+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Mafijos gimtinė Sicilija tinka tobuloms atostogoms (I dalis)

Mafijos gimtinė Sicilija tinka tobuloms atostogoms (I dalis)

Kai šeima pasakė, jog Kalėdų proga nusprendė pasidovanoti sau kelionę ir nupirko visiems keturiems asmenims bilietus į Siciliją po 500lt (apie €145), pirma mintis kilo, žinoma, ne apie skrydžio pigumą, o italų mafijozus, kurie pasauliečiams ypač neatsiejami nuo Sicilijos tapo po tokios kino klasikos, kaip kad „Krikštatėvis“, serialų „Sopranai“ ir „Komisaras Katanis“.

Net mažai nutuokiantiems geografijoje aišku, jog kad ir kokia Italija charizmatiška bebūtų, bet Sicilijos dalis turėtų būti trigubai egozotiškesnė, mat jei italai iš prigimties ekspresyvus, tai Pietinėje dalyje gyvenimas turėtų dar labiau kunkuliuoti nuo karšto žmonių temperamento, picos, malkų kvapų prisirpusios, burnoje tirpte tirpti, o pinigai ir kitos brangenybės ilsėtis pasislėpusios po marškiniais, ant kaklo pakabintoje piniginėje. Na ką, puiku. Skrendam!



Ir išskridome į didžiausią Viduržemio jūros salą pačioje vasaros pradžioje, birželio septynioliktą, galvodami apie artėjančius nežmoniškus karščius, mat jei lietuviška vasara prasideda liepą, Pietuose sinoptikai gasdina tokiais skaičiais, kokių mes ir karščiausiu Lietuvos metu nesulauktumėm. Atskridę į vieną iš pagrindinių miestų su oro uostu – Trapanį – buvome maloniai nustebinti ir stebinami visas keturioliką dienų vidutiniškai karšto, gaivaus oro, padedančio lengviau atlaikyti savo susiplanuotas ekskursijas. Tokia jau ta mūsų alocentrikų šeima – atostogos vien besideginant paplūdimy ir valgant iš „viskas įskaičiuota“ ne mums. Koks tas naujos šalies patirimas, jeigu pražiopsai kultūrinį, gamtinį paveldą? Neužtenka paragauti vietinio vyno ir nusiskinti figą nuo medžio, jog pajaustum, kad tikrai esi Sicilijoje.

Taigi, leidomės į pusmetį planuotą kelionę, kurią vėliau nominavome geriausia iš visų ankstesniųjų. O keliauti teko daug! Į Siciliją išsiruošėme dvejomis šeimomis, tame tarpe ir vaikai, iš kurių jauniausias buvo dešimties metų. Jau iš anksto nusprendėme, jog norint suderinti aktyvų poilsį su pasyviu, skrydžio lėktuvu ir viešbučio neužteks. Tad po pigių Ryanai bilietų kišenėse jau buvo aišku, jog aktyvi kelionė keturių asmenų šeimai atsieis dvigubai daugiau – nuomuosimės mašiną ir važiuosime aplink visą salą, beveik kasnakt nakvodami skirtinguose miestuose. Automobilis tokiai kelionei yra puiki alternatyva – važiuoji kur nori ir kada nori. Visos nakvynės buvo rastos per Booking.com ir rezervuotos iš anksto, prieš kelis mėnesius. (Nors kai sužinojau, kiek kainuoja tokie patys viešbučiai užsisakant per kelionių agentūrą, buvau nemaloniai nustebusi, kad sugebėjome šitiek permokėti).



Įdomu tai, jog italai iš tiesų nuoširdžiai domėjosi ar vis dar žadame atvykti, rodė daug dėmesio ir iniciatyvos bendravime, nors tai ir būdavo komunikacija internetu iš skirtingų pasaulio kampų, siekiant išsinuomuoti butą vienai nakčiai, po šešių mėnesių. Jau kelionės metu juokėmės ir stebėjomės kaip skiriasi visos nakvynės, nors kaina ta pati – 20eu vienam žmogui. Ir su vaizdu į Etnos ugnikalnį verandą turėjome, ir ant paplūdimio truputį jamaikietiško tipo pležo name gyvenome, ir bute, kuriame milijonas kambarių, o nuosavas balkonas eina aplink visą namą, ir Hotelyje, kuriame karšto vandens nerasta, o virtuvėje slampinėja tarakonai. Kiekviena naktis – smagi intriga. Nors ir teko kai kur nusivilti, nes įsivaizdavimas neatitiko realybės, tačiau bendrai visos nakvynės buvo tikrai neblogos – juk rinkomės, kad įvertinimas būtų nemažesnis 8 iš 10 balų skalės.

Atskridę į Trapanį pradėjome savo kelionę per Pietus į Palermą – Sicilijos sostinę. Iš tiesų, jeigu reikėtų išskirti kokį konkretų miestą ar pamatytą vietą, būtų labai sunku. Jeigu reikėtų aprašyti kiekvieną iš jų atskirai – turėčiau paaukoti po puslapį pasakojimui. Sicilija iš tiesų yra labai gražus, autoniminis Italijos regionas. Iš pirmo žvilgsnio, keliaujant per Pietus, apšiurę, pavieniai namukai neprižiūrimuose laukuose, tuščios provincijų gatvės, paradoksaliai neskoninga architektūra kuria skurdų, ekonominę krizę (šalis yra dvigubai mažesnė nei Lietuva, tačiau joje gyvena beveik dvigubai daugiau žmonių, iš kurių net 15% yra bedarbiai) primenantį vaizdą. Tačiau būtų klaida apsigauti tokiu vaizdu, mat vietovės keičia vietoves, skurdūs, apleisti miesteliai mainosi su didingais viduramžių palikimais, pramoniniais miestais, kurortais, persikų ir alyvuogių plantacijas keičia įspūdingi kalnai su juose įsikūrusiomis kitomis gyvenvietėmis... Tiek daug pamatyta ir paragauta, kad jau antrą dieną atrodė, jog prabėgo pusė savaitės, jeigu ne daugiau.

Antrąją Kamilės nuotykių Sicilijoje dalį skaitykite čia.

Kelionės, kurių verta laukti