Norite pasitarti dėl kelionės?
Susisiekite telefonu
+370 656 83300
arba parašykite mums:
Įveskite vardą.
Įveskite telefoną.
Įveskite El. paštą.
Įveskite žinutę.
Atsinaujinome!
Po daugiau nei šešerių metų atėjo metas atsinaujinti!
Atsižvelgdami į jūsų augančius poreikius atnaujinome savo internetinę svetainę, kuri tapo gerokai funkcionalesnė naudojimui ir žinoma patogesnė. Kviečiame susipažinti!
Kelionės, kurių verta laukti 0
Pažymėkite patikusias keliones ir dalinkitės jomis su artimaisiais, ar išsisaugokite jas savo el. pašte.
+370 656 83300

Darbo laikas

 • I-V: 9.00-18.00 val.
 • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300 Bendraukime
+370 656 83300

Darbo laikas

 • I-V: 9.00-18.00 val.
 • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Covid-19

Pasirink Sparnus klientams - COVID-19 PGR tyrimo su sertifikatu kaina Rezus.lt laboratorijoje Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje TIK 55 €, oro uosto padalinyje - 65 €.

Nuo kovo 10 d. asmenys, grįžę iš šalių, įtrauktų į paveiktų šalių sąrašą, privalo:

1. turėti neigiamą COVID-19 tyrimą, atliktą ne seniau nei 72 val. iki atvykstant į Lietuvą (serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas). Keleiviai, neturintys neigiamo COVID-19 tyrimo atsakymo, į lėktuvą nebus įleidžiami. Galioja visiems keliautojams (suaugusiems ir vaikams nuo 16 metų), grįžtantiems ar atvykstantiems į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu). 

2. izoliuotis 10 dienų nuo grįžimo / atvykimo į Lietuvos Respubliką dienos Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo ir Izoliavimo taisyklių nustatyta tvarka. Izoliavimo terminas gali būti trumpinamas, ne anksčiau kaip 7 izoliavimo dieną atlikus SARS-Co-V2 PGR tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti ir gavus neigiamą rezultatą (tyrimas atliekamas savo lėšomis).

 • Keliaudami būkite sveiki ir saugūs. Europos Sąjungos oficialus šaltinis dėl reikalavimų keliaujant po ES valstybes:.  https://reopen.europa.eu/lt

INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į EGIPTĄ

Keliautojų saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Atkreipiame dėmesį, kad keliautojams iš Lietuvos, vykstantiems į „Novaturo“ keliones į Egiptą, būtina vadovautis Lietuvos oficialių institucijų, skrydžius vykdančio oro vežėjo ir priimančios šalies nustatyta saugaus keliavimo tvarka. Turistai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą ir savalaikį priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.

PRIEŠ KELIONĘ Į EGIPTĄ
VISUOMENĖS SVEIKATOS FORMA
Visiems į Egiptą keliaujantiems turistams (įskaitant vaikus), yra privaloma iki atvykimo į šalį užpildyti visuomenės sveikatos formą (angl. Public Health Declaration Form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.

Užpildytą formą privaloma pateikti atvykimo oro uoste Egipte, todėl rekomenduojame ją atsispausdinti ir užpildyti iš anksto.

Pildant sveikatos formą prašoma nurodyti viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą, tačiau pakanka įvardinti užsisakyto viešbučio pavadinimą ir kurortą.

COVID-19 TYRIMAS
Visiems į Egiptą vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų) ne anksčiau nei 72 val. iki skrydžio į šalį (būtina įvertinti laiko skirtumą) yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą.

72 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko).

COVID-19 tyrimo sertifikatas privalo atitikti visus šiuos reikalavimus:
- Išduotas anglų arba arabų kalba ir ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į Egiptą.
- Tai turi būti sertifikato originalas (el. paštu gautas sertifikatas bus laikomas negaliojančiu).
- Sertifikatas negali būti išrašytas ranka (ranka parengtas sertifikatas bus laikomas negaliojančiu).
- Ant sertifikato turi būti aiškiai matomas jį išdavusios laboratorijos antspaudas ir gydytojo parašas ARBA vandenženklis arba QR kodas, kuris rodo testo rezultatus oficialiame laboratorijos interneto puslapyje.
- Parašas ant sertifikato turi būti originalus (elektroniniu parašu pasirašytas sertifikatas bus laikomas negaliojančiu).
- Sertifikate nurodyta klientų informacija turi būti aiški ir teisinga.

Keliautojams, kurių turimas COVID-19 tyrimo sertifikatas neatitinka visų būtinų reikalavimų, bus privaloma papildomai atlikti testą laboratorijoje oro uoste už 30 USD/asm. (arba atitinkamą sumą kitomis valiutomis). Testo rezultatų 2-3 dienas būtina laukti izoliuojantis viešbučio kambaryje.

COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę.

Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas.

DRAUDIMAS
Vykstantiems į Egiptą būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Daugiau informacijos apie AAS „BTA Baltic Insurance Company“ siūlomą medicininių išlaidų draudimą teiraukitės draudimo bendrovėje www.bta.lt.


INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į TENERIFĘ
(ATNAUJINTA: 2021 02 23 12:00)

PRIEŠ KELIONĘ Į TENERIFĘ

- APGYVENDINIMO REZERVACIJOS DOKUMENTAS

Turistai, atvykdami į Tenerifę privalo su savimi turėti atspausdintą apgyvendinimo rezervaciją įrodantį dokumentą (Vaučerį)

- VISUOMENĖS SVEIKATOS FORMA (FCS)

Visiems turistams, keliaujantiems į Tenerifę, yra privaloma per paskutines 48 val. iki atvykimo į šalį užpildyti visuomenės sveikatos formą (angl. Public Health Form). Formą pasirinktinai galima pildyti vienam asmeniui (Individual FCS Form) arba keliems kartu keliaujantiems asmenims (Family/Group FCS Form).

Forma pildoma internetinėje svetainėje https://www.spth.gob.es/  arba SpTH mobiliojoje programėlėje susikuriant asmeninę paskyrą ir pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją.

Sėkmingai užpildžius sveikatos formą keliautojui priskiriamas QR kodas, kurį prie atvykimo vartų bus privaloma pateikti atspausdintą arba parodyti mobiliajame telefone ar SpTH mobiliojoje programėlėje.

- DEKLARACIJOS

Turistai, prieš atvykstant į Tenerifę, privalo iš anksto atsispausdinti ir užpildyti DVI DEKLARACIJOS FORMAS, jose nurodant kontaktinę ir kelionės informaciją. Abi užpildytas deklaracijas bus privaloma pateikti atvykus oro uoste. Deklaracijos forma skirta tik vieno asmens informacijai pateikti, t.y. kiekvienam keliaujančiam asmeniui (įskaitant vaikus) deklaracija pildoma atskirai..

DEKLARACIJA 1

DEKLARACIJA 2

- COVID-19 TYRIMAS

Visiems į Tenerifę vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų) ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į šalį (būtina įvertinti laiko skirtumą) yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Sertifikatas privalo būti originalas, popierinės arba elektroninės formos ir tik anglų arba ispanų kalba.


INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į MADEIRĄ
(ATNAUJINTA: 2021 02 23 12:00)

Keliaujant į Madeirą būtinas neigiamas COVID-19 testas. Jį galima atlikti Lietuvoje likus ne daugiau nei 72 val. iki atvykimo į Madeirą. Šiuo metu yra galimybė atlikti nemokamą testą atvykus į Madeirą, tačiau turėsite izoliuotis 12 val. tol, kol gausite neigiamą COVID-19 testo atsakymą. Būtina užpildyti keliautojo į Madeirą anketa. Užpildyti anketą galima anksčiau nei prieš 72 val. iki kelionės, bet neigiamo COVID-19 testo sertifikato kopiją būtina patalpinti dar prieš kelionę.


INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į MEKSIKĄ
(ATNAUJINTA: 2021 02 23 12:00)

Keliaujant į Meksiką rekomenduojamas NEIGIAMAS COVID-19 testas.


INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į MALDYVUS
(ATNAUJINTA: 2021 02 23 12:00)

Keliaujantys į Maldyvus, turi turėti neigiamą COVID-19 testo rezultatą patvirtinantį dokumentą. Testas turi būti atliktas anksčiau, nei 96 val. iki atvykimo į Maldyvus.

Visi atvykstantys į Maldyvus, privalo užpildyti registracijos formą. Ji pildoma ne anksčiau, nei 24 val. iki atvykimo.

Viešose vietose keliautojai privalo dėvėti veido kaukes, laikytis saugaus atstumo. 

Daugiau informacijos apie saugumo reikalavimus Maldyvuose, rasite ČIA.

URM informaciją sekite čia: https://keliauk.urm.lt/lt/location/maldyvai


INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į DUBAJŲ
(ATNAUJINTA: 2021 02 23 12:00)

Keliaujant į Jungtinius Arabų Emyratus visi turistai nuo 12 metų privalo turėti ne anksčiau kaip 72 valandos iki atvykimo į šalį atliktą neigiamą Covid-19 testą (skaičiuojama nuo mėginio paėmimo tyrimui). Būtina turėti atspausdintą sertifikatą anglų kalba (skaitmeninis formatas netinka).

Prieš atvykdami rekomenduojame atsisiųsti į mobilųjį telefoną COVID19 – DXB Smart programėlę (Android ir iOS). Joje pateikite nurodykite savo skrydžius ir viešbutį.

Visi keliautojai privalo turėti medicinos išlaidų draudimą kelionės metu (rekomenduojame atsispausdinti ar turėti elektroninėje laikmenoje draudimo polisą. Jei kreditinės kortelės įtraukia draudimą, tuomet būtina turėti patvirtinantį sertifikatą).


INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į ITALIJĄ
(ATNAUJINTA: 2021 02 23 12:00)

DEKLARACIJOS FORMA

Turistai, prieš atvykstant į Italiją, privalo iš anksto atsispausdinti ir užpildyti deklaraciją (Self-Declaration), joje nurodant kontaktinę ir kelionės informaciją. Užpildytą deklaraciją bus privaloma pateikti atvykus oro uoste. Deklaracijos forma skirta tik vieno asmens informacijai pateikti, t.y. kiekvienam keliaujančiam asmeniui (įskaitant vaikus) deklaracija pildoma atskirai.

COVID-19 TYRIMAS

Visiems iš Lietuvos į Italiją vykstantiems asmenims ne anksčiau nei 48 val. iki atvykimo į šalį (būtina įvertinti laiko skirtumą) yra privaloma atlikti COVID-19 (antigeninį arba molekulinį) tyrimą, kai testas padarytas imant mėginį iš nosiaryklės, ir turėti neigiamą rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Jei atvykstant į Italiją nepateikiamas neigiamo rezultato sertifikatas, taikoma privaloma 14 d. saviizoliacija.

COVID-19 tyrimo metu būtina pateikti tą patį asmens dokumentą (pasą/asmens tapatybės kortelę), su kuriuo bus vykstama į kelionę.

Svarbu registruotis COVID-19 tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas. Daugiau informacijos apie COVID-19 tyrimą prieš kelionę rasite ČIA.

SAUGUMAS KELIONĖS METU

Siekiant riboti COVID-19 viruso plitimą, visoje šalies teritorijoje privaloma dėvėti kvėpavimo takų apsaugos priemones (kaukes).

Italijoje galioja šalies teritorijos skirstymo į tris zonas (raudoną, oranžinę ir geltoną) tvarka. Priklausomai nuo konkretaus regiono priskyrimo tam tikrai zonai, galioja atskiri su COVID-19 pandemija susiję apribojimai. Atnaujinta informacija skelbiama čia.

Jeigu viešint Italijoje atsirastų į COVID-19 panašių simptomų, būtina nedelsiant apie tai pranešti specialiaisiais regionų telefonų numeriais, kuriuos rasite čia, ir laukiant tolesnių nurodymų sveikatos priežiūros institucijų sprendimų, saviizoliuotis.


INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į BULGARIJĄ
(ATNAUJINTA: 2021 02 23 12:00)
 

Europos Sąjungos piliečiams leidžiama atvykti  į Bulgarijos teritoriją, bet asmenys įleidžiami tik pateikus pažymą dėl ne anksčiau nei prieš 72 val. atlikto Covid-19 testo neigiamo atsakymo.

Grįžtantiems iš Bulgarijos į Lietuvą

 

Visi grįžtantys iš Bulgarijos į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu.

 

Visi oro, jūrų ar sausumos transportu į Lietuvą atvykstantys asmenys privalo savo asmens duomenis pateikti NVSC elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys turi užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gauti registracijos patvirtinimą – QR kodą, kurį privalo pateikti įlaipinimo metu.

 

Elektroninę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą galite rasti ČIA


INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į GRAIKIJĄ
(ATNAUJINTA: 2021 05 25 12:00)

Prieš kelionę į Graikiją

Visiems keliaujantiems į Graikiją asmenims yra privaloma užpildyti Keleivio lokalizavimo formą (angl. PLF – Passenger Locator form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Elektroninę formą reikia užpildyti https://travel.gov.gr/ per paskutines 48 val. iki skrydžio į Graikiją, bet likusne mažiau nei 24 val. iki atvykimo į šalį.

Kiekvienas keliaujantis asmuo privalo pildyti formą atskirai. Kartu keliaujančios šeimos nariai pildo tik vieną formą. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.

Pildant formą būtina nurodyti Graikijos regioną ir pilną viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą. Čia galite rasti viešbučių Kretoje adresusviešbučių Rode adresusviešbučių Korfu adresusviešbučių Kefalonijoje adresus.

Užpildžius Keleivio lokalizavimo formą yra atsiunčiamas patvirtinimas ir suformuojamas QR kodas, kurį privaloma pateikti atspausdintą ar parodyti mobiliajame telefone prie atvykimo vartų. Jei laiku ir sėkmingai užpildžius formą būtų negautas QR kodas iki kelionės pradžios, būtina reikia turėti atspausdintą ar mobiliajame telefone gautą patvirtinimo laišką. Taip pat patariama išsisaugoti visą užpildytą formą pdf formatu ir ją atsispausdinti ar turėti mobiliajame telefone. Be QR kodo keleiviai į lėktuvvą nebus įleidžiami.

COVID-19 TYRIMAS IR JO ALTERNATYVOS

Vykstantiems į Graikiją asmenims yra privaloma ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į Graikiją atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. 72 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko).

COVID-19 tyrimo sertifikate privalo būti pateikta ši informacija:

 • asmens vardas ir pavardė,

 • paso numeris ir/arba asmens kodas,

 • tyrimo data ir laikas,

 • oficialus laboratorijos pavadinimas ir kontaktinė informacija,

 • tyrimo atlikimo būdas ir neigiamas rezultatas (lotyniškais rašmenimis pažymėta „PCR“ arba „RAT ir neigiamas atsakymas „Negative“.).

Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas. COVID-19 tyrimo metu reikia pateikti tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę. Daugiau informacijos apie COVID-19 tyrimą prieš kelionę ir specialų „Antėja laboratorija“ pasiūlymą rasite ČIA

Išimtis dėl privalomo COVID-19 tyrimo taikoma:

 • vaikams iki 5 metų amžiaus,

 • pilnai nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai nuo paskutinio skiepijimo praėjo ne mažiau 14 dienų iki kelionės pradžios ir galintiems pateikti tai įrodančius dokumentus.

  • Dokumentai turi būti originalūs iš gydytojo ar iš https://e-sveikata.lt anglų kalba (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas arba notaro patvirtintas vertimas).

  • Skiepijimas turi būti atliktas pagal pilną skiepijimo schemąviena iš šių vakcinų: Pfizer BioNtech, Moderna, AstraZeneca/Oxford, Novavax, Johnson & Johnson/Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm.

 • persirgusiems asmenims, turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, liudijantį, kad persirgimas buvo patvirtintas teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo jo praėjo ne mažiau nei 2 mėnesiai ir ne daugiau kaip 9 mėnesiai iki atvykimo į Graikiją.

  • Dokumente turi būti nurodyti asmens vardai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, medicininės įstaigos, kurioje buvo atlikti tyrimai, duomenys bei tyrimo atlikimo datos. Būtina, kad pažymoje būtų lotyniškais rašmenimis pažymėta „PCR“ arba „RAT“ ir teigiamas atsakymas „Positive“.

Keliautojai, negalintys pateikti vieno iš būtinų dokumentų (PGR tyrimo sertifikato ar skiepijimo sertifikato) į lėktuvą nebus įleidžiami. Visi dokumentai turi būtipopierinės formos (originalas arba atspausdintas) anglų kalba.

DRAUDIMAS 

Vykstantiems į Graikiją būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Daugiau informacijos apie AAS „BTA Baltic Insurance Company“ siūlomą medicininių išlaidų draudimą teiraukitės draudimo bendrovėje www.bta.lt.

Keliaujantiems į Graikiją ir apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) rekomenduojame su savimi turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią pateikus būtų suteikta būtinoji medicinos pagalba tos šalies įkainiais ir tvarka. Vykstantiems į Rodą Europos sveikatos draudimo kortelės turėjimas yra privalomas.

Saugumas kelionės metu. Atvykimo į Graikiją tvarka

Atvykus į Graikiją, rekomenduojama savo mobiliajame telefone įsidiegti „Visit Greece“ programėlę.

Atvykusiems į Graikiją keliautojams oro uoste gali būti matuojama temperatūra bei atsitiktine tvarka nemokamai atliekamas greitasis COVID-19 PGR testas (net ir paskiepytiems asmenims, turintiems vakcinaciją įrodančius dokumentus).

Nustačius teigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, keliautojams bus privaloma 10 dienų izoliacija specialiuose karantino viešbučiuose mažiausiai 10-čiai dienų, o tuomet bus atliekamas pakartotinis tyrimas. Apgyvendinimas ir maitinimas karantino metu bus dengiamas Graikijos vyriausybės lėšomis.

INFORMACIJA DĖL RIBOJIMŲ

 • Privalomas veido kaukės dėvėjimas visose viešose vietose ir saugaus atstumo laikymasis.

 • Komendanto valanda galioja visomis dienomis nuo 21:00 iki 5:00.

 • Viešojo maitinimo įstaigos (restoranai, barai ir kt.) neveiks, išskyrus maisto tiekimą išsinešti. Viešbučių restoranai veiks.

 • Parduotuvių, pramogų parkų, lankomų objektų ir pan. paslaugos sustabdytos. Viešbučiuose paslaugų teikimas gali būti apribotas.

TEIGIAMO COVID-19 REZULTATO ATVEJU KELIONĖJE

Vykstantiems į Graikiją būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Daugiau informacijos apie AAS „BTA Baltic Insurance Company“ siūlomą medicininių išlaidų draudimą teiraukitės draudimo bendrovėje www.bta.lt.

Vykstantiems į Rodą privaloma su savimi turėti galiojančią Europos sveikatos draudimo kortelę.

Graikijos vyriausybė yra įsipareigojusi rūpintis keliautojais, kuriems kelionės metu patvirtinamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas:

 • Asmenys susirgę besimptome ar lengva COVID-19 forma, kai nebūtinas gydymas ligoninėje, karantinuojami specialiuose kambariuose (užsakytame arba kitame paskirtame viešbutyje) mažiausiai 10 dienų. Medicinines, apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas dengia Graikijos vyriausybė.

 • Asmenims prireikus gydymo ligoninėje, transporto ir gydymo išlaidas taip pat dengia Graikijos vyriausybė. Kai kuriose valstybinėse ligoninėse nemokama medicininė pagalba gali būti teikiama tik turintiems galiojančią Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), tad rekomenduojama ją turėti kelionėje su savimi.

 • Kartu keliaujantys asmenys nemokamai ištiriami dėl COVID-19 ir, neigiamo testo atveju, gali tęsti atostogas arba išvykti į Lietuvą, o teigiamo testo atveju taip pat karantinuojami Graikijos vyriausybės lėšomis.

Atkreipiame dėmesį, kad keliautojų grąžinimas iš atostogų krypčių po saviizoliacijos nėra dengiamas draudimo. „Novaturas“ įsipareigoja užtikrinti savo keliautojų sugrįžimą į Lietuvą.

 • Esant galimybei kelionės paketą įsigijusiems klientams pasiūlyti atgalinio skrydžio bilieto keitimą artimiausiuose reisuose su laisvomis vietomis nemokamai arba už priemoką, priklausomai nuo aplinkybių.

 • Tuo atveju, jei grįžimo užsakomaisiais „Novaturo“ skrydžiais kelionės paketą įsigijusiems klientams nebus galimybės pasiūlyti, bus ieškoma alternatyvų klientams grįžti reguliariais skrydžiais kuo mažesniais kaštais ir/ar patogesnėmis sąlygomis.

 • Įsigijusiems tik skrydžio bilietus arba keliones reguliariasiais skrydžiais klientams, grįžimui į Lietuvą galioja bilieto keitimui taikomos sąlygos.

Reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos vyriausybė Graikiją yra priskyrusi paveiktoms šalims. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja į šalį nevykti.

Siekiant sumažinti naujų koronaviruso mutacijų plitimo riziką, nuo vasario 8 d. stiprinama visų į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra oro uostuose. Visų atvykstančių keleivių dokumentai ir, jei privaloma, COVID-19 tyrimų rezultatai bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams.

NVSC ANKETA

Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, bet ne anksčiau nei 48 val. iki kelionės pradžios, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

COVID-19 TYRIMAS*

Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. Laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas (pakanka vieno iš jų)serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas.

Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Novaturo“ atstovai Graikijoje susitikimo metu.

 • Atstovai nukreips poilsiautojus į artimiausią tyrimus atliekančią laboratoriją. Tyrimo kaina yra ~60 EUR/asm. ir gali skirtis priklausomai nuo poilsiui pasirinktos Graikijos salos + transporto išlaidos, kurios priklauso nuo atstumų. Tyrimo ir transporto kainų teirautis susitikimo su atstovu metu.

 • Užsisakiusieji poilsį „Mitsis“ tinklo viešbučius Rodo salojeturės galimybę atlikti COVID-19 testą prieš grįžimą į Lietuvą atlikti COVID-19 PGR testą viešbučio teritorijoje tik už 25 EUR/asm.

 • Atstovai, esant galimybei, suorganizuos laboratorijos atstovo atvykimą į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką. Dėl paslaugos suteikimo galimybės konkrečiame viešbutyje ir jos kainos teirautis „Novaturo“ atstovo susitikimo metu.

SAVIIZOLIACIJA*

Nuo vasario 15 d. visiems iš Graikijos į Lietuvą atvykstantiems ar grįžtantiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija (su galimybe susitrumptinti izoliaciją 7 izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą).

Izoliacijos sąlygos:

 • galima pasivaikščioti lauke, bet nenutolti toliau kaip 1 km nuo izoliavimo vietos ir privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Draudžiama lankytis žmonių susibūrimo vietose;

 • gyvenant su kitais asmenimis reikia izoliuotis atskirame kambaryje, tačiau kartu gyvenantiems asmenims izoliuotis nereikia;

 • būtina laikytis kitų izoliacijos reikalavimų.

* Reikalavimas darytis COVID-19 tyrimą ir izoliuotis netaikomas:

 • tranzituper Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;

 • jaunesniems nei 16 metų amžiaus asmenims taikomaišimtis dėl COVID-19 tyrimo, tačiau izoliacija privaloma;

 • COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai

 • COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir

 • nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą,

 • tai patvirtinantis asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).

 • Nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai

  • skiepijimas atliktas ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir

  • pagal pilną skiepijimo schemą,

  • tai patvirtinantis dokumentas (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas, konkrečios šalies arba tarptautinis skiepijimų sertifikatas) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas). E-sveikatos sistemoje jau formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba.

Užsienio šalių institucijos nėra įsipareigojusios priimti dokumentų kitomis kalbomis ir griežtai reikalauja vertimo į anglų kalbą. Keleiviai, kurie registracijos į skrydį į Lietuvą metu negalės pateikti visus reikalavimus atitinkančių dokumentų apie persirgimą ar skiepijimą, privalės pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą, o grįžę į Lietuvą izoliuotis.


INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į TURKIJĄ
(ATNAUJINTA: 2021 03 12 12:00)

 

 • turėti asmens sveikatos priežiūros įstaigos (toliau – ASPĮ) pažymą ar laboratorinio tyrimo atsakymo formą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą) apie ne seniau nei 48 val. laikotarpiu prieš grįžtant / atvykstant į Lietuvos Respubliką atliktą laboratorinį tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą, arba per 24 val. nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką turi kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją tel. numeriu 1808 ar laboratorinius COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) tyrimus atliekančią įstaigą ir užsiregistruoti tyrimo atlikimui;
 • Privaloma 10 dienų izoliacija (nepriklausomai nuo tyrimo rezultato). Izoliacijos laiką galima sutrumpinti ne anksčiau kaip 7-ą izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus koronaviruso (PGR) tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.
 • Asmenims, turintiems asmens sveikatos priežiūros įstaigos pažymą apie tai, kad asmuo persirgo koronavirusu, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu koronaviruso PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo / atvykimo į Lietuvos Respubliką. Gydymo įstaigos pažymos nereikia, jei asmeniui koronavirusas diagnozuotas Lietuvoje ir duomenys pateikti Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje. Ši išimtis taikoma, kai kelionės tikslas nebūtinai susijęs su darbo funkcijų vykdymu.
 • Asmenims, turintiems gydymo įstaigos pažymą, konkrečios šalies skiepijimų sertifikatą arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą, nurodantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas koronaviruso vakcina pagal skiepijimo schemą. Ši išimtis taikoma, kai kelionės tikslas nebūtinai susijęs su darbo funkcijų vykdymu. 
 • Visiems į Turkiją keliaujantiems asmenims yra privaloma užpildyti skrydžio į Turkiją metu gautą Keleivio identifikavimo formą (angl. Passenger Locator Form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Vaikų (iki 18 m. amžiaus) duomenys yra pildomi vieno iš tėvų formoje. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą. Formą rekomenduojame atsispausdinti ir užpildyti iš anksto, ją atsisiųsti galite ČIA>>
  Pildant Keleivio identifikavimo formą prašoma nurodyti viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą, tačiau pakanka įvardinti užsisakyto viešbučio pavadinimą ir kurortą. .

  Visiems į Turkiją vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų) ne anksčiau nei 72 val. iki skrydžio į šalį (būtina įvertinti laiko skirtumą) yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. 72 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko). Keliautojai, negalintys pateikti neigiamo COVID-19 tyrimo sertifikato, į lėktuvą nebus įleidžiami. COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę. Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas. Daugiau informacijos apie COVID-19 tyrimą prieš kelionę rasite ČIA>>

  ATVYKIMO Į TURKIJĄ TVARKA
  Oro uoste privaloma dėvėti veido kaukę. Nedėvintiems kaukės bus draudžiama patekti į terminalą. Oro uostuose prieš pasų kontrolę kiekvienam asmeniui patikrinama temperatūra. Jei įtariama, kad keleivis turi COVID-19, keleiviui paskiriamas karantinas izoliuotoje oro uosto vietoje, kol atliekamas nemokamas COVID-19 testas. Testuojamam asmeniui be nustatytų neigiamų COVID-19 simptomų leidžiama išvykti iš oro uosto, laikantis nurodytų taisyklių. Testuojamas asmuo su sunkiais COVID-19 simptomais nuvežamas 2-iems valandoms į izoliacinę patalpą laukti tyrimo rezultatų. Visiems į Turkiją atvykstantiems keleiviams, kurie per pastarąsias 10 dienų lankėsi Brazilijoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje ir Pietų Afrikoje, bus privalomas 14 dienų karantinas Turkijos oficialių valdžios institucijų nustatytose vietose. Dešimtą karantino dieną keleiviams reikės atlikti antrą PGR testą ir, jei tyrimo rezultatas bus neigiamas, izoliacijos laikotarpis baigsis.

  INFORMACIJA DĖL RIBOJIMŲ
  Privalomas veido kaukės dėvėjimas visose viešose vietose ir saugaus atstumo laikymasis. • Turkijos piliečiams ir gyventojams taikoma komendanto valanda (darbo dienomis nuo 21:00 iki 5:00 ir savaitgalį nuo penktadienio 21:00 iki pirmadienio 5:00). Turistams ir kai kuriems paslaugų teikėjams komendanto valanda netaikoma. • Viešuoju miesto transportu leidžiama naudotis tik užimant sėdimą vietą, kad būtų užtikinamas tinkamas saugus atstumas tarp keleivių. 20 metų ir jaunesniems, bei 65 metų ir vyresniems žmonėms draudžiama naudotis viešuoju transportu. • Turistai gali keliauti privačiomis transporto priemonėmis be papildomo leidimo, jei jie turi savo apgyvendinimo / kelionės užsakymo dokumentą. • Judriose gatvėse ir aikštese gali būti ribojamas žmonių skaičius. Neleidžiami žmonių susibūrimai namuose. • Restoranai veiks tik maisto pristatymo būdu. Viešbučių restoranai veiks ir bus atviri tik viešbučio klientams. • Turkiškų pirčių, saunų, masažo salonų, baseinų, pramogų parkų ir pan. paslaugos sustabdytos. Viešbučiuose šios paslaugos bus teikiamos tik jų klientams.


  REIKALAVIMAI GRĮŽTANTIEMS Į LIETUVĄ
  Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos vyriausybė Turkiją yra priskyrusi paveiktoms šalims. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja į šalį nevykti. COVID-19 TYRIMAS TURKIJOJE Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas, serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas. Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Novaturo“ atstovai Turkijoje susitikimo metu. • Atstovai poilsiautojų patogumui suorganizuos laboratorijos atstovo atvykimą į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką. Atliekamas PGR tyrimas, rezultatai gaunami per 24-48 val. Tyrimo rezultato sertifikatas pristatomas klientams į viešbutį. Paslaugos kaina 30 EUR/asm. • Atstovai pageidaujantiems atlikti tyrimą savarankiškai padės užsiregistruoti ir nuvykti į artimiausią laboratoriją, pasirūpins tyrimo rezultato sertifikatų pristatymu klientams į viešbutį. Tyrimo ir transporto kainų teirautis susitikimo su atstovu metu. • Poilsiaujantiems Alanijos viešbučiuose taip pat yra galimybė patogiai savarankiškai atlikti testą Alanijos centre esančiose laboratorijose. Testavimo mašinos surenka mėginius ir siunčia į Antalijos laboratoriją 4 kartus per dieną. Atliekamas PGR tyrimas, rezultatai gaunami per 12-24 val. Tyrimo kaina ~25 EUR/asm. + transporto išlaidos (priklauso nuo atstumų). Keleiviai, negalintys pateikti neigiamo COVID-19 tyrimo sertifikato, į lėktuvą nebus įleidžiami. Reikalavimas darytis COVID-19 tyrimą netaikomas: • tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims; • COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kurie asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentu (su vertimu į anglų kalbą) patvirtina, kad COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvos Respubliką; • pagal pilną skiepijimo schemą paskiepytiems ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir turintiems tai įrodantį dokumentą (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, konkrečios šalies arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą; su vertimu į anglų kalbą).

  NVSC ANKETA
  Visi į Lietuvą grįžtantys ar atvykstantys asmenys privalo prieš kelionę į Lietuvą užpildyti elektroninę Keleivio anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

  SAVIIZOLIACIJA
  Visiems iš paveiktų šalių atvykusiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija (su galimybe susitrumptinti izoliaciją 7 izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą). COVID-19 liga persirgusiems ir pagal pilną skiepijimo schemą paskiepytiems asmenims taikoma išimtis ir saviizoliacija nereikalinga.


 • INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į LATVIJĄ
  (ATNAUJINTA: 2021 02 23 12:00)

  Nuo sausio 15 d. bet kokiu būdu vykstant į Latviją privaloma turėti neigiamą, ne anksčiau nei prieš 72 val. atliktą polimerazinės grandininės reakcijos (angl. PGR) COVID-19 testą (EN, FR, DE, RU kalbomis arba lietuvių kalba, jei keliaujama tik iš Lietuvos į Latviją) ARBA medicinius dokumentus įrodančius, jog asmuo neplatina infekcijos (pvz. antigenų testą). Vykstant privačiu automobiliu, testo turėjimo faktą būtina pažymėti covidpass.lv anketoje, o keliaukantiems kitais būdais – pateikti testą keleivių pervežimo įmonės atstovui arba Latvijos pasienio ir policijos pareigūnams, jiems  to pareikalavus.

  Išimtys:

  - tranzitu per Latviją keliaujantiems asmenims,
  - Lietuvos piliečiams, jų šeimos nariams ir nuolat Lietuvoje gyvenantiems asmenims, kurie atvyksta į Latviją, kad išvyktų reisais iš Rygos oro uosto (šiem asmenims būtina turėti oro bendrovių bilietus);

  - vaikams iki 11 metų amžiaus;
  - vakcinuotiems asmenims, kurie gali tai įrodyti;
  - krovinių ir keleivių pervežimo įmonių personalui;
  - kasdien dėl darbo ar mokslo Latvijos sieną kertantiems ES šalių piliečiams.

  Aktualią informaciją apie galiojančius reikalavimus rasite čia.

  Papildomi reikalavimai:

  Testo, atvykstant į Latviją, turėjimas nepakeičia reikalavimo atvykus į šalį izoliuotis. Tačiau 7-ą dieną nuo atvykimo į Latviją, galima be gydytojo siuntimo atlikti testą akredituotoje laboratorijoje. Jei testo rezultatas neigiamas - izoliaciją galima nutraukti. (įsigalioja nuo sausio 15 d.)

  Daugiau informacijos: https://keliauk.urm.lt/keliones-rekomendacijos/latvija


  INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS IŠ/Į LIETUVĄ
  (ATNAUJINTA: 2021 02 23 12:00)

  SVARBU! Kiekvienas oro, jūrų ar sausumos transportu reguliariais, specialiais ar užsakomaisiais reisais į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas nuo rugsėjo 15 d. savo asmens duomenis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams turi pateikti elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad dar prieš įlipdamas į lėktuvą, keltą, autobusą ar traukinį keliautojas turi užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą patvirtinimą – vadinamąjį QR kodą – pateikti įlaipinimo į transporto priemonę metu. Tais atvejais, kai žmogus savarankiškai keliavo žemės transportu, jis privalo ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą momento elektroniniu būdu užsiregistruoti NVSC. Elektroninę formą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

  Penktadienį atnaujintame paveiktų šalių sąraše liko visos pasaulio valstybės, bet nežymiai sumažėjo šalių, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos. Izoliacijos laikas visiems keliautojams trumpinamas nuo 14 iki 10 dienų. Šie pakeitimai įsigalioja nuo pirmadienio, vasario 15 d.

  Švelnesnės izoliacijos sąlygos nuo pirmadienio bus taikomos atvykusiems iš Jungtinių Arabų Emyratų, Arubos, Panamos ir Seišelių salų, griežtesnės – iš Sent Lusijos.

  Visi asmenys, dar prieš atvykdami į Lietuvą, turi užsiregistruoti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje (https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form), užpildydami elektroninę anketą ir pateikdami teisingus duomenis, o gautą patvirtinimą (QR kodą) pateikti vežėjui prieš patenkant į transporto priemonę arba, jeigu vykstama savo transportu – turi užsiregistruoti iki Lietuvos Respublikos sienos kirtimo momento ir pateikti užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą) NVSC specialistams ar kitiems pareigūnams pasienio kontrolės punkte ar keleivių kontrolės punkte.

  Jeigu iš užsienio atvykęs asmuo neturės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų, jis galės sutrumpinti izoliacijos laiką, ne anksčiau kaip 7-tą dieną po atvykimo atlikęs PGR tyrimą COVID-19 ligai nustatyti ir gavęs neigiamą rezultatą. Tačiau ir sutrumpinus izoliacijos laiką 14 dienų po atvykimo būtina riboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių, dirbantiems – nuvykti tik į darbą ir namus, bendraujant su kitais asmenimis dėvėti veido apsaugos priemonę, laikytis saugaus atstumo ir kitų bendrųjų koronaviruso prevencijos priemonių.

  Dar vienas pakeitimas nuo pirmadienio aktualus trečiųjų šalių piliečiams, atvykstantiems į Lietuvą darbo funkcijų vykdymui vienos iš ministerijų leidimu. Tokiems asmenims izoliacijos metu bus galima nuvykti į darbo ar verslo reikalams tvarkyti būtiną vietą, jeigu atvykstama iš šalių, iš kurių atvykus taikomos švelnesnės izoliacijos sąlygos.

  Paveiktų šalių sąrašas yra skelbiamas kiekvieną penktadienį, o įsigalioja pirmadienį ir galioja savaitę.

  Informaciją sekite čia: https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems