Naudingi patarimai keliaujantiems į Atėnus

Naudingi patarimai keliaujantiems į Atėnus

Atėnai - privalomas aplankyti miestas ne tik istorijos mylėtojams. Tai ne tik Olimpinių žaidynių ir demokratijos pradžia - už viso to slypi ir vieno seniausių pasaulio miestų paslaptys. Architektūros šedevrai, alyvuogės ir Fetos sūris, saulėti graikiški paplūdimiai ir daugybė kitų dalykų atostogas graikijos sostinėje darys nepamirštamomis.

 

 

Geriausias laikas pažinčiai su Atėnais

 

Daug saulės ir mažai lietaus - ideali atostogų formulė. Graikijos sostinė džiugina saule nuo kovo iki pat lapkričio, bet ir apie šį laikotarpį reikėtų žinoti kelis dalykus. Vasaros mėnesiai Atėnuose itin karšti ir oras sušyla net iki +30 karščio, o ir turistų antplūdis vasarą pats didžiausias. Norintiems pamatyti daug lankytinų vietų šio laikotarpio geriau atsisakyti, nes teks grūstis tarp kitų turistų, o ir koks malonumas vaikščioti po istorines vietas varginančiame karštyje? Geriau rinkitės pavasarį ar rudenį, nes verti pamatyti objektai būna atidaryti ir galėsite ramiai keliauti po Atėnus. Vasaros metu Graikijoje patiks paplūdimių mylėtojams, nes  pramogauti prie jūros saulės atokaitoje - pats smagumas. 

 

 

Vasaros metu pasiklysite renginių gausybėje, nes vyksta didžiulis festivalis

 

"The Athens & Epidaurus Festival" kalendorius vasaros mėnesiais raibsta nuo renginių. Šiltus vasaros vakarus užpildo teatras, muzika ir šokiai. Programoje rasite teatro pasirodymus po atviru dangumi, operą, klasikinę muziką, šokius, todėl tai yra puikus būdas susipažinti su Atėnų kultūra. Nuo balandžio mėnesio galėsite planuotis, kuriuose renginiuose norėtumėte sudalyvauti, o dabar galite peržvelgti praėjusių metų programą ir daugiau sužinoti apie renginį >>

 

 

Pažintis per maistą arba nepakartojama Graikijos virtuvė


Burnoje tirpstantis feta sūris, gaivios graikiškos salotos, skonius išlaisvinantis alyvuogių aliejus, šviežut šviežutėliai vietiniai vaisiai ir daržovės, charakteringi žuvies bei mėsos patiekalai, sultingos alyvuogės, sodrus graikiškas jogurtas, baklavos ir tai net ne viskas, ką siūlo Graikijos virtuvė. 

 

 

Atėnų paplūdimiai

 

Nuplaukti į kokią nors Graikijos salą ir pasimėgauti smėlėtomis Egėjo jūros pakrantėmis skamba smagiai, tiesa? Nesiginčysiu, išvyka keltu - puiki pramoga, tik visai nebūtina, nes ir Atėnai turi tiek paplūdimių, kad išsirinks kiekvienas. Saronida ir Anavissos paplūdimiuose renkasi vandens sporto mėgėjai, kurie pučiant palankiam vėjui renkasi banglenčių ar vandens aitvarų sportą. Schinias yra ilgas ir vienas gražiausių Atėnų paplūdimių, toks, kokį tikėtumėtės pamatyti Chalkidikėje. Smėlėta pakrantė yra prie pušyno, kuris pasitarnaus kaip pavėsis automobiliui, vieta pasivaikščiojimui ar piknikui.

 

Paplūdimiai yra dviejų tipų: vieni mokami ir prižiūrimi Graikijos Nacionalinės Turizmo Organizacijos, tad užtikrina persirengimo kabinas, savitarnos restoranus, pramogas (teniso kortus, krepšinio ir tinklinio aikšteles, vaikų žaidimų aikšteles, kanojų nuomą), o kiti - vieši paplūdimiai, esantys Paleo Faliro, Alimos, Glyfada, Voula, Varkiza, Alcyoni, ir Lagonissi kurortuose. 

 

 

Poseidono šventykla

 

Vos už 45 minučių kelio nuo Atėnų esnčiame Sounio pusiasalyje stovintys Poseidono šventyklos griuvėsiai dažnai nuvertinami lyginant su Akropoliu, bet vietiniai gali patvirtinti, kad kurorte esanti šventykla yra įspūdinga. Kad jau čia atvyksite, nepraleiskite progos pasimėgauti kokybiškais paplūdimiais, į kuriuos žmonės suplūsta stebėti saulėlydžių.

 

 

Technopolis

 

Tai yra viena geriausių vietų naktinio gyvenimo ir kultūrinių renginių mylėtojams. Iš seno fabriko ši vieta pavirto industriniu muziejumi ir koncertų, seminarų, parodų ir gero maisto vieta. Vyksta gausybė renginių, tad tikrai rasite ir sau patinkančių, kartais ir nemokamų. Vieta - pačiame centre ir neabejotinai verta Jūsų apsilankymo.

 

Agora-Athens centrinis turgus

 

Nesvarbu, ar mėgstate žuvį, mėsą ir daržoves, nes šis turgus gali pasiūlyti ne tik produktų gausą, bet ir gyvybingą gyvenimo ritmą. Jeigu nesimiega, galite ateiti anksti ryte pamatyti pasiruošimo darbus arba nuo 7 iki 13 valandos, kai lankosi dauguma atėniečių. Pasivaikščioję galite ir pasigailėti, kad apsistojote viešbutyje, kuriame nėra virtuvės. Tiesa, turguje galite pavalgyti skaniai ir pigiai, o pasisotinę išeisite į Athinas ir Eolou gatves, kurios vadinamomis vienomis įdomiausių visame mieste.

 

Tradiciškai paruošta graikiška kava

 

Nors ir tarp Atėnuose gyvenančių jaunuolių tradicinė kava nebėra populiari, turistams tikrai derėtų paragauti gėrimo, priklausančio vietinės kavos kultūrai. Nuvykite į Plaka, senovinį rajoną, esantį arti centro, kuriame - daugybė mažų kavinukių su vaizdu į Akropolį. "Glykys" yra viena iš tokių vietų su neeiliniu vaizdu, kurioje tiekiami gėrimai nuo frappe iki espresso, žinoma, su anyžių skonio aperityvu.

 

Kokios kainos Atėnuose? 

Apytiksliai 2017-ųjų duomenys

 

Prekybos centruose Restoranuose Transportas
Pienas (1 l) ~ €1,20 Vietinis alus (0,5 l) ~ €4 Vienkartinis viešojo transporto bilietas ~ €1,40
Ryžiai (1 kg) ~ €1,67 Importinis alus (0,33 l) ~ €4 Taksi (įsėdimo mokestis) ~ €3,40
Šviesios duonos kepalas ~ €0,74 Vanduo (0,33 l) ~ €0,50 Taksi 1 km ~ €0,74
Vištienos krūtinėlė (1 kg) ~ €6,95 Dienos pietūs ~ €10,00 Benzinas (1 l) ~ €1,49
Kiaušiniai (12 vnt.) ~ €2,74 Cappuccino kava ~ €2,96  
Obuoliai (1 kg) ~ €1,31 Limonadas (kola, 0,33 l) ~ €1,50  
Apelsinai (1 kg) ~ €0,86 McMeal Mcdonalds restorane ~ €9.41  
Pomidorai (1 kg) ~ €1,23 Trijų patiekalų pietūs 2 asmenims ~ €35,00   
Vanduo (1,5 l) ~ €0,80    
Vietinis alus (0,5 l) ~ €1,26    
Importinis alus (0,33 l) ~ €1,56    

 


 
 
Jeigu rasite bilietą pigiau, mes Jums grąžinsime skirtumą!
Geriausias mūsų darbo įvertinimas - laimingi klientai
Ieškote kelionės 6-iems ar daugiau? Susisiekite geresnių sąlygų aptarimui!