Sekso turizmas: apie naujausias kryptys, ekonomiką ir ateities planus

0
Straipsnis parengtas pagal Lauros Secorun Palet rašinį portale Ozy.com
Sekso turizmas: apie naujausias kryptys, ekonomiką ir ateities planus

Prireikė nemažai laiko, kol patyręs keliautojas 65-erių metų amžiaus pensininkas Markas iš Londono suprato, kodėl jo bendraamžiai kone kas vakarą eina į neišvaizdžiai atrodančias pasilinksmino vietas. Pasirodo, jie leisdavo laiką jaunų merginų draugijoje. Tai leido daryti tik vieną išvadą – šie turistai, priešingai nei Markas, į Laosą vyksta ne tam, kad pamatytų įspūdingas šventyklas ar stulbinančius krioklius. Ir tai - tik vienas iš daugelio tūkstančių atvejų, atskleistų per pastaruosius metus.
Turizmas šioje šalyje įgauna šiek tiek kitokį atspalvį – daugelis žino, kad Laose bei Tailande gyvuoja sekso turizmas.

Esant žemam išsilavinimo lygiui, sekso turizmas tampa gyvybiškai svarbia ekonomikos dalimi.

 


Įvairios tarptautinės organizacijos nuolat ieško priežasčių, kodėl sekso turizmas Laose, Tailande bei kitose Pietryčių Azijos šalyse yra toks gajus. Vis dėlto, randama paaiškinimų. Vienas iš jų yra tas, kad šios kryptys nėra patrauklios įprastam turizmui – nors jose daug lankytinų bei išskirtinių gamtos vietų, į daugelį šių šalių turistines vizos pradėtos teikti tik vos prieš 3-ejus metus. Šis veiksnys ypač apsunkindavo kelionių planavimą. Yra ir kitas paaiškinimas – sekso turizmo jau seniai tapo svarbia šių šalių ekonomikos dalimi – skaičiuojami ne vieneri metai, kuomet iš sekso turizmo gautos pajamos sudarė bilijonines sumas. Milžiniškiems skaičiams augti sąlygas sudarė ir tai, jog Tailande egzistuoja labai daug vietų, kuriose egzistuoja galimybė pasinaudoti sekso paslaugomis - ne tik viešbučiai bei naktiniai klubai, bet ir restoranai, SPA centrai, masažų salonai. Įvardijama ir dar viena priežastis – Pietryčių Azijos šalių išsilavinimo lygis yra labai žemas, tad natūralu, kad didelė dalis veiklų negali būti vykdomos dėl žinių bei įgūdžių trūkumo.


Kaip matyti, sekso turistai vaidina labai svarbų vaidmenį šių šalių ekonomikoje, tad nieko keista, kad jų elgesys stebina vis labiau ir labiau. Žinomas ne vienas atvejis, kuomet turistai, atvykę iš Amerikos vien tam, kad praleistų laiką su seksualines paslaugas teikiančiomis merginomis, save vadina socialinės gerovės agentais.

 

 

Belieka tik pridurti, kad daugeliui ne tik pavienių turistų, bet ir tarptautinių saugumo organizacijų, Tailandas asocijuojasi ne tik su sekso turizmu, bet ir su kitais neigiamą atspalvį turinčiais dalykais. Tai – narkotikai, vaikų išnaudojimas, nusikaltimai. Naivu būtų tikėtis, kad visa tai išlieka nepastebima – priešingai, šalyje demaskuotas ne vienas prekybos narkotikais ar vaikų išnaudojimo atvejis, keliamos bylos seksualinių paslaugų teikėjoms ir organizatoriams. Vis dėlto, šių sričių verslininkai taip pat randa būdų, kaip pasipriešinti teisėsaugai ir kaip vykdyti tą pačią veiklą, apeinant įstatymus. Geriausias to pavyzdys – demaskuoti atvejai, kuomet išaiškinta, jog valstybinėse organizacijose, kurios pristatomos, kaip vaikų globos namai, užfiksuoti vaikų išnaudojimo, seksualinių paslaugų teikimo atvejai. Po tokių įvykių, vis daugiau ir daugiau pareigūnų sutinka, kad siekis visiškai sunaikinti prekybą žmonėmis prilygsta tikrų tikriausiai utopijai, tad atsiranda vis daugiau manančių, kad realiausias būdas ją pažaboti yra paprastas – tiesiog legalizuoti, kaip tai padaryta Amsterdame ar Singapūre. Maža to, priėmus būtent tokį sprendimą, sekso industrijos darbuotojai įgautų ir tam tikras teises.

 

Tačiau taip pat netrūksta ir manančių, jog vien tik legalizavimas nepakeis iš esmės situacijos – dar didesnė dalis pareigūnų teigia, kad svarbiau, nei legalizavimas yra prevencija - tikimąsi, kad būtent ji atneštų daugiausia naudos. Būtent dėl šios priežasties jau yra paruošta nemažai projektų bei iniciatyvų, kurios, bus įgyvendinamos šiose šalyse keliais etapais. Į šių planų įgyvendinimą bus įtraukiama ir daugiau dalyvių – ne tik su sekso industrija susiję asmenys, bet ir vyriausybinės institucijos, pelno siekiančios organizacijos, visuomenė.
 


Seksualiniai malonumai kelionės metu. Ką renkatės Jūs?
Atsakymas į komentarą
Raktažodžiai
turizmas, prostitucija, azija, europa

Taip pat skaitykite

Jeigu rasite bilietą pigiau, mes Jums grąžinsime skirtumą!
Geriausias mūsų darbo įvertinimas - laimingi klientai
Ieškote kelionės 6-iems ar daugiau? Susisiekite geresnių sąlygų aptarimui!