Lankytinos vietos Kopenhagoje

Lankytinos vietos Kopenhagoje

Ką privalu pamatyti viešnagės Kopenhagoje metu?

 

Apsilankę Kopenhagoje rasite nepriklausomą miestą mieste, kurį prieš kelis dešimtmečius įkūrė hipių bendruomenė. Kristianija – tai vietovė, nepaisanti Danijos karalystės įstatymų ir nepavaldi valdžiai. Be abejonės, tai viena iš Kopenhagos populiariausių turistinių vietų. Vietovė yra susilaukusi ir stiprių diskusijų, ypač dėl vietinių gyventojų sušvelninto požiūrio į hašišą ir marihuaną bei smurtinių incidentų. Jeigu ruošiatės čia eiti, nenustebkite, jeigu Jums pasiūlys įsigyti kvaišalų, pasaugokite pinigines ir nesiveskite mažų vaikų. Beje, Kristianijoje turistams fotografuoti griežtai draudžiama, tad laikykitės šios taisyklės, jei nenorite būti apiplėšti.

 

Kristianija patogiausia pasiekiama Nr. 66 maršruto autobusu, vykstančiu Holmen arba Operaen kryptimi. Autobusas važiuoja nuo centrinės Kopenhagos stoties ir metro stoties, pavadinimu Christianshavn.

 

 

Nyhavn – prieplauka su spalvingais namais ir restoranais abipus jos. Valandą trunkantis paplukdymas turistiniu laivu su gidu kainuoja 75 kronas vienam (~10 eurų). Gidas apie miestą pasakoja trijomis kalbomis – danų, anglų ir italų. Šis turas tinka trumpai viešintiems turistams, nes apeiti visas pakrantes užtrunka nemažai laiko, o plaukiant apžiūrėsite prie vandens esančią Kopenhagos dalį ir sužinosite daug informacijos iš gido. 

 

Plaukdami kanalu prisiminsite ir pasakas iš vaikystės - Andersenas gyveno ir kūrė trijuose Nyhavn namuose, pažymėtuose numeriais 18, 20 ir 67. Čia pat pamatysite ir vieną žymiausių Kopenhagos simbolių – Undinėlės skulptūrą, kurią sukurti įkvėpė H. K. Anderseno pasaka apie undinėlę ir princą.

 

 

Amalienborg rūmai ir kiemas – tai danų karališkosios šeimos žiemos rezidencija, ketverių rūmų, išsidėsčiusių aplink centrinę aštuonkampio formos aikštę, kompleksas. Rūmų fasadai papuošti kolonomis ir laikomi Danijos Baroko šedevrais. Aikštės centre yra raito Frederiko V-ojo statula.

 

Rūmai iki šiol yra Danijos karališkosios šeimos nuosavybė, juose reziduojant karalienei iškeliama vėliava. Jei rūmuose yra karališkoji šeima, kasdien 12 valandą prie rūmų vyksta sargybos pasikeitimo ceremonija.

 

 

Frederiko bažnyčia (dar vadinama Marmurine bažnyčia – Marmorkirken) su įspūdingu kupolu. Kupolo apskritimas sudaro apie 31 metrą, kuris laikomas su 12 kolonų pagalba.

 

 

 

Rosenburg pilis ir Karaliaus sodai (Kongens Have) – seniausias ir labiausiai lankomas parkas centrinėje Kopenhagoje.

 

 

Christiansborg rūmai, kuriuose įsikūręs Danijos parlamentas ir ministerija.

 

 

 Kaip iš oro uosto nuvykti į viešbutį?

 

Oro uostas įsikūręs pačioje Kopenhagoje, tad pasiekti viešbutį, kuriame apsistosite, ar miesto centrą sunku nebus. Nuvykti į reikiamą vietą galima trimis skirtingais būdais: važiuojant autobusu, metro ar tiesiog einant pėsčiomis.

 

 

Kokios kainos Kopenhagoje? 

Apytiksliai 2017-ųjų vid. duomenys

 

Prekybos centruose Restoranuose Transportas
Pienas (1 l) ~ €0,94 Vietinis alus (0,5 l) ~ €6.05 Vienkartinis viešojo transporto bilietas ~ €3
Ryžiai (1 kg) ~ €1.83 Importinis alus (0,33 l) ~ €5.38 Taksi (įsėdimo mokestis) ~ €5.36
Šviesios duonos kepalas ~ €2.56 Vanduo (0,33 l) ~ €2.11 Taksi 1 km ~ €2.05
Vištos krūtinėlė (1 kg) ~ €8.06 Dienos pietūs ~ €16.13 Benzinas (1 l) ~ €1.39
Kiaušiniai (12 vnt.) ~ €3.34 Cappuccino kava ~ €4.70  
Obuoliai (1 kg) ~ €2,47 Limonadas (kola, 0,33 l) ~ €2.83  
Apelsinai (1 kg) ~ €2.66 McMeal Mcdonalds restorane ~ €9.41  
Pomidorai (1 kg) ~ €2.93 Trijų patiekalų pietūs 2 asmenims ~ €60   
Vanduo (1,5 l) ~ €1.42    
Vietinis alus (0,5 l) ~ €1.90    
Importinis alus (0,33 l) ~ €2.11    

 


 
 
Jeigu rasite bilietą pigiau, mes Jums grąžinsime skirtumą!
Geriausias mūsų darbo įvertinimas - laimingi klientai
Ieškote kelionės 6-iems ar daugiau? Susisiekite geresnių sąlygų aptarimui!