+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Tenerifė – kokybiškos ir šiltos atostogos visus metus

Tenerifė – kokybiškos ir šiltos atostogos visus metus

Tenerifė – tai didžiausia Kanarų salyno sala, priklausanti Ispanijos Karalystei (taigi ir kalba, kuria kalba vietiniai, yra ispanų). Visas Kanarų salynas yra vulkaninės kilmės ir nuo Afrikos krantų nutolęs vos per šimtą kilometrų. Tenerifė įsikūrusi pačiame Kanarų salų centre tarp La Gomeros ir Gran Kanarijos, šios salos pasididžiavimas – aukščiausia Ispanijos Karalystės viršukalnė – Teidės vulkanas. Tačiau išsigąsti neverta, kadangi ugnikalnis jau kurį laiką nėra aktyvus.

Maloniai šiltas Tenerifės klimatas
Tenerifė dar kitaip vadinama nesibaigiančio pavasario sala dėl savo šilto klimato visus metus, nors lietuviams salos klimatas turbūt labiau primena nesibaigiančią vasarą nei pavasarį, kadangi temperatūra dienos metu vidutiniškai nenusileidžia žemiau 20 laipsnių šilumos (naktimis visus metus nenukrenta žemiau 14 laipsnių). Pati sala yra toje pačioje platumoje kaip ir Sacharos dykuma, o nuo drėgnų orų Tenerifę apsaugo jau minėtas centre esantis Teidės ugnikalnis, natūraliai sulaikantis audros debesis. Būtent dėl šių prežasčių Tenerifė kasmet sulaukia daugiau nei 5 mln. turistų ir yra itin populiari tarp mėgstančių vandens pramogas, nuostabius paplūdimius ir naktinį gyvenimą. Kelionės trukmė priklauso nuo jūsų norų ir galimybių, kadangi Tenerifė yra puiki vieta tiek trumpoms atostogoms, tiek šilta gyvenamoji vieta keliems mėnesiams, kai Lietuvoje siaučia šalčiai ir pūgos.


Tenerifė yra ypač populiari atostogų kryptis tarp vandens sportų entuziastų, nes oras ir bangos visada tam tinkami

Kada ir į kurią salos vietą vykti?
Malonus oras Tenerifėje laikosi visus metus, tačiau sala ypatinga tuo, kad joje vyrauja keli mikroklimatai. Salos pietuose klimatas yra kana sausas, lietus iškrenta ne itin dažnai ir laikosi aukštesnė nei kitose salos vietose temperatūra. Salos šiaurėje – priešingai, lietaus debesys yra gana dažnai dangų puošiantis elementas ir oras čia kiek drėgnesnis. 


Vaizdas iš „Masca“ tarpeklio

Kaip patogiausia keliauti po Tenerifę?

Patogiausia po šią Kanarų salą keliauti dviem būdais:

  1. Išsinuomavus automobilį, kurį užsisakyti galite iš "Rental Cars" čia arba iš kompanijos "Cartrawler" čia.
  2. Viešuoju transportu, kurio tvarkaraštį galite rasti čia.

Norintiems aplankyti visą salą ir ištyrinėti slapčiausius jos kampelius, rekomenduojame išsinuomoti automobilį, tačiau turintiems ribotą biudžetą padės autobusų infrastruktūra. Įsigiję išankstinę apmokėjimo kortelę kelionėms autobusu, sutaupysite iki 50% kelionės kainos bei būsite nemokamai įleidžami į kai kuriuos Tenerifės muziejus (kortelė parduodama autobusų terminaluose). Tenerifės Santa Kruso (isp. Santa Cruz de Tenerife) mieste veikia tramvajų linija, kuri padės keliauti mieste bei susisiekti tarp Tenerifės šiaurinėje dalyje esančių Tenerifės Santa Kruso ir San Kristobal de la Lagūna (isp. San Cristobal de la Laguna) miestų.


Dalyje Tenerifės paplūdimių smėlis yra juodas dėl savo vulkaninės kilmės (nuotr. Puerto de la Kruso paplūdimys)

Nacionalinė virtuvė
Būtinai paragaukite virtų bulvių su specialiu „Mojo“ padažu (isp. papas arrugadas con mojo), Escaldón de Gofio (užtepas pagamintas iš Gofio – tradicinių kanarų salų gyventojų naudojamų skrudintų įvairių grūdinių kultūrų miltų) jūros gėrybių bei vietinio vyno (didžioji dalis jo eksportuojama į JAV, tačiau keletą rūšių galite rasti vietinėse parduotuvėse).


Neatsiejama nacionalinės Kanarų salų virtuvės dalis – virtos bulvės su „Mojo“ padažais

Ką būtina aplankyti Tenerifėje? 

TENERIFĖS SANTA KRUSAS – salos sostinė, kultūrinis ir administracinis centras. Mieste kasmet vyksta tradicinis Tenerifės karnavalas, kuris mažai kuo nusileidžia Rio de Žaneiro (Brazilija) ar Venecijos (Italija) karnavalams.


Tenerifės Santa Krusas – salos kultūrinio gyvenimo centras

TEIDĖS NACIONALINIS PARKAS – nacionalinis parkas įsikūręs ~2 km virš jūros lygio, Teidės vulkano aukštis siekia 3,718 metrų. Čia temperatūros labai skiriasi nuo likusios Tenerifės dalies: žiemą iškrenta sniegas ir temperatūra nukrenta žemiau 0°C, tuo tarpu vasarą termometro stulpelis dažnai šokteli virš 40°C. Aukščiausią viršūnės tašką galėsite pasiekti funikulieriumi, o viršuje apsidairyti vaikščiojant pėsčiomis. Norėdami apsižvalgyti po ugnikalnio kraterį turėsite gauti Nacionalinio parko leidimą (jį gausite užpildę formą internete, spauskite čia). Taip pat organizuojami gido vedami pasivaikščiojimai, tačiau tam reikia specialios avalynės ir gero fizinio pasirengimo.


Snieguota Teidės ugnikalnio viršūnė

LOS GIGANTES UOLOS – tai įspūdingo dydžio vulkaninės kilmės uolos, sutraukiančios didelius pasigrožėti norinčių turistų srautus. Uolos iškilusios maždaug 500 – 800 metrų virš jūros, jas patogiausia apžiūrėti plaukiant jachta ar kateriu.


Didingas Los Gigantes uolų vaizdas

https://www.pasirinksparnus.lt/kelione-i-ispanija