+370 656 83300

Darbo laikas

 • I-V: 9.00-18.00 val.
 • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

 • I-V: 9.00-18.00 val.
 • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Alanija, Turkija – ką būtina žinoti keliaujant?

Alanija, Turkija – ką būtina žinoti keliaujant?

Alanija – šalies pietinėje dalyje įsikūręs Antalijos provincijos kurortas, skalaujamas Viduržemio jūros, kuri prideda itin daug patrauklumo šiam regionui. Nuo pačios Antalijos Alanija nutolusi apie 135 kilometrus į rytų pusę. Alanija tikrų tikriausias rojus tiems, kurie nori įvairaus poilsio: tingaus mėgavimosi saule pajūryje ar prie baseino, smagaus laiko vandens parkuose, o taip pat ir aktyvių veiklų bei pažinčių su miestais ir gamta. Legendomis apipintas Alanijos regionas keliautojų laukia nuo balandžio iki pat lapkričio mėnesio, tačiau galite rasti ir tokių viešbučių, kurie jus labai draugiškai priims ir žiemą. 

 

Atraskite Alanijos paplūdimius

Su Viduržemio jūra besiribojantis Alanijos kurortas turi daug nuošalių, o taip pat ir didelių paplūdimių, dovanojančių ne tik smagų laiką mėgaujantis jūra, bet ir įstabius saulėlydžius, peizažus. 

 • Kleopatros paplūdimys. Garsiausias ir žinomiausiu tituluojamas balto švelnaus smėlio paplūdimys. Galite išsinuomoti gultus, skėčius, išbandyti vandens pramogas. Dėl smėlėto vandens dugno labai tiks ir poilsiui su vaikais. 

 • Damlatašo paplūdimys. Čia irgi po kojomis jusite baltą smėlį, tačiau su akmenukais, kurie labai smulkūs. Mėgautis saule bus patogiau ant gultų. Paplūdimys irgi labai tinkamas šeimoms su vaikais. Galite išbandyti parasparnius, burlentes. 

 • Keykubat paplūdimys. Čia irgi galite išsinuomoti gultus, skėčius, pasimėgauti pramogomis: žvejyba, plaukimas jachta, banglenčių sportu. 

Paplūdimių yra ir daugiau, tačiau paminėti išskiriami kaip populiariausi. Alanijoje jūra švari, todėl joje maudytis – vienas malonumas.  

 

Geriausi viešbučiai Alanijoje

Alanijos regione poilsiautojai labai dažnai traukia į tokius kurortus kaip Avsallar, Konakli, Okurdžalar, Turkler ar kiti. Čia laukia labai didelis viešbučių pasirinkimas, ypač daug tokių, kuriuose tobulą poilsį turės šeimos su mažais ar vyresniais vaikais. Dažnas šio regiono 5 žvaigždučių viešbutis siūlo daug pramogų vaikams: baseinus su vandens kalneliais, žaidimų kambarius ir žaidimų aikšteles, mini klubus, atrakcionus, auklių paslaugas ir kt. Suaugusieji irgi gali lepintis kokybišku poilsiu: plačiu maisto ir gėrimų pasirinkimu, šou programomis, baseinais, aktyviomis veiklomis: teniso kortais, treniruoklių salėmis, sporto renginiais, futbolu ir kt. 

Labiausiai pamėgti viešbučiai šeimoms Alanijoje: 

 • „Long Beach Resort Hotel & SPA Deluxe“; 

 • „Saphir Hotel and Villas“; 

 • „Utopia World De Luxe Hotel“; 

 • „Turan Prince“ ir kiti. 

 

Alanijos orai – kada geriausia vykti į Alaniją

Balandžio mėnesį pradeda sparčiai augti atvykstančių poilsiautojų srautai. Oro temperatūra dieną šyla jau daugiau kaip 20 laipsnių, prie baseino termometras gali rodyti ir virš 25. Tačiau vakarai dar bus vėsoki, o jūra gana šalta – apie 18 laipsnių.  

Birželis lepina karščiu – dienomis termometro stulpeliai kyla apie 27 laipsnius ar dar daugiau. Vakarai ir naktys irgi maloniai šiltos, megztuko paprastai traukti nereikia. Vandens jūroje temperatūra puiki maudynėms – apie 24 laipsnius. 

Spalį Alanija vis dar sulaukia labai daug poilsiautojų. Jei nemėgstate alinančių karčių, šis mėnuo bus idealus. Dienomis oras įšyla iki 25 laipsnių ar net daugiau, vakarais gali būti vėsoka, ypač mėnesio pabaigoje. Tačiau jūra vis dar lepina šiluma – apie 24 laipsnius. 

 

Ką pamatyti Alanijoje?

Ilsėdamiesi Alanijoje skirkite laiko pažinčiai su apylinkėmis. Apžiūrėkite Alanijos simboliu tituluojamą Raudonąjį bokštą, kuriame įsikūręs ir Etnografijos muziejus. Verta pavaikštinėti ir Senosios Alanijos jaukiomis gatvelėmis. Dėmesio tikrai nusipelno Alanijos pilis, menanti gilią istoriją ir „pasakojanti“ ją per išlikusius elementus. Užsukite ir į Damlato urvą pasigrožėti stalaktitais bei stalagmitais. 

Alanijoje galite leistis į turiningas, smagias ir įdomias ekskursijas, pavyzdžiui: į Žaliąjį kanjoną, Manavgato mečetę, Pamukalę, Sidę, vakarinę Alaniją, Damlato urvą, Sapaderės kanjoną ir kt. 

Jei norėsite paragauti tradicinių patiekalų, keliaukite į vietos restoranėlius, kavines, apsilankykite turguje. Paragaukite kebabų, baklavos, gozleme ir kt. 

 

Apsipirkimas Alanijoje: suvenyrai ir turgūs

Jei domina maisto produktai, gardėsiai lauktuvėms, jų daug rasite ir turguose, taip pat prekybos centruose, mažose parduotuvėlėse. Jei norite įsigyti drabužių, odos gaminių, kitų tekstilės gaminių, tai juos geriau pirkti parduotuvėse. Suvenyrų daug galite rasti ir kioskeliuose palei gatves. 

 

Praktiniai patarimai keliautojams

Kelionė į Alaniją gali būti kupina naujų įspūdžių ir patirčių, todėl norint, kad viskas vyktų sklandžiai, verta pasinaudoti keletu praktinių patarimų. Iš Vilniaus skrendant, kelionė oro transportu paprastai užtrunka apie 3 valandas ir 15 minučių. Alanijoje patogu keliauti autobusais arba išsinuomavus automobilį. 

Kalbant apie bendravimą, Alanijoje nesudėtinga susikalbėti anglų, rusų ir kai kuriose vietose net vokiečių kalbomis, tad kalbos barjeras neturėtų tapti dideliu iššūkiu. Taip pat, jei planuojate apsilankyti maldos namuose, pavyzdžiui, mečetėse, nepamirškite pasirūpinti tinkamais drabužiais, atsižvelgiant į vietos kultūrines ir religines tradicijas. Šie paprasti, bet svarbūs patarimai padės jums geriau pasirengti kelionei ir leis mėgautis keliautojo patirtimi Alanijoje. 

 

Dažniausiai užduodami klausimai

Kokias lankytinas vietas verta aplankyti Alanijoje?

Raudonąjį bokštą, Alanijos pilį, Damlato urvą, laivų statyklą. 

 

Koks oras Alanijoje būna ištisus metus?

Pajūryje vasarą karščiausia – link 30 laipsnių ar daugiau. Ruduo ir pavasaris – idealus metas atostogoms čia: dieną termometro stulpeliai kyla aukštyn, tik vakarais gali būti vėsoka. Žiemą Alanijoje vyrauja apie 15–17 laipsnių. 

 

Kokie geriausi Alanijos kurortai ir viešbučiai šeimoms?

Jei keliaujate su vaikais, neapsiriksite pasirinkę šiuos viešbučius Alanijos regione: „Long Beach Resort Hotel & SPA Deluxe“; „Saphir Hotel and Villas“; „Utopia World De Luxe Hotel“; „Turan Prince“. 

 

Kaip nuvykti iš Vilniaus į Alaniją ir kiek tai užtrunka?

Greičiausias ir patogiausias būdas – skrydis, kuris trunka paprastai nuo 3 valandų iki 3 valandų ir 15 minučių. 

 

Kokius patiekalus būtina paragauti Alanijoje?

Tarp rekomenduojamų paragauti yra turkiškas kebabas, burekas, čiorba, smaližiams patiks lukumas, baklava ir kt. 

 

Kur yra geriausios apsipirkimo vietos Alanijoje?

Alanijoje geriausia apsipirkti Turguje, prekybos centruose, suvenyrų krautuvėlėse. 

 

Kokią veiklą Alanijoje rekomenduojama organizuoti šeimoms?

Alanijoje galite leistis į ekskursijas, kuriose labai smagu bus ir atžaloms. Taip pat kai kurie miestai turi vandens parkus, delfinariumus, zoologijos sodus, kur visada esate laukiami. Daug pramogų bus pačiuose viešbučiuose. 

 

Kaip keliauti Alanijoje?

Po Alaniją galite keliauti autobusais, taksi, išsinuomoti automobilį.