+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Patarimai keliaujantiems į Turkiją su vaikais

Patarimai keliaujantiems į Turkiją su vaikais

Šeimos kelionės į Turkiją - tai ne tik nuostabus poilsis prie jūros be rūpesčių, bet ir pasinėrimas į smilkalų pripildytus turgus, turkiškos arbatos gurkšnojimas ir saldžių skanėstų ragavimas. Unikalus Turkijoje esantis Rytų ir Vakarų derinys atsiskleidžia per architektūrą, muziką ir maistą.

Kodėl verta rinktis Turkiją šeimos atostogoms 

Turkija yra šalis, kuri yra labai orientuota į svetingumą. Čia dauguma yra šilti, bendraujantys ir itin mandagūs, todėl galėsite jaustis ramiai keliaudami su vaikais.

Svarbu paminėti ir tai, kad Turkija yra būtent ta kelionių kryptis, kur jūsų vaikai galės įgauti skirtingas kultūrines patirtis bei praplėsti savo akiratį. Turtinga šalies kultūra, istorinis paveldas ir gamtos peizažai leis pamatyti pasaulį plačiau ir sužadins mažųjų smalsumą.

Geriausios šeimoms draugiškos kelionės kryptys

Jei mėgstate ramesnes šeimos atostogas, praleiskite dienas degindamiesi viename iš nuostabių Bodrumo paplūdimių. Turkijos žydrosios pakrantės Dalamano regione yra du geriausi paplūdimiai: Oludenizo ir Mėlynoji lagūna.

Tačiau, jei norite iškeisti saulę į nuotykius, kviečiame leistis į vienos dienos išvyką į pajūrio miestelį Sidę. Tai svajonių vieta istorijos mėgėjams, nes čia galima atrasti daugybę senovinių lobių. Nuo romėnų pirčių ir amfiteatro iki UNESCO pasaulio paveldo objekto Efeso, kurio griuvėsiai siekia X a. pr. m. e.

Alanija - dar vienas vaikų rojus. Jis yra Turkijos tolimajame rytiniame pakraštyje ir čia yra daugybė pramogų ir vietų, kurias galima patyrinėti, pavyzdžiui, Seaalanya pramogų parkas, Raudonasis bokštas ir Damlato urvas. Taip pat,galite aplankyti Marmario miestą - dar vieną lietuvių pamėgtą šeimos poilsio vietą. Visai netoliese yra Icmeleris, kur vaikai gali užsiimti prižiūrimu vandens sportu.

 

Vaikams pritaikyta veikla

Turkija laikoma viena iš geriausių vietų atostogoms su vaikais - čia yra daugybė vandens parkų, zoologijos sodų, senovinių istorinių griuvėsių ir paplūdimių. Tačiau tai dar ne viskas - čia yra daugybė šeimų pamėgtų paplūdimio kurortų, kuriuose verda naktinis gyvenimas ir veikia linksmi vaikų klubai, kad visi šeimos nariai būtų patenkinti.

Pietrytinėje Antalijoje rasite du gražiausius Turkijos paplūdimių kurortus - Konjaalti ir Laros paplūdimį. Juose siūlomas vandens sportas įvairaus amžiaus vaikams ir paaugliams, taip pat galite aplankyti Antalijos akvariumą, zoologijos sodą ir "Aqualand". Leiskitės su vaikais į kelionę Tunektepe keltuvu, kad patirtumėte įspūdžių ir pamatytumėte puikius vaizdus, arba aplankykite senamiestį Kaleici. Taip pat galite pabūti gamtoje prie Manavgato krioklių.

Turkijos viešbučiai kelionėms su vaikais

Keliaujant su vaikais itin svarbu pasirinkti tokią apgyvendinimo įstaigą, kurioje bus komfortiška tiek jums, tiek mažiesiems. Puiku, kad Turkijoje yra gausybė viešbučių skirtų šeimoms su vaikais, todėl kiekviename kurorte rasite būtent jums tinkamą variantą.

Rekomenduojame rinktis viešbučius su „viskas įskaičiuota“ paketu, kad maistu būtų pilnai pasirūpinta. Taip pat, atkreipkite dėmesį į pramogas vaikams, užsėmimus. Keli viešbučiai, kuriuos galime rekomenduoti:

  • Fame Beach viešbutis su viskas įskaičiuota Kemere. Čia galėsite mėgautis jaukumu ir ramiu poilsiu, o didžioji dalis lankytinų vietų yra pasiekiama pėstute.
  • Senza Garden Holiday Club su ultra viskas įskaičiuota Antalijoje. Šis ant įspūdingo skardžio įsikūręs viešbutis turi specialius šeimos kambarius, o teritorijoje įkurta vaikų žaidimo aikštelė bei užsiėmimų klubas.
  • Club Mirabell Hotel su ultra viskas įskaičiuota Alanijoje. Šiame viešbutyje galėsite su vaikais žaisti tenisą, skvošą, mėgautis vandens pramogomis ir ilsėtis SPA centre.

 

Praktiniai patarimai keliaujant į Turkiją su vaikais

Svarbu paminėti, kad keliaujant į Turkiją, ypač su vaikais, verta įsigyti papildomą sveikatos draudimą. Nors Turkija populiari atostogų kryptis, visgi tai nėra Europos Sąjungos šalis, tad ten galioja kitokios taisyklės. Turėdami sveikatos draudimą jausitės saugiai nelaimės atveju ir jums bus kompensuotos medicininės išlaidos.

Transporto klausimas Turkijoje dažnam turistui nekyla, nes jei perkate ekskursijas per savo kelionių organizatorių, transportu iš viešbučio ir į jį pasirūpinama. Visgi, jei norite keliauti savarankiškai, turėtumėte pasirūpinti grynaisiais pinigais – jų gali prireikti perkant bilietą autobuse. Taip pat, visuomet galima išsinuomoti automobilį.

Jei galite atostogauti ne piko mėnesiais, Europos pavasaris ir ruduo iš tiesų yra geriausi sezonai Turkijoje lietuviams. Čia nebūna taip karšta, o vidutinio klimato orai yra idealus metas nevaržomai tyrinėti šalį.

Praktiniai patarimai, pavyzdžiui, ką susipakuoti, priklauso nuo to, kokiu metų laiku vykstate. Jei atostogaujate vasarą, vaikams įsidėkite daug kremo nuo saulės ir pasirūpinkite, kad jie turėtų kepures, nes saulė gali būti daug aštresnė, nei esame įpratę Lietuvoje. Žiemą gali būti labai šalta, todėl įsidėkite šiltus drabužius. Vaikams paruoškite patogius sportinius batus, kad galėtumėte aplankyti atokesnius turistinius objektus, kur reikia šiek tiek pasivaikščioti.