+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Ar jau susipakavote daiktus kelionei į Turkiją?

Ar jau susipakavote daiktus kelionei į Turkiją?

Jūs tikriausiai taip nekantraujate leistis į atostogų nuotykį Turkijoje, kad supakuotas lagaminas jau laukia kelionės, ar ne? 😃 Na, o jei dar nesusikrovėte lagamino, tai tikriausiai ne kartą bandėte įsidėmėti daiktų, kuriuos reikia pasiimti, sąrašą galvoje. Jums pasisekė, kadangi svarbiausių daiktų sąrašą sudarėme už Jus, o dabar – pirmyn pakuotis lagamino!

Daugiausia vietos keliautojų lagaminuose įprastai užima drabužiai, tačiau dažnas sugrįžta pusės jų net neapsivilkęs. Tam, kad žinotumėte, kokius rūbus susipakuoti, Jums pravers susipažinti su regiono klimatu.

Kokie orai Antalijos provincijoje?

Antalijos regione per metus būna apie 300 saulėtų dienų, todėl maudymosi sezonas trunka nuo balandžio iki spalio. Tačiau ir žiemos metu lankytis yra malonu: temperatūra apylinkėse dienos metu visus metus vidutiniškai nenukrenta žemiau 15 laipsnių, vyrauja švelnus Viduržemio jūros klimatas.
Balandis – tai pati šiltojo sezono pradžia, dienomis temperatūra siekia 21-26 laipsnius šilumos, o naktimis apie 10-14 taigi jūros vanduo dar nėra stipriai įšilęs (siekia apie 19-21 laipsnį šilumos). Keliaujant šiuo metu reikėtų pasiimti šiltesnių rūbų, kadangi vakarai būna gana vėsūs. Spalio mėnuo – pati sezono pabaiga, taigi orai labai panašūs į Balandžio mėnesio, galbūt kiek šiltesni.
Karščiausias laikotarpis yra liepos ir rugpjūčio mėnesiai, kuomet dienomis termometro stulpelis nenukrenta žemiau 30–ties laipsnių karščio, o naktimis – nenukrenta žemiau 20–ies. Vandens temperatūra šiais mėnesiais siekia 28-29 laipsnius 😉

Pasitikrinkite, kokie orai Turkijoje laukia Jūsų atostogų metu:

https://www.accuweather.com/en/tr/antalya/316939/weather-forecast/316939

Kokius daiktus susipakuoti atostogoms Turkijoje?

  • LR pasą, kuris galioja ne trumpiau nei 6 mėnesius po kelionės;
  • Kelionės ir sveikatos draudimo dokumentai ir jų kopijos (atsarga juk gėdos nedaro 😉).
  • Pinigai. Turėkite savo kreditinę ar debetinę kortelę ir bent minimalią sumą grynųjų pinigų oficialia Turkijos valiuta (lira, TRY, ₺), arba eurais. Grunųjų gali prireikti norint įsigyti kažką lauko prekybos kioskelyje ar nedidelėje užeigoje, prireikus atsiskaityti taksi ir pan.
  • Priemones apsaugai nuo saulės (skrybelė ar kepuraitė, akiniai nuo saulės, kūno kremas apsaugai nuo saulės, lūpų balzamas su apsauga nuo saulės ir pan.).
  • Daiktus popietei paplūdimyje (maudymosi kostiumėlis, šlepetės, paplūdimio rankšluostis ar paklotas, užspaudžiamas plastikinis maišelis šlapiems maudymosi kostiumėliams įsidėti ir pan.).
  • Aprangą aktyviai dienai gamtoje (judesių nevaržanti apranga, patogūs sportiniai batai, nedidelė kuprinė, paaukštintos kojinės, šalis, megztinis ar lengva striukė (gali pūsti vėsus vėjas, ypač jei ketinate vykti į kalnus).
  • Aprangą popietei mieste (patogi avalynė, juosmens piniginė (nepakeičiamas daiktas kelionėse, pamatysite patys!), kojinės (rekomenduojame ir atvirus batus autis su kojinėmis ar jas turėti šalia savęs, kadangi norint įeiti į mečetes įprastai reikia nusiauti), lengvos kelnės, marškinėliai ar palaidinė dengiantys pečius, moterims – žemiau kelių siekiantys sijonai ar suknelės, šalikėlis (kad galėtumėte užeiti į religines lankytinas vietas. Šalikėlį su savimi rekomenduojame turėti visuomet, taip bet kada galėsite pridengti pečius ar galvą.).
  • Higienos reikmenis (šampūnas, kondicionierius, dezodorantas, kūno / veido / rankų kremai, dantų pasta ir dantų šepetėlis, nagų dildė, skustuvas, kiti higienos reikmenys).
  • Elektroninius prietaisus (telefonas, fotoaparatas, kolonėlė, planšetė, technikos įkrovikliai, nešiojami įkrovikliai, knygų skaityklė, ausinės, ausinių jungties skirstytuvas ir pan.)
  • Daiktus kasdienai (pižama, apatiniai, servetėlės ir pan.).
  • Medikamentus ir kitus preparatus (vartojami vaistai ir jų receptai, apsauginis purškalas nuo uodų, dezinfekcinis skystis rankoms, vaistai nuo viduriavimo, skrandžio veiklos sutrikimų, skausmo ir pan.).
  • Patogumus skrydžiui, kelionei iki viešbučio (kelioninė pagalvėlė, miego kaukė, ausų kištukai, knyga ar žurnalas, ir pan.)
  • Į telefoną parsisiųskite naudingas programėles keliaujantiems:

https://www.pasirinksparnus.lt/blogas/patarimai-keliaujantiems/programeles-keliaujantiems-116

Pakuojantis drabužius patariame turėti galvoje tai, kad Turkijos kultūra yra gana konservatyvi, todėl niekada neprašausite apsirengdami santūriau ir pasirinkdami dėvėti rūbus, kurie dengia kelius ir pečius.
Na, o surinkus daiktus, kuriuos ketinate pasiimti į kelionę, liks tik tinkamai susipakuoti į išpirktą bagažą. Visą reikalingą informaciją apie tai, kokius daiktus pakuoti į rankinį, o kokius į registruotą bagažą, skaitykite mūsų bloge:
https://www.pasirinksparnus.lt/blogas/patarimai-keliaujantiems/rankinis-ir-registruotas-lektuvo-bagazas-kaip-tinkamai-susipakuoti-daiktus-144

Pirmyn, užtraukite sukrautą lagaminą ir ramia širdimi laukite išvykimo 😉.

Kelionės, kurių verta laukti