Turite klausimų?
Susisiekite telefonu
+370 656 83300
arba parašykite mums:
Įveskite vardą.
Įveskite telefoną.
Įveskite El. paštą.
Įveskite žinutę.
Pasidalink patikusiais kelionių pasiūlymais
Pasidalinkite su artimaisiais patikusiomis kelionėmis arba išsisaugokite jas savo el. pašte
Įrašykite savo vardą
Įrašykite savo el. pašto adresą
Atsinaujinome!
Po daugiau nei šešerių metų atėjo metas atsinaujinti!
Atsižvelgdami į jūsų augančius poreikius atnaujinome savo internetinę svetainę, kuri tapo gerokai funkcionalesnė naudojimui ir žinoma patogesnė. Kviečiame susipažinti!
Kelionės, kurių verta laukti 0
Pažymėkite patikusias keliones ir dalinkitės jomis su artimaisiais, ar išsisaugokite jas savo el. pašte.
+370 656 83300

Darbo laikas

 • I-V: 9.00-18.00 val.
 • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300 Bendraukime
+370 656 83300

Darbo laikas

 • I-V: 9.00-18.00 val.
 • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Covid-19

Nuo kovo 10 d. asmenys, grįžę iš šalių, įtrauktų į paveiktų šalių sąrašą, privalo:

1. turėti neigiamą COVID-19 tyrimą, atliktą ne seniau nei 72 val. iki atvykstant į Lietuvą (serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas). Keleiviai, neturintys neigiamo COVID-19 tyrimo atsakymo, į lėktuvą nebus įleidžiami. Galioja visiems keliautojams (suaugusiems ir vaikams nuo 16 metų), grįžtantiems ar atvykstantiems į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu). 

2. izoliuotis 10 dienų nuo grįžimo / atvykimo į Lietuvos Respubliką dienos Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo ir Izoliavimo taisyklių nustatyta tvarka. Izoliavimo terminas gali būti trumpinamas, ne anksčiau kaip 7 izoliavimo dieną atlikus SARS-Co-V2 PGR tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti ir gavus neigiamą rezultatą (tyrimas atliekamas savo lėšomis).

 • Keliaudami būkite sveiki ir saugūs. Europos Sąjungos oficialus šaltinis dėl reikalavimų keliaujant po ES valstybes:.  https://reopen.europa.eu/lt

INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į EGIPTĄ

Keliautojų saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Atkreipiame dėmesį, kad keliautojams iš Lietuvos, vykstantiems į „Novaturo“ keliones į Egiptą, būtina vadovautis Lietuvos oficialių institucijų, skrydžius vykdančio oro vežėjo ir priimančios šalies nustatyta saugaus keliavimo tvarka. Turistai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą ir savalaikį priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.

PRIEŠ KELIONĘ Į EGIPTĄ
VISUOMENĖS SVEIKATOS FORMA
Visiems į Egiptą keliaujantiems turistams (įskaitant vaikus), yra privaloma iki atvykimo į šalį užpildyti visuomenės sveikatos formą (angl. Public Health Declaration Form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.

Užpildytą formą privaloma pateikti atvykimo oro uoste Egipte, todėl rekomenduojame ją atsispausdinti ir užpildyti iš anksto.

Pildant sveikatos formą prašoma nurodyti viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą, tačiau pakanka įvardinti užsisakyto viešbučio pavadinimą ir kurortą.

COVID-19 TYRIMAS
Visiems į Egiptą vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų) ne anksčiau nei 72 val. iki skrydžio į šalį (būtina įvertinti laiko skirtumą) yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą.

72 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko).

COVID-19 tyrimo sertifikatas privalo atitikti visus šiuos reikalavimus:
- Išduotas anglų arba arabų kalba ir ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į Egiptą.
- Tai turi būti sertifikato originalas (el. paštu gautas sertifikatas bus laikomas negaliojančiu).
- Sertifikatas negali būti išrašytas ranka (ranka parengtas sertifikatas bus laikomas negaliojančiu).
- Ant sertifikato turi būti aiškiai matomas jį išdavusios laboratorijos antspaudas ir gydytojo parašas ARBA vandenženklis arba QR kodas, kuris rodo testo rezultatus oficialiame laboratorijos interneto puslapyje.
- Parašas ant sertifikato turi būti originalus (elektroniniu parašu pasirašytas sertifikatas bus laikomas negaliojančiu).
- Sertifikate nurodyta klientų informacija turi būti aiški ir teisinga.

Keliautojams, kurių turimas COVID-19 tyrimo sertifikatas neatitinka visų būtinų reikalavimų, bus privaloma papildomai atlikti testą laboratorijoje oro uoste už 30 USD/asm. (arba atitinkamą sumą kitomis valiutomis). Testo rezultatų 2-3 dienas būtina laukti izoliuojantis viešbučio kambaryje.

COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę.

Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas.

DRAUDIMAS
Vykstantiems į Egiptą būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Daugiau informacijos apie AAS „BTA Baltic Insurance Company“ siūlomą medicininių išlaidų draudimą teiraukitės draudimo bendrovėje www.bta.lt.


INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į TENERIFĘ
(ATNAUJINTA: 2021 02 23 12:00)

PRIEŠ KELIONĘ Į TENERIFĘ

- APGYVENDINIMO REZERVACIJOS DOKUMENTAS

Turistai, atvykdami į Tenerifę privalo su savimi turėti atspausdintą apgyvendinimo rezervaciją įrodantį dokumentą (Vaučerį)

- VISUOMENĖS SVEIKATOS FORMA (FCS)

Visiems turistams, keliaujantiems į Tenerifę, yra privaloma per paskutines 48 val. iki atvykimo į šalį užpildyti visuomenės sveikatos formą (angl. Public Health Form). Formą pasirinktinai galima pildyti vienam asmeniui (Individual FCS Form) arba keliems kartu keliaujantiems asmenims (Family/Group FCS Form).

Forma pildoma internetinėje svetainėje https://www.spth.gob.es/  arba SpTH mobiliojoje programėlėje susikuriant asmeninę paskyrą ir pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją.

Sėkmingai užpildžius sveikatos formą keliautojui priskiriamas QR kodas, kurį prie atvykimo vartų bus privaloma pateikti atspausdintą arba parodyti mobiliajame telefone ar SpTH mobiliojoje programėlėje.

- DEKLARACIJOS

Turistai, prieš atvykstant į Tenerifę, privalo iš anksto atsispausdinti ir užpildyti DVI DEKLARACIJOS FORMAS, jose nurodant kontaktinę ir kelionės informaciją. Abi užpildytas deklaracijas bus privaloma pateikti atvykus oro uoste. Deklaracijos forma skirta tik vieno asmens informacijai pateikti, t.y. kiekvienam keliaujančiam asmeniui (įskaitant vaikus) deklaracija pildoma atskirai..

DEKLARACIJA 1

DEKLARACIJA 2

- COVID-19 TYRIMAS

Visiems į Tenerifę vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų) ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į šalį (būtina įvertinti laiko skirtumą) yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Sertifikatas privalo būti originalas, popierinės arba elektroninės formos ir tik anglų arba ispanų kalba.


INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į MADEIRĄ
(ATNAUJINTA: 2021 02 23 12:00)

Keliaujant į Madeirą būtinas neigiamas COVID-19 testas. Jį galima atlikti Lietuvoje likus ne daugiau nei 72 val. iki atvykimo į Madeirą. Šiuo metu yra galimybė atlikti nemokamą testą atvykus į Madeirą, tačiau turėsite izoliuotis 12 val. tol, kol gausite neigiamą COVID-19 testo atsakymą. Būtina užpildyti keliautojo į Madeirą anketa. Užpildyti anketą galima anksčiau nei prieš 72 val. iki kelionės, bet neigiamo COVID-19 testo sertifikato kopiją būtina patalpinti dar prieš kelionę.


INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į MEKSIKĄ
(ATNAUJINTA: 2021 02 23 12:00)

Keliaujant į Meksiką rekomenduojamas NEIGIAMAS COVID-19 testas.


INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į MALDYVUS
(ATNAUJINTA: 2021 02 23 12:00)

Keliaujantys į Maldyvus, turi turėti neigiamą COVID-19 testo rezultatą patvirtinantį dokumentą. Testas turi būti atliktas anksčiau, nei 96 val. iki atvykimo į Maldyvus.

Visi atvykstantys į Maldyvus, privalo užpildyti registracijos formą. Ji pildoma ne anksčiau, nei 24 val. iki atvykimo.

Viešose vietose keliautojai privalo dėvėti veido kaukes, laikytis saugaus atstumo. 

Daugiau informacijos apie saugumo reikalavimus Maldyvuose, rasite ČIA.

URM informaciją sekite čia: https://keliauk.urm.lt/lt/location/maldyvai


INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į DUBAJŲ
(ATNAUJINTA: 2021 02 23 12:00)

Keliaujant į Jungtinius Arabų Emyratus visi turistai nuo 12 metų privalo turėti ne anksčiau kaip 72 valandos iki atvykimo į šalį atliktą neigiamą Covid-19 testą (skaičiuojama nuo mėginio paėmimo tyrimui). Būtina turėti atspausdintą sertifikatą anglų kalba (skaitmeninis formatas netinka).

Prieš atvykdami rekomenduojame atsisiųsti į mobilųjį telefoną COVID19 – DXB Smart programėlę (Android ir iOS). Joje pateikite nurodykite savo skrydžius ir viešbutį.

Visi keliautojai privalo turėti medicinos išlaidų draudimą kelionės metu (rekomenduojame atsispausdinti ar turėti elektroninėje laikmenoje draudimo polisą. Jei kreditinės kortelės įtraukia draudimą, tuomet būtina turėti patvirtinantį sertifikatą).


INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į ITALIJĄ
(ATNAUJINTA: 2021 02 23 12:00)

DEKLARACIJOS FORMA

Turistai, prieš atvykstant į Italiją, privalo iš anksto atsispausdinti ir užpildyti deklaraciją (Self-Declaration), joje nurodant kontaktinę ir kelionės informaciją. Užpildytą deklaraciją bus privaloma pateikti atvykus oro uoste. Deklaracijos forma skirta tik vieno asmens informacijai pateikti, t.y. kiekvienam keliaujančiam asmeniui (įskaitant vaikus) deklaracija pildoma atskirai.

COVID-19 TYRIMAS

Visiems iš Lietuvos į Italiją vykstantiems asmenims ne anksčiau nei 48 val. iki atvykimo į šalį (būtina įvertinti laiko skirtumą) yra privaloma atlikti COVID-19 (antigeninį arba molekulinį) tyrimą, kai testas padarytas imant mėginį iš nosiaryklės, ir turėti neigiamą rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Jei atvykstant į Italiją nepateikiamas neigiamo rezultato sertifikatas, taikoma privaloma 14 d. saviizoliacija.

COVID-19 tyrimo metu būtina pateikti tą patį asmens dokumentą (pasą/asmens tapatybės kortelę), su kuriuo bus vykstama į kelionę.

Svarbu registruotis COVID-19 tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas. Daugiau informacijos apie COVID-19 tyrimą prieš kelionę rasite ČIA.

SAUGUMAS KELIONĖS METU

Siekiant riboti COVID-19 viruso plitimą, visoje šalies teritorijoje privaloma dėvėti kvėpavimo takų apsaugos priemones (kaukes).

Italijoje galioja šalies teritorijos skirstymo į tris zonas (raudoną, oranžinę ir geltoną) tvarka. Priklausomai nuo konkretaus regiono priskyrimo tam tikrai zonai, galioja atskiri su COVID-19 pandemija susiję apribojimai. Atnaujinta informacija skelbiama čia.

Jeigu viešint Italijoje atsirastų į COVID-19 panašių simptomų, būtina nedelsiant apie tai pranešti specialiaisiais regionų telefonų numeriais, kuriuos rasite čia, ir laukiant tolesnių nurodymų sveikatos priežiūros institucijų sprendimų, saviizoliuotis.


INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į BULGARIJĄ
(ATNAUJINTA: 2021 02 23 12:00)
 

 • Europos Sąjungos piliečiams leidžiama atvykti  į Bulgarijos teritoriją, bet asmenys įleidžiami tik pateikus pažymą dėl ne anksčiau nei prieš 72 val. atlikto Covid-19 testo neigiamo atsakymo.

  Grįžtantiems iš Bulgarijos į Lietuvą

  Visi grįžtantys iš Bulgarijos į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu.

  Visi oro, jūrų ar sausumos transportu į Lietuvą atvykstantys asmenys privalo savo asmens duomenis pateikti NVSC elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys turi užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gauti registracijos patvirtinimą – QR kodą, kurį privalo pateikti įlaipinimo metu.

  Elektroninę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą galite rasti ČIA

  Nuo sausio 25 d. asmenys, grįžę iš Bulgarijos privalo:

  • turėti asmens sveikatos priežiūros įstaigos (toliau – ASPĮ) pažymą ar laboratorinio tyrimo atsakymo formą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą) apie ne seniau nei 48 val. laikotarpiu prieš grįžtant / atvykstant į Lietuvos Respubliką atliktą laboratorinį tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą, arba per 24 val. nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką turi kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją tel. numeriu 1808 ar laboratorinius COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) tyrimus atliekančią įstaigą ir užsiregistruoti tyrimo atlikimui;
  • Privaloma 10 dienų izoliacija (nepriklausomai nuo tyrimo rezultato). Izoliacijos laiką galima sutrumpinti ne anksčiau kaip 7-ą izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus koronaviruso (PGR) tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

  Izoliacijos išimtys taikomos:

  • Asmenims, turintiems asmens sveikatos priežiūros įstaigos pažymą apie tai, kad asmuo persirgo koronavirusu, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu koronaviruso PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo / atvykimo į Lietuvos Respubliką. Gydymo įstaigos pažymos nereikia, jei asmeniui koronavirusas diagnozuotas Lietuvoje ir duomenys pateikti Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje. Ši išimtis taikoma, kai kelionės tikslas nebūtinai susijęs su darbo funkcijų vykdymu.
  • Asmenims, turintiems gydymo įstaigos pažymą, konkrečios šalies skiepijimų sertifikatą arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą, nurodantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas koronaviruso vakcina pagal skiepijimo schemą. Ši išimtis taikoma, kai kelionės tikslas nebūtinai susijęs su darbo funkcijų vykdymu. 

  INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į TURKIJĄ
  (ATNAUJINTA: 2021 02 23 12:00)

  • Keleiviai, vykstantis į Vilniaus oro uostą su savimi turi turėti skrydžio bilietą ar rezervacijos patvirtinimą, jei kelionės į oro uostą būtinybę reikėtų įrodyti judėjimo kontrolę vykdantiems pareigūnams.

   Nuo gruodžio 29 d. iš atvykstančių į Turkiją reikalaujama turėti neigiamą COVID-19  testą , atliktą ne vėliau nei 72 valandos iki atvykimo į Turkiją. Vykstantiems oro transportu spausdintas arba skaitmeninis atlikto neigiamo testo variantas turės būti pateiktas prieš skrydį. Jo nepateikę asmenys nebus įleidžiami į lėktuvą. Vaikams iki 6 metų ir vykstantiems tranzitu per Turkiją taikoma išimtis ir turėti neigiamo COVID-19 testo nereikia.

   Reikalavimas galios iki 2021 m. kovo 1 dienos.

   Medicinines veido kaukes privaloma dėvėti Turkijos viešose vietose, gatvėje, viešajame transporte, įskaitant autobusus, taksi, keltus. Taip pat kaukes privaloma dėvėti, kai daugiau nei 1 asmuo keliauja privačiu automobiliu. Taip pat privaloma laikytis socialinės distancijos ir asmeninės higienos taisyklių.

   Grįžtantiems iš Turkijos į Lietuvą

   Visi grįžtantys iš Turkijos į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu.

   Visi oro, jūrų ar sausumos transportu į Lietuvą atvykstantys asmenys privalo savo asmens duomenis pateikti NVSC elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys turi užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gauti registracijos patvirtinimą – QR kodą, kurį privalo pateikti įlaipinimo metu.

   Elektroninę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą galite rasti ČIA

   Nuo sausio 25 d. asmenys, grįžę iš Turkijos privalo:

   • turėti asmens sveikatos priežiūros įstaigos (toliau – ASPĮ) pažymą ar laboratorinio tyrimo atsakymo formą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą) apie ne seniau nei 48 val. laikotarpiu prieš grįžtant / atvykstant į Lietuvos Respubliką atliktą laboratorinį tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą, arba per 24 val. nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką turi kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją tel. numeriu 1808 ar laboratorinius COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) tyrimus atliekančią įstaigą ir užsiregistruoti tyrimo atlikimui;
   • Privaloma 10 dienų izoliacija (nepriklausomai nuo tyrimo rezultato). Izoliacijos laiką galima sutrumpinti ne anksčiau kaip 7-ą izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus koronaviruso (PGR) tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

   Izoliacijos išimtys taikomos:

   • Asmenims, turintiems asmens sveikatos priežiūros įstaigos pažymą apie tai, kad asmuo persirgo koronavirusu, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu koronaviruso PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo / atvykimo į Lietuvos Respubliką. Gydymo įstaigos pažymos nereikia, jei asmeniui koronavirusas diagnozuotas Lietuvoje ir duomenys pateikti Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje. Ši išimtis taikoma, kai kelionės tikslas nebūtinai susijęs su darbo funkcijų vykdymu.
   • Asmenims, turintiems gydymo įstaigos pažymą, konkrečios šalies skiepijimų sertifikatą arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą, nurodantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas koronaviruso vakcina pagal skiepijimo schemą. Ši išimtis taikoma, kai kelionės tikslas nebūtinai susijęs su darbo funkcijų vykdymu. 

   INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į LATVIJĄ
   (ATNAUJINTA: 2021 02 23 12:00)

   Nuo sausio 15 d. bet kokiu būdu vykstant į Latviją privaloma turėti neigiamą, ne anksčiau nei prieš 72 val. atliktą polimerazinės grandininės reakcijos (angl. PGR) COVID-19 testą (EN, FR, DE, RU kalbomis arba lietuvių kalba, jei keliaujama tik iš Lietuvos į Latviją) ARBA medicinius dokumentus įrodančius, jog asmuo neplatina infekcijos (pvz. antigenų testą). Vykstant privačiu automobiliu, testo turėjimo faktą būtina pažymėti covidpass.lv anketoje, o keliaukantiems kitais būdais – pateikti testą keleivių pervežimo įmonės atstovui arba Latvijos pasienio ir policijos pareigūnams, jiems  to pareikalavus.

   Išimtys:

   - tranzitu per Latviją keliaujantiems asmenims,
   - Lietuvos piliečiams, jų šeimos nariams ir nuolat Lietuvoje gyvenantiems asmenims, kurie atvyksta į Latviją, kad išvyktų reisais iš Rygos oro uosto (šiem asmenims būtina turėti oro bendrovių bilietus);

   - vaikams iki 11 metų amžiaus;
   - vakcinuotiems asmenims, kurie gali tai įrodyti;
   - krovinių ir keleivių pervežimo įmonių personalui;
   - kasdien dėl darbo ar mokslo Latvijos sieną kertantiems ES šalių piliečiams.

   Aktualią informaciją apie galiojančius reikalavimus rasite čia.

   Papildomi reikalavimai:

   Testo, atvykstant į Latviją, turėjimas nepakeičia reikalavimo atvykus į šalį izoliuotis. Tačiau 7-ą dieną nuo atvykimo į Latviją, galima be gydytojo siuntimo atlikti testą akredituotoje laboratorijoje. Jei testo rezultatas neigiamas - izoliaciją galima nutraukti. (įsigalioja nuo sausio 15 d.)

   Daugiau informacijos: https://keliauk.urm.lt/keliones-rekomendacijos/latvija


   INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS IŠ/Į LIETUVĄ
   (ATNAUJINTA: 2021 02 23 12:00)

   SVARBU! Kiekvienas oro, jūrų ar sausumos transportu reguliariais, specialiais ar užsakomaisiais reisais į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas nuo rugsėjo 15 d. savo asmens duomenis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams turi pateikti elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad dar prieš įlipdamas į lėktuvą, keltą, autobusą ar traukinį keliautojas turi užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą patvirtinimą – vadinamąjį QR kodą – pateikti įlaipinimo į transporto priemonę metu. Tais atvejais, kai žmogus savarankiškai keliavo žemės transportu, jis privalo ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą momento elektroniniu būdu užsiregistruoti NVSC. Elektroninę formą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

   Penktadienį atnaujintame paveiktų šalių sąraše liko visos pasaulio valstybės, bet nežymiai sumažėjo šalių, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos. Izoliacijos laikas visiems keliautojams trumpinamas nuo 14 iki 10 dienų. Šie pakeitimai įsigalioja nuo pirmadienio, vasario 15 d.

   Švelnesnės izoliacijos sąlygos nuo pirmadienio bus taikomos atvykusiems iš Jungtinių Arabų Emyratų, Arubos, Panamos ir Seišelių salų, griežtesnės – iš Sent Lusijos.

   Visi asmenys, dar prieš atvykdami į Lietuvą, turi užsiregistruoti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje (https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form), užpildydami elektroninę anketą ir pateikdami teisingus duomenis, o gautą patvirtinimą (QR kodą) pateikti vežėjui prieš patenkant į transporto priemonę arba, jeigu vykstama savo transportu – turi užsiregistruoti iki Lietuvos Respublikos sienos kirtimo momento ir pateikti užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą) NVSC specialistams ar kitiems pareigūnams pasienio kontrolės punkte ar keleivių kontrolės punkte.

   Jeigu iš užsienio atvykęs asmuo neturės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų, jis galės sutrumpinti izoliacijos laiką, ne anksčiau kaip 7-tą dieną po atvykimo atlikęs PGR tyrimą COVID-19 ligai nustatyti ir gavęs neigiamą rezultatą. Tačiau ir sutrumpinus izoliacijos laiką 14 dienų po atvykimo būtina riboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių, dirbantiems – nuvykti tik į darbą ir namus, bendraujant su kitais asmenimis dėvėti veido apsaugos priemonę, laikytis saugaus atstumo ir kitų bendrųjų koronaviruso prevencijos priemonių.

   Dar vienas pakeitimas nuo pirmadienio aktualus trečiųjų šalių piliečiams, atvykstantiems į Lietuvą darbo funkcijų vykdymui vienos iš ministerijų leidimu. Tokiems asmenims izoliacijos metu bus galima nuvykti į darbo ar verslo reikalams tvarkyti būtiną vietą, jeigu atvykstama iš šalių, iš kurių atvykus taikomos švelnesnės izoliacijos sąlygos.

   Paveiktų šalių sąrašas yra skelbiamas kiekvieną penktadienį, o įsigalioja pirmadienį ir galioja savaitę.

   Informaciją sekite čia: https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems


   JEI JŪSŲ KELIONĖ BUVO ATŠAUKTA DĖL COVID-19

   Sąlygos, taikomos jūsų kelionės keitimui, anuliavimui ar pinigų už ją grąžinimui priklauso nuo to, kas yra Jūsų kelionės organizatorius. Daugiau informacijos