Šiemet Vilniaus oro uoste - jau daugiau nei 3 milijonai keleivių

0
Agnė Mažeikytė
Šiemet Vilniaus oro uoste - jau daugiau nei 3 milijonai keleivių

Vilniaus oro uostui šie metai yra rekordiški keleivių skaičiumi. Peržiūrėjus lapkričio mėnesio statistiką paaiškėjo, kad pagrindiniai šalies oro vartai per 11 mėnesių aptarnavo daugiau nei 3 milijonus keleivių - toks rezultatas pasiektas pirmą kartą šio oro uosto istorijoje.

 

„Pirmą kartą jau šimtą metų skaičiuojančio oro uosto istorijoje viršijome trijų milijonų keleivių skaičių - tiek, kiek turime gyventojų visoje šalyje. Labai smagu matyti tokį aktyvaus mūsų darbo su oro linijomis rezultatą, tačiau sustoti neplanuojame - kitąmet siūlysime dar daugiau krypčių iš sostinės, tad tikimės sulaukti ir dar daugiau keleivių", - sakė Lietuvos oro uostų Komercijos direktorė Jūratė Baltrušaitytė.

 

Šiemet per sausio-lapkričio mėnesius Vilniuje aptarnauti 3 097 393 keleiviai. Lapkritį per vieną dieną oro uoste vidutiniškai apsilankydavo daugiau nei 8 tūkstančiai į sostinę atvykstančių ar iš jos išvykstančių žmonių. Keleivių srautas per metus išaugo 13 proc. Stebint stabilaus jo augimo tendenciją, galima prognozuoti, jog gruodžio pabaigoje iš viso Vilniaus oro uoste bus aptarnauta 3,3 mln. keleivių.

 

Šiuo metu iš Vilniaus reguliarius skrydžius vykdo 17 oro bendrovių, jos skraidina 55 kryptimis. Skrydžių žemėlapis šiemet pasipildė naujomis kryptimis - pradėti skrydžiai į Glazgą, Memingeną (vakarinį Miuncheną), Berlyną, Bilundą, Sankt Peterburgą, taip pat pagerėjo susisiekimas su Briuseliu, Paryžiumi, Stokholmu, Oslu, Kijevu.

 

2016-aisias iš Lietuvos sostinės oro uosto bus galima tiesiogiai pasiekti Šveicarijos miestą Ciūrichą, pagerės susisiekimas su lietuvių pamėgta Barselona.

 

Vilniaus oro uostas priklauso tris oro vartus Vilniuje, Kaune ir Palangoje jungiančiam Lietuvos oro uostų tinklui.


Per 2014 metus jie aptarnavo 3,8 milijono keleivių. Šiuo metu iš Lietuvos oro uostų 17 aviakompanijų reguliariai skraido 55 kryptimis į 44 miestus Europoje ir už jos ribų, o šalies pasiekiamumą dar labiau didina daugiau nei 6 užsakomųjų skrydžių bendrovės. Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) duomenimis, Lietuvos oro uostai prie Lietuvos BVP 2013-aisiais prisidėjo 2,5 proc.


Kuris Lietuvos oro uostas geriausias?
Atsakymas į komentarą
Raktažodžiai
Jūratė Baltrušaitytė, VNO, Lietuvos oro uostai, oro uostas, Vilnius, Vilniaus oro uostas, keleiviai, kryptys

Taip pat skaitykite

Jeigu rasite bilietą pigiau, mes Jums grąžinsime skirtumą!
Geriausias mūsų darbo įvertinimas - laimingi klientai
Ieškote kelionės 6-iems ar daugiau? Susisiekite geresnių sąlygų aptarimui!