Ką verta pamatyti Glazge?

Ką verta pamatyti Glazge?

Kiltai, draugiški vietiniai ir neaprėpiami kalnai slypi už kelionės į Glazgą


Kada apsilankyti, jei ne dabar, keliautojau? Svaro kursas šiuo metu nežymiai skiriasi nuo euro, o turistams iš Europos tai itin palanku, nes prekės ir paslaugos – daug prieinamesnėmis kainomis, todėl galėsite ir apsipirkti, ir pramogauti nejausdami didelio skirtumo. Draugiški vietiniai, visur skambanti muzika, pramogos, įspūdinga architektūra ir gražus, sutvarkytas miestas yra vertas kitos savaitgalio išvykos ar net visos savaitės nuotykių.

 

 

 

"Pasirink Sparnus" patarimai iš Glazgo:

 

 

 

Parduotuvių maniakų rojus

 

Glazgas yra viena iš geriausių vietų apsipirkinėjimams Jungtinėje Karalystėje. Buchanan gatvėje viena po kitos seka žymių prekinių ženklų parduotuvės, tad pavaikščioję miesto centre apsirengti nuo galvos iki kojų galite nuo 10 svarų iki tiek, kiek pageidaujate išleisti. Apsipirkinėtojams tikrai patiks, nes išpardavimai čia - nuolat.

 

 

 

Muzikos miestas

 

Glazgo baruose grojo daugybė grupių, kurios dabar - populiarumo viršūnėje, tad miestas yra tiek naujai gimstančių grupių kalvė, tiek vieta dideliems žymių atlikėjų pasirodymams. Muzika Jus lydės visur, pradedant miesto centru, kur groja gatvės muzikantai ir baigiant vietiniais barais bei didelėmis arenomis, kuriose galite išgirsti savo mėgstamas grupes. Žinoma, kelionės metu tikrai išvysite bent vieną kiltu pasipuošusį vietinį, pučiantį dūdmaišį. 

 

 

 

Džiaugsmas gamtos vaikams

 

Nepaisant to, kad mieste yra virš 90 žaliuojančių parkų, vos už valandos kelio traukiniu atsidursite nuostabiose kalnuotose vietovėse, kur galėsite užlipti į skirtingo sudėtingumo viršukalnes ar gėrėtis didingais ežerų vaizdais. Iš Glazgo galima susiorganizuoti vienos dienos turą, kurio metu nuvyksite prie Lochneso ežero, o važiuodami negalėsite atitraukti akių nuo lango, nes už jo - vienas už kitą aukštesni kalnai ir kiti gamtos stebuklai. Nesinuomojantiems automobilio, į Aukštumas (Highlands) patogu vykti ekskursijų autobusu, nes pamatysite pagrindinius objektus, o gidas suteiks naudingos informacijos. Vienos dienos turo kaina apie 40£ (galite užsisakyti internetu paspaudę čia).

 

 

 

Alaus mėgėjams - ekskursiją į Tennent’s gamyklą

 

Vietinių itin mėgiamo alaus gamykla yra netoli netoli miesto centro ir tikrai patiks norintiems pamatyti alaus kelią. 450 metų skaičiuojanti gaminimo tradicija lankytojams atpasakojama ir parodoma turo metu. Pusantros valandos turas užsibaigia pinta Tennent’s alaus, tad išsinešite ne tik žinių, bet ir paragausite populiaraus alaus. Turo kaina - nuo £7.50 iki £10,  bilietus galite įsigyti paspaudę čia >>

 

 

 

Modernaus meno galerija

 

Visoje Škotijoje populiariausia meno galerija, esanti miesto centre, pritraukia daugybę turistų ir patinka net tiems, kurie menu nesidomi. Viduje rasite daugybę vertų dėmesio parodų, kurių autoriai - menininkai iš viso pasaulio.

 

 

 

Glazgo katedra

 

Įspūdingas senovinis statinys žymi miesto atsiradimą. Interjeras neatsilieka nuo išorės - tikrai rasite vertų dėmesio objektų ir turėsite galimybę nusileisti į požemius.

 

 

 

Nekropolis

 

Išėję iš katedros skirkite laiko pasivaikščiojimui prie pat esančiose kapinėse. Viktorijos epochos laikų XIX-ojo amžiaus kapinyne ant kalvos palaidota apie 50 tūkst. žmonių. Paminklai - dideli ir paliekantys įspūdį.

 

 

 

Kaip iš oro uosto pasiekti centrą?


Patogiausias ir optimaliausias būdas iš Glazgo oro uosto nuvykti į viešbutį ar centrą – pasinaudoti Glasgow Airport Express 500 autobusu. Jį rasite nesunkiai – violetinės spalvos autobusas ir jo terminalas yra kairėje pusėje išėjus iš oro uosto, paėjus keliolika metrų. Grafikas dienos metu dažnas, tad autobusas išvyksta kas 15 minučių, o naktį – kas valandą. Bilietas į abi puses Jums kainuos 10 svarų, o pusvalandį trunkanti kelionė neprailgs, nes galėsite naudotis nemokamu belaidžiu internetu.


Kiti variantai – automobilių nuoma arba taksi paslaugos, tačiau atminkite, kad Jungtinėje Karalystėje vairuojama kita kelio puse, todėl nepratusiems gali būti sunku. Taksi kainos šalyje – aukštos, todėl, jeigu ir norite juo važiuoti, išsikvieskite telefono numeriais, o ne sėskite į pirmą pasitaikiusį taksi automobilį.

 

 

Kokios kainos Glazge?

Apytiksliai 2017 metų duomenys

 

Prekybos centruose Restoranuose Transportas
Pienas (1 l) ~ €0.88 Vietinis alus (0,5 l) ~ €3.82 Vienkartinis viešojo transporto bilietas ~ €2.40
Ryžiai (1 kg) ~ €1.25 Importinis alus (0,33 l) ~ €3.74 Taksi (įsėdimo mokestis) ~ €3.05
Šviesios duonos kepalas ~ €1.02 Vanduo (0,33 l) ~ €0.91 Taksi 1 km ~ €1.86
Vištos krūtinėlė (1 kg) ~ €6.68 Dienos pietūs ~ €13.08 Benzinas (1 l) ~ €1.29
Kiaušiniai (12 vnt.) ~ €2.07 Cappuccino kava ~ €2.77  
Obuoliai (1 kg) ~ €2.27 Limonadas (kola, 0,33 l) ~ €1.13  
Apelsinai (1 kg) ~ €2.14 McMeal Mcdonalds restorane ~ €5.45  
Pomidorai (1 kg) ~ €1.90 Trijų patiekalų pietūs 2 asmenims ~ €54.50  
Vanduo (1,5 l) ~ €1.13    
Vietinis alus (0,5 l) ~ €1.88    
Importinis alus (0,33 l) ~ €1.69    

 


 
 
Jeigu rasite bilietą pigiau, mes Jums grąžinsime skirtumą!
Geriausias mūsų darbo įvertinimas - laimingi klientai
Ieškote kelionės 6-iems ar daugiau? Susisiekite geresnių sąlygų aptarimui!