+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Gera kelionė į Romą. Kokia ji?

Gera kelionė į Romą. Kokia ji?

Roma - miestas sužavėsiantis daugelį

Italijos sostinė Roma turi stebuklingą galią nustebinti ir sužavėti kiekvieną keliautoją. Ji kupina nepakartojamo šarmo, objektų ir išskirtinių malonumų. Svarbiausia plačiai atverti akis ir įtempti visus savo pojūčius, tuomet užuosite gardų kvapą iš jaukios kepyklėlės, paliesite rankų darbo odą vietinio amatininko parduotuvėlėje, pasmaguriausite išskirtiniais itališkais ledais, o užsukę į nuošalią turgaus aikštę, išklotą akmeniniu grindiniu, pasijusite tarsi grįžę į XVI amžių.

Pažinkite Romą pėsčiomis

Sakoma, kad tik keliaudami pėsčiomis geriausiai pažinsite Romą ir suprasite jos žavesį. Kelių valandų pasivaikščiojimą siūloma pradėti aplankius triukšmingą Piazza Navona (Piazza lietuviškai reiškia turgaus aikštė; nuotrauka viršuje). Tuomet pasukti į pietus per Campo dei Fiori, kur rasite daug mielų kavinukių bei kvepiančių gėlių kioskelių. Prieisite Piazza Farnese, išsiskiriančią kerinčiais fontanais ir Renesanso stiliaus rūmais. Toliau pasukite link Ponte Sisto. Tai tiltas, nuo kurio atsiskleidžia visas Romos grožis, iš čia matosi net Šv. Petro bazilika. Perėjus tiltą pateksite į neapsakomai žavų Trastevere kvartalą, kur tikrą itališką atmosferą kuria virš galvos plazdantys skalbiniai, iš vazonų virstančios gėlės ir mielos vietinės parduotuvės.

Būtinai aplankykite Galleria Borghes muziejų

Nors sakoma, kad geriausias muziejus Romoje yra pati Roma, tačiau yra muziejų, kurių nevertėtų praleisti. Galleria Borghese yra nedidelis, bet įspūdingas muziejus, įsikūręs XVII amžiaus įspūdingoje viloje (nuotrauka iš jos, su Apolono ir Dafnės skulptūra - aukščiau). Jame rasite 20 kambarių, pripildytų renesanso ir baroko laikotarpių šedevrų, tokių kaip Rafaelio ir Mikelandželo paveikslai bei Berninio skulptūros.


Kitas svarbus punktas muziejų sąraše – Vatikano muziejai (Vatikano muziejaus laiptai nuotraukoje aukščiau) . Tai išskirtinė galimybė pamatyti paveikslų, skulptūrų ir kitų meno rūšių šedevrus, kuriuos per daugybę amžių sukaupė Vatikano popiežiai. Jūsų dėmesio čia lauks ir Siksto koplyčia, Rafaelio kambariai bei daug kitų Vatikano paslapčių.

Popiežiaus vedamos mišios kiekvieną sekmadienį

Tokios geros progos pamatyti popiežių lankant Romą turbūt niekas neatsisakytų. Popiežius yra išskirtinė asmenybė tiek tikintiems krikščionims katalikams, tiek iš viso netikintiems žmonėms . Kiekvieną sekmadienį, vidurdienį vyksta mišios Šv. Petro aikštėje, kurių metu popiežius kalba ir suteikia palaiminimą iš savo langelio. O kiekvieno pirmadienio rytais vyksta generalinė audiencija aikštėje arba popiežiaus Pauliaus VI auditorijoje.

Nepamirškite ir atsipūsti

Aplankius daug vietų, tikrai kils noras pavalgyti, tačiau tai ne bėda, Roma yra turbūt viena iš geriausių vietų, kur galite palepinti savo skrandį. Paragauti tikrą itališką picą siūlo daugelis picerijų, čia picų skonį atrasite iš naujo, net klasikinė „Margarita“ nustebins kiekvieną gurmaną. Romantiškai popietei galima rinktis vieną iš restotanų ant Tibro (pagrindinės Romos upės) kranto (nuotrauka apačioje).

Prabangesnei vakarienei užsisakykite makaronų su šviežiomis sardinėmis ir pecorino sūriu viename iš geriausių Romos restoranų Ristorante Al Presidente. Šis jaukus restoranas su nuostabia terasa įsikūręs pačiame miesto centre prie Quirinale prezidentinių rūmų. Smaližiai neturėtų užmiršti paragauti tikrų itališkų ledų, o jaukią atokvėpio minutėlę galite surasite vienoje iš nedidelių kavinukių gurkšnodami kvepiantį itališką kapučino.