Norite pasitarti dėl kelionės?
Susisiekite telefonu
+370 656 83300
arba parašykite mums:
Įveskite vardą.
Įveskite telefoną.
Įveskite El. paštą.
Įveskite žinutę.
Atsinaujinome!
Po daugiau nei šešerių metų atėjo metas atsinaujinti!
Atsižvelgdami į jūsų augančius poreikius atnaujinome savo internetinę svetainę, kuri tapo gerokai funkcionalesnė naudojimui ir žinoma patogesnė. Kviečiame susipažinti!
Kelionės, kurių verta laukti 0
Pažymėkite patikusias keliones ir dalinkitės jomis su artimaisiais, ar išsisaugokite jas savo el. pašte.
+370 656 83300

Darbo laikas

 • I-V: 9.00-18.00 val.
 • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300 Bendraukime
+370 656 83300

Darbo laikas

 • I-V: 9.00-18.00 val.
 • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

200 eurų valstybės subsidija medikams

200 eurų valstybės subsidija medikams

AČIŪ Lietuvos medikams! Būtent jiems pandemijos metu teko didžiausias krūvis, o taip pat – ir didžiulė atsakomybė. Kaip padėką medikams, dirbusiems COVID-19 pandemijos metu, bei priemonę šalies ekonomiką skatinti, valstybė sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams skiria 200 eurų kompensacijas turizmo paslaugoms įsigyti. Šiame įraše pateikiame svarbiausią informaciją apie tai, kaip šiomis kompensacijomis pasinaudoti, planuojant rudeninį poilsį Lietuvoje.

Apie subsidijas medikų atostogoms trumpai:

 • 200 eurų kompensacija gali pasinaudoti licencijuoti (t.y. gydytojai, akušeriai, bendrosios praktikos slaugytojai) bei nelicencijuoti medicinos įstaigų darbuotojai (paramedikai, slaugytojų padėjėjai, laborantai ir kt.).
   
 • Norint pasinaudoti subsidija, kelionių organizatoriui reikės pateikti:
  1) profesinį pažymėjimą ir jo kopiją arba galiojančios licencijos numerį;
  2) asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei jo kopiją;
  3) pasirašytą paslaugos gavėjo sąžiningumo deklaraciją.
   
 • 200 eurų sumą bus galima išleisti turizmo paslaugoms Lietuvoje: poilsiui SPA centruose, kaimo turizmo sodybose ar sanatorijose, kelionėms po Lietuvą, pervežimams, ekskursijoms su gidu, apsilankymams muziejuose ar lankytinuose objektuose ir pan.
   
 • Paslaugas galima įsigyti tik iš vieno pasirinkto turizmo paslaugų teikėjo ir tik vieną kartą.
   
 • 200 eurų yra skiriama vienam sveikatos įstaigos darbuotojui ir negali būti išleidžiama dalimis. Užsisakius paketą, kurio kaina mažesnė, neišleista suma nebus kompensuojama, o norint įsigyti paslaugų už didesnę sumą, teks primokėti savomis lėšomis.
        
 • Valstybės kompensaciją galima panaudoti poilsiui, kuris įvyks rudenį, t.y. tarp 2020-09-01 d. ir 2020-12-15 d.
   
 • Poilsį rekomenduojame rinktis iš 6 populiariausių viešbučių, kuriems dar galioja 200 € subsidija medikams >>

 

DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

 • Kokios paslaugos bus kompensuojamos?

Turizmo paslaugos. Galima kompensuoti apgyvendinimo paslaugas, organizuotas turistines keliones ir turizmo paslaugų rinkinius, kuriuos gali sudaryti pervežimo, transporto priemonių nuomos, apgyvendinimo ir kitos neatsiejamos paslaugos, pavyzdžiui – maitinimas, sveikatingumo paslaugos ir bilietai į lankytinus objektus. Įsigytos paslaugos gali būti teikiamos tik Lietuvos teritorijoje.
 

 • Kas gali pasinaudoti valstybės kompensacija poilsiui Lietuvoje?

Licencijuoti sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai – gydytojai (medicinos gydytojai, gydytojai rezidentai, šeimos gydytojai ar gydytojai specialistai), akušeriai ir bendrosios praktikos slaugytojai. Taip pat tokie nelicencijuoti sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, kaip paramedikai, slaugytojų padėjėjai, laborantai ir kt., tačiau jų sąrašus turi pateikti savivaldybės.
 

 • Kada bus galima panaudoti valstybės kompensacijas turizmo paslaugoms įsigyti?

Valstybės subsidijų lėšomis įsigytas turizmo paslaugas bus galima panaudoti nuo 2020 m. rugsėjo mėn. 1 d. iki 2020 lapkričio mėn. 30 d.
 

 • Kokią sumą kompensuos valstybė?

Valstybė vienam sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojui kompensuoja 200 eurų (su PVM).

 

 • Ar galima įsigyti turizmo paslaugų už mažesnę nei 200 eurų sumą?

Galima, tačiau nepanaudota dalis lėšų nėra kompensuojama.
 

 • Ar galima įsigyti turizmo paslaugų už didesnę nei 200 eurų sumą?

Galima, tačiau, jei norimų įsigyti turizmo paslaugų suma yra didesnė, skirtumą sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojas padengia savo lėšomis.
 

 • Ar galima panaudoti valstybės subsidiją kelis kartus mažesnėmis sumomis?

Ne. Kompensuojamas turizmo paslaugas vienas sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojas gali įsigyti tik vieną kartą iš vieno paslaugų teikėjo.
 

 • Ar galima įsigyti valstybės kompensuojamas turizmo paslaugas iš kelių teikėjų?

Negalima. Valstybės kompensuojamų turizmo paslaugų suma negali būti skaidoma į dalis, todėl paslaugas galima įsigyti tik iš vieno turizmo paslaugų teikėjo. Valstybės kompensacija vienas sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojas gali pasinaudoti tik vieną kartą, o nepanaudota lėšų dalis nėra kompensuojama.
 

 • Kokius dokumentus reikės pateikti įsigyjant turizmo paslaugas?

Sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai turėtų teikėjui pateikti profesinį pažymėjimą ir jo kopiją ar galiojančios licencijos numerį, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei jo kopiją. Sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams turizmo paslaugų teikėjas taip pat pateiks paslaugos gavėjo sąžiningumo deklaraciją ir paprašys ją pasirašyti.
 

 • Ar paslaugų užsakymas vyks tiesiogiai?

Taip. Paslaugas reikės užsisakyti tiesiogiai iš turizmo paslaugų teikėjo.
 

 • Ar turizmo paslaugos gali būti kompensuojamos ir sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojų šeimos nariams?

Sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojas gali įsigyti kompensuojamas turizmo paslaugas tik vieną kartą iš vieno paslaugų teikėjo savo vardu. Užsakant apgyvendinimo paslaugas, nėra taikomi apribojimai numerio tipui ar kategorijai. Paslaugos negali būti perleistos tretiesiems asmenims.

 

 • Ar kompensacija naudotis odontologai, burnos higienistai?

Negali.
 

 • Ar gali kompensacija naudotis greitosios pagalbos vairuotojai?

Taip, paramedikai ir greitosios pagalbos vairuotojai taip pat galės pasinaudoti valstybės subsidijomis medikų poilsiui Lietuvoje, tačiau savivaldybės iki tol turės pateikti jų sąrašus.
 

 • Kokius darbuotojus savivaldybių administracijos gali įtraukti į nelicencijuotų medikų sąrašus?

Savivaldybių administracijos teikia LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijai sąrašus nelicencijuotų medikų, kurie dirbo COVID–19 pandemijos metu (pvz.,paramedikų ir greitųjų pagalbos automobilių vairuotojų, infekcijų kontrolės specialistų, klinikos laborantų (kurie ėmė tepinėlius dėl COVID-19), slaugytojų padėjėjų, kineziterapeutų bei ergoterapeutų, ir kitų sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojų, kuriems karantino laikotarpiu padidėjo darbo krūvis). Paslaugos bus suteikiamos tik asmenims, esantiems sąraše.

 

 • Nuo kada galima užsisakyti turizmo paslaugas?

Turizmo paslaugas galima užsisakyti nuo rugpjūčio 10 d., bet turizmo paslaugomis pasinaudoti bus galima nuo rugsėjo 1 d. iki lapkričio 30 d.

 

Informacija parengta 2020-08-04, pagal Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymąLietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos pranešimą spaudai bei informacinį "Keliauk Lietuvoje" puslapį https://atostogosmedikams.lt/.

 

Jei turite klausimų ar norėtumėte pagalbos planuojant kelionę, susisiekite su mumis telefonu +370 614 15033, el. paštu [email protected] 

Patiko blogo įrašas?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite dar daugiau kelionių patarimų ir naujienų!

Facebook komentarai