+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Madridas - tai, ko negalima praleisti

Madridas - tai, ko negalima praleisti

Sakoma, kad už Madridą Žemėje gyvybingesnio miesto nėra. Dar sakoma, kad besilankantieji Madride patys pajunta tikrąjį gyvenimą. Ir iš tikrųjų, šis miestas žino kaip gyventi. Madridas unikalus daugeliu aspektų, tačiau apie juos kalbėti daug neverta, nes miesto šurmulį ir gyvybę pajusti galima tik čia apsilankius.

Madridas yra Ispanijos sostinė, ir pats didžiausias šios pietų valstybės miestas su daugiau nei 3,3 milijono gyventojų. Madridas žinomas ne tik dėl įstabios kultūros ir artistiško paveldo, bet ir audringo naktinio gyvenimo. Prieš vykstant į šį Ispanijos brangakmenį vertėtų kruopščiai susiplanuoti ką norite nuveikti ir pamatyti, nes rinktis yra iš ko, ir taip labai yra, kad nesusiplanavę ir nesusidėlioję prioritetų tikrai daug gėrio praleisite.

Būtų didžiausia nuodėmė nepažinti Madrido kultūros ir meninio paveldo viešnagės metu. Numeris vienas – Puerta del Sol. Ši Madrido širdis, įsikūrusi pačiame centre, yra viena labiausiai turistų lankomų vietų Madrido centre. Tai vietinių barų, festivalių, renginių, gatvės artistų lopšys. Aikštės centre stūkso karaliaus Čarlzo III statula, kuri suteikia ypatingą didybės pojūtį. Visai šalia išsirikiavęs Mersado de San Miguel turgus, savo amžių skaičiuojantis nuo 1913 metų. Net jei nežadate čia apsipirkti, verta užeiti vien tam, kad pajustumėte malonius šviežio ispaniško kumpio, vyno, ar ką tik iškeptų kepinių aromatus. Madride būtina apsilankyti ir muziejuose, o vienas pagrindinių Museo del Prado. Čia rasite vieną geriausių pasaulyje ir pačią turtingiausią Ispanijos meno kolekcijas. Modernaus meno mėgėjai privalo apsilankyti Reina Sofia nacionaliniame muziejuje ir meno centre. O jei domina žymioji klasika – Thyssen-Bornemisza meno muziejus glaudžia tokių tapytojų kaip Monetas, Van Gogas, Degas, Pikaso ar Lichtenšteinas šedevrus. Caixa forumas yra šiuolaikinio meno privatus muziejus, išgarsėjęs dėl savo vertikalaus sodo, žydinčio tiesiai ant muziejaus sienos. Ir galiausiai Madrido laivininkystės muziejus, kur galite akis į akį susipažinti su turtinga Ispanijos laivybos istorija.

Norint aktyvesnių pramogų, galima apsilankyti viename iš karštųjų flamenko šou. Tokius šou rengia begalė barų ir restoranų, o jei gerai paieškosite, rasite tokias vietas, kur kartu su šou turėsite galimybę pasimėgauti puikia vakariene ir aromatingu ispanišku vynu. Taip taip, už tą pačią kainą. Madride yra per dešimt operos ir baleto teatrų, kur apsilankius suprasite kas yra tikra klasikinė vaidyba. O Banda Municipal de Madri vasaros metu vaidinimus atlieka pačiame El Retiro parke.

Sporto mėgėjai greičiausiai į Madridą keliauja dėl vienos priežasties – Real Madrid futbolo komandos. Tačiau ir nesidomintiems sportu privalu artimiau pažinti šią jau legenda spėjusią patapti futbolo grandų komandą. Ir jeigu nuspręsite pamatyti jų mačą gyvai, pasirūpinkite bilietais iš anksto, nes dažniausiai jie šluote iššluojami. Bulių kautynės taip pat tapo Ispanijos skiriamuoju ženklu, ir nors šis kontraversiškas šou susilaukia nemažai kritikos, bulių kautynės vis dar vilioja mases turistų. Las Ventas bulių areną privalote aplankyti, net jei ir nesate koridos gerbėjas, vien tam, kad pažintumėte šios legendinės arenos ir koridos gimimo vietos istoriją.

Naktinis gyvenimas Madride užverda palyginti vėlai, apie 12 nakties. Tačiau klubai užsidaro 6 ryto ar net gi vėliau, nes net ir paryčiais Ispanijos naktiniai klubai kunkuliuoja nuo naktinių sielų šurmulio. Demode, El Sol, Joy, Kapital, Stardust ar legendinė Pacha – tik keli vardai vietų, kur galime siausti iki pačio ryto, ir vėliau pasitikti tekančią saulę. O jei norite pakliūti į tikrą pietietiška gatvės festivalio beprotybę, Madride apsilankykite tuo metu, kai vyksta La Polma festivalis, tradicinis Madrido renginys, prasidedantis kelios dienos prieš rugpjūčio 15 dieną.

Jei norite apsipirkti, vertėtų nosį įkišti į Casa Vega, tradicinę parduotuvę, įkurtą 1860 metais. Čia rasite visko, kas susiję su Ispanija – pradedant espadrilėmis ir baigiant įvairiausiais odiniais gaminiais. Na o pavalgyti Madride tikrai yra kur. Bet daugiausiai restoranų ir kavinių, atspindinčių tikrąją ispanišką virtuvę, sutiksite La Latina rajone. Čia jūsų laukia tikras skonių turas, ir jei norite išvengti grūsties, pietauti neikite tarp 2 ir 3 valandos, nes būtent tada ispanai pietauja. Na o vakarieniauti ispanai eina 9 ar net 10 valandą vakaro.

Madridas yra tikras kultūros ir pramogų lopšys, žavintis milijonus jį aplankančių turistų. Bet ir patys ispanai myli Madridą. Ir nei turistai, nei ispanai neklysta. Čia yra ką nuveikti, ką pamatyti, ir tik tereikia nuspręsti ką būtent. Dienos metu galima smaguriauti ispaniškose kavinukėse, bei mėgautis tradiciška ir elegantiška kultūra, na o naktimis pasinerti į legendinius Madrido vakarėlius. Bet bent valandėlę miegui pasilikite, nes taip pamilsite šį miestą, kad rytoj ir vėl norėsite panirti į jo šurmulį.