Kodėl verta aplankyti Neapolį?

Kodėl verta aplankyti Neapolį?

 

Itališka pica ir Vezuvijaus ugnikalnis – tai Neapolis

 

Daug keliaujate ir Europos miestai po truputį darosi panašūs vieni į kitus? Keliaukite į Neapolį, nes šis miestas, ko gero, neturi analogų visoje žemėje. Būtent čia gimė modernioji pica, kurią pamėgo visas pasaulis. Pietų Italijoje, visai greta didmiesčio miega pavojingiausiu Europoje laikomas Vezuvijaus ugnikalnis, o jo papėdėje gyvena ir žemę dirba milijonai žmonių. Visai greta Neapolio plyti ir istorinis Pompėjos miestas, kurį 79-aisiais sunaikino išsiveržęs Vezuvijaus ugnikalnis. Na, tiesiog norime pasakyti, kad išvykos į Neapolį metu tikrai raste, ką veikti ir ką pamatyti.

 

 

Sakoma, kad Neapolį žmonės myli, arba jo nekenčia. Kodėl taip yra? Daugelį turistų atbaido Neapolio nešvara. Ir iš tiesų, patys vietiniai teigia, kad net ir sukontroliavus amžiną Neapolio šiukšlių ir mafijos problemą - Neapolis niekada nebus švarus. Tai tiesiog toks miestas, žmonės čia gyvena pagal šiek tiek kitokius kasdienybės standartus. O ar keliaudami per netvarkingas gatves ir miesto vėliavai prilyginamus tarp namų ištemptus skalbinius sugebėsite pamatyti žavų ir savitą Neapolio miesto grožį - priklausys tik nuo Jūsų.  

 

 

Neapolyje patogu keliauti automobiliu

Automobilio nuoma Neapolyje visam kelionės laikotarpiui geriausia kaina >>

Automobilių nuoma nuo geriausių tarptautinių tiekėjų iki vietinių auto nuomos kompanijų, puikiomis kainomis ir sąlygomis su mūsų partneriu Lietuvoje Cartrawler.
Išsirink sau tinkamą automobilį

 

 

Neapolis – antras pagal dydį Europos miestas? 

 

Skamba neįtikėtinai? Dabar gal ir taip, bet prieš kelis šimtmečius Neapolis iš tiesų buvo antras didžiausias miestas Europoje. Šiuo metu pakankamai keista tai girdėti, kadangi Neapolio pavadinimas visai neeskaluojamas, tačiau didžiuliams miestams būdinga didybė, spalvingumas ir mišinys tarp kultūros bei gatvės gyvenimo Neapolyje taip pat gyvi. Šis didmiesčio gyvenimo kokteilis neabejotinai puošia Neapolį ne tik grafičiais, bet ir tuo nenusakomu gyvybės pojūčiu, kurį turistai taip mėgsta. Viešnagės Neapolyje metu net ir vos per keletą dienų pajusite šią gyvybę, pajusite tik šiai vietai būdingą gyvenimo ritmą ir atrasite savo santykį su Neapoliu.  

 

The Long Weekend In Naples pagal Jakub Steinecker, paimta iš Vimeo.

 

Lankytinos vietos Neapolyje: 

 

VEZUVIJAUS UGNIKALNIS

 

Vezuvijaus ugnikalnis laikomas pačiu pavojingiausiu ugnikalniu Europoje, kadangi jo papėdėje įsikūręs didžiausias skaičius žmonių. Vezuvijaus išsiveržimas paveiktų apie 3 milijonų žmonių gyvenimus. Tačiau žmonės greta Vezuvijaus gyvena dar nuo priešistorinių laikų ir net Popmpėjos miesto sunaikinimas gyventojų iš apylinkių neišvijo. Aplink ugnikalnį žemė labai derlinga, nuo kraterio atsiveria puikus vaizdas ir, ko gero, gyvenimas aktyvaus ugnikalnio papėdėje suteikia kasdienybei savito prieskonio. 

 

 

POMPĖJOS MIESTAS

 

Būtent istorinio Pompėjos miesto griuvėsiai XVIII a. buvo rasti netoliese Neapolio, palaidoti po 8 metrų aukščio pelenų ir lavos sluoksniu. 79 - aisiais metais įvykęs Vezuvijaus ugnikalnio išsiveržimas daugybei metų palaidojo šį miestą, o dabar Pompėja tapo istoriniu vietovės paminklu, nuolat primenančiu greta stūksančio ugnikalnio galią. Pompėjos griuvėsiai įdomūs, nes po lava itin gerai išsilaikė įvairios freskos, pastatai, amfiteatrų ir teatrų griūvėsiai, o muziejuje galima pamatyti net gipsines gyventojų, kurie buvo palaidoti po lavos sluoksniu, kūnų kopijas. 

 

 

SAN CARLO TEATRAS

 

Tai seniausi ir, ko gero, prestižiškiausi operos namai Italijoje. Pats teatras pastatytas dar 1737 metais ir po sudeginimo 1816 - aisiais rekonstruotas devynioliktame amžiuje. Ypatingais šiuos operos namus padaro tai, kad jie vis dar veikia. Atsidarę dar aštuonioliktame amžiuje šie namai dabar alsuoja nepaprasta prabanga, užtikrina pasirodymų kokybę ir apgaubia savo lankytojus magiška atmosfera. Bilietų kainos gali prasidėti vos nuo 15 eurų, priklausomai nuo programos. 

 

AMALFIO PAKRANTĘ

 

Pakrantėje yra įsikūręs, žinoma, ne vienas Itališkas pajūrio kurortas ir galite stabtelėti praktiškai bet kuriame. Šiame pakrantės ruože pamatysite, o gal ir patirsite vietinių gyvenimą. Ypač apsilankius ne turistų sezono metu galėsite pamatyti visiškai natūralų pietų Italijos gyvenimą. Tai tas gyvenimas, kurį matote filmuose: niekur neskubantys italai, burzgiantys motoroleriai, laisvalaikį leidžiančios šeimos, vaikai valgantys gelato ir vyrai, žaidžiantys stalo žaidimus pašonėje. Taip pat apylinkėse gausu kalnų takų žygiams bei pasivaikščiojimams, todėl rekomenduojame leistis į kelią ir nužvelgti pakrantę iš aukštai. 

 

 

  

Nepraleiskite progos pasimėgauti itališka virtuve

 

Jau minėjome, kad Neapolis – picos gimtinė ir kažin, ar galima rasti skanesnės picos nei čia. O ir be picos juk itališka virtuvė yra viena iš labiausiai pasaulyje mylimų virtuvių, tad nepraleiskite progos pasimėgauti puikia pasta, jūros gėrybėmis, nuostabiu gelato, kvapnia kava ir itališku tiramisu. Kalorijos atostogų italijoje metu nesiskaičiuoja, tad buon appetito!

 

 

 

 

Kokios kainos Neapolyje? 

Pateikiami apytiksliai 2018-ųjų metų duomenys

 

Prekybos centruose Restoranuose Transportas
Pienas (1 l) ~ €1.20 Vietinis alus (0,5 l) ~ €3.00 Vienkartinis viešojo transporto bilietas ~ €1.20
Ryžiai (1 kg) ~ €1.40 Importinis alus (0,33 l) ~ €3.00 Taksi (įsėdimo mokestis) ~ €6.00
Šviesios duonos kepalas ~ €1.06 Vanduo (0,33 l) ~ €0.66 Taksi 1 km ~ €1.10
Vištos krūtinėlė (1 kg) ~ €6.88 Dienos pietūs ~ €10.00 Benzinas (1 l) ~ €1.52
Kiaušiniai (12 vnt.) ~ €2.52 Cappuccino kava ~ €1.24  
Obuoliai (1 kg) ~ €1.84 Limonadas (kola, 0,33 l) ~ €1.24  
Apelsinai (1 kg) ~ €1.50 McMeal Mcdonalds restorane ~ €7.00  
Pomidorai (1 kg) ~ €1.85 Trijų patiekalų pietūs 2 asmenims ~ €42.50  
Vanduo (1,5 l) ~ €0.44    
Vietinis alus (0,5 l) ~ €1.14    
Importinis alus (0,33 l) ~ €2.00    

 


 
 
Jeigu rasite bilietą pigiau, mes Jums grąžinsime skirtumą!
Geriausias mūsų darbo įvertinimas - laimingi klientai
Ieškote kelionės 6-iems ar daugiau? Susisiekite geresnių sąlygų aptarimui!