Kodėl artimiausių atostogų kryptis privalo būti Algarvė?

Kodėl artimiausių atostogų kryptis privalo būti Algarvė?

Ką žinoti prieš keliaujant į Algarvę?

 

Atskrisite į Faro miestą. Jis įsikūręs Portugalijos pietuose, prie pat Atlanto vandenyno. Tai Algarvės (portug. Algarve, iš arab. al-gharb – ’Vakarai’) regiono ir apskrities centras. Algarvė – regionas pietų Portugalijoje. Jos kraštovaizdis ir kultūra šiek tiek skiriasi nuo likusios Portugalijos.

 

 

Algarvė yra šilčiausias regionas Portugalijoje, čia švelniausias klimatas. Apytiksliai 220 km švarių paplūdimių, daugelis jų turi Mėlynosios vėliavos statusą. 

 

Dabar Algarvė yra ypač turistinė ir savo išvaizda primena Ispanijos ar Turkijos turistines pakrantes.
Verta apsilankyti Lagos (istorinis senamiestis) ir Silves (Maurų sostinė) miestuose.

 

Algarvė pasižymi savo keramika. Gamtos rezervatuose galima stebėti paukščių migraciją, vėžlius, flamingus, gandrus.

 

 

Faro miestas – svarbiausias regione

Faras
– tai regiono centras, todėl jame ne tik prekybos, žvejybos ir keltų uostas, geležinkelio stotis, išplėtota pramonė. Čia atvyksta ir daug turistų. Pasaulio keliautojai į Portugalijos pietų širdį traukia grožėtis senovine architektūra, kaip senamiestį puošiančia gotikine katedra, pilimis, Švč. Dievo Motinos seminarija, barokine Šv. Pranciškaus bažnyčia.

 

Viduramžiais Portugalija oficialiai vadinosi Portugalijos ir Algarvės karalyste (vėliau Jungtine Brazilijos, Portugalijos ir Algarvės Karalyste).

 

 

Kaip atostogauti Algarvėje?

 

Algarvė tas kampelis, kur galima atostogauti sėsliai nepajudant iš malonaus viešbučio, tačiau apsilankius neabejotinai verta išsinuomoti automobilį ar bent jau naudotis viešuoju transportu, kad pavyktų aplankyti pačius įvairiuosius objektus, kurie nėra išsidėstę centralizuotai.

 

3★ viešbučiai Portugalijoje tikrai aukšto lygio – švarūs, tvarkingi, tiekiantys kokybišką maistą.

 

Atvykusiems į Algarvę ne vien pagulėti, patarčiau registratūroje pasidomėti kurorto renginiais ir organizuojamomis išvykomis. Pramogų ir ekskursijų yra įvairiausių – Algarvėje daug veiklos bet kokio amžiaus turistui, gausu kultūrinių ekskursijų.

 

Darbo laikas

Darbo valandos Portugalijoje šiek tiek skiriasi nuo kitų Europos šalių. Darbo diena prasideda 9 val. ryto ir tęsiasi iki 13 val., tada - dviejų valandų pietų pertrauka ir darbo diena tęsiasi iki 19 val. Ilgos pietų pertraukos skiriamos pasisėdėjimams kavinėse ir pasibuvimams su šeima. Dideli prekybos centrai dirba be pietų pertraukos.
 

Gazebo medis

 

Patarimai

 

  • Būkite gudrūs - gatvės prekeiviai siūlo pirkti auksinius papuošalus, odinius drabužius ir rankines, tačiau labai dažnai tai tiesiog geros kokybės padirbiniai.
  • Vairuokite atsargiai. Portugalija pirmauja pagal avarijų keliuose kiekį, sutiksite daug vairuotojų, nepažįstančių kelių ir stabdančių eismą.


Žodynėlis

 

Algarvėje anglų kalba visur nesusikalbėsite, tad pasiruoškite bendrauti gestais ir šypsena. Turistų čia visada daug, tad galite tikėtis jų pagalbos, bet ir vietiniai noriai stengiasi padėti. Pavyzdžiui, autobusuose vairuotojai retai kada kalba angliškai, tai tiesiog pasakysite kryptį ir parodys sumą. Faro mieste kalbinis barjeras stipriai nejaučiamas - angliškai kalbančių jau daugiau. Svarbiausia, mokėkite pasakyti ačiū (Obrigado) ir šypsokitės ;)

 

Taip/Ne - Sim/Não (sieng/naung)
Prašau - Por favor/Faz favor (pòr fah-vor/fasj fah-vor)
Ačiū - Obrigado/da (o-brie-ga-doe/dah)
Atleiskite - Desculpe (disj-koelp)
Labas - Olá (oh-lah)
Viso gero - Adeus (a-de-oesj)
Kaip laikotės? - Como está? (koh-moe sjtah?)
Nesuprantu - Não compreendo. (naung kom-prie-èn-doe)
Ar kalbate angliškai? - Fala inlgês? (fa-lah ieng-gleesj?)
Kiek kainuoja? - Quanto custa isto? (kwan-toe koesj-tah isj-toe)
Padėkite! - Socorro! (so-koh-roe)

 

 

Tikra šventė valgantiems

 

Algarvėje pasilepinti gali kiekvienas gurmanas ir ne tik. Maistas čia palyginti nebrangus, o įvairovė didelė: žuvis, jūros gėrybės, paukštiena, mėsa, saldumynai, puikūs vynai. Tradicinis patiekalas, kurio verta paragauti – cataplana – uždarame inde troškinta žuvis ar mėsa, arba ir mėsa, ir žuvis kartu. Prie patiekalo tinka vietinė naminė. Tai iš „braškių medžio“ uogų – madronijų gaminamas taurusis gėrimas.

 

 

Kokie orai Algarvėje? 

 

Ar būna geriau? Juk net 3000 valandų per metus čia šviečia saulė. Apnukęs oras ar lietus – Algarvėje reti svečiai, juos dažniausiai iš čia baido nuo Afrikos pučiantys vėjai. Šilumos čia taip pat pakanka. Todėl net neverta jaudintis – atostogos bus puikios.

 

Tinkamiausias laikas vandens pramogoms ir pasiplaukiojimams jūroje tęsiasi nuo kovo pabaigos iki lapkričio mėnesio vidurio, kuomet vandens temperatūra laikosi aukštesnė nei 17°C, tačiau šiltos ir saulėtos dienos nesitraukia visus metus.

 

 

 

Ką aplankyti Algarvėje?


Nors Algarvės regionas yra palyginti nedidelis, tačiau lankytinų vietų čia netrūksta, jau nekalbant apie gamtos grožį. Todėl šiame aprašyme pateikiame tik kelis vertus dėmesio objektus.

 

Kaulų koplyčia

 

Igreja do Carmo – graži bažnyčia įsikūrusi netoli tarptautinio Faro oro uosto (vos apie 10 minučių kelio automobiliu). Todėl ją verta lankyti pirmąją kelionės dieną. Ir ne tik verta, o – būtina. Nes auksu tviskančioje šventovėje išskirtinę vietą užima Capela dos Ossos (kaulų koplyčia prot.). Ji dekoruota tikrų žmonių palaikais. Yra manoma, kad tokiu būdu čia palaidota apie 5000 asmenų.

 

 

Mėlynojo drakono upė

 

Portugališkai ši upė vadinasi Odeleite, tačiau dėl savo formos žvelgiant iš viršaus anglakalbėje spaudoje ji dažnai pavadinama Mėlynuoju Drakonu. Geriausiai sraunios upės grožis atsiskleidžia į ją žvelgiant nuo aplink išsidėsčiusių kalnų, arba pakilus oro balionu. Ją galima rasti pietrytinėje Algarvės pusėje, Castro Marim apskrityje.

 

 

Baltasis miestas Albufeira

 

Albufeira – antrasis miestas skalaujamas Atlanto vandenyno, kurį Algarvės regione, turėtumėte aplankyti po Faro. Tai vienas svarbiausių Portugalijos turizmo centrų. Senamiestyje išlikę romėnų akveduko likučiai, Šv. Onos bažnyčia, Šv. Sebastijono koplyčia, vadinamasis Laikrodžio bokštas, Archeologijos muziejus.


Romos imperijos laikais Albufeiros vietoje buvo Baltum gyvenvietė. Nuo VIII a. miestą valdė maurai. Albufeira buvo svarbus prekybos uostas. 1249 m. miestą, kaip ir likusią regiono dalį, iš maurų (Šiaurės Afrikos tautų) atkariavo Portugalija.

 

Benagilio uola

 

Šios uolos nuotraukos dažnai ne tik regiono, bet ir visos Portugalijos vizitinė kortelė. Kvapą gniaužiantis gamtos stebuklas. Kas saulės spinduliai pro angą olos viršuje apšviečia apačioje esantį smulkaus geltono smėlio pliažą. Ši vieta nuo Benagilio, netoli Carvoeiro, paplūdimio nutolusi vos apie 150 metrų.


 

Kokios kainos Algarvėje? 

 

Prekybos centruose Restoranuose Transportas
Pienas (1 l) ~ €0,62 Vietinis alus (0,5 l) ~ €3 Vienkartinis viešojo transporto bilietas ~ €3
Ryžiai (1 kg) ~ €0,8 Importinis alus (0,33 l) ~ €1,6 Benzinas (1 l) ~ €1,3
Šviesios duonos kepalas ~ €1 Vanduo (0,33 l) ~ €1,25  
Vištos krūtinėlė (1 kg) ~ €2,29 Dienos pietūs ~ €9  
Kiaušiniai (12 vnt.) ~ €1,5 Cappuccino kava ~ €1,45  
Obuoliai (1 kg) ~ €1,23 Limonadas (kola, 0,33 l) ~ €2  
Apelsinai (1 kg) ~ €0,7 McMeal Mcdonalds restorane ~ €5,5  
Pomidorai (1 kg) ~ €0,79 Trijų patiekalų pietūs 2 asmenims ~ €35  
Vanduo (1,5 l) ~ €0,49    
Vietinis alus (0,5 l) ~ €0,8    
Importinis alus (0,33 l) ~ €0,8    

 

 


 
 
Jeigu rasite bilietą pigiau, mes Jums grąžinsime skirtumą!
Geriausias mūsų darbo įvertinimas - laimingi klientai
Ieškote kelionės 6-iems ar daugiau? Susisiekite geresnių sąlygų aptarimui!