+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Kelyje po Kipro salą

Kelyje po Kipro salą

Kipro sala - trečia pagal dydį Viduržemio jūroje, nusileidžianti tik Sicilijai ir Sardinijai. Sala žinoma dėl įstabaus grožio, tikriausiai dėl to, jog Kipras laikomas meilės ir grožio deivės Afroditės gimtine. Geriausias būdas susidaryti įspūdį apie salos grožį - pamatyti ją visą. Taip, labai norint Kipro salą galima apkeliauti beveik visą! Pateikiame mūsų siūlomą kelionės maršrutą, norintiems parsivežti maksimaliai įspūdžių iš Kipro. 

Kipras yra padalintas į 6 administracinius rajonus: Pafosas, Nikosija, Larnaka, Limasolis, Famagusta ir Kirenija. Keliaudami šiuo maršrutu pabūvosite beveik visų regionų centriniuose miestuose. Kadangi Kiprą iš Lietuvos galime pasiekti skrisdami tiesioginiais skrydžiais (iš Kauno į Pafosą arba iš Vilniaus į Larnaką), nebijokite eksperimentuoti – puikus ir įdomus variantas rinktis skrydį Kaunas - Pafosas - Larnaka - Vilnius arba atvirkščiai 😊 Maršrutą, nusileidimo vietą ar viešbučio lokaciją keiskite pagal savo poreikius, tačiau nepralesikite progos ir nepatingėkite išnaršyti Kiprą skersai išilgai ! 

1 diena. Pirmoji pažintis su Pafosu.

Nuvykę į viešbutį ir kiek pailsėję, galite leistis į pirmąją pažintį su Pafosu. Pafosas – tai mitinės meilės ir grožio deivės gimtinė. Miestas perskirtas į dvi dalis: vienoje iš jų galite pažinti miesto istoriją, kitoje – mėgautis paplūdimiais ir naktiniu gyvenimu, tad pramogas jame galite pasirinkti pagal savo poreikius.

Pirmam susipažinimui su sala galite pasimėgauti istorine salos puse lankydamiesi Pafoso archeologijos muziejuje. Žymiausias ir lankomiausias objektas muziejuje – Karalių kapai. Tai iš vientisos uolos išskaptuotos katakombos, esančios po žeme. Šios katakombos yra įtrauktos į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Seniausios iš jų siekia mažiausiai 4 amžių dar prieš mūsų erą, tačiau mistiška aura ir didinga ramuma šią kapavietę gaubia iki šiol.


Pafoso archeologijos muziejus - Karalių kapai

Jeigu turistauti nenusiteikę, visuomet galite praleisti dieną mėgaudamiesi Pafoso paplūdimiais. Vienas jų – Koralų įlanka. Tai maža įlanka su auksinio smėlio paplūdimiu, tinkamu įvairiausio amžiaus poilsiautojams. Šis nuostabaus grožio, keliautojų pamėgtas, paplūdimys taip pat yra sertifikuotas mėlynąja vėliava, kuriame galite išbandyti įvairiausias vandens pramogas, paskanauti kiprietiškš patiekalų vietiniuose restoranuose arba tiesiog mėgautis saulės voniomis.

2 diena. Aktyvi diena Afroditės keliais.
Pafosas siūlo daug įdomių žygių takų iki populiarių objektų. Rytą, kol dar nėra labai karšta, galite pradėti leisdamiesi į vieną iš jų. Labiausiai rekomenduojamas - „Akamas Peninsula“ nacionaliniame parke esantis „Afroditės“ maršrutas, kuris prasideda ir baigiasi prie „Afroditės vonių“, trunkantis apie 4 valandas. „Akamas Peninsula“ parkas nuo Pafoso nutolęs apie 1,5 valandos kelio automobiliu.

Pasidomėti žygių maršrutais galite paspaudę šią nuorodą >>
Šiame parke rekomenduojame leisis į žygį Avako tarpekliu - mėgstantiems natūralią gamtą ši vietovė prilygsta rojui. Einant beveik 2,5 km pėsčiųjų taku galite stebėti paukščius, gyvūniją bei grožėtis nuostabia laukine gamta. Keliaujant galima pasimėgauti tyla, kurią kartkartėmis išsklaido pašonėje besiganančių kalnų ožkų varpelių skambėjimas.


Avako tarpeklis Akamas Peninsula nacionaliniame parke

Jei neketinate leistis į žygį, vis tiek privalote nuvykite į „Akamas Peninsula“ parką ir aplankyti „Afroditės vonias“. Yra manoma, jog šiose voniose, įsikūrusiose gamtos apsuptyje, maudydavosi Afroditė. Be to, čia ji sutiko savąją meilę.

Po žygių galite atsigaivinti „Mėlynojoje lagūnoje“ – tai populiariausia „Akamas“ parko vieta, į kurią plūsta tūkstančiai turistų. Keliauja jie čia ne veltui, o pasimėgauti neįtikėtinai skaidriu mažos įlankėlės vandeniu.

3 diena. Vyno degustacijos Limasolyje.

Prasideda kelionė pietine Kipro pakrante, kur vos už 50 minučių kelio automobiliu yra Limasolio miestas. Tai antras pagal dydį Kipro miestas, pagrindinis salos uostas bei Kipre besilankančių turistų centras.

Vykdami Link Limasolio nepamirškite aplankyti Afroditės uolų (Petra tuo Romiuou), važiuojant nuo Pafoso jos yra kaip tik pakeliui, vos už 20 minučių kelio automobiliu. Jose, pasak mitologijos, gimė graikų grožio ir meilės deivė Afroditė. Tai turistų ypač mėgstama vieta, kuri traukia ne tik dėl legendos, bet ir dėl gražaus paplūdimio, skaidraus jūros vandens.


Afroditės uolos apsuptos nuostabaus paplūdimio

Beje, miestas taip pat yra Kipro vyno industrijos centras, tiesiog privalu sudalyvauti vynų degustacijoje. Judėdami iš Pafoso iki šio miesto, pakeliui užsukite į Erimi kaimelį. Ten įsikūręs Kipro vyno muziejus, kuris jus supažindins su šios salos vynodarystės tradicijomis. Daugiau informacijos apie muziejų galite rasti šioje nuorodoje >>. Pats populiariausias vynas yra „Commandaria“ – vienas seniausių žinomų vynų pasaulyje. Lankantis rugpjūčio pabaigoje – rugsėjo pradžioje, turėsite galimybę sudalyvauti Limasolio vyno festivalyje.


Šurmuliuojantis Limasolis

Išragavę skaniausius salos vynus, keliaukite aplankyti miesto įžymybes: pasivaiksčiokite po jachtų prieplauką, palyginkite senojo ir naujojo uostų kontrastus, pasigrožėkite senamiesčio architektūra, o norėdami atsigerti kavos arba papietauti keliaukite į „Saripolou“ aikštę.

Miestas turi 16 kilometrų pakrantės ruožą, tad visada galite praleisti dieną tiesiog mėgaudamiesi nuostabiais paplūdymiais. Jų šioje lokacijoje tikrai apstu, pasirinkite labiausiai atitinkantį Jūsų poreikius. Limasolio nuostabiuosius paplūdymius su aprašymais rasite čia >>

Vakarą praleiskite Limasolio promedadoje. Tai kelių kilometrų palmių alėja, apsupta Viduržemio jūros žavesio, jaukių kavinukių, parkų su fontanais ir skulptūromis - puikiai tiks romantiškam pasivaiksčiojimui, saulėlydžio stebėjimui arba tiesiog skaniai vakarienei.

4 diena. Larnaka pasiūlys Jums viską.


Finikoudes paplūdimys Larnakoje

Vos už valandos kelio automobiliu nuo Limasolio, įsikūręs trečias pagal dydį, itin turizmui svarbus Kipro miestas – Larnaka. Jei nuspręsite aplankyti šį miestą, patikėkite, tikrai rasite ką veikti: atsipalaiduokite nuostabiuose paplūdimiuose, grožėkitės architektūriniu paveldu, vaikščiokite siaurutėmis gatvelėmis užsukdami į jaukias kavinukes arba leiskitės į žygį dviračiais.

Larnaka - paplūdimių mietas. Kurorto paplūdimiai driekiasi pakrante net 25 kilometrus. Trys populiariausi ir didžiausi paplūdimiai: Finikoudes paplūdimys (besidriekiantis lygiagrečiai palmių alėjos), Mackenzie paplūdimys (už miesto ribų arčiau oro uosto) ir Dhekelia paplūdimys šalia kelių didelių viešbučių.

Istorijos ir achitektūros mylėtojai turėtų apsilankyti Larnakos Europos aikštėje, kuri apsupta meno galerijomis ir muziejais. Toliau eidami gražiąja palmių alėja - Finikoudes krantine, pasieksite Larnakos pilį.  Šiandien čia įsikūręs istorijos muziejus, galintis supažindinti su antikinius ir viduramžių laikus menančia istorija. Seniau tai buvo pagrindinis miesto gynybinis fortas, vėliau policijos nuovada ir kalėjimas. Tęsdami kelionę po miesto istoriją aplankykite akmeninę Švento Lazaro bizantinę bažnyčią, vieną seniausių pasaulyje Stavrovounio venuolyną, didžiąją Djami Kebir mečetę ar Larnakos archeologinį muziejų.

Norintys įdomėsnių atrakcijų gali apsilankyti kupranugarių fermoje. Čia galėsite ne tik pajodinėti ant kupranugarių, bet ir apžiūrėti kitus fermos gyventojus: ožkas, ponius, arklius, elnius, stručius, kengūras - visi jie maloniai leidžiasi pamaitinami turistų. 

Lankantis šioje vietovėje taip pat verta pamatyti Larnakos druskų ežerą. Vasaros metu vanduo išgaruoja ir palieka storą druskos sluoksnį, o žiemą, kuomet ežeras prisipildo lietaus kritulių, tampa daugiau nei 80 rūšių paukščių, įskaitant flamingus, migracijos vieta.

5 diena. Vandens pramogų diena Agia Napa.


Išbandykite pačias įvairiausias Agia napa teikiamas vandens pramogas

Agia Napa - miestelis salos pietryčiuose, itin populiarus dėl savo nuostabių smėlėtų paplūdimių. Dar prieš 40 metų buvęs mažas, nelabai žinomas kaimelis, Agia Napa per kelis dešimtmečius tapo vienu populiariausių Kipro salos kurortų. Nuo Larnakos šį miestą pasieksite per maždaug 45 minutes važiuodami automobiliu.
Atvykus į  šią salos dalį būtų nuodemė neapsilankyti „Nissi“ paplūdimyje, kuris laikomas bene gražiausiu ir populiariausiu saloje. Šis paplūdimys - gerai žinomas Kipre dėl itin švaraus ir skaidraus vandens, ne veltui paplūdimys apdovanotas mėlynąja vėliava. Paplūdimio pavadinimas kilęs nup šalia esančios mažos negyvenamos salos Nissi, kurią lengvai pasieksite eidami seklumomis. Visą dieną paplūdimyje vyksta renginiai ir diskotekos, paplūdimio tinklinio turnyrai, įvairios vandens sporto pramogos. Nissi tinka norintiems aktyviai praleisti laiką prie vandens, o ieškantys ramesnio ir tylesnio poilsio rinkitės „Agia Thekla“, „Makronissos“ ar „Landa“ palūdimius, kurie taip pat yra apdovanoti mėlynąja vėliava.


Bene gražiausias visos salos paplūdimys - Nissi

Jei nesate paplūdimių mėgėjai, apsilankykite „Vandens pasaulio“ (Water Wold Waterpark) pramogų parke. Parkas įrengtas Antikinės graikų mitologijos tematika, turi net 26 čiuožyklas ir yra tinkamas tiek vaikams, tiek suaugusiems smagiai praleisti dieną.
Tarp Agia Napa ir Protaro miestų galite pasigrožėti nuostabiais gamtos vaizdais, atsiveriančiais iš Cape Greko iškyšulio. Čia natūraliai susiformavusios jūroje stūksančios uolos –  dažnai lankomas turistų objektas. Toks pasivaiksčiojimas natūralios ir įspūdingai gražios gamtos apsuptyje tikrai išliks kaip įsimintinas šios kelionės vaizdas.


Cape Greko iškyšulys - vaizdas vertas įamžinti

Agia Napa - vienas aktyviausių Kipro regionų, kalbant apie naktinio gyvenimo linksmybių pasiūlą, tad jei palydėję saulę norite pasilinksminti, tą daryti Agia Napoje būtų itin tinkamas sprendimas.

6 diena. Kontrastingoji salos sotinė – Nikosija.


Kipro sostinės panorama

Nuo linksmybių Agia Napoje, pasisemti kultūros keliaukite į Nikosiją, kurią pasieksite vos per kiek daugiau nei valandą laiko automobiliu. Tai didžiausias salos miestas ir jos sostinė, skirti vieną dieną apsižvalgymui - privalu. Miestas unikalus tuo, jog tai paskutinė padalyta sostinė pasaulyje: šiaurinė miesto dalis laikoma turkiška, o vakarinė –  graikiška. Vakarinė miesto dalis - europietiška: gražus sutvarkytas senamiestis su daug kavinukių ir turistų, taip pat čia galiojanti valiuta - euras. Tuo tarpu turkiškoje Nikosijos pusėje pasijusite kaip Azijoje – čia daug turkų restoranų, mečečių, o valiuta - turkiškos lyros.

Sostinę pažinti geriausia vaikštinėjant po miesto gatveles, besigrožint senamiesčio architektūra. Mieste yra daugiau nei 50 bažnyčių ir mečečių, o miesto simbolis – Selimijos mečetė, esanti turkiškoje miesto dalyje, kuri iki XVI a. buvo Šv. Sofijos katedra. Nikosijos senamiestį supa venecijiečių statyta gynybinė siena, gražus ir judrus senamiestis su daug kavinukių ir istorinių muziejų. Mieste įsikūrusiame Kipro archeologijos muziejuje saugoma įspūdinga šios salos archeologinių radinių kolekcija.
Lankantis Nikosijoje aplankykite ir Kiko vienuolyną. Tai turtingiausias ir žinomiausias Kipro vienuolynas, įkurtas 1318 m aukščio viršukalnėje. XI amžiuje įkurtas ir Šv. Mergelei Marijai pašvęstas vienuolynas garsėja viena iš trijų iki šių dienų pasaulyje išlikusių Šv. Luko, Jėzaus apaštalo, tapytų ikonų, kurioje pavaizduota Gailestingoji Mergelė Marija. Šventoji ikona saugoma vienuolyno muziejuje. Vienuolyne gaminama vynuogių degtinė ir kiti alkoholiniai gėrimai.


Kiko vienuolynas garsėja pasakiškais turtais, jam priklauso ne tik vietinės vyninės, bet ir Kipro transporto įmonės, keletas 5 žvaigždučių viešbučių.

Troodo kalnuose, kuriuose įsikūręs ir Kiko vienuolynas, galima rasti Kaledonijos krioklius. Tai aukščiausiai saloje esantys kriokliai, apsupti miškų bei gaivinantys čia atklydusius turistus vėsiu vandeniu. Takas, vedantis prie krioklių dažnai yra status, tad čia patekti rekomenduojama neblogą fizinę formą turintiems interesantams. Kita vertus, vaizdas atperka visus sunkumus.

Tikimės, šis rekomenduojamas kelionės maršrutas paskatins pažinti daugiau Kipro salos grožio, aktyviai praleisti atostogas, o galbūt tiesiog pasisemti idėjų, ką galima aplankyti poilsiaujant šioje saloje. Keliautojai, linkime pakelti sparnus –  geros Jums kelionės naršant Kipro salą! 
Daugiau vaizdų iš gražiosios Kipro salos ↓↓↓

Visas keliones į Kiprą rasite paspaudę šią nuorodą >>