Kodėl verta vykti į Frankfurtą?

Kodėl verta vykti į Frankfurtą?

Koks tas Frankfurtas prie Maino?


Spindinčiais stiklo dangoraižiais pasipuošęs, dinamiškas ir įvairių kontrastų kupinas tarptautinis Frankfurto prie Maino miestas, savo įspūdinga panorama pakerintis ne vieną keliautoją. Vokietijos ir Europos širdimi tituluojamas didmiestis yra svarbus ekonominis centras - čia įsikūrusios didžiųjų bankų būstinės, prekybos centrai, rengiamos didžiausios pasaulyje knygų, muzikos ir įvairių prekių mugės. Centre, visai šalia miestą saugančių architektūros milžinų, galima rasti ir jaukių kavinukių ir barų. Miestas taip pat gali didžiuotis savo istorinių įžymybių gausa ir išsaugotu autetiškuoju senamiesčiu. Frankfurtas - jaunyste ir entuziazmu pulsuojanti vieta, kurią aplankius norisi sugrįžti vėl ir vėl.

 

 

Ką aplankyti Frankfurte?

 

Šis senas imperinis miestas prie Maino upės turi išsaugojęs unikalų savo pavadinimą - Frankfurt am Main. Centrinis išsidėstymas, svarbiausi komerciniai ir ekonominiai centrai, akį traukiantys ir miesto panoramoje dominuojantys dangoraižiai - visa tai turi Šiaurės Amerikos miestų bruožų. Nenuostabu, jog nuo jų miestui ir prigijo Mainhattan ir Chicago on the Main vardas. 

 

Įdomu ir tai, jog Frankfurtas užima aukštas pozicijas miestų dešimtuke, kuriose geriausia gyventi ir vystyti savo verslą. Jis taip pat jau ilgą laiką yra svarbus kultūros ir turizmo centras.

 

 

Daugelis lankytinų vietovių Frankfurte yra pasiekiamos tiesiog pėsčiomis, autobusu arba traukiniu, kadangi lankomų objektų lokacijos yra labai patogiai išsidėsčiusios.

 

Frankfurto senamiestis 

 

Autetiškumą išsaugojęs Römerberg senamiestis yra istorinė Frankfurto širdis ir centrinė miesto rotušės vieta. Netaisyklingos formos aikštėje stovi Teisingumo fontanas, iš kurio, manoma, 1612 m. Motiejaus karūnavimo metu, tekėjo ne vanduo, o vynas. Senamiestis taip pat yra judriausia pėsčiųjų zona, turi platų lankytinų vietų pasirinkimą bei savitą architektūrą, kuri siekia XV - XVIII a.

 

 

Gėtės namai ir muziejus

 

Frankfurtas garsėja kaip žymaus Vokietijos rašytojo Johano Volfgango Gėtės gimtinė. Gėtės namai Antrojo pasaulinio karo metais buvo visiškai sunaikinti, tačiau vėliau pastatas atstatytas ir atnaujintas viduje. Vokiečių rašytojo šeimos dėka buvo atkurti originalūs baldai, knygos ir paveikslai. 

 

 

Senckenberg istorinis muziejus

 

Frankfurto gamtos istorinis muziejus yra vienas didžiausių tokio tipo muziejų Europoje, kuriame saugoma daugiau nei penki tūkstančiai eksponatų, pradedant dinozaurų fosilijomis ir baigiant šiandien aptinkamais gyviais. Kartu su daugybe ekspozicijų, susijusių su mūsų planetos biologine įvairove bei šauniausia dinozaurų skeletų kolekcija, muziejus yra populiariausia atrakcija ir lankomiausia vieta Frankfurte. 

 

 

Modernaus meno muziejus

 

Šiuolaikinio meno muziejus garsus ne tik plačia meno darbų kolekcija, kuri apima žymius menininkus, tokius kaip Rojus Lichtenšteinas, Jozefas Boisas, Endis Varholas ir Gerhardas Richteris. Taip pat pastatas pasižymi ryškia architektūra. Suprojektuotas Vienos architekto, muziejus įgavo trikampio formą ir yra vietinių gyventojų vadinamas Torto gabaliuku.

 

 

 

Zoologijos parkas

 

Šiek tiek į rytus nuo miesto centro esantis Frankfurto zoologijos sodas yra viena populiariausių atrakcijų mieste. Sodas apima 32 arus ir jame gyvena daugiau kaip 4500 gyvūnų, atstovaujančių ne mažiau kaip 450 skirtingoms rūšims. Antras pagal senumą Vokietijos parkas pasižymi puikiai įrengtais gyvūnų namais, įskaitant ir unikalius Grzimek namus, kuriuose galima išvysti egzotinių gyvūnų įvairovę. 

 

 

Pauliaus bažnyčia 

 

Pauliaus bažnyčia, pastatyta tarp 1789 ir 1833 m., yra laikoma Vokietijos demokratijos lopšiu. Bažnyčioje buvo rengiami politiniai susitikimai, ji taip pat tapo pirmojo laisvai išrinkto Vokietijos parlamento susirinkimų vieta. Šiandieninė Pauliaus bažnyčia traukia turistus savo ekspozicija ir joje rengiamais puikiais renginiais.

 

 

Botanikos sodai

 

Didžiausias botanikos sodas Vokietijoje, įkurtas 1868 m., kviečia į nepakartojamą kelionę pradedant egzotinių augalų ir atogražų miškų apgaubta Afrikos savana ir baigiant žydinčiais gėlių sodais Europoje. Sode įrengtuose šiltnamiuose galima pamatyti daugiau nei 6000 įvairių augalų rūšių iš viso pasaulio. 

 

 

 

Populiariausi renginiai

 

Frankfurte žmonės iš tiesų mėgsta linksmintis ir atsipalaiduoti. Gatvės festivaliai, turgavietės, tradicinės liaudies mugės ir koncertai kasmet sukviečia būrius lankytojų iš viso pasaulio.

 

Wäldchestag (Miško diena)

 

Wäldchestag šventė Frankfurte yra laikoma valstybine švente, kuri rengiama birželio mėn. pradžioje. Ši diena - tarsi simbolis, parodantis piliečių atsidavimą ir meilę savajam miestui. 

 

 

Operos aikštės festivalis

 

Birželio - rugpjūčio mėnesių sandūroje vykstantis festivalis pastaraisiais metais yra tapęs vasaros kulinarijos vieta. Senojoje operos aikštėje galima išvysti būrį po baltais skėčiais sėdinčių ir besišnekučiuojančių lankytojų, gurkšnojančių vyną ar šampaną, ragaujančių ir besimėgaujančių tarptautiniais patiekalais.  

 

 

Gražiausioje miesto aikštėje vykstantis festivalis užpildo miesto erdves gyva muzika ir suteikia joms gyvybiškumo. O vakare, kai nušvinta senosios operos fasadas ir aikštė aplink fontaną, atmosfera tarsi tampa pasakiškai stebuklinga.

 

 

Main festivalis

 

Pramogų įvairovę siūlantis festivalis minimas rugpjūčio mėn. pradžioje. Smagios karuselės, mugės, žaidimai ir tai dar ne viskas, ką šis masinis renginys gali pasiūlyti. Šventės uždarymą vainikuoja įspūdingo grožio fejerverkai. Šioje šventėje laikas tikrai neprailgs, o ir nepamirštamos akimirkos garantuotos.

 

 

Obuolių vyno festivalis

 

Frankfurto obuolių vyno (arba Ebbelwoi) kultūra ištisus šimtmečius vaidino svarbų vaidmenį visuomeniniame miesto gyvenime. Tradicija tapęs renginys kasmet rugpjūčio mėn. viduryje suburia šimtus lankytojų paragauti natūralaus ir geriausio vokiško vyno, kuris pilstomas iš didelių molinių ąsočių, vadinamų Bembel, į raštuoto stiklo stiklines, talpinančias 0.3 l gėrimo. 

 

 

Muziejų dienos 

 

Europos didžiausių kultūrinių festivalių vieta, turinti daugybę meno galerijų, rengianti įvairaus amato muges, gyvos muzikos koncertus bei kulinarinius renginius, taip pat gali didžiuotis savo muziejų gausa. Frankfurto muziejai pasižymi unikalumu ir yra tikrai verti dėmesio. Muziejų dienos rengiamos rugpjūčio mėn. pabaigoje.

 

Specialus reginio dienos pasiūlymas - tai apsilankymas muziejuose už žemą kainą. 

 

  

Kalėdinė mugė

 

Viena didžiausių mugių visoje Vokietijoje yra neatsiejama nuo šventinio laikotarpio. Kalėdinės mugės šioje šalyje – tai ne vien tik kalėdine atributika papuošti ir prekėmis, saldumynais bei karštu vynu prekiaujantys kioskeliai miesto centrinėje aikštėje - tai kur kas daugiau.

 

 

Vokietijoje kone kiekvienas, net ir nedidelis miestukas turi savo Kalėdinę mugę, o kartu ir savas šventinio laikotarpio tradicijas. Nuo lapkričio vidurio ar pabaigos iki pat Kalėdų, o kartais ir dar ilgiau, mugių šurmulys ir šventinė nuotaika papuošia Vokietijos miestus. Prekyba paprastai vyksta centrinėje miesto aikštėje, pagrindinėse gatvėse suręstuose mediniuose namukuose - kioskeliuose. Puikią nuotaiką dovanuojančiuose turgeliuose galima įsigyti smulkmenų, rankdarbių, dekoracijų, konditerinių gaminių, paragauti keptų migdolų, sušilti ragaujant tradicinį karštą vyną. O svarbiausia - gerai praleisti laiką. 

 

 

Kalėdinės mugės metu vyksta įvairūs renginiai - dainuojama, šokama, vaidinama. Nepamirštami ir mažieji – jiems įrengiami įvairūs atrakcionai. 

 

Tradicinė virtuvė

 

Obuolių vynas

 

 

 Žaliasis padažas

 

 

Frankfurter Wuerstchen

 

 

Juodos ir baltos tešlos pyragėliai (Schwarzweiss Gebäck)

 

 

 

 

Susisiekimas su miesto centru

 

Frankfurto oro uostas yra lengvai pasiekiamas viešuojuoju transportu, taksi ir automobiliu. 

 

  • Viešasis transportas - geležinkeliai

Tai vienas paprasčiausių būdų nuvykti iš tarptautinio oro uosto į miestą. Miesto geležinkelio linijos S8 ir S9 išvyksta iš regioninės stoties 1-ojo terminalo kryptimi Offenbach Ost ir Hanau. Kelionė traukiniu truks vos 12min. ir Jūs jau būsite centrinėje Frankfurto miesto stotyje, iš kurios įlipę į kitą traukinį galite tęsti savo kelionę. Jei Jūs norite nusigauti iki miesto centro, išlipkite stotelėje Frankfurt Hauptbahnhof po maždaug 16 min.

 

Bilietus galima įsigyti stotyse esančiuose bilietų automatuose. Kaina suaugusiems 4,65 eur, o vaikams 2,80 eur. Vienadienio bilieto kaina siekia 9,10 eur asmeniui arba 15,80 eur grupei iki 5 asm.

 

  • Pervežimas autobusu

Autobusas kursuoja daugiau nei 30 kartų per dieną tarp Frankfurto oro uosto ir pagrindinės geležinkelio stoties Darmstadt. Maršrute yra 6 sustojimai. Bilietas į vieną pusę suaugusiam siekia 8,45 eur, į abi puses - 16,90 eur. Tuo tarpu vaikams nuo 6 iki 14 metų 6,60 eur ir 13,20 eur.

 

  • Taksi paslaugos

Kelionė iš oro uosto trunka nuo 20 iki 30 min. iki miesto centro. Taksi paslaugų kaina siekia 30 eur.

 

  • Automobilių nuoma

Platus automobilių nuomos teikiamų paslaugų pasirinkimas. Kelionė automobiliu užtrunka apie 20 min. Nuomos kaina priklauso nuo pasirinktos kompanijos autonuomos nuostatų.

 

Keliauti automobiliu - patogu 

Automobilių nuoma, nuo geriausių tarptautinių tiekėjų iki vietinių auto nuomos kompanijų, puikiomis kainomis ir sąlygomis su mūsų partneriu Lietuvoje Cartrawler.
Išsirink sau tinkamą automobilį

 

 

Kokios kainos Frankfurte? 
Pateikiami apytiksliai 2019-ųjų metų duomenys

 

Prekybos centruose Restoranuose Transportas
Ryžiai (1 kg) ~ 1,91 € Importinis alus (0,33 l) ~ 3,50 € Taksi (įsėdimo mokestis) ~ 3,50 €
Šviesios duonos kepalas ~ 1,26 € Vanduo (0,33 l) ~ 2,06 € Taksi 1 km ~ 2,00 €
Vištos krūtinėlė (1 kg) ~ 8,32 € Limonadas (kola, 0,33 l) ~ 2,38 € Benzinas (1 l) ~ 1,44 €
Kiaušiniai (12 vnt.) ~ 1,92 € Cappuccino kava ~ 2,73 € Vienkartinis viešojo transporto bilietas ~ 2,75 €
Obuoliai (1 kg) ~ 2,26 € Trijų patiekalų pietūs 2 asmenims ~ 50,00 €  
Pienas (1 l) ~ 0,71 € McMeal Mcdonalds restorane ~ 8,00 €  
Pomidorai (1 kg) ~ 2,35 €  
Vanduo (1,5 l) ~ 0,51 €  
Vietinis alus (0,5 l) ~ 0,88 €    
Importinis alus (0,33 l) ~ 1,20 €    

 


 
 
Jeigu rasite bilietą pigiau, mes Jums grąžinsime skirtumą!
Geriausias mūsų darbo įvertinimas - laimingi klientai
Ieškote kelionės 6-iems ar daugiau? Susisiekite geresnių sąlygų aptarimui!