Kodėl verta keliauti į Kretą?

Kodėl verta keliauti į Kretą?

1. Puikus klimatas

 

Kretos klimatas charakterizuojamas kaip švelnus vduržemio jūros klimatas. Čia žiemos švelnios ir lietingos, o vasaros karštos ir sausos, todėl idealiai tinka atostogoms. Gana didelį orų skirtumą galima pajausti apsistojus skirtingose salos vietose, pavyzdžiui rytinė Kretos dalis yra sausesnė ir šiltesnė nei vakarinė salos dalis (Chanijos regionas). Tai puikiai matyti ir iš augalijos, kadangi Chanijos gamta kur kas žalesnė ir gyvesnė nei į dykumą panašaus rytinio Sitijos regiono. Taip pat skirtumas yra ir tarp Kretos šiaurės bei pietų: šiaurėje yra vos vėsiau ir drėgniau nei pietuose. 

 

Nepaisant visko, vasaroti šiltuoju metų laiku gali bet kurioje Kretos vietoje, kadangi lietaus tikimybė mi-ni-ma-li! Per visus tris vasaros mėnesius sudėjus iš viso lyja vidutiniškai vos tris dienas. Lietingasis laikotarpis prasideda vėlyvą spalį ir baigiasi kovo - balandžio mėnesiais. Atostogauti Kretoje gera visu šiltuoju periodu, tačiau smagiusia rugpjūtį, kai vidutinė vandens temperatūra įįšyla iki 25 laipsnių šilumos. 

 

 

2. Įspūdingo grožio Kretos paplūdimiai


Vanduo skalaujantis Kretos pakrantes yra skaidrutėlis, kai kuriose vietose leidžiantis matyti net iki 50 metrų po vandeniu. O patys paplūdimiai - nukloti balto, geltono ar net rožinio smėlio. Taip, perskaitėte teisingai - būtent Kretoje galima pamatyti šį itin retą reiškinį - rožinio smėlio paplūdimį Elafonissi. Kai kurie šio paplūdimio ruožai palei krantą yra nusidažę švelniai rožine spalva dėl vandenyne nusidriekusių koralinių rifų bei rausvos spalvos kriauklelių liekanų, išmestų į krantą. 

 

 

3. Nepakartojama Graikijos virtuvė

 

Burnoje tirpstantis feta sūris, gaivios graikiškos salotos, skonius išlaisvinantis alyvuogių aliejus, šviežut šviežutėliai vietiniai vaisiai ir daržovės, charakteringi žuvies bei mėsos patiekalai, sultingos alyvuogės, sodrus graikiškas jogurtas, baklavos ir tai net ne viskas, ką siūlo Graikijos virtuvė. 

 

 

4. Senovės Graikija - Europos kultūros lopšys


Senovės Graikija - tai civilizacija, praturtinusi Europos kultūrą savo mitologija. Būtent Kretos sala dar yra laikoma dievų sala. Pasak graikų mitologijos, čia gimė viso dievų olimpo valdovu tapęs dievas Dzeusas. Vienas iš puikiai žinomų Kretos lankomų objektų ir yra Dzeuso uola, kur, pasak legendos, Dzeusas buvo saugomas nuo savo vaikus praryjančio tėvo Krono. Taip pat Kretoje išlikę gana daug Senovės Graikijos griuvėsių, miestų įtvirtinimų, gerai išsilaikiusių senamiesčių. Taigi Kreta - puiki vieta susipažinti su Europos kultūros ištakomis. 

 

 

5. Jūsų savaitė Kretoje gali atrodyti geriau, nei šitam filmuke

 

 

Kretos grožybės, kurias pamatyti norės visi

 

1. Knoso rūmai

 

Knoso rūmai - tai senosios Mino civilizacijos valdovų rūmai, aprašyti Homero “Odisėjoje”, esantys už 5 km nuo Herakliono. Rūmai pastatyti apie 2 tūkst. metų prieš mūsų erą ir vadinami seniausios Europos civilizacijos centru, iš kurio valdė Mino dinastija. Dėl painaus išplanavimo rūmai siejami su juose gyvenusio ir po labirintus klaidžiojusio Minotauro legenda. Norėdami išvengti karščio ir didelių turistų srautų, atvykite iki 10 val. ryto, apžiūrinėdami rūmus užtruksite mažiausiai 2 val., bilietas kainuoja 6 EUR.

 

 

2. Samariá nacionalinis parkas

 

Pagrindinis šio parko pasididžiavimas - vienas ilgiausių Europoje, net 16 km ilgio tarpeklis, apsuptas aukštų kalnų, nuo kurių atsiveria kvapą gniaužiantis kraštovaizdis. Daugybė turistų kasmet suplūsta į Kretą vien tam, kad aplankytų šį tarpeklį. Ši lankytina vieta patiks mėgstantiems aktyvų poilsį gamtoje, parkas turi keletą įvairaus ilgio turistamas ir žygeiviams pritaikytų maršrutų. Įėjimas į parką kainuoja 5 EUR, viešbutyje pasiteiraukite apie organizuojamas ir gido vedamas keliones į parką. 

 

 

Bizantiškieji Kretos vienuolynai ir koplytėlės

  

Nuostabius bizantiškus vienuolynus išvysite keliaudami po visą Kretą, bevek visi jų pažymėti rudais kelio ženklais, taip pat beveik visi jų priima lankytojus ir turi mažas bažnytėles, muziejus ir suvenyrų parduotuves greta. Žymiausiu ir labiausiai turistų lankomu vienuolynu galima vadinti Šv. Jurgio iš Selinari vienuolyną, esantį netoli pagrindinio kelio tarp Malijos (Malia) ir Agios Nikolos (Agios Nikolaos). Daugiau informacijos apie vienuolynus Kretoje rasite čia.

 

 

Kokios kainos Kretoje?

 

Prekybos centruose Restoranuose Transportas
Pienas (1 l) ~ €1.17 Vietinis alus (0,5 l) ~ €3.50 Vienkartinis viešojo transporto bilietas ~ €1.50
Ryžiai (1 kg) ~ €0.92 Importinis alus (0,33 l) ~ €3.00 Taksi (įsėdimo mokestis) ~ €2.75
Šviesios duonos kepalas ~ €0.97 Vanduo (0,33 l) ~ €0.44 Taksi 1 km ~ €0.68
Vištos krūtinėlė (1 kg) ~ €6.45 Dienos pietūs ~ €8.00 Benzinas (1 l) ~ €1.50
Kiaušiniai (12 vnt.) ~ €3.17 Cappuccino kava ~ €2.62  
Obuoliai (1 kg) ~ €1.25 Limonadas (kola, 0,33 l) ~ €1.13  
Apelsinai (1 kg) ~ €0.65 McMeal Mcdonalds restorane ~ €5.00  
Pomidorai (1 kg) ~ €0.92 Trijų patiekalų pietūs 2 asmenims ~ €25.00  
Vanduo (1,5 l) ~ €0.73    
Vietinis alus (0,5 l) ~ €1.27    
Importinis alus (0,33 l) ~ €1.43    

  


 
 
Jeigu rasite bilietą pigiau, mes Jums grąžinsime skirtumą!
Geriausias mūsų darbo įvertinimas - laimingi klientai
Ieškote kelionės 6-iems ar daugiau? Susisiekite geresnių sąlygų aptarimui!