+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Saugumo reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

Saugumo reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

Nuo liepos 5 d. įsigalioja atnaujinti reikalavimai atvykstantiems į Lietuvą iš užsienio. 

Pagal atnaujintą tvarką:
▪ į Lietuvą atvykstantys asmenys iš
žaliai zonai priskiriamų šalių turės pateikti neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Tinkami testai: PGR (atliekamas ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į šalį), greitasis antigenų RAT (atliekamas ne anksčiau kaip 48 val. iki atvykimo į šalį).
▪ į Lietuvą atvykstantys asmenys iš
geltonai zonai priskiriamų šalių prieš grįžtant turės pateikti neigiamą COVID-19 testą. Grįžę į Lietuvą turės atlikti antrą tyrimą 3-5 atvykimo į Lietuvą dieną. Išsitirti galima mobiliajame punkte, užsiregistravus Karštosios linijos interneto svetainėje www.1808.lt arba trumpuoju numeriu 1808. 
▪ į Lietuvą atvykstantiems asmenims iš
raudonai zonai priskiriamų valstybių reikalavimai lieka tokie patys: privalomas tyrimas prieš atvykstant į Lietuvą ir 10 dienų izoliacija.

Izoliaciją galima sutrumpinti ne anksčiau kaip 7-tą atvykimo dieną atlikus PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą. Nuo šiandien (liepos 5 d.), tyrimą bus galima padaryti nemokamai mobiliajame punkte. 

Išimtys dėl COVID-19 testo atlikimo ir izoliacijos taikomos:
▪ COVID-19 liga persirgusiems asmenims, turintiems asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo  rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą;
▪ asmenims, turintiems gydymo įstaigos dokumentą, konkrečios šalies skiepijimų sertifikatą arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą, nurodantį, kad asmens skiepijimas viena iš nurodytų COVID-19 vakcinų („COVID-19 Vaccine Janssen“, „Comirnaty“, „COVID-19 Vaccine Moderna“,  „Vaxzevria“) pagal valstybės, kurioje buvo atlikta vakcinacija, kompetentingos institucijos patvirtintą skiepijimo schemą yra baigtas, jeigu po COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinos dozės suleidimo yra praėję ne mažiau kaip 14 dienų;
▪ oficialių delegacijų nariams;
▪ vaikams iki 7 metų. 

Daugiau informacijos apie izoliavimosi išimtis ČIA>> 

Reikalavimai vaikams, atvykstantiems iš užsienio į Lietuvą:
▪ vaikams iki 16 m. nėra reikalavimo prieš atvykstant į Lietuvą turėti neigiamą tyrimo atsakymą;
▪ vaikams iki 7 metų, atvykusiems iš raudonai ir pilkai zonai priskiriamų šalių, izoliacija netaikoma.

▪ vyresniems vaikams (nuo 7 iki 16 metų), atvykusiems iš raudonai ir pilkai zonai priskiriamų šalių, izoliacija netaikoma tuo atveju, jeigu jie turi ne anksčiau nei 72 valandų laikotarpiu (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikto SARS-CoV-2 PGR tyrimo arba ne anksčiau nei 48 valandų laikotarpiu (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikto antigeno testo neigiamą rezultatą. Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, privaloma izoliuotis iki tyrimo rezultato gavimo;

▪ vyresniems vaikams (nuo 7 iki 16 metų), atvykusiems iš geltonai zonai priskiriamų šalių, privalomas PGR tyrimas, kuris turi būti atliktas 3-5 dieną po atvykimo.

Plačiau apie reikalavimus grįžtantiems į Lietuvą ČIA>>

Kelionės, kurių verta laukti