Lankytinos vietos Maltoje

1
Eglė Grašytė
Lankytinos vietos Maltoje

Trumpai apie Maltą


Malta - tai maža Virduržemio jūros valstybė, nutolusi vos per 80 km nuo Sicilijos ir 284 km nuo Šiaurės Afrikos krantų, nuo 2004 m. priklausanti Europos Sąjungai. Maltos sostinė Valeta - tai mažiausia Europos Sąjungos sostinė, užimanti 0,8 kvadratinio kilometro plotą. Nuostabios uolėtos pakrantės, smėlėti paplūdimiai ir skaidrus vanduo kasmet sutraukia tūkstančius poilsiautojų ir nardytojų - pastarieji pasakoja, kad nardant galima išvysti nuo kvapą gniaužiančio grožio povandeninių uolų iki II Pasaulinio karo metais nuskendusių bombonešių.


 

Maltos salyną sudaro dvi dešimtys salų, tačiau tik trys didžiausios iš jų yra apgyvendintos - Malta, Gozo ir Komino. Komino salelė yra tarp dviejų gigančių, todėl labiau atlieka susisiekimo funkciją, tuo tarpu Malta ir Gozo vadinamos vienomis iš įspūdingiausių priešistorinių vietų pasaulyje su prieš kelis tūkstančius metų pastatytomis šventyklomis ant kalvų, kurių grožis ilgai išliks jūsų atmintyje.


Ilgą laiką Malta buvo niokojama karų ir kolonizatorių, todėl net ir šiais taikos laikais jaučiamas karo ir skirtingų santvarkų šešėlis išlikusiuose pastatuose ir kultūroje: tai įtakojo maltiečių kalbą, kuri skamba panašiai kaip arabų, tačiau yra sulipdyta iš italų, anglų ir prancūzų kalbų. Tas pats galioja ir maistui - jų virtuvė yra Viduriniųjų Rytų ir Sicilietiškos virtuvių samplaika su vietinių produktų elementais.

 

Valeta

 

 

Skirkite laiko pasivaikščioti po sostinę - tai didingą istoriją turintis miestas, apjuostas įtvirtinimas, pastatytais XVI a. Pagrindinis miesto unikalumas yra pilkai geltoni pastatai iš kalkakmenio, suteikiantys miestui vientisą spalvą. Valeta buvo viena pirmųjų vietų, įtrauktų į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. 

 

 

Viešėdami sostinėje aplankykite Šv. Jono katedrą, išsikiriančią barokišku stiliumi ir puošybos elementais, marmuro grindimis, po kuriomis palaidota beveik 400 karių. Taip pat verta užsukti į Aukštutinius Barakka sodus, iš kurių atsiveria puiki panorama į Didįjį uostą.

 

Mdina

 


Mdinos miestelis vadinamas brangakmeniu Maltos karūnoje - tai senoji Maltos sostinė ir įtvirtintas Viduramžių miestas, į kurį galima patekti pro vienus iš trijų vartų. Stulbinanti architektūra ir istorija, menanti 4 tūkst. metų prieš Kristų tiesiog gniaužia kvapą ir atskleidžia miesto savitumą.

 

Lankantis Mdinoje vertėtų pamatyti baroko stiliumi pastatytą Šv. Povilo katedrą ir tiesiog pasivaikščioti po miestą bei pasigrožėti jo architektūra.

 

Komino sala

 

Tai mažytė, ypatingo grožio sala esanti tarp Gozo ir Maltos salų. Neskaitant kelių įsikūrusių viešbučių saloje, galime sakyti, kad sala yra nuotinių gyentojų neturinti. Į Komino salą lengvai ir nebrangiai persikelsite iš Cirkewwa uosto.

 

Daugiausiai turistai į šią mažą salytę atvyksta dėl Žydrosios lagūnos. Žydrąja lagūna vadinamas balto smėlio paplūdimys, įsiterpęs tarp Komino ir Kemmunett salų, garsėjantis skaidriu ir ryškiai mėlynu vandeniu, primenančiu turkį, dažnai čia atvykstančių vadinamas tiesiog rojumi žemėje. Tai pasakiško grožio vaizdas, kurį privalo pamatyti kiekvienas! Žydrąją lagūną ir kartu Komino salelę bus patogu aplankyti keliantis keltu iš Gozo į Maltą ar atvirkščiai. Sala yra nedidelė, tad galėsite pasivaikščioti, pasigrožėti kraštovaizdžiu ir pasidžiaugti Žydrosios lagūnos vaizdais.

 

 

Gozo sala

 

Gozo saloje galite pamatyti kaip atrodė Malta prieš kelis dešimtmečius: maži tingūs kaimeliai, dantyta pakrantė ir nuostabi užmiesčio atmosfera. Šios salos pakrantėse jūros vanduo ypač skaidrus, su įvairiausių rūšių, spalvų flora ir fauna, todėl Gozo kasmet sutraukia tūkstančius nardytojų iš viso pasaulio.

 

Lankantis saloje būtina aplankyti Ggantija šventyklas. Šventyklos, kaip manoma, buvo pastatytos dar 5000 metų prieš mūsų erą! Šventyklos pastatytos iš didelių ir įspūdingų akmens luitų, tad būdami šalia tikrai galėsite pajusti nuo šių šventyklų sklindančią didybę.

 

 

Šios šventyklos yra įtrauktos, net į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Saloje būtina aplankyti Vidinę jūrą, Dwejros miestelyje. Vidinė jūra - vandens telkinys, kuris nuo Viduržemio jūros yra atskirtas uolienų siena. Viduržemio jūros vanduo į šį telkinį patenka pro uolose esantį nedidelį tunelį. Šiuo tuneliu, esant saulėtam ir giedram orui, galima praplaukti ir turistams vietinių plukdomo medine valtele.

 

Nemėgstantiems nardyti, Gozo bus puiki vieta pailsėti ir atsipūsti, įsilieti į vietinį gyvenimą ir pasimėgauti šiuo rojaus kampeliu, mat sala stipriai skiriasi nuo palyginus greitu tempu gyvenančios Maltos salos.

 

Marsaxlokk 

 

Marsaxlokk – mažas bei unikalus žvejų kaimelis, kuris vertas bent poros valandų Jūsų dėmesio. Galėsite pasivaikščioti ir pasigrožėti autentiško žvejų kaimelio vaizdais bei pabandyti įsijausti į vietinių žmonių ramų ir svajingą, lyg iš filmo gyvenimą. Marsaxlokk garsėja visoje Maltoje ir už jos ribų savo nuostabiais žuvies restoranais, todėl jei norite paragauti skanios žuvies, pagautos Viduržemio jūroje – keliaukite būtent čia.

 

Be to, sekmadieniais kaimelyje vyksta didelis žuvies turgus, kuriame galėsite įsigyti šviežios žuvies, jos produktų bei įvairių jūros gėrybių.

 

 

Sliema

 

Tai kurortinis miestas, bet patiks tiek romantikos ir ramybės mėgėjams, tiek norintiems pasilinksminti ir papramogauti. Sliema mieste yra nemažai įvairių barų ir restoranų, o norintys ramybės galės palydėti saulę ar tiesiog pasivaikščioti ne vienu vaizdingu pėsčiųjų takeliu.

 

Kurorto krantas idealiai tinka paviršiniam nardymui su vamzdeliu, nes čia vanduo ypatingai skaidrus, it krištolas, tad jei norite pasigrožėti po vandeniu esančiu jūrų pasauliu, atvažiuokite būtent čia!

 

 

St. Julians

 

Jeigu norite lankantis Maltoje, net tik aplankyti įžymiausiu turistinius objektus, pažinti šalį ir pamatyti jos kraštovaizdį, bet ir pamatyti tikrąjį naktinį Maltos gyvenimą, nuvykite į St. Julians kurortą. Šis kurortinis miestelis savo naktiniu gyvenimu, pramogomis bei kitomis linksmybės garsėja visoje šalyje ir už jos ribų. Kurorte tikrai gausu pramogų, pagal kiekvieno norus. Miestelyje rasite nemažai barų, naktinių klubų, kazino, diskotekų bei dar visko daug.

 

 

Mellieha Bay

 

Jei norite Maltoje ramiai pailsėti paplūdimyje ir pasimėgauti saulės voniomis, vykite į Mellieha Bay. Šis pajūris maltiečių vadinamas „L-Ghadira“ – žinomiausias ir didžiausias paplūdimys visoje Maltoje, bet ir visame Viduržemio jūros regione. Jame galėsite ganėtinai nebrangiai išsinuomoti visus būtiniausius reikmenis pliažė: gultus ir skėčius nuo saulės.

 

Pakrantėje rasite ne vieną lauko kavinę, barą, tad galėsite atsigaivinti ir užkąsti. Paplūdimyje yra nemažai įvairių vandens pramogų: čiuožinėjimas vandens slidėmis, burlentės, vandens aitvarai, plaukiojimas kanojomis ir dar daugiau. Pajūrio vanduo visai negilus, todėl pliažas ypač patrauklus šeimoms su mažais vaikais.

 

 

Tai tik keletas, pačių lankomiausių Maltos objektų, kurių, žinoma, nuvykę į Maltą rasite dar daugiau. Nebūtina visada lankytis, tik tose vietose, kur daugiausia turistų. Nebijokite eksperimentuoti, būkite spontaniški ir atrasite dar daugiau nuostabių vietelių ir pajusite tikrąjį maltiečių gyvenimą! "Mes gyvename nuostabiame pasaulyje, pilname grožio, žavesio ir nuotykių. Nuotykiai, kuriuos galime patirti, niekada nesibaigia, jei mes jų ieškome su plačiai atmerktomis akimis" - Jawaharial Nehru.  

 


Kokie Jūsų įspūdžiai apie Maltą? (1)
Lietuvis
Pranešti apie netinkamą
2019-08-17
Sala siukslems, gyventojai apsikeide siuksles gali ismest kur nori ,normaliu papludymiu neraa maaudykis kur nori, kad jaip ir kalnu ozka ant uolu, muziejai nei viebam nieko gero, lietuvoje pigesbi ir daugiau visko turi, geriausias poilsis trim dienom, papaajaus kaima pamatyt, tai ten vienintele vieta kur idomu
Kokie Jūsų įspūdžiai apie Maltą?
Atsakymas į komentarą

Taip pat skaitykite

Jeigu rasite bilietą pigiau, mes Jums grąžinsime skirtumą!
Geriausias mūsų darbo įvertinimas - laimingi klientai
Ieškote kelionės 6-iems ar daugiau? Susisiekite geresnių sąlygų aptarimui!