+370 656 83300

Darbo laikas

 • I-V: 9.00-18.00 val.
 • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

 • I-V: 9.00-18.00 val.
 • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Keliautojo atmintinė kelionei į Turkiją

Keliautojo atmintinė kelionei į Turkiją

Turkija yra kontrastinga šalis – musulmoniškos tradicijos čia persipina su atsipalaidavusiais turistais kurortuose, o archeologiniai paminklai su naktinių klubų linksmybėmis. Nors ši valstybė tikrai ganėtinai laisvai priima skirtingas tautas, visgi tinkamai pasiruošti kelionei į Turkiją ir išreikšti pagarbą vietiniams būtų mandagu.

Daugelis turkų, net ir atokesnėse vietovėse, yra gyvenę ir dirbę užsienyje (daugiausia Vokietijoje) arba Turkijos turistiniuose kurortuose, todėl yra pripratę prie užsienietiškų įpročių. Tačiau tradiciniai papročiai yra svarbūs, ir nors mažai tikėtina, kad galėtumėte įžeisti vietinius dėl netinkamo elgesio, geriau žinoti apie vyraujančias tradicijas. Be to, daugelis turkų yra tikintys (ar bent jau konservatyvūs) musulmonai, todėl turėtumėte laikytis vietos aprangos taisyklių, ypač ne kurortuose ir lankydamiesi mečetėse.

 

Atmintinė keliaujant į Turkiją

Paruošėme jums trumpą atmintinę, kuri padės lengvai ir greitai susipakuoti lagaminus jūsų tobuloms atostogoms.

Drabužiai:

 • Patogūs batai vaikščiojimui
 • Skara moterims (prireiks einant į religines vietas)
 • Konservatyvesni drabužiai lankant religines vietas

Sveikatos ir kūno priemonės:

 • Jei vešite receptinius vaistus, būtinai turėkite su savimi ir recepto kopiją
 • Vaistai nuo apsinuodijimo, virškinimo sutrikimų, skausmo
 • Kremas su apsauga nuo saulės
 • Dezinfekcinis skystis arba servetėlės

Elektronika:

 • Nešiojamas telefono pakrovėjo blokelis (jo gali prireikti jei išvyktumėte į ilgesnę ekskursiją ir norėtumėte daug filmuoti bei fotografuoti)

Kelionės į Turkiją patarimai

Dalinamės bendriniais saugumo patarimais Turkijoje, kuriuos žinodami galėsite jaustis ramiau:

 • Prieš išvykdami būtinai įsigykite visapusį sveikatos draudimą. Jūsų polisas turėtų apimti visas medicinines išlaidas užsienyje, įskaitant evakuaciją.
 • Venkite vietų, kuriose vyksta masiniai protestai – apie juos galite sužinoti stebėdami žinias arba jus perspės viešbutyje.
 • Būkite atsargūs vartodami alkoholinius gėrimus už viešbučio ribų - vietiniai gyventojai ir turistai yra pranešę apie apsinuodijimus alkoholiniais gėrimais baruose.

Būtiniausi daiktai kelionei į Turkiją

Vaikštinėjant po turistų gausiai lankomas vietas arba saulėtą jūros kurorto promenadą kartais sunku prisiminti, kad esate musulmoniškoje šalyje - nors net ir čia maldos šauksmas skamba penkis kartus per dieną. Turėkite tai omenyje, ypač lankydamiesi mečetėje. Jose prie durų kabo tam tikras "elgesio" informacinis pranešimas, kuriame išdėstytos įėjimo taisyklės – įeiti galima tik užsidengus galvą, pečius bei kojas, tad su savimi pasiimkite tinkamų drabužių.

Dažniausiai užduodami klausimai:

Kokie dokumentai reikalingi keliaujant į Turkiją?

Keliaujant į Turkiją būtina turėti pasą, kurio galiojimas yra ne trumpesnis nei 150 dienų. Taip pat, rekomenduojama įsigyti specialų sveikatos draudimą, kuris, esant reikalui, padengtų reikalingas gydymo išlaidas. Vykstant trumpam laikotarpiui (iki 90 dienų) vizos nereikia.

Kokia valiuta geriausiai naudoti Turkijoje?

Turkijos valiuta yra lira. Daugelyje vietų galima atsiskaityti eurais arba doleriais, bet rekomenduojama turėti ir vietinių turkiškų lirų.

Kokių vaistų reikėtų pasiimti keliaujant į Turkiją?

Keliaujant į Turkiją pravartu pasiimti vaistų nuo skausmo, peršalimo, virškinimo sutrikimų bei apsinuodijimo. Taip pat, verta įsidėti pleistrų ir dezinfekuojančio skysčio.

Kaip pasiruošti Turkijos klimatui?

Keliaujant į Turkiją pavasarį arba rudenį, specialaus pasiruošimo nereikia – dažniausiai klimatas būna komfortiškas lietuviams. Visgi, jei keliaujate vasarą, nusiteikite itin karštiems orams ir pasirūpinkite tinkama apsauga nuo saulės bei skrybėle.

Kokius saugumo patarimus reikėtų žinoti keliaujant į Turkiją?

Bendrai, Turkija yra laikoma ganėtinai saugia šalimi turistams, Visgi, tam tikrų saugumo patarimų verta laikytis. Nesinaudokite bankomatais atvirose vietose, geriau nueikite į prekybos centrą ar banką. Taip pat, mieste ir religinėse vietose stenkitės rengtis uždariau.