Kodėl verta vykti į Kosta Blanką?

Kodėl verta vykti į Kosta Blanką?

Gundanti Ispanijos pakrantė - Kosta Blanka

 

Benidormas - kurortinis miestas, esantis Ispanijos pietryčiuose ir priklauso nuostabiajai 200 km ilgio Costa Blanca pakrantės linijai, lietuviškai vadinamai Baltąja pakrante. Pavadinimas parinktas ne atsitiktinai - balto smėlio paplūdimiai ir vos 37 lietingos dienos per metus kasmet sutraukia tūkstančius pasyvias ir aktyvias atostogas mėgstančių turistų. Ši pakrantė ypač pamėgta tarp vandens sportą mėgstančių poilsiautojų, o įspūdingos pakrančių uolos, nuostabaus grožio įlankos, autentiški ispaniški kaimeliai retą kurį palieka abejingą. Regionas taip pat gali pasigirti puikiai išvystytais kurortais ir jų turistine infrastruktūra.

 

 

Kokie orai Kosta Blankoje? 

 

Superiniai! Kosta Blankos pakrantė yra skalaujama Viduržemio jūros, taigi čia galima mėgautis ir jos atnešamu švelniu klimatu. Vasaros čia yra maloniai karštos, kai dienomis temperatūra gali pakilti ir iki 30 laipsnių šilumos, o vanduo jūroje įšyla iki 25 laipsnių. Vasariškais malonumais Kosta Blanka lepina nuo gegužės iki spalio ar net lapkričio mėnesio, o tai ypač patinka keliautojams iš Lietuvos, nes mūsų vasara per pus trumpesnė. Na, o dar šaunu yra tai, kad švelnus klimatas šia Ispanijos pakrante leidžia mėgautis ir šaltuoju laikotarpiu. Temperatūra dienomis ir šalčiausiais mėnesiais pakyla iki 15 - 16 laipsnių šilumos, o vanduo neatšąla iki mažiau 15 °C.

 

 

Ką reikia žinoti vykstant į Kosta Blanką?

 

Katalonijoje turistams taikomas progresinis pagalvės mokestis. Priklausomai nuo to, kokioje apgyvendinimo įstaigoje apsistosite ir kiek laiko ten viešėsite, kiekvienam asmeniui teks susimokėti atitinkamo dydžio papildomą mokestį. Pridedame įkainius:  

  • Apsistojus 5★ viešbutyje – 2.50€ nakčiai.
  • Apsistojus 4★ viešbutyje – 1€ nakčiai. 
  • Apsistojus bet kokioje žemesnio nei 4★ rango apgyvendinimo įstaigoje – 0.50€ nakčiai. 

Maksimalus pagalvės mokestis asmeniui vienos viešnagės metu yra ne didesnis nei septynių naktų mokestis. Taigi atostogaujant ilgiau nei savaitę daugiau mokėti neteks. 

 

Ką veikti Kosta Blankoje? 


APŽIŪRĖTI BENIDORMO MIESTĄ

 

Benidormas - tai šiuolaikiškas Ispanijos kurortas, kur rasite viską, ko reikia geram poilsiui. Dėl nuolatinių turistų srautų mieste puikiai išvystyta paslaugų sfera bei infrastruktūra.

 

Pagrindiniai Benidormo paplūdimiai yra Levante ir Poniente paplūdimiai. Abu jie prižiūrimi, švarūs, su gerai išvystytomis paslaugmis ir vandens pramogomis. Levante paplūdimys šiek tiek gyvesnis, čia kur kas daugiau kavinių, restoranų, naktinių klubų, todėl turistai jį itin mėgsta. Tačiau tiems, kurie labiau mėgsta tylesnį, ramų poilsį - visai netoliese tam tinkamas Poniente paplūdimys

 

 

Pačiame mieste yra ir daugiau nuostabių vietų, tikrai vertų dėmesio. Viena jų - balkonas į Viduržiemio jūrą (El Balcón del Mediterráneo). Tai apžvalgos aikštelė Viduržiemio jūroje, iš kurios atsiveria nuostabus vaizdas į visą Benidormo pakrantę. Balkonėlis yra įrengtas ant uolos, skiriančios pagrindinius Levante ir Poniente paplūdimius, taigi į kurią pusę atsisuktumėte - visur atsiveria puikus vaizdas.

 

Beje, ar minėjome, kad Benidorme Jums tikrai negresia nuobodulys? Jei pajusite, jog jis artėja, o nesate nieko susiplanavę - visuomet galite aplankyti vieną iš Benidormo mieste įsikūrusių teminių parkų (jų čia toli gražu ne vienas). Ko gero populiariausias jų - "Aqualandia". Taigi, jei aptingsite planuoti atostogų dienas - vieną jų galite drąsiai skirti teminio parko linksmybėms. 

 

 

APLANKYTI KOSTA BLANKOS PAŽIBĄ - ALIKANTĘ

 

Tam, kad aplankytumėte Alikantę, ilgai sukti galvos nereikia - tiesiog šokate į nuolat kursuojantį traukinį, kuriuo kelionė į abi puses Jums atsieis apie 7 EUR. Nespėsite nė mirktelėti, kai būsite Kosta Blankos pažiba vadinamame mieste - Alikantėje. Čia galėsite susiplanuoti kultūrinį vizitą ir aplankyti Alikantės pilis, muziejus, uostą, apžiūrėti senamiesčio architektūrą. O jei nebūsite taip aktyviai nusiteikę - šio neįpareigojančio miesto atmosferą galėsite pajusti gerdami kavą jaukioje vietinėje užeigoje bei tyrinėdami nepažįstamas Ispaniškas gatves, nes kam gi skubėti, jei nuo Jūsų viešbučio iki Alikantės vos pusvalandis kelio traukiniu? Jei šis miestas Jus sužavės, galėsite lengvai sugrįžti kitą dieną. 

 

 

PIRMYN Į GAMTĄ

 

Mėgstantiems pietų Europos kryptis dėl Lietuvio akiai nelabai įprastų kalnuotų vietovių patiks ir Kosta Blankoje. Iš žemyno pusės Kosta Blanką supa Ispaniškai kalnuotos vietos, nedideli ir jaukūs miesteliai. Taip pat galima rinktis net iš keleto gamtos parkų ir rezervuarų, kuriuos galima aplankyti. Aplankyti gražią apylinkių gamtą itin patogu išsinuomavus automobilį, tačiau ir jo neturint - išvyką suorganizuoti Jums tikrai padės viešbučio personalas. Bene labiausiai pamėgtos gamtos vietos netoliese Kosta Blankos yra Guadalest slėnisPenyal D’Ifach gamtos parkasMontgo gamtos parkas. Čia galėsite pasivaikščioti po kalnus, pasigrožėti Ispanijos gamta, surengti pikniką su nuostabiu vaizdu į Viduržemio jūrą. 

 

Siūlome išsinuomoti automobilį 
Volkswagen Polo ar pan. ar pan Alikantėje tik nuo 143,88 EUR savaitei. 

Automobilių nuoma, nuo geriausių tarptautinių tiekėju iki vietinių auto nuomos kompanijų, puikiomis kainomis ir sąlygomis su mūsų partneriu Lietuvoje InstantCars 
Rinkitės sau tinkamą automobilį 

   

 

Kokios apytikslės kainos Kosta Blankoje?

Pateikiami apytiksliai 2017-ųjų duomenys

Prekybos centruose Restoranuose Transportas
Pienas (1 l) ~ €0.79 Vietinis alus (0,5 l) ~ €1.50 Vienkartinis viešojo transporto bilietas ~ €1.45
Ryžiai (1 kg) ~ €0.93 Importinis alus (0,33 l) ~ €3.00 Taksi (įsėdimo mokestis) ~ €2.75
Šviesios duonos kepalas ~ €1.04 Vanduo (0,33 l) ~ €1.21 Taksi 1 km ~ €1.90
Vištos krūtinėlė (1 kg) ~ €7.27 Dienos pietūs ~ €8.00 Benzinas (1 l) ~ €1.18
Kiaušiniai (12 vnt.) ~ €1.43 Cappuccino kava ~ €1.51  
Obuoliai (1 kg) ~ €1.13 Limonadas (kola, 0,33 l) ~ €1.60  
Apelsinai (1 kg) ~ €0.95 McMeal Mcdonalds restorane ~ €6.75  
Pomidorai (1 kg) ~ €1.18 Trijų patiekalų pietūs 2 asmenims ~ €30.00  
Vanduo (1,5 l) ~ €0.44    
Vietinis alus (0,5 l) ~ €0.64    
Importinis alus (0,33 l) ~ €1.12    

 


 
 
Jeigu rasite bilietą pigiau, mes Jums grąžinsime skirtumą!
Jūsų patogumui paruošėme aviabilietų įsigijimo gidą su naudingais patarimais
Ieškote kelionės 6-iems ar daugiau? Susisiekite geresnių sąlygų aptarimui!