+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Kaip pasiruošti kelionei su vaikais? Pataria kelionių ekspertai

Kaip pasiruošti kelionei su vaikais? Pataria kelionių ekspertai

Kelionės visiems reiškia naujus nuotykius, skanų maistą ir kvapą gniaužiančius vaizdus. Vis dėlto reikia pripažinti, kad kelionės su atžalomis gali būti nenuspėjamos: išsiderinęs miego ritmas, daiktų pakavimas, o kur dar kaprizai ar netikėtai užklupusios ligos. Tad ar kelionė su vaikais gali būti vadinama atostogomis? Gali, jei tik tinkamai jai pasiruošiama! 

Kas būtinai turi atsidurti jūsų lagamine ir kaip išsirinkti tinkamą visiems šeimos nariams kelionės kryptį? ,,Pasirink sparnus” kelionių ekspertai paruošė išsamų gidą apie keliones su įvairaus amžiaus vaikais - nuo kūdikių, iki paauglių. Nes kelionės turi būti malonumas.

Kelionės su kūdikiais

Nors keliaudami su kūdikiais tėvai nerimauja dėl to, kaip skrydžio ar ilgesnės kelionės automobiliu metu elgsis jų vaikas bei suka galvas kokius daiktus reikia įdėti mažyliui, vaikai iki dviejų metų dažniausiai būna laimingi tol, kol šalia yra tėtis ir mama. Na, ir dar mėgstamiausias žaisliukas.

Pusę kelionių su vaikais streso sudaro paprasčiausias išsiruošimas iš namų: turbūt visi tėvai žino, kad jei šiaip susiruošti trunka 10 minučių, tai tas pats procesas su vaikais gali užsitęsti iki begalybės. 

Planuokite iš anksto. Pasidomėkite, ar viešbutis arba apartamentai, į kuriuos vykstate, turi maitinimo kėdutę ir/ar lovytę; jei maitinate vaiką mišinuku, išsiaiškinkite, ar tokį patį galima rasti svečioje šalyje, ar reikėtų vežtis savo; pasidomėkite vietiniais restoranais ir kavinėmis - ar ten galima eiti su vaikais? Ar bus galimybė pervystyti kūdikį?

Būtina užtikrinti kūdikio saugumą autobuse ar automobilyje. Išsiaiškinkite, ar bus galimybė išsinuomoti automobilinę kėdutę, o jeigu ne - vežkitės savo.

Prisiminkite, kad jums nereikia supakuoti visų namų, visų žaislų ir visų turimų mažylio daiktų. Jūs puikiai pažįstate savo vaiką ir žinote, kokie daiktai jam patys reikalingiausi. Kelionėje tikrai prireiks vežimėlio, nešioklės, kelių drabužėlių komplektų, sauskelnių ir mėgstamo žaislo. Taip pat nepamirškite įsidėti vaistų. Maži vaikai dažnai suserga netikėtai, tad būtinai pasiruoškite tokiam atvejui.

Mūsų kelionių specialistai primena, kad keliaujant su kūdikiais be jokių papildomų mokesčių galima pasiimti sulankstomą vaikišką vežimėlį ar kūdikio lopšį. Kūdikiai taip pat turi teisę gabenti registruotą bagažą iki 10 kilogramų, tačiau negali turėti rankinio bagažo.

Svarbu saugoti kūdikį nuo kaitrių saulės spindulių ir neleisti jam perkaisti. Vietos lagamine ar kuprinėje privalo surasti kepurės, skarelės ir kremas su SPF.

Priklausomai nuo kelionės tipo - ar kopsite su kūdikiu į kalnus, ar mėgausitės šiluma prie jūros - pasiimkite patogią nešioklę arba sportinį vežimėlį. Nešioklės ypatingai pravers muziejuose, paplūdimiuose ar tiesiog einant pasivaikščioti, kur pravažiuoti su vežimėliu gali būti keblu.

Norint išvengti irzulio ir ašarų, mažieji keliautojai kelionės metu turėtų išlaikyti įprastą miego bei valgymo režimą, taip pat būtina pasirūpinti jo mėgstamiausiomis knygelėmis ar žaislais. Jei skrendate lėktuvu rinkitės tiesioginį, neilgą skrydį tokiu laiku, kuriuo jūsų kūdikis dažniausiai miega. Taip skrydis neprailgs nei jums, nei vaikui.

Iš tėvų ne kartą girdėjome, kad mažyliams labiausiai patinka vietos prie lango: plaukiantys debesys akivaizdžiai užburia ne tik suaugusiuosius. Šią vietą rekomenduotina rinktis dar ir dėl saugumo, mat mažyliai, kurie taip mėgsta viską čiupinėti, gali užsigauti pirštukus bandydami paliesti praeinančius žmones ar maisto vežimėlį.

Lėktuve su savimi turėkite papildomą drabužėlių komplektą, čiulptuką (padės sureguliuoti slėgį ausytėse), buteliuką su vandeniu,  sauskelnių, maisto mišinį, drėgnų servetėlių.

Kur geriausia vykti su vaiku iki dviejų metų? Tokio amžiaus mažyliai mėgsta turkštis baseinuose, žaisti su smėliu, jiems įdomu lankytis akvariumuose ar zoologijos soduose. 

Pirmoms kelionėms su atžalomis siūlome laiko patikrintas ir kitų tėvų įvertintas kryptis: Turkiją, Ispaniją ar Graikiją. Jei ieškote kažko naujo, rinkitės Albaniją, kurią jau spėjo pamėgti tėvai, keliaujantys su vaikais.
 

Kelionės su ikimokyklinio amžiaus vaikais

Ikimokyklinio amžiaus vaikai yra labai aktyvūs, jiems smalsu tyrinėti aplinką, apžiūrėti kiekvieną gėlę, keistą medį, pačiupinėti akmenį ir klausinėti tėvų keisčiausių klausimų. 

Planuodami kelionę pasirūpinkite, kad aktyviam mažyliui būtų pakankamai veiklos: sūpynės, pasivaikščiojimai parkuose, vandens pramogos, safariai ir lankymasis muziejuose. Ikimokyklinio amžiaus vaikams įdomu viskas!

Pakuojant daiktus svarbu įdėti pakankamai rūbų, nes kiekvienas tėvas žino, kokiu greičiu vaikai sugeba ištepti drabužius. Pagalvokite apie vaiko mėgstamas spalvinimo ir užduočių knygeles, žaislus, taip pat nepamirškite būtiniausių vaistų bei pleistrų. Jei keliaujate ten, kur šilta, pasirūpinkite kokybiška apsauga nuo saulės (SPF), kepurėlėmis ar skarelėmis.

Jei keliaujate lėktuvu, patariame rinktis naktinį skrydį, kurio metu vaikas galėtų ramiai išsimiegoti. Nepamirškite užkandžių ir vandens! Morkytės, agurkas, obuolys ar krekeriai padės išvengti kaprizų, kurie būdingi kai vaikai praalksta. 

Kadangi kylant ir leidžiantis keičiasi slėgis, dėl kurio gali skaudėti ausytes, turėkite su savimi čiulpiamų saldainių ar buteliuką vandens - ryjant seiles greičiau susilygina slėgis.

Keliaujant tiek suaugusiems, tiek ir vaikams svarbus komfortas. Lėktuve ar automobilyje tenka praleisti ne vieną valandą, todėl apsirenkite ir savo mažylį aprenkite patogiais, laisvais rūbais, lengva avalyne.

Mažiesiems tyrinėtojams ir jų tėvams patinka Turkijoje - ten visiems pilna veiklos, o vaikai kone visą dieną gali šėlti su animatoriais. Trumpoms atostogoms rinkitės Italiją, kur įspūdžių bus per akis, o norintiems pabėgti nuo žiemos siūlome Tailandą - mažyliai ten ypatingai mylimi ir lepinami vietinių dėmesiu.
 

Kelionės su mokyklinio amžiaus vaikais

Mokyklinio amžiaus vaikai jau puikiai žino, kas yra keliavimo ir atradimo džiaugsmas. Jie laukia atostogų su tėvais ir patys turi planų bei idėjų ką gi norėtų nuveikti. Įsiklausykite į vaiko poreikius - jie tikrai su jumis pasidalins savo svajonėmis ir mintimis.

Prieš keliaujant, papasakokite kur vyksite, kiek laiko ten būsite ir ką pamatysite. Pažiūrėkite vaizdelių ,,Youtube” ir paskatinkite pasieškoti informacijos pačiam. Taip vaikas bus ne tik įtrauktas į procesą, bet ir sužinos šį tą naujo.

Su mokyklinio amžiaus vaikais ieškokite kompromisų, dėliokite kelionės planą ir kraukitės lagaminus kartu. Žinoma, jie nepadės suplanuoti kelionės biudžeto, tačiau tikrai jausis svarbūs jei nenuspręsite visko už juos bei leisite pasakyti savo nuomonę.

Tiek lėktuve, tiek automobilyje ar autobuse pravers kelioninė pagalvė, kuri leis patogiai atremti galvytę ir nusnūsti. Taip pat supakuokite mėgstamų užkandžių, turėkite su savimi vandens.

Į kuprinę ar lagaminą įsidėkite būtiniausių vaistų, pleistrų ar tvarsčių, o jei būsite prie jūros, iš namų pasiimkite vandens batus, kurie padės nesusižaloti pėdučių netikėtai užmynus ant aštresnių akmenų.

Idealu leisti vaikui pačiam pasirinkti norimą veiklą iš kelių variantų, tačiau jie dažniausiai mėgaujasi aktyviu laisvalaikiu. Jiems patinka žygiai, važinėjimas dviračiu, safariai, vandens atrakcionų parkai, veiklos su gyvūnais. Vis dėlto, planuodami kelionės maršrutą nepersistenkite. Vaikams, kaip ir jums, reikia pailsėti.

Vyresni vaikai jau sąmoningi ir lengviau pakelia ilgesnes keliones, todėl galite keliauti tiek į egzotiškas šalis, tokias kaip Meksika ar Zanzibaras, tiek į artimesnes (Graikiją, Ispaniją, Italiją, Turkiją ar Egiptą). Tėvai su mokyklinio amžiaus vaikais dažnai renkasi keliauti per mokinių atostogas.
 

Kelionės su paaugliais

Jei norite kelionės be dramų, jūsų paauglys turi būti lygiaverčiu kelionės planavimo komiteto nariu. Jie puikiai naršo internete, o reikiamą informaciją gali rasti per kelias sekundes, todėl paaugliui tikrai patiks ieškoti jaukių restoranų, įtraukiančių muziejų ir smagių veiklų visai šeimai.

Jei turite skirtingo amžiaus vaikų, kuriems patinka skirtingi dalykai, mėginkite rasti kompromisą. Galbūt jūsų paauglys dievina nardymą, o mažylis mieliau skaito knygą? Darykite šeimos pasitarimą ir ieškokite bendrų sprendimų. Galbūt tėtis su mažyliu gali rinktis žygį, o mama su paaugliu vykti nardyti?

Gera naujiena - paaugliai patys žino ko jiems reikia, tad jums tikrai nereikės krauti lagamino už juos. Pasirūpinkite reikiamais vaistais, pleistrais bei apsauga nuo saulės, o drabužių krovimosi dalį palikite savo vaikui.

Paaugliams reikia sočiai pavalgyti. Jei keliaujate į kalnus, pasirūpinkite užkandžiais, sumuštiniais ir vandeniu, o jei tyrinėjate miestus, iš anksto susiraskite kavinių ar restoranų, kurių meniu įtiktų visiems šeimos nariams. Tai sutaupys ir laiko, ir pinigų, ir nervų.

Jūs - vyturys, o jūsų vaikas gali miegoti iki pietų? Juk tai atostogos, leiskite jam išsimiegoti ir pailsėti. Tėvystė yra lankstumas, tad kol jūs apžiūrinėjate parkus ar muziejus, jūsų vaikas gali kiek ilgiau pasivartyti lovoje. Vaikams visada smagu jausti tėvų pasitikėjimą, tad jei keliaujate į saugią šalį, neatmeskite galimybės leisti savo vaikui patyrinėti naują miestą savarankiškai

Paaugliai keliaus su jumis visur. Jie puikiai atlaiko ilgus skrydžius ir gali atsikelti labai anksti ryte tam, kad suspėtų į lėktuvą. Keliaukite su paaugliais tiek į savarankiškas, tiek į pažintines keliones. ,,Pasirink sparnus” ekspertai pastebi, kad paaugliams dažnai įdomu aplankyti vietas, kurias matė mėgstamuose filmuose ar serialuose.
 

Išvados

Taigi, kaip pasiruošti kelionei su vaikais? Nesvarbu, ar keliaujate su kūdikiu, ar su paaugliu, čia galioja tos pačios taisyklės: sudėliokite kelionės planą iš anksto ir būkite pasiruošę improvizuoti, jei tik prireiks. Kelionės su vaikais, žinoma, visai kitokios nei keliaujant tik dviese, tačiau tai nereiškia, kad jos yra prastesnės.

Svečiose šalyse jūsų vaikai susipažįsta su nauja kultūra, kalba, žmonėmis, taip plečiamas jų akiratis, mokomasi naujų įgūdžių. Šeimos kelionės yra tikras malonumas vaikams: tai ne tik įspūdžiai, bet ir kokybiškas laikas drauge su tėvais.

Mėgaukitės mažais malonumais: skaniais ledais, gražiais vaizdais ar maloniu laiku prie jūros, stebint kaip žaidžia jūsų mažieji.

Jei vis dar dvejojate dėl kelionės trukmės ar krypties, ,,Pasirink sparnus” kelionių ekspertai yra pasirengę jus pakonsultuoti ir padėti rasti tinkamiausią sprendimą.