+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

TOP 10 įdomiausių paplūdimių

TOP 10 įdomiausių paplūdimių

Išgirdę žodį “paplūdimys” dažniausiai įsivaizduojame žydrą jūrą, skalaujančią šviesaus ir biraus smėlio pakrantę. Tačiau gamta mums siūlo stulbinančią įvairovę: juodas, rožinis ar net raudonas smėlis, uolos ir urvai ar netgi šviečiančios pakrantės! Taip, žemė kupina pasakiško grožio paplūdimių, tačiau visų aplankyti juk nepavyks. Todėl atrinkome Jums dešimt unikalių paplūdimių, kurie priblokš bet kurį keliautoją 😉.

1. Popcorn paplūdimys, Fuerteventūra, Ispanija

Šis Kanarų salos paplūdimys išgarsėjo savo ypatingos formos ir spalvos smėliu. Tik iš tiesų, tai visai ne smėlis, o suakmenėję ir mineraizuoti dumbliai, kuriuos jūra išmetė į krantą. Neįtikėtina, tačiau šie dumbliai taip primena kukurūzų spragėsius, kad galima nesunkiai apsirikti!

2. Juodasis Reynisfjara paplūdimys, Islandija

Islandijos kraštovaizdis yra absoliučiai unikalus ir nepakartojamas. Nenuostabu, kad šioje saloje galima aptikti ir savo grožiu išsiskiriančių, neeilinių paplūdimių. Kadangi saloje yra daug vulkanų, čia gausu vulkaninės kilmės uolienų, kurių dalelės per daugybę metų ne vieno Islandijos paplūdimio smėlį nudažė juoda spalva. Vienas įspūdingiausių juodo smėlio paplūdymių yra mistiškos išvaizdos Reynisfjara paplūdimys, dar žinomas Vik beach vardu.

3. Seišėlių salų paplūdimiai, Indijos vandenynas

 

Tiesiog negalėjome išskirti vieno paplūdimio – jie visi kvapą gniaužiantys! Seišelių salų paplūdimius atpažinti lengva iš milžiniškų, neįprastų formų, bangų mūšos nugludintų akmenų gausybės. Anse Lazio, Spiagge di Anse Marron, Anse Coco Beach, Anse Source D’Argent – tai tik keleto paplūdimių pavadinimai įkvėpimui pasisemti. Nuostabūs ir didingi paplūdimiai Seišeliuose laukia beveik už kiekvieno kampo.

4. Scala Dei Turchi, Sicilija, Italija

Šis paplūdimys remiasi į šviesios, beveik baltos spalvos uolas, ant kurių galima užlipti ir pasivaikščioti ar tiesiog pasilepinti saule. Scala Dei Turchi paperka nuostabiais kontrastais: baltos ir bangų nugludintos uolos, gelsvas smėlis ir žydras bei skaidrus Viduržemio jūros vanduo sukuria išskirtinę, galbūt net kiek meditacinę aplinką.

5. Elafonisi paplūdimys, Kreta, Graikija

Jums nesivaidena, smėlis šiame paplūdimyje iš tiesų rožinis. Tai nuotrauka iš paplūdimio Kretoje, Graikijoje, kur galima pamatyti šį itin retą reiškinį – rožinio smėlio paplūdimį Elafonissi. Kai kurie šio paplūdimio ruožai palei krantą yra nusidažę švelniai rožine spalva dėl vandenyne nusidriekusių koralinių rifų bei rausvos spalvos kriauklelių liekanų, išmestų į krantą. Vaizdas tiesiog pasakiškas 

6. Benagil olos paplūdimys, Portugalija


Vienas iš mūsų mylimiausių nedidelių laukinių paplūdimių – tai užburiančioje Benagil oloje esantis paplūdimys. Ši ola ypatinga tuo, kad saulė į ją patenka per apskritimo formos plyšį uolos viršuje. Taigi paplūdimys yra visiškai unikalus dėl to, kad yra uždaras (mat jį supa tik Benagilo olos sienos), tačiau jį skalauja vandenyno bangos, bei nušviečia pro plyšį patenkantys saulės spinduliai. Tai tikrai magiška vieta į kurią patekti galima iš greta esančio Benagil paplūdimio. Pastarąjį nuo olos skiria apie 200 metrų, taigi esant ramiam vandenynui atstumą galima tiesiog perplaukti (jokiu būdu nedarykite to esant didelėms bangoms ar jaučiamoms srovėms!), arba įveikti išsinuomavus irklentę ar sumokėjus už kelionę motorine valtimi.

7. Raudonasis paplūdimys, Santorinas, Graikija

Vienas iš daugelio paplūdimių, viliojančių keliautojus, tai Raudonasis Santorino paplūdimys (angl. red beach). Tiesiog taip šis paplūdimys ir vadinamas. Raudonasis paplūdimys yra vienas iš populiariausių turistų lankomų paplūdimių Graikijoje, išsiskiriantis neįprastai ryškia raudona spalva. Raudona spalva paplūdimį supančias uolas ir smėlį nudažė vulkaninis akmuo.

8. Praia de Augas Santas paplūdimys, Ispanija


Paplūdimys, kiek plačiau žinomas “as catedrais” vardu, tai tikras gamtos stebuklas. Šį paplūdimį puošia ir keliautojus traukia uolose nuo vandens erozijos susiformavusios arkos. Arkų skliautų didybė suteikia vietai ypatingą atmosferą, galbūt savo sakralumu net kiek primenančią šventovę. Tikriausiai būtent iš čia ir kilo pavadinimai, kurių tiesioginės reikšmės yra: “visų šventųjų paplūdimys” ir “katedrų paplūdimys”. Į paplūdimį patekti ir pamatyti katedras galima tik nuslūgus jūros vandeniui, o paplūdimį palikti – dar iki prasidedant potvyniui, todėl svarbu būti dėmesingiems.

9. Maho paplūdimys, Saint Martin sala, Karibų salos

Tikėtina, kad jau esate matę ne vieną šio paplūdimio nuotrauką socialiniuose tinkluose. Maho paplūdimys yra įdomus ir traukia lankytojus dėl savo lokacijos: jis yra taip arti oro uosto, kad besileidžiantys ar kylantys lėktuvai tampa kone ranka pasiekiami!

10. Švytintis Vaadhoo paplūdimys, Maldyvai
Pažvelgus į švytinčiojo paplūdimio nuotrauką yra sunku patikėti, jog tai tikra fotografija, o ne atvirutė. Vaadhoo salos pakrantėje naktį įsižiebia daugybė “lempučių”, tarsi Maldyvai ruoštųsi Šv. Kalėdoms  Tačiau kalėdinių lempučių efektą iš tikrųjų sukuria bioliuminescencinis planktonas, kurį į krantą išmeta Indijos vandenyno bangos.