keliaujantiems į Kosta Bravos pietus. Jei nebeturėsite ūpo planuoti ar tiesiog nebežinosite, ką veikti – visuomet galėsite žvilgterėti, ką Jūsų vietoje veiktume mes. 

 

Kosta Bravos pakrantėje įsikūrę miesteliai yra labai jaukūs, o ypač besileidžiant saulei

 

Pirmąją dieną sulėtinkite tempą, juk atostogos

 

Sveikiname pradėjus atostogas. Dabar Jūs jau Ispanijoje, galite atsipūsti, sulėtinti žingsnį ir įsijungti atostogų režimą. Niekur skubėti nebereikia, tad pirmiausia ramiai įsikurkite viešbutyje, juk šią savaitę čia bus Jūsų namai. Apžiūrėkite teritoriją, susipažinkite su teikiamomis paslaugomis. Galbūt rasite kažką idealiai tinkančio atsipalaiduoti po kelionės lėktuvu ir kitu transportu? Pavyzdžiui, masažas arba sūkurinė vonia. Skamba viliojančiai, ar ne? Taigi, metas pasilepinti. 

 

Vakarėjant pirmą kelionės dieną būtų šaunu pabaigti vakariene kur nors ant jūros kranto. Pasiimkite kažką apsirengti, kadangi vakare prie jūros gali užpūsti vėsus vėjas, ir pirmyn link jūros. Pakrantėje rasite daugybę restoranų, iš kurių, tikime, išsirinksite kažką pagal savo skonį. Šiltas vakaras, paelija, ispaniško vyno taurė, besileidžiančios saulės nuspalvintas dangus ir Viduržemio jūros kvapas. Štai tokia puiki pirmoji Jūsų atostogų diena. 

 

Nuvykus į Ispaniją neparagauti tradicinio patiekalo – paelijos – yra tikra nuodėmė 

 

Į kuriuos miestus verta nuvykti?  

 

Metas susipažinti su apylinkėmis. Per savaitės trukmės atostogas Kosta Bravoje galima pamatyti labai daug, Jūsų įspūdžiai priklausys nuo to, kiek energijos turėsite. Kosta Brava – tai 160 kilometrų besidriekianti šiaurės rytų Ispanijos pakrantė, taigi natūralu, kad čia yra begalė pajūrio miestelių, į kuriuos bus įdomu nuvykti. Žemiau pateikiame keletą populiariausių pietinės Kosta Bravos dalies miestelių aprašymų, o Jūs išsirinkite tą kryptį (o gal net kelias), kuri atrodo patraukliausiai: 

 

BLANESAS (Blanes) – tai seniausias Kosta Bravos kurortas. Draugiškas šeimoms, gana ramus, tačiau be galo charizmatiškas miestelis. Čia galėsite žavėtis siauromis gatvėmis, ispaniška architektūra ir istoriniais paminklais. Verta aplankyti tokius objektus kaip Blaneso pilis, kuriai jau per tūkstantį metų, gotikinio stiliaus San Guano šulinys, šv. Barboros koplyčia, šv. Onos vienuolynas, tropinių augalų botanikos sodai „Pinya de Rosa“ ir „Marimurtra Botanical Garden“. Taip pat šis miestelis išskirtinis tuo, kad jame vis dar gyvas toks autentiškas reiškinys kaip šviežios žuvies turgus. Jį rasite šiaurinėje miesto dalyje, vadinamoje žvejų miesteliu. Na ir galiausiai, Blanes miestelis yra apdovanotas net 4 kilometrais pajūrio, kur apstu plačių auksinio smėlio paplūdimių, kurių daugybė puikuojasi ir mėlynosios vėliavos statusu. Daugiau informacijos www.visitblanes.com.

 

Taip atrodo Blanes miestelis 

 

LORET DE MARAS (Lloret de Mar) – tai didžiausias ir populiariausias Kosta Bravos kurortas, orientuotas į jaunimą. Šiame mieste gausu pramogų, užeigų, barų, naktinių klubų, kazino, vandens pramogų, tad ieškantiems linksmybių Kosta Bravos pietuose – Loret de Maras tinkama vieta. Tačiau miestelis gali pasigirti ne tik gerai išvytyta pramogų sfera – čia gausu ir kultūrinio paveldo, koplyčių ir romantiškų gamtos vietelių. Paplūdimiai gražaus, balto smėlio, vanduo skaidrus, o jūros pakrantės yra puiki vieta pasivaikščiojimams. Būdami Loret de Mare aplankykite San Roma bažnyčią ir Šv. Kristinos vienuolynąvandens parką Water World“ bei botanikos sodą "Santa Clotilde". Daugiau informacijos http://lloretdemar.org/en/.

 

Loret de Maras turi gana ilgą paplūdimio ruožą, o visai šalia, kitoje gatvės pusėje, yra apstu kavinių ir restoranų

 

TOSA DE MARAS (Tossa de Mar). Tai gražus, mažas ir autentiškas žvejų miestelis, įsikūręs įlankoje, kurią iš abiejų pusių supa uolėti krantai. Įlankoje yra du paplūdimiai – abu smulkaus žvyro. Pagrindiniai Tosa de Maro pasididžiavimai yra nuostabus senamiestis ir gerai išsilaikę viduramžių griuvėsiai (gynybinės sienos ir bokštai, kurie saugojo miestą XIII-XIV a.). Nuostabios, siauros akmenimis grįstos gatvelės ir akį traukiančios pakrantės sukuria jaukią atmosferą. Čia tylu, ramu ir labai romantiška. Užlipus ant pilies kalno atsiveria nepakartojamas vaizdas į jūrą. Daugiau informacijos http://www.infotossa.com/en.

 

Tosa de Maras – tai tik dar vienas ikoniškas Kosta Bravos miestelis  

 

Barselona: miestas ištroškusiems kultūros

 

Apsistojus Kosta Bravoje nuo Katalonijos kultūrinio centro – Barselonos – Jus skirs apie 100 km. Susisiekimas paprastas - sėdate į greitąjį traukinį ir už apytiksliai valandos ar valandos su puse jau būsite Barselonos centre. O į Barseloną nuvykti - tiesiog privalu, jei nors truputėlį domitės Europos kultūra. Anton Gaudi, Pablo Picasso, Salvador Dali – Jums labai gerai girdėtos pavardės? Tuomet nedvejokite, ar verta nuvykti apžiūrėti jų darbų bei juos įkvėpusio miesto. Jaukios senamiesčio gatvės, spalvingi balkonėliai su džiūvančiais skalbiniais, didinga miesto architektūra, autentiškos dizaino parduotuvės, puiki kava, toks neįtikėtinai gyvas miestiečių pilnas de Ciutadella miesto parkas ir visa tai – viename mieste! Iš čia grįšite pasikrovę puikios energijos ir su šypsena veide.

 

 

Žymusis Guelio parkas Barselonoje

 

Ar Kosta Bravoje yra pagalvės mokestis turistams?

 

Katalonijoje turistams taikomas progresinis pagalvės mokestis. Priklausomai nuo to, kokioje apgyvendinimo įstaigoje apsistosite ir kiek laiko ten viešėsite, kiekvienam asmeniui teks susimokėti atitinkamo dydžio papildomą mokestį. Pridedame įkainius: 

  • Apsistojus 5★ viešbutyje – 2.50€ nakčiai.
  • Apsistojus 4★ viešbutyje – 1€ nakčiai. 
  • Apsistojus bet kokioje žemesnio nei 4★rango apgyvendinimo įstaigoje – 0.50€ nakčiai. 

Maksimalus pagalvės mokestis asmeniui vienos viešnagės metu yra ne didesnis, kaip septynių naktų mokestis. Taigi atostogaujant ilgiau nei savaitę, daugiau mokėti neteks. 


 

Kaip pasiekti lankytinus objektus?

 

Keliaudami automobiliu visuomet pamatysite daugiausiai, kadangi bus lengva pasiekti bet kurią vietelę, kur yra automobilių kelias ir nereikės rūpintis autobusų ar traukinių tvarkaraščiais. Taigi keliauti po Kosta Bravą patogiausia, žinoma, automobiliu, tačiau jei automobilio atostogų metu neturėsite – nieko tokio. Katalonijos viešojo transporto tinklas pakankamai gerai išvystytas, kursuoja numatytu laiku ir yra vidutinės kainos. Viešojo transporto tvarkaraščius rasite čia.

 

Tokį vaizdą galite išvysti automobiliu keliaudami iš Sant Feliu de Guíxols link Tossa de Mar miestelio 

 

 

Kokios kainos Kosta Bravoje? 

Pateikiami vidutiniai 2018-ųjų metų duomenys Loret de Mare

 

Prekybos centruose Restoranuose Transportas
Pienas (1 l) ~ €0.80 Vietinis alus (0,5 l) ~ €2.00 Vienkartinis viešojo transporto bilietas ~ €1.58
Ryžiai (1 kg) ~ €1.35 Importinis alus (0,33 l) ~ €2.50 Taksi (įsėdimo mokestis) ~ €3.00
Šviesios duonos kepalas ~ €1.17 Vanduo (0,33 l) ~ €1.32 Taksi 1 km ~ €1.80
Vištos krūtinėlė (1 kg) ~ €5.33 Dienos pietūs ~ €10.00 Benzinas (1 l) ~ €1.20
Kiaušiniai (12 vnt.) ~ €1.85 Cappuccino kava ~ €1.60  
Obuoliai (1 kg) ~ €1.75 Limonadas (kola, 0,33 l) ~ €1.77  
Apelsinai (1 kg) ~ €1.38 McMeal Mcdonalds restorane ~ €6.75  
Pomidorai (1 kg) ~ €1.43 Trijų patiekalų pietūs 2 asmenims ~ €40.00  
Vanduo (1,5 l) ~ €0.50    
Vietinis alus (0,5 l) ~ €0.88    
Importinis alus (0,33 l) ~ €1.15    

  
 
Jeigu rasite bilietą pigiau, mes Jums grąžinsime skirtumą!
Geriausias mūsų darbo įvertinimas - laimingi klientai
Ieškote kelionės 6-iems ar daugiau? Susisiekite geresnių sąlygų aptarimui!