Patarimai vykstantiems į Chalkidikės pusiasalį

Patarimai vykstantiems į Chalkidikės pusiasalį

Sakoma, kad niekur Graikijoje nerasite tokių puikių paplūdimių, kokie yra Chalkidikės pusiasalyje. Bet regionas gali pasigirti ne tik paplūdimiais - čia ir žmonių nepaliesti kraštovaizdžiai, ir senos tradicijos kartu su jų besilaikančiais draugiškais vietiniais, ir įvairiausi atspalviai, ir įstabūs kvapai. Tai yra vieta, kurioje atskleisite dar nepatirtus pojūčius, žengsite nesibaigiančiomis smėlio pakrantėmis ir stebėsite svajingus saulėlydžius.

 

 

Trys Chalkidikės pirštai

 

Trijų pirštų formos pusiasalis yra dar vadinamas "Poseidono trišakiu". Pasak legendų, pusiasalis buvo perskeltas dievo Poseidono, kai supykęs sviedė trišakį. Tada susiformavo trys iškyšuliai, dar vadinami pirštais. Pirmasis iš jų - Kasandra - yra labiausiai lankomas turistų dėl daugybės aukštos kokybės kurortų bei turizmo infrastruktūra. Antrasis iškyšulys - Sitonija - žavi gamta bei ramybe ir tarp poilsiautojų dar nėra toks populiarus, tad kainos čia patrauklesnės. Trečiasis pirštas Atonas dėl susiklosčiusių tradicijų nėra turistinis, tad poilsinėms atostogoms čia ne vieta. Priežastis - labai įdomi ir atskleista žemiau.

 

 

Kada planuoti poilsį Chalkidikėje?

 

Turistai į pusiasalį suplūsta vasarą, bet apsvarstykite variantą apsilankyti ir antroje pavasario ar pirmoje rudens pusėje - vanduo jau / vis dar būna šiltas, saulė maloniai padeda įgauti norimą įdegio atspalvį, o ir nepavargsite nuo kitų keliautojų minios. Be to, mėgausitės geresnėmis kainomis ir visas paplūdimio ruožas priklausys tik Jums.

 

 

Chalkidikėje patogu keliauti automobiliu 
Mažatūris automobilis Salonikų oro uoste už super kainą >> 

Automobilių nuoma, nuo geriausių tarptautinių tiekėjų iki vietinių auto nuomos kompanijų, puikiomis kainomis ir sąlygomis su mūsų partneriu Lietuvoje Cartrawler.
Išsirinkite sau tinkamą automobilį

 

 

Paplūdimių rojus ar paplūdimiai rojuje?

 

Priežasčių atostogauti Chalkidikėje yra daugybė. Tiek daug, kiek ir išvysite puikių paplūdimių. Patikėkite, norintiems tingių atostogų prie jūros tai bus geriausia poilsio oazė, bet ir tie, kurie galvojo, kad atostogos paplūdimiuose ne jiems, tuoj pat apsigalvos, kai pamatys nesuskaičiuojamą daugybę nuostabių turkio, žalių ir mėlynų vandens atspalvių jūroje. Minkštas ir švarus smėlis taip ir kviečia prigulti, bangų mūša glosto ausis, o akys neatsitraukia nuo dangaus mėlynumo.

 

Senovinė autentika kaimeliuose

 

Jeigu dar neviešėjote Graikijoje, turbūt vis tiek turite vaizdinį galvoje, kuriame - maži balti namai su mėlynais elementais. Apsilankę Chalkidikėje šį nuobodų vaizdinį nustumsite šalin, nes pamatysite kur kas daugiau - kaimai Jus pasitiks spalvingais pastatais bei kruopščiai išpuoštomis jų durimis, jaukia atmosfera ir mielomis katėmis.

  

Kontraversiškas trečiasis pirštas - Atonas

 

Tikriausiai susidomėjote, kodėl trečiajame iškyšulyje ne vieta atostogoms? Istorija įdomi - Atono kalno papėdė yra svarbi šventa vieta tikintiesiems ir patekimas į šią vietą yra griežtai apribotas tūkstančius metų gyvuojančios tradicijos. Nors iškyšulys geografiškai ir politiškai priklauso Graikijai, bet turi autonomiją ir savas taisykles, o vietovėje gyvena tik vienuoliai, kurie čia dirba ir meldžiasi. Visiems kitiems patekimas į Atos apribotas - moterims čia iš viso negalima įžengti, o vyrams reikia specialaus sutikimo, nes per dieną įleidžiama tik 100 tikinčiųjų ir 10 norinčių apsilankyti vyrų. Arčiausiai prie šventojo kalno moterys gali prisiartinti apiplaukusios jį laivu ir tik per kilometro atstumą.

 

  

Kokios kainos Chalkidikėje?

Pateikiami apytiksliai 2017-ųjų duomenys  

 

Prekybos centruose Restoranuose Transportas
Pienas (1 l) ~ €1.14 Vietinis alus (0,5 l) ~ €3.00 Vienkartinis viešojo transporto bilietas ~ €1.00
Ryžiai (1 kg) ~ €1.52 Importinis alus (0,33 l) ~ €4.00 Taksi (įsėdimo mokestis) ~ €3.20
Šviesios duonos kepalas ~ €0.81 Vanduo (0,33 l) ~ €0.50 Taksi 1 km ~ €0.70
Vištos krūtinėlė (1 kg) ~ €5.77 Dienos pietūs ~ €10.00 Benzinas (1 l) ~ €1.47
Kiaušiniai (12 vnt.) ~ €2.72 Cappuccino kava ~ €1.77  
Obuoliai (1 kg) ~ €1.42 Limonadas (kola, 0,33 l) ~ €1.33  
Apelsinai (1 kg) ~ €1.10 McMeal Mcdonalds restorane ~ €6.00  
Pomidorai (1 kg) ~ €1.39 Trijų patiekalų pietūs 2 asmenims ~ €30.00  
Vanduo (1,5 l) ~ €0.75    
Vietinis alus (0,5 l) ~ €1.13    
Importinis alus (0,33 l) ~ €1.72    

 


 
 
Jeigu rasite bilietą pigiau, mes Jums grąžinsime skirtumą!
Geriausias mūsų darbo įvertinimas - laimingi klientai
Ieškote kelionės 6-iems ar daugiau? Susisiekite geresnių sąlygų aptarimui!