+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Ką aplankyti Atėnuose?

Ką aplankyti Atėnuose?

Išgirdę žodžius „civilizacijos lopšys“ arba „demokratijos gimtinė“ turbūt prisimintumėte senovės Graikiją ir jos šviesulį – Atėnus, miestą, išsibarsčiusį ant septynių istorinių kalvų ir apsuptą nuostabių kalnų. Šis miestas, sujungiantis savyje senovę ir naujausius laikus, siūlo Jums apsilankyti ir patirti svaiginančią kelionę laiku.


Net jeigu nesidomite archeologija arba toks faktas, kad be senovės Graikijos pasiekimų mūsų visuomenė būtų mažiau civilizuota, nepalieka jokio įspūdžio, atvykti į Atėnus ir nepamatyti žymiojo Akropolio būtų didelis praradimas. Tai senovinis miestas, įsikūręs ant kalvos, kurio pati įspūdingiausia puošmena – Partenonas (nuotraukoje aukščiau). Šią vietą patariama aplankyti rytinėmis valandomis, išvengsite turistų susibūrimų ir temperatūra dar nebus pasiekusi savo piko.


Tiesiai po Akropoliu įsikūrusi Plaka (nuort. aukščiau), istorinė Atėnų miesto širdis. Senovinį labirintą primenančios gatvės pilnos muzikantų, mielų parduotuvių ir kavinukių. Senoviniai medžiai, žalių lapų skliautai ir akmeninis grindinys padeda pajusti autentišką Graikijos kultūrą. Kydathineon gatvėje rasite žydų muziejų, tautodailės muziejų ir Saita Taverna, kuri siūlo paragauti ant laužo keptų tradicinių patiekalų. O jei bevaikštant pakiltų noras apsipirkti, eikite tiesiai į Athens Flea Market, kurį rasite Avissynias aikštėje, čia rasite visko: nuo mažų niekučių ir papuošalų iki prieskonių ir šviežių vaisių nedidelėmis kainomis.

Keliautojams, mėgstantiems aplankyti meno parodas, turbūt nėra geresnės vietos Atėnuose už Nacionalinį Archeologijos muziejų. Čia eksponuojama daugybė meno kolekcijų nuo antikos iki dabartinių laikų. Muziejus taip pat turi didelę kolekciją meno kūrinių net iš Neolito laikotarpio (Akmens amžiaus). Kolekcija susideda iš įvairių vazų, darbo įrankių ir kitų smulkių daiktų, kurie yra laikomi vienais iš seniausių archeologinių radinių pasaulyje.

Norintiems pasidžiaugti romantišku vakaru, nuostabiu saulėlydžiu arba išskirtine Atėnų panorama, nevertėtų užmiršti Lycabettus kalno. Tai aukščiausias Atėnų taškas, nuo kurio matosi ir Egėjo jūra. Kavinukė kalno viršūnėje siūlo pasimėgauti romantiška vakariene dviem, ten taip pat rasite ir Šv. Džiordžo koplyčią. Kelias aukštyn į kalną prasideda Aristippou gatvės gale ir tęsiasi aplink kalną iki pat viršūnės, o norintys greičiau pasiekti tikslą, gali pasinaudoti ten pat įrengtu funikulieriumi.


Panathenaic’o stadionas yra dar viena vieta, kurioje susijungia senieji ir naujieji laikai. Įspūdingai atrodantis stadionas įsikūręs pirmųjų modernių Olimpinių žaidynių vietoje. Šios vietos sporto istorija siekia net 2300 metų. Stadionas yra viena iš smagiausių vietų apsilankymui su vaikais, nes čia galėsite ne tik ištyrinėti kiekvieną stadiono kertelę ir sužinoti daug daugiau apie olimpinę istoriją, bet galėsite palaikyti tikrą olimpinį deglą ir pasijusti savyje olimpinę dvasią.