Ką verta žinoti prieš vykstant į Maltą?

Ką verta žinoti prieš vykstant į Maltą?

Gera nuotaika ir šiluma džiuginanti Malta

 

Malta - tai maža Viduržemio jūros valstybė, nutolusi vos per 80 km nuo Sicilijos ir 284 km nuo Šiaurės Afrikos krantų, nuo 2004 m. priklausanti Europos Sąjungai. Maltos sostinė Valeta - mažiausia Europos Sąjungos sostinė, užimanti 0,8 kvadratinio kilometro plotą. Nuostabios uolėtos pakrantės, smėlėti paplūdimiai ir skaidrus vanduo kasmet sutraukia tūkstančius poilsiautojų ir nardytojų - pastarieji pasakoja, kad nardant galima išvysti nuo kvapą gniaužiančio grožio povandeninių uolų iki II Pasaulinio karo metais nuskendusių bombonešių. 

 

 

Maltoje patogiausia keliauti automobiliu
Mažatūris automobilis Maltoje geriausiomis kainomis visam kelionės laikotarpiui. 

Automobilių nuoma, nuo geriausių tarptautinių tiekėjų iki vietinių auto nuomos kompanijų, puikiomis kainomis ir sąlygomis su mūsų partneriu Lietuvoje InstantCars 
Išsirinkite sau tinkamą automobilį

 

 

Ką reikėtų žinoti prieš keliaujant į Maltą?

 

Nuo 2016–ųjų vasaros turistams, atostogaujantiems Maltoje, taikomas aplinkosaugos mokestis. Kiekvienam, vyresniam nei 18–os metų poilsiautojui, teks susimokėti 0,5€ papildomą mokestį už kiekvieną naktį, tačiau ne daugiau kaip 5€ už visą viešnagę. Taigi jei poilsiausite Maltoje daugiau nei 10 dienų - Jūsų mokestis vis tiek bus 5€ už visą laikotarpį. 

 

 

Ką verta aplankyti svečiuojantis Maltoje?


 

  • Maltos sostinė – Valeta. Jeigu atvykote į Malta, skirkite laiko pasivaikščioti po sostinę - tai didingą istoriją turintis miestas, apjuostas įtvirtinimais, pastatytais XVI a. Pagrindinis miesto unikalumas yra pilkai geltoni pastatai iš kalkakmenio, suteikiantys miestui vientisą spalvą. Valeta buvo viena pirmųjų vietų, įtrauktų į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą;

 

 

Šaltinis: http://2013.eurobsdcon.org/eurobsdcon-2013/side-program/

 

  • Žydroji lagūna - balto smėlio paplūdimys, įsiterpęs tarp Comino ir Kemmunett salų, garsėjantis skaidriu ir ryškiai mėlynu vandeniu, primenančiu turkį, dažnai čia atvykstančių vadinamas tiesiog rojumi žemėje;
 

Šaltinis: http://maltadiscountcard.com/portfolio/blue-waves-watersports/

 

 

  • Mdina - miestelis vadinamas brangakmeniu Maltos karūnoje - tai senoji Maltos sostinė ir įtvirtintas Viduramžių miestas. Stulbinanti architektūra ir istorija, menanti 4 tūkst. metų prieš Kristų tiesiog gniaužia kvapą ir atskleidžia miesto savitumą;

 

 

Šaltinis: http://www.audiogids.lv/assets/uploads/image/October/mdina_panorama.jpg

 

 

  • Gozo sala – joje galėsite pamatyti, kaip atrodė Malta prieš kelis dešimtmečius: maži tingūs kaimeliai, dantyta pakrantė ir nuostabi užmiesčio atmosfera.

 

 

 


Daugiau apie Maltos lankytinus objektus galite paskaityti čia >>

 

 

Maltos nacionalinė virtuvė


Atvykti į svečią šalį ir neparagauti vietinės virtuvės patiekalų - būtų nuodėmė. Nors Maltos virtuvėje gausu anglų ir italų patiekalų, bet kaip ir kiekviena šalis – ši turi kai ką išskirtinio. Malta garsėja savo triušienos patiekalais, tad iš jų tikrai rasite, ką išsirinkti. Dėmesio verti „Bragioli“ – jautienos suktinukai. Vertėtų paragauti „Pastizzi“ – sliuoksniuotos tešlos pyragėlių su rikotos sūriu. „Aljotta“ – garsi maltiečių žuvies sriuba. Taip pat turistų giriami yra ravioliai su sūrio įdaru, patiekiami pomidorų padažu. „Gbejniet“ – ožkos pieno sūris, kurio būna ir su įvairiausiais prieskoniais.

 


Žymiausi šalies desertai: medaus žiedas (honey ring) - tradicinis Maltos virtuvės saldumynas su juodu sirupu, marmeladu, apelsino žievele bei pagardintas gvazdikėliais ir kitais prieskoniais. Taip pat verta paragauti datulių pyrago, chalvos su migdolais.
Gėrimai: maltiečių vietinės gamybos lengvas alus „Cisk“. Taip pat garsus yra nealkoholinis apelsinų gėrimas „Kinnie“ bei raudonas, baltas vynas. Maltoje pagaminto vyno galima paragauti tik esant Maltoje, nes šalis neeksportuoja savo produkcijos į svečias šalis. Patys maltiečiai sako, kad jų vynas išsiskiria tuo, kad jaučiamas citruso prieskonis. Taipogi šalyje išskirtinis yra kaktusų likeris, na, ir, žinoma – kava.

 

Darbo laikas


Parduotuvės paprastai dirba nuo 9 val. iki 13 val. ir nuo 16 val. iki 19 val. Turistų lankomose zonose parduotuvės dirba iki 22 val. Sekmadienis yra nedarbo diena.

 

Ką pirkti lauktuvėms?


Lauktuvėms parvežkite rankų darbo stiklo dirbinių (apsilankykite Ta Qali rankdarbių kaimelyje, įsikūrusiame Gozo saloje), tradicinių molio dirbinių ir maltietiškų nėrinių, kuriais regionas garsėja nuo XVII a.

 

Oro uostas


Maltoje yra vienas oro uostas, vadinamas Tarptautiniu Maltos oro uostu arba Luqa oro uostu, susisiekiančiu su dauguma Europos miestų. Oro uostas nutolęs vos per 5 km nuo sostinės Valetos, tad lengvai pasiekiamos viešuoju transportu.

 

Transportas


Viešojo transporto - autobusų sistema Maltoje yra gerai išvystyta ir važiavimo kainos yra žemesnės nei kitose Europos šalyse, tačiau autobusai dažnai vėluoja ir kursuoja tik iki 22 val., todėl, nusprendusiems į viešbutį grįžti vėliau, geriau naudotis taksi paslaugomis, kurių kelionės kainos dažniausiai yra fiksuotos, jas sužinosite paklausę vairuotojo.


Automobilio nuoma yra puiki mintis norintiems pamatyti visą salą, tačiau nepamirškite, kad Malta yra buvusi britų kolonija ir eismas ten, priešingai nei Lietuvoje, vyksta kairiąja kelio puse. Taip pat nemaža dalis turistų, mėgstančių sportą, renkasi ekstremalesnį keliavimo būdą saloje - dviračius, nes atstumai yra sąlyginai maži.

 

 

Naudingi patarimai


Maltiečiai dievina savo maistą ir porcijos, patiekiamos restoranuose, dažniausiai yra milžiniškos. Tad, prieš užsisakydami, apsidairykite, kokio dydžio yra kitų klientų porcijos ir pagalvokite, ar tikrai suvalgysite trijų patiekalų vakarienę.
Didelė dalis restoranų pirmadieniais nedirba.
Malta yra gilių katalikiškų tradicijų šalis, tad nerekomenduojama dėvėti per daug atvirus drabužius ar, dar blogiau, dėvėti maudymosi kostiumus ne paplūdimyje. Deginimasis nuogiems yra draudžiamas įstatymo. Lankantis šventykloje, būtina pridengti pečius ir kelius.

 

Žodynėlis


Sveiki - Merhba (Mair ha ba)
Kaip sekasi? - Kif inti? (Keef in tee?)
Labas rytas - Bonžu (Bon Jew)
Labas vakaras - Lejl it-tajjeb (Lay-l it tie-ebb)
Viso gero - Sahha (Sah Ha)
Prašau Jekk - Jog bok (Yekk Yoj Bok)
Ačiū - Grazzi ( Grutzi )
Kiek kainuoja? - Kemm? (Kemm)
Taip - Iva (Ee vah)
Ne - Le (Le)
 

 

Kokios kainos Maltoje?


Pateikiami 2019 metų duomenys

 

Prekybos centruose Restoranuose Transportas
Pienas (1 l) ~ 0,95 € Vietinis alus (0,5 l) ~ 3,00 € Vienkartinis viešojo transporto bilietas ~ 2,00 €
Ryžiai (1 kg) ~ 1,00 € Importinis alus (0,33 l) ~ 2,75 € Taksi (įsėdimo mokestis) ~ 10,00 €
Šviesios duonos kepalas ~ 0,83 € Vanduo (0,33 l) ~ 0,75 € Taksi 1 km ~ 1,00 €
Vištos krūtinėlė (1 kg) ~ 6,00 € Dienos pietūs ~ 12,50 € Benzinas (1 l) ~ 1,35 €
Kiaušiniai (12 vnt.) ~ 1,50 € Cappuccino kava ~ 2,15 €  
Obuoliai (1 kg) ~ 3,00 € Limonadas (kola, 0,33 l) ~ 1,32 €  
Apelsinai (1 kg) ~ 3,00 € McMeal Mcdonalds restorane ~ 8,00 €  
Pomidorai (1 kg) ~ 2,00 € Trijų patiekalų pietūs 2 asmenims ~ 51,00 €  
Vanduo (1,5 l) ~ 0,71 €    
Vietinis alus (0,5 l) ~ 1,50 €    
Importinis alus (0,33 l) ~ 2,25 €    

  


 
 
Jeigu rasite bilietą pigiau, mes Jums grąžinsime skirtumą!
Geriausias mūsų darbo įvertinimas - laimingi klientai
Ieškote kelionės 6-iems ar daugiau? Susisiekite geresnių sąlygų aptarimui!