Internetas Turkijoje: kaip pasirinkti geriausią variantą
Jau daugybę metų Turkija išlieka viena labiausiai pamėgtų krypčių lietuvių atostogoms. Nors atostogauti šiame krašte nėra itin brangu, to paties negalima pasakyti apie interneto duomenų kainas, neretai apkartinančias turistų nuotaiką. Visgi išsigąsti nereikėtų, nes tinkamai pasidomėjus apie visas galimybes naudotis mobiliuoju internetu Turkijoje, nesunkiai išvengsite nemažų nenumatytų išlaidų.
Trumpai
Keliaudami į Turkiją ir norėdami turėti interneto ryšį galite rinktis tarp tarptinklinis ryšio (angl. roaming), vietinės SIM kortelės arba eSIM.
Vienas labiausiai keliautojų pamėgtų variantų Turkijoje - virtuali SIM kortelė (eSIM). Ši technologija yra pigiausias bei lengviausiai įdiegiamas pasirinkimas, leisiantis užtikrinti sklandų ryšį visos viešnagės metu.
Ieškantiems patogios eSIM kortelės rekomenduojame „Saily” - lietuviškos bendrovės „Nord Security” eSIM produktą. Ši eSIM veikia ne tik Turkijoje, bet ir daugiau nei 160 šalių, turi vienkartinio įdiegimo opciją bei visą parą veikiančią klientų aptarnavimo komandą, kuri padės kol būsite svetur.
Tarptinklinis ryšys (ang. roaming), vietinė SIM kortelė ar eSIM - tarp šių variantų dažniausiai renkasi keliautojai, planuojantys vykti į Turkiją. Nepaisant to, kad interneto ryšiu galėsite naudotis pasirinkę bet kurį iš pateiktų variantų, turite žinoti, kad visi jie turi savų skirtumų bei kainuoja taip pat skirtingai.
Tarptinklinis ryšys (ang. roaming)
Tie, kurie kelionėje nenori domėtis skirtingais interneto tiekėjais, dažniausiai renkasi naudotis tarptinkliniu ryšiu. Kol keliaujate už savo pagrindinio tiekėjo tinklo ribų, roaming’as suteikia mobilųjį internetą iš kitų operatorių tinklų. Nors šis būdas skamba gana patogiai, tai yra bene brangiausia opcija, nes už roaming’ą yra taikomi stipriai padidinto tarifo mokesčiai. Tad jei norite naudotis tarptinkliniu ryšiu, rekomenduojame prieš kelionę įkainius pasitikrinti savo mobiliojo ryšio operatoriaus interneto svetainėje.
Vietinė SIM kortelė
Neretas turistas atvykęs svetur įsigyja vietinę SIM kortelę, kuria naudojasi visos kelionės metu. Jei į Turkiją vykstate mėnesiui ar ilgiau, turkiška kortelė bus patogus variantas, leisiantis naudotis internetu už tokias kainas, kokias moka ir vietiniai gyventojai. Visgi, įsigyti SIM kortelę Turkijoje gali būti ne taip paprasta - teks ieškoti specialių prekybos taškų oro uoste ar miesto centre bei papildomai rūpintis jų aktyvacija. Būkite atidūs ir dėl oro uostuose jums siūlomų eSIM, nes ten padavėjai turistams dažniausiai siūlo tik pačias brangiausias ir ne visada geriausias korteles. Be to, kyla rizika pamesti ar sugadinti savo SIM atostogaujant, todėl vertėtų apsvarstyti ar tikrai norite rinktis būtent šį variantą.
eSIM kortelė
Virtuali SIM kortelė, geriausiai žinoma kaip eSIM, tampa vis dažnesne alternatyva fizinėms SIM kortelėms. Ji ypač pravarti keliaujant, nes leidžia akimirksniu pradėti naudotis internetu vos atvykus į kitą šalį. eSIM technologija yra įdiegta daugumoje naujų mobiliųjų, tad papildomai daryti nieko neprireiks - užteks išsirinkti eSIM tiekėją ir įsigyti norimą planą. Tiesa, nors dauguma eSIM siūlo bent po kelis skirtingo dydžio duomenų planus, atrasti sau tinkamiausią - visai nesudėtinga. O net jei nuspręsite pakeisti eSIM tiekėją - problemų nekils, mat su virtualiomis kortelėmis tai itin paprasta. Akivaizdu, jog visi trys variantai turi techninių skirtumų, tačiau skiriasi ir jų kainos. Tradiciniai lietuviški operatoriai 1GB mobiliųjų interneto duomenų Turkijoje vidutiniškai gali apmokestinti net iki 18 eurų, tuo tarpu 1GB, naudojant eSIM, kainuoja vos 3 eurus. Būtent todėl tiems, kurie nori sutaupyti, vertėtų apsvarstyti virtualią SIM (eSIM) kortelę.
Šiandien eSIM korteles siūlo ne viena užsienio bendrovė, tačiau visai neseniai jų gretas papildė ir lietuviškas eSIM prekės ženklas „Saily”. Šį produktą sukurė lietuvių įmonė „Nord Security”, žinoma dėl savo kokybiškų ir pasauliniu mastu pamiltų produktų, tokių kaip NordVPN.
Tiesa, ne ką labiau atsilieka ir „Saily” - jį, vos per keletą mėnesių, savo kelionėms jau spėjo pasirinkti daugybė keliautojų visame pasaulyje. „Saily” eSIM už prieinamą kainą siūlo mobiliųjų duomenų planus net 160+ šalių, įskaitant ir lietuvių pamėgtą Turkiją, Egiptą bei Jungtinę Karalystę. O jei atostogų Turkijoje metu nuspręsite aplankyti ir kaimynines valstybes, jums pravers „Saily” regioniniai planai.
„Saily” eSIM Turkijoje siūlo 5 skirtingo dydžio planus - 1GB, 3GB, 5GB, 10GB ir 20GB. Interneto kainos prasideda nuo 3.99 už 1GB interneto duomenų. Lyginant su kitais eSIM tiekėjais, pastebima, kad šis prekinis ženklas siūlo pigiausius planus Turkijoje, tad galite būti tikri, kad atrasite sau labiausiai tinkamą eSIM planą.
Šis tiekėjas tiks net ir tiems, kurie dar niekada nebuvo susidūrę su eSIM technologija, nes „Saily” kortelės įdiegimo ir aktyvacijos procesas yra itin paprastas. Net jei virtualią SIM kortelę naudosite pirmą kartą, kortelę aktyvuosite be problemų pasitelkę lengvai suprantamas „Saily” instrukcijas.
Maža to, ši eSIM turi interneto dalijimosi funkciją, tad galėsite būti tikri, jog prireikus internetu galės naudotis kartu keliaujanti kompanija. O jei susidursite su problemomis ar kils neaiškumų, jums padėti bus pasiruošusi 24/7 dirbanti „Saily” klientų aptarnavimo komanda.
Dažniausiai užduodami klausimai apie eSIM
Kaip išsirinkti eSIM?
Prieš įsigydami eSIM, pamąstykite apie šiuos aspektus:
Kada ir kiek laiko keliausite? Visos eSIM turi skirtingą aktyvacijos ir galiojimo laikotarpį, tad svarbu, kad jis atitiktų ne tik jūsų išvykimo laiką, bet ir viešnagės trukmę.
Kiek interneto duomenų jums reikia? Jei žinote, kiek vidutiniškai mobiliųjų duomenų išnaudojate būdami Lietuvoje, nesunkiai suskaičiuosite ir tai, kiek jų reikės Turkijoje. Šiuos duomenis visada galite pasitikrinti savo mobiliojo ryšio operatoriaus savitarnos puslapyje arba dėl platesnės informacijos į juos kreiptis internetu/telefonu.
Kokius funkcionalumus turi eSIM? Pagrindinis privalumas naudojant eSIM - nenutrūkstamas interneto ryšys. Vis dėlto renkantis tarp skirtingų tiekėjų vertėtų pasidomėti ir apie papildomai jų siūlomus funkcionalumus, tokius kaip vienkartinis įdiegimas, duomenų papildymas, regioninių bei globalių planų pasiūla ar klientų aptarnavimo komandos aptarnavimas.
Kaip žinoti ar mano telefonas palaiko eSIM technologiją?
Prieš įsigydami eSIM įsitikinkite, kad jūsų išmanusis telefonas palaiko eSIM technologiją. Tai padaryti galite patikrinę įrenginio nustatymus arba interneto paieškas. Visi įrenginiai, išleisti 2018 m. ir vėliau, turi jau įdiegtą eSIM technologiją, tad jei turite būtent tokį iPhone, Samsung, Google Pixel ar Sony įrenginį, galėsite sėkmingai naudotis eSIM.
Kaip įdiegti ir aktyvuoti eSIM?
Įsigijus eSIM jums nereikės fiziškai keisti kortelės, tačiau tam, kad ją aktyvuotumėte, savo įrenginyje turėsite atlikti keletą žingsnių. Tiesa, priklausomai nuo tiekėjo, virtualios SIM kortelės aktyvacija gali šiek tiek skirtis, tad norėdami aktyvuoti eSIM, sekite veiksmus, nurodytus eSIM programėlės instrukcijose. Taip pat verta žinoti, kad kai kurios eSIM, pavyzdžiui „Saily” turi vienkartinio įdiegimo funkciją. Priešingai nei kitų tiekėjų, šio prekinio ženklo kortelę jums užteks eSIM integruotis tik vieną kartą ir ją galėsite toliau sėkmingai naudoti ir kitų kelionių metu skirtingose šalyse.
Išvada
Jei planuojate keliauti į Turkiją, rekomenduojame pasirinkti patogiausią ir pigiausią mobiliojo interneto alternatyvą - eSIM kortelę. Virtualias SIM yra lengva instaliuoti ir aktyvuoti, jos akimirksniu suteikia internetą bei užtikriną nenutrūkstamą ryšį, todėl kelionės metu galėsite atsiplaiduoti ir dalintis įspūdžiais, nesirūpindami išnaudauto interneto kiekiu. Ieškantiems geriausios eSIM rekomenduojame išbandyti „Saily” - lietuvišką eSIM kortelę, siūlančią geriausius įkainius ir patogiausią programėlę rinkoje.