+370 656 83300

Darbo laikas

 • I-V: 9.00-18.00 val.
 • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

 • I-V: 9.00-18.00 val.
 • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Ką pirkti Turkijoje - geriausi suvenyrai ir prekės

Ką pirkti Turkijoje - geriausi suvenyrai ir prekės

Turkija nuo seno laikoma pirkėjų rojumi. Apsipirkinėjimas šioje šalyje yra puikus pasirinkimas taupiems keliautojams, nes čia įvairių prekių kainos santykinai nedidelės. Jos gali skirtis priklausomai nuo vietos ir produktų kokybės, tačiau įprastai daugelį daiktų rasite pigiau nei kitose Europos šalyse. Populiariausi pirkiniai yra tekstilės, keramikos ir odos dirbiniai, kurie siūlomi labai priimtinomis kainomis, ypač perkant rankų darbo gaminius vietos turgavietėse. 

Šiame straipsnyje aptarsime kokias būtent prekes verta pirkti Turkijoje, kaip atrasti geriausias kainas ir kur važiuoti apsipirkti.  

Kodėl verta apsipirkti Turkijoje? 

Turkijoje prekybos centrai atlieka svarbų vaidmenį ekonomikoje, nes tai darbo vietų šaltinis, kuris skatina bendrą šalies ekonomikos augimą. Pastaraisiais metais Turkijoje vis dažniau statomi nauji prekybos centrai, vien Stambule jų daugiau kaip 100. Tai ne tik mažmeninės prekybos vietos, bet ir socialiniai bei kultūriniai centrai, kuriuose žmonės gali pavalgyti ir pabendrauti. Prekybos centrai yra neatsiejami nuo šiuolaikinio Turkijos miestų konteksto. 

Apsipirkimo patirtis Turkijoje - tai unikalus tradicinių turgaviečių ir modernių prekybos centrų derinys, siūlantis pirkėjams įvairiausių produktų, įspūdžių ir pramogų. Turgavietėse vykstančių derybų kultūra dar labiau padidina apsipirkimo Turkijoje malonumą ir jaudulį. Tuo pat metu prekybos centrų patogumai užtikrina komfortišką ir malonią patirtį. 

Ką pirkti Turkijoje? 

Drabužiai ir tekstilė 

Apsipirkinėjant Turkijoje verta rinktis būtent čia pagamintus drabužius. Ypač verta atkreipti dėmesį į tekstilės gaminius iš Bursa šilko ir Angoros vilnos. Šiandien už originalius vietinio dizaino rūbus geros reputacijos parduotuvėse mokėsite beveik vakarietiškas kainas - vietiniai prekių ženklai agresyviai saugomi nuo padirbinėjimo. Tačiau, daugeliui lankytojų sunku atsispirti visur siūlomų pigių padirbtų dizainerių drabužių vilionėms (Armani, Diesel, Louis Vuitton ir kt.). Iš tiesų, originalių tarptautinių dizainerių drabužių kainos mažai skiriasi nuo kitų šalių. 

Juvelyrika ir aksesuarai 

Turkija yra puiki šalis juvelyriniams dirbiniams pirkti tiek dizaino, tiek kokybės, tiek kainos atžvilgiu. Aukso ir sidabro papuošalai parduodami pagal svorį, mažai atsižvelgiant į skirtingą meistriškumo lygį juos gaminant. Atsiminkite, kad įsigyjant sidabro bei aukso dirbinius, reikia patikrinti ar ant jų uždėtas kontrolinis prabos ženklas. 

Maistas ir gėrimai 

Nors yra nedidelė rizika, kad grįžtant į Europos Sąjungą tam tikros prekės gali būti konfiskuotos, vietoje gaminami prieskoniai, pagardai ir maisto produktai yra kompaktiškas ir lengvas suvenyrų pasirinkimas. Dažniausiai turistai renkasi šiuos produktus: 

Šafranas – prieskonis, gaunamas iš daržinio kroko purkų.  

Sumakas (sumak) - tai sumalti violetiniai lapai, kuriais apibarstoma kepta mėsa ir salotiniai svogūnai.  

Pušų riešutai (çam fıstığı), renkami pakrantės kalnuose, yra puikūs ir, ypač jei perkami šiaurės vakarų Turkijoje, gerokai pigesni nei Europoje.  

Nar eksisi - tai saldžiarūgštis granatų sirupas, plačiai naudojamas kaip salotų padažas arba mėsos marinatas.  

Turkiškas skanėstas (lokum) yra itin mėgstamas ir pasižymi pribloškiančia skonių įvairove. 

Amatai ir menas 

Tradiciniais turkiškais muzikos instrumentais prekiaujama visoje šalyje. Lengviausiai gabenamos yra ney, Mevlevo fleita, pagaminta iš ilgų nendrių, davul arba būgnas.  

Pagal Turkijos įstatymus pirkti, parduoti, eksportuoti ar net turėti tikrų antikvarinių daiktų yra nusikaltimas. Tikslios amžiaus ribos nenustatytos, todėl muitinės pareigūnų sprendimai yra subjektyvūs, nors pagrindinis senoviškumo rodiklis yra retumas. Populiariausiose archeologinėse vietovėse, tokiose kaip Efesas, prekeiviai jums gali pasiūlyti "antikvarinių daiktų", kurie visuomet yra klastotės. 

Populiariausios prekės Turkijoje 

Populiariausi pirkiniai Turkijoje tarp turistų yra: 

 • Kilimai 
 • Turkiški arbatos ir kavos rinkiniai 
 • Turkiški šviestuvai 
 • Izniko keramika 
 • Osmanų juvelyriniai dirbiniai 
 • Drabužiai 
 • Mados aksesuarai ir odos gaminiai 
 • Turkijos antikvariniai daiktai 

Ieškodami suvenyrų Turkijoje, įsigykite juos vietinėse parduotuvėse. Pirkti iš vietinių gyventojų yra gera idėja dėl dviejų priežasčių: jūs ne tik remiate vietinius amatininkus ir menininkus, bet ir gaunate autentiškus turkiškus gaminius, kurie įprastai yra rankų darbo, o ne pagaminti Kinijoje. 

Kur pirkti Turkijoje? 

Turkijoje galima apsipirkti įvairiapusiškai ir intensyviai - čia siūloma daugybė produktų ir apsipirkimo vietų, tinkančių visiems skoniams ir biudžetams. Turkijoje daugelyje turgaviečių ir prekyviečių įprasta derėtis, tačiau prekybos centruose kainos paprastai būna fiksuotos. Visgi, pirkėjai vis tiek gali rasti gerų pasiūlymų ir išpardavimų įvairioms prekėms, ypač per sezonines akcijas. 

Populiariausios turgavietės: 

 • Oscar turgus (Kemeras, Antalijos regionas) 
 • Bagdat gatvė (Stambulas) 
 • Cukurcuma gatvė (Stambulas) 
 • Grand turgus (Stambulas) 
 • Kemeralti turgus (Izmiras) 
 • Arasta turgus (Stambulas) 

Populiariausi prekybos centrai: 

 • Mall of Istanbul (Pagrindinis Stambulo prekybos centras) 
 • Istinye Park (Stambulas) 
 • Cevahir Mall (Stambulas) 
 • Kanyon (Stambulas) 
 • Akasya Acıbadem (Stambulas) 
 • Forum Istanbul (Stambulas) 
 • Marmara Park (Stambulas) 
 • Optimum Outlet (Izmiras) 
 • Deepo Outlet (Antalija) 

Turkija garsėja aukštos kokybės tekstile, kilimais ir odos gaminiais, kurių galima įsigyti daugelyje šalies prekybos centrų. Be drabužių ir aksesuarų, prekybos centruose taip pat galima įsigyti įvairių namų apyvokos prekių, elektronikos, maisto ir kitų plataus vartojimo produktų. 

Dažniausiai užduodami klausimai 

Kokius tradicinius Turkijos produktus verta įsigyti turistams? 

Turistams verta įsigyti tradicinius turkiškus saldumynus, baklava, arbatos, kavos, prieskonių, raki. Norintiems ne valgomų prekių, galima rinktis tarp keramikos gaminių, rankšluosčių, kilimų bei odos gaminių.  

Kuriose Turkijos parduotuvėse ar turguose galima rasti geriausius suvenyrus? 

Suvenyrų geriausia ieškoti turguje – būtent ten rasite geriausias kainas ir išskirtines prekes.  

Kokie yra populiariausi Turkijos prekės ženklai, kuriuos rekomenduotumėte įsigyti lankytojams? 

Populiariausi Turkijos drabužių prekių ženklai, žavintys kokybe – DeFacto, Mavi, Vakko. Taip pat, verta apsilankyti ir kitose parduotuvėse ir ieškoti drabužių su etikete „Made in Turkey“.  

Kokios yra tipinės Turkijoje pagamintos dovanos, kurias turistai dažniausiai perka? 

Turistai dažniausiai renkasi artimiesiems atvežti baklava, turkiškų saldumynų, kokybiškų tekstilės ar keramikos gaminių.  

Kaip turistams atpažinti aukštos kokybės Turkijos amatininkų gaminius? 

Atpažinti aukštos kokybės Turkijos amatininkų gaminius paprasta – tereikia ieškoti ženklų, patvirtinančių, kad gaminys buvo pagamintas būtent Turkijoje. Tai atskleis etiketės bei kitų turkiškų prekių gausa toje pačioje parduotuvėje.