+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Kokį kelionės draudimą pasirinkti?

Kokį kelionės draudimą pasirinkti?

Tikriausiai visi esame girdėję istorijas, kai kelionės metu kas nors stipriai apsinuodijo maistu, patyrė traumą, pateko į auto įvykį su nuomotu motoroleriu ir todėl atsidūrė medicinos priežiūros įstaigoje svetur. Niekas nesame apsaugoti nuo nelaimingų atsitikimų, o šie, tarsi tyčia, ima ir nutinka būtent kelionės metu. Galbūt todėl, kad keliaudami leidžiame laiką aktyviai ir būname kur kas labiau atsipalaidavę, galbūt net šiek tiek neatsakingi, palyginus su kasdieniu gyvenimu? Na, bet juk atostogos ir turi būti kupinos nuotykių ir nerūpestingos, todėl norime pasidalinti su Jumis naudinga informacija, kuri padės užtikrinti, kad nelaimingas atsitikimas užsienyje nesukeltų begalės rūpesčių bei skaudžiai nesuduotų per piniginę. 


Pirmoji pagalba ir rankos sugipsavimas patyrus traumą svetur gali kainuoti net kelis tūkstančius eurų. © Rawpixel,Unsplash

Europos sveikatos draudimo kortelė

Europos sveikatos draudimo kortelė – tai dokumentas, įrodantis Jūsų draustumą Lietuvoje. Keliaudami būtinai turėkite bent jau šią kortelę, kadangi prireikus apsilankyti medicinos įstaigoje tai įrodys, kad esate apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje ir galite gauti pirmosios pagalbos medicinines paslaugas ES šalyse, Europos ekonominės erdvės (EEE) šalyse bei Šveicarijoje tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip ir vietiniai šių valstybių gyventojai. 


Taip atrodo Europos sveikatos draudimo kortelė

ESDK nėra būtina, svarbiausia būti apdraustu privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje, visgi turėdami šį dokumentą svarbiu momentu galite sutaupyti tiek laiko, tiek nervų. Nepasiėmus kortelės į kelionę sveikatos priežiūros įstaigoje gali tekti delsti, kol bus patvirtintas Jūsų draustumas, arba už užsienyje patirtas būtinąsias medicinines išlaidas Jums teks susimokėti patiems, o grįžę į Lietuvą, galėsite kreiptis į teritorinę ligonių kasą dėl išlaidų kompensavimo.

Visgi ESDK veikimas yra ribotas tiek teritorijos, tiek ir patirtų išlaidų prasme. ESDK galioja visoje Europos Sąjungoje (taip pat Islandijoje, Norvegijoje, Lichtenšteine ir Šveicarijoje), o ir šiose šalyse kompensuojamos yra tik būtinosios išlaidos ir tik nacionalinei sveikatos sistemai priklausančiose įstaigose (todėl patekę į privačią medicinos įstaigą įsitikinkite, ar pastaroji priklauso nacionalinei sveikatos apsaugos sistemai). Taigi net ir Europoje visos išlaidos, kurias patirsite po būtinosios pagalbos suteikimo (palaikomasis gydymas, papildomi tyrimai ar paslaugos, vaistai ir t.t.), nebus kompensuojamos. Būtent todėl keliautojams patariame papildomai pasirūpinti kelionės draudimu į kurį visuomet įeina medicininių išlaidų draudimas (neapsiribojant tik pirmosios pagalbos išlaidų kompensavimu). Papildomas draudimas taip pat patogus tuo, kad priklausomai nuo pasirinkto plano gali kompensuoti ir nelaimingo atsitikimo, bagažo praradimo, civilinės atsakomybės ar kelionės nutrūkimo išlaidas.

  Europos sveikatos draudimo kortelė Draudimo bendrovės siūlomas kelionės draudimas
Įsigijimo sąlygos Galima užsisakyti internetu ir atsiimti Teritorinėje ligonių kasoje arba atvykti tiesiai į Teritorinę ligonių kasą Internetu arba pasirinktos draudimo bendrovės filiale
Galiojimo teritorija Europos sąjungos šalys bei Islandija, Norvegijoja, Lichtenšteinas ir Šveicarija Visas pasaulis
Kaina Apmokama iš privalomojo sveikatos draudimo (PSD) fondų (papildomai nieko nekainuoja, jei asmuo yra apdraustas PSD) Priklauso nuo įvairių faktorių: kelionės krypties, keleivių amžiaus, laikotarpio, planuojamos veiklos, pageidaujamų paslaugų ir kt. Įprastai kelionės draudimo kaina yra nuo kelių iki keliasdešimties eurų.
Kokiose sveikatos priežiūros įstaigose galioja Tik nacionalinei sveikatos apsaugos sistemai priklausančiose sveikatos priežiūros įstaigose  Tiek valstybinėse, tiek privačiose sveikatos priežiūros įstaigose

Draudimo bendrovių siūlomas kelionės draudimas 

Norintiems keliauti ramia galva ir išvengti netikėtų finansinių smūgių rekomenduojame įsigyti kelionės draudimo polisą. Tai padaryti galite internetu, užtruksite vos kelias minutes. Draudimo polisas galioja kelionės datoms ir kainuoja nuo kelių iki keliasdešimties eurų (tiksli draudimo kaina priklauso nuo bendrovės, kurioje ketinsite apsidrausti, bei nuo Jūsų pasirinkto draudimo plano).  

PAGRINDINĖS KELIONIŲ DRAUDIMO RŪŠYS

Pats paprasčiausias ir, žinoma, mažiausiai kainuojantis kelionės draudimas yra vykstančiųjų į užsienį medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimas (bazinis kelionės draudimo paketas). Šis kelionės draudimas padengs visas būtinąsias Jūsų medicinines išlaidas patirtas kelionės metu: tiek pirmosios pagalbos išlaidas, tiek būtinojo ambulatorinio ar stacionarinio gydymo išlaidas patirtas netikėtai prasidėjusios ūminės ligos atveju ar patyrus nelaimingą atsitikimą. Taip pat padengiamos ir neatideliotino vežimo bei repatriacijos išlaidos. Priklausomai nuo draudimo bendrovės, ši draudimo rūšis gali užtikrinti ir tyrimų, būtinųjų medikamentų, tvarstymo, skubios odontologinės pagalbos ar nėštumo komplikacijų išlaidas.

Norintys užsitikrinti didesnę finansinę apsaugą keliaujant gali įsigyti draudimo polisą, į kurį įtrauktas ir draudimas nuo nelaimingų atsitikimų. Šiuo draudimu apdraudžiamos kaulų lūžių, kitų traumų, neįgalumo, laikino neįgalumo ir mirties rizikos. Taigi jei kelionės metu patirtumėte sužalojimą, draudimo bendrovė išmokės Jums išmoką, kuri padės sušvelninti patirtų nemalonumų pasekmes.

Bagažo draudimas. Šis draudimas taip pat gali būti įtrauktas į Jūsų kelionės draudimo polisą ir apsaugoti Jus nuo išlaidų, patirtų bagažo praradimo ar jo vėlavimo atveju. Įsigyti šį draudimą rekomenduojame keliaujantiems jungtiniais reisais: natūralu, kad kuo daugiau persėdimų – tuo daugiau galimybių Jūsų bagažui pasimesti. 

Civilinės atsakomybės draudimas atlygina kelionės metu tretiesiems asmenims padarytą netyčinę žalą. Ši draudimo paslauga yra ypatingai tinkama keliautojams, mėgstantiems aktyvų poilsį, pvz.: slidinėjimą, vandens sportus, dviračių sportus ar kitus aktyvaus laisvalaikio būdus. Netyčia kelionės metu sužeidus kitą asmenį ar atsitiktinai apgadinus ne savo turtą (pvz., užkliudžius automobilį dviračiu), galima patekti į nemalonią situaciją, kuomet teks padengti nukentėjusiojo asmens patirtas išlaidas. Na, o suma, žinoma, priklauso nuo šalies į kurią vykstate: slidinėjant Šveicarijos Alpėse toks nutikimas gali priversti kaip reikiant papurtyti piniginę. Būtent civilinės atsakomybės draudimas gali išgelbėti nuo galimų nemalonumų. Priklausomai nuo pasirinktos draudimo bendrovės, civilinės atsakomybės draudimas gali atlyginti ir Jūsų nepilnamečių vaikų ar augintinių tretiesiems asmenims netyčia padarytą žalą. 

Aukščiau išvardinome tik pagrindines kelionių draudimo rūšis, tačiau jų gali būti ir daugiau (platesnės informacijos teiraukitės pasirinktoje draudimo bendrovėje).  

Palyginkite, ką kompensuoja ESDK ir draudimo bendrovių siūlomi draudimai: 

Išlaidų tipas: Ar kompensuoja Europos sveikatos draudimo kortelė? Ar kompensuoja draudimo bendrovių siūlomas kelionės draudimas?
Būtinosios medicininės pagalbos išlaidos dėl netikėtų susirgimų ar traumų Taip Taip
Transportavimo paslaugos (pvz., greitosios medicininės pagalbos automobilio atvykimas) Taip / Ne (priklauso nuo šalies įstatymų, už šią paslaugą gali tekti susimokėti pačiam pacientui, pvz., Suomijoje). Taip
Nukentėjusiojo paieškų, transportavimo sraigtasparniu išlaidos (svarbu sportu užsiimanties keliautojams t.y. slidinėjant, užsiimant alpinizmu, nardant ir pan.) Ne Taip
Repatriacijos (nukentėjusiojo pargabenimo namo) išlaidos Ne Taip
Nukentėjusįjį lydinčio asmens kelionės bei pragyvenimo išlaidos arba artimojo asmens atvykimo ir gyvenimo išlaidos, jei apdraustajam reikalinga nuolatinė priežiūra Ne Taip (dėl konkrečių sąlygų pasitikslinti su draudėju)
Papildomi paciento mokesčiai už sveikatos priežiūros paslaugas (pvz., už apžiūrą, registraciją, recepto išrašymą, tyrimus, tvarstymą ir t.t.). Ne. Mokesčiai, kurie nekompensuojami tos šalies valstybinio sveikatos draudimo, turi būti mokami paties paciento, jie nebus kompensuojami ir Lietuvos keliautojams (pvz., Prancūzijoje, už gydytojo apžiūrą bei tyrimus kompensuojama ~60% paciento sumokėtos sumos). Taip
Išlaidos už receptinius vaistus Taip/Ne. Kompensuojamos išlaidos tik už tuos medikamentus, kurie įtraukti į šalies kompensuojamųjų vaistų sąrašą. Kokia vaistų kainos dalis bus kompensuojama, vėlgi priklauso nuo šalies nuostatų. Taip
Odontologinis gydymas Taip/Ne. Ar odontologinis gydymas bus kompensuojamas priklauso nuo šalies įstatymų. Daugumoje šalių odontologo paslaugos nekompensuojamos, išskyrus ekstremalius atvejus (esant ūmiam skausmui). Taip/Ne. Kompensuojamos tik būtinojo odontologinio gydymo procedūros.
Su nėštumu ar gimdymu susijusios medicininės išlaidos Taip (galioja prireikus būtinosios medicininės pagalbos, esant nėštumo komplikacijoms, gimdymui ir pan.) Taip/Ne – galioja tik nėštumo komplikacijų atveju (dėl konkrečių sąlygų pasitikslinti su draudėju)
Su lėtinių ligų gydymu susijusios išlaidos Ne Ne 
Išmoka nelaimingo atsitikimo atveju Ne Taip*
Išmoka bagažo sugadinimo, praradimo atveju Ne Taip*
Civilinės atsakomybės draudimas Ne  Taip*
Neįvykusios kelionės ar jungties praradimo draudimas Ne Taip*

*priklauso nuo pasirinkto draudimo paketo

Kreditinė kortelė su draudimu

Nors kelionės draudimas yra svarbi kelionės planavimo dalis – neskubėkite jo įsigyti, kol nepasitikrinote, ar kelionės draudimas Jums nepriklauso jau dabar. Jei turite kreditinę kortelę, yra didelė tikimybė, kad jau esate apdraustas tam tikra kelionės draudimo rūšimi. Pagrindinis kreditinės kortelės tikslas, žinoma, yra kreditas. Tačiau turintys šią kortelę kartais pamiršta papildomas banko paslaugas, gautas kartu su kreditine kortele. Viena iš papildomų paslaugų yra kelionės draudimas. Visų bankų draudimo sąlygos skirtingos: vieni suteikia nemokamą draudimą tik kortelės turėtojui, kiti visai kortelės turėtojo šeimai. Taip pat skiriasi ir išmokų sumos. Todėl planuodami kelionę susisiekite su savo banko vadybininku ir pasitikslinkite ar Jūsų kortelė turi galiojantį kelionės draudimą, ir jei taip – kokios draudimo sąlygos.
Tam, kad Jums priklausantis kreditinės kortelės kelionės draudimas galiotų, už kelionę ar jos elementus reikėtų mokėti kreditine kortele (tai dažna sąlyga norint naudotis kelionės draudimu su kreditine kortele). Taigi, jei už kelionę mokėjote ne iš savo kreditinės kortelės – būtinai pasitikslinkite ar kelionės draudimas tikrai galios Jūsų kelionės metu. 

Bagažo draudimas gali apsaugoti nuo išlaidų, patirtų pavėlavus ar pasimetus Jūsų bagažui. © Calle Macarone nuotrauka iš Unsplash

Draudimo ekspertų patarimai planuojantiems kelionę:

  • Planuodami kelionę, pasitikrinkite, ar Jums apskritai galioja Europos sveikatos draudimo kortelė. Jei taip – pasitikrinkite, kokia sveikatos priežiūros sistema galioja šalyje į kurią vyksite (pvz., ar reikia mokėti už greitosios pagalbos iškvietimą, kokia dalis gydymo išlaidų yra kompensuojama valstybės ir pan.) ir priimkite informuotą sprendimą dėl papildomo draudimo įsigijimo. Tai padaryti galite spustelėję štai čia.
  • Apsidraudus draudimo bendrovių siūlomu kelionės draudimu – nedelsiant informuokite savo draudėją apie įvykusį draudiminį įvykį. 
  • Prireikus medicininės pagalbos užsienyje atidžiai surinkite visus Jums išduodamus dokumentus (gydytojų išrašus, sąskaitas faktūras, rentgeno nuotraukas, tyrimų duomenis ir t.t.). Taip pat visuomet įsitikinkite, kad dokumentuose nurodyti Jūsų asmens duomenys bei aiškiai nurodytos gydymo datos, suteiktos paslaugos, diagnozės ir pan. 
  • Jei jus apiplėšė ar nukentėjote kitos nusikalstamos veiklos metu, būtinai išsaugokite policijos pranešimų originalus galimam ieškiniui pagrįsti.
  • Draudimui rinkitės patikimas draudimo bendroves. 
  • Prieš išvykdami į kelionę įsigilinkite į įsigyto ar planuojamo įsigyti kelionės draudimo sąlygas, kad galėtumėte atlikti reikiamus pakeitimus dar iki išvykstant. 

Nusimeskite nereikalingus rūpesčius nuo pečių pasirūpindami kelionės draudimu sau ir savo artimiesiems. Linkime Jums saugių ir nerūpestingų kelionių 😉.

Kelionės, kurių verta laukti