+370 656 83300

Darbo laikas

 • I-V: 9.00-18.00 val.
 • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

 • I-V: 9.00-18.00 val.
 • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Viskas, ką turite žinoti apie automobilio nuomą užsienyje

Viskas, ką turite žinoti apie automobilio nuomą užsienyje
Keliautojams, kurie nori daug pamatyti ir artimiau susipažinti su lankomo regiono gamta bei kultūra, visuomet rekomenduojame pasinaudoti automobilio nuoma užsienyje. Tai yra pats papraščiausias ir komfortabiliausias būdas pažinti vietovę. Išsinuomavę automobilį turite laisvę keliauti kada tik norite ir nesiderinti prie viešojo transporto ar ekskursijų tvarkaraščių, o taip pat galėsite pasiimti tiek daiktų, kiek telpa automobilio bagažinėje – juk nereikės jų visą laiką temptis ant kupros. Vienos išvykos metu pasiekiami bus tiek laukiniai paplūdimiai, tiek maži vietiniai miesteliai alsuojantys vietine kultūra bei įspūdingi lankomi objektai. Tačiau pastebėjome, kad mūsų klientams dažnai baisu nuomotis automobilį užsienyje, juolab jei niekada nėra tekę to daryti. Kad automobilio nuoma neatrodytų tokia bauginanti ir nekainuotų daugiau nei turėtų – paruošėme Jums šią atmintinę 😊.
 
Išsinuomavę automobilį atostogų metu padovanosite sau judėjimo laisvę

Pirmieji žingsniai: kur ir kada pradėti ieškoti automobilio nuomai?

Autonuomos kompanijų užsienyje yra visa galybė, o jų paieškos svetainių internete – dar daugiau. Kaip gi žinoti, kurią kompaniją pasirinkti, o galbūt pasinaudoti tarpininkų paslaugomis? Jau pirmuose automobilio nuomos planavimo žingsniuose klientai dažnai „nuskriaudžia“ savo piniginę nusprendę automobilį nuomai užsisakyti tiesiogiai per išsirinktą automobilių nuomos kompaniją. Taip, Jums gali pasisekti gauti puikų pasiūlymą, tačiau tiesa yra tokia, kad beveik visuomet išlošite automobilį nuomai rezervuodami pasinaudoję tarpininkų paslaugomis. Kodėl? – Automobilių nuomos tarpininkų svetainės vienija kelias ir daugiau autonuomos kompanijas, taip ne tik palengvindami klientams atrankos procesą (galima naudotis filtrais, palyginti skirtingų kompanijų siūlomas sąlygas vienoje vietoje ir t.t.), bet ir sudarydamos konkurencingą aplinką automobilių nuomos paslaugas teikiančioms kompanijoms.

💡 Automobilio nuomos rekomenduojame ieškoti:

Automobilio nuomos kompaniją padės išsirinkti tarpininkų svetainėse pateikiami kiekvienos kompanijos klientų įvertinimai, o panorėję – galėsite panaršyti ir paieškoti daugiau atsiliepimų apie konkretų automobilių nuomos punktą. 

Kitas klausimas, kurį dažnai išgirstame iš keliautojų: kada rezervuoti automobilį, kad nuomos kaina būtų geriausia? – Atsakymas paprastas: kuo anksčiau. Šis patarimas ypač naudingas, jei ten, kur planuojate keliauti, bus atostogų sezonas. Sezono metu daug turistų, taigi natūralu, kad automobilių nuomos paklausa kyla, o kartu su ja – ir paslaugos kainos. Taigi jei sezono metu norite gauti Jums tinkamą automobilį ir nepermokėti – geriau rezervuokite automobilį iš anksto.

💡 Jei nesate tikri ir bijote automobilį rezervuoti iš anksto – pasidomėkite, ar įmonė, per kurią rezervuosite automobilį, leidžia atšaukti rezervaciją ir ar ši paslauga nieko nekainuoja. Dažnai rezervaciją galima atšaukti nemokamai, jei apie tai pranešama likus ne mažiau kaip 48 valandoms iki prasidedant nuomai.

Kas gali vairuoti išnuomotą automobilį? 

Išnuomotą automobilį vairuoti gali tik sutartyje oficialiai įforminti vairuotojai. Standartiškai sutartis pasirašoma įtraukiant vieną vairuotoją, kuriam yra taikomi tam tikri apribojimai.  


Vairuotojui yra taikomi tam tikri apribojimai, o jų neatitikus gali tekti mokėti papildomus mokesčius, blogiausiu atveju – visai negausite automobilio

Žinoma, išnuomotą automobilį gali vairuoti ir daugiau nei vienas vairuotojas, tačiau tuomet teks užsakyti papildomo vairuotojo paslaugą ir sumokėti papildomo vairuotojo įkainį už kiekvieną automobilio nuomos dieną. 

Kokį automobilį nuomotis? 

Tikriausiai vienas atsakingiausių žingsnių automobilio nuomoje yra tinkamo pasiūlymo išsirinkimas ir automobilio rezervavimas. Pačią rezervaciją atlikti sunku nėra, tačiau automobilių pasirinkimas ir sąlygų įvairovė gali suklaidinti ir kaip reikiant susukti galvą. Tačiau jei automobilį rinksitės nuosekliai ir atsakingai, galite šių nemalonumų išvengti. Tad nuo ko pradėti? 

KELIONĖS PLANAVIMAS

Prieš rezervuojant automobilį yra labai svarbu bent preliminariai suplanuoti Jūsų laukiančią kelionę. Galbūt atrodo, kad tai nėra itin svarbu, tačiau vėliau gali tekti pasigailėti tokio savo atsainumo, nes nuomos kaina netikėtai gali išaugti du, tris ar net keturis kartus. Mes padėsime Jums planuoti užduodami klausimus, kurie gali būti reikšmingi sudarant automobilio nuomos sutartį. Į orientacinius klausimus atsakykite taip tiksliai, kaip šiuo metu galite. Rekomenduojame skirtingai pasižymėti nekintamas kelionės plano dalis (pvz., kelionės metu nuomojamu automobiliu planuojame kirsti šalies sieną) ir kompromisines plano dalis (pvz., norėtume automobilį atsiimti oro uosto terminale, tačiau jei kainų skirtumas didelis, galime atsiimti ir autonuomos ofise, kurį pasieksime nemokamu maršrutiniu taksi). Pirmyn! 

KELIONĖS MARŠRUTAS

Svarbu apgalvoti, ar automobilį grąžinsite nuomos kompanijai toje pačioje vietoje, kur pasiimsite, ar kitoje vietoje. Automobilio kelionės į vieną pusę išlaidas autonuomos kompanijai turėsite padengti patys, o tai gali kainuoti gana didelius pinigus, priklausomai nuo atstumo, nuomos kompanijos, kertamų valstybės sienų ir pan. (gali siekti net kelis šimtus eurų). 
Ar ketinate palikti šalies, kurioje sudarysite automobilio nuomos sutartį, teritoriją išsinumotu automobiliu? Jei turite tokių minčių – būtinai informuokite apie tai paslaugos teikėją sudarydami automobilio nuomos sutartį, kadangi kai kuriose šalyse gali būti taikomi apribojimai ar imami papildomi mokesčiai. Pasidomėkite apie šalies palikimo sąlygas dar prieš sudarydami nuomos sutartį. Geriausia tai daryti dar prieš kelionę, elektoniniu paštu, kad įvykus nesusipratimui turėtumėte visus įrodymus apie Jums suteiktą informaciją. Jei ketinate keliauti po tą pačią šalį, tačiau norėtumėte keltu persikelti į salą (pvz., keliaujant po Italiją nuomotu automobiliu aplankyti ir Sicilijos salą) – būtinai ir apie tai informuokite automobilių nuomos kompaniją, kadangi ne visos įmonės leidžia keliauti keltu su nuomotu automobiliu. 

Na ir galiausiai, planuodami maršrutą bent preliminariai paskaičiuokite, kiek kilometrų planuojate nuvažiuoti su išnuomota transporto priemone. Kai kuriems automobiliams sutartis sudaryti siūloma su ribojama rida, kuomet yra ribojamas pravažiuotų kilometrų skaičius dienai arba visam nuomos periodui. Na, o jei ketinate daug pamatyti ir nesate tikri, kad sutilpsite į siūlomą apribotą kilometražą – geriau iš karto pasirinkite neribojamos ridos nuomos pasiūlymą, kadangi kitaip teks mokėti nustatytą tarifą už kiekvieną viršytą kilometrą! 


Jei ketinate nuomotu automobiliu persikelti į salą – informuokite apie tai autonuomos kompaniją.  © Tobias Tullius, Unsplash 

💡Žinoma, pasidomėkite ir šalies, į kurią vykstate, eismo taisyklėmis, greičio apribojimais, kuria kelio puse vyksta eismas ir ar neteks išleisti papildomų pinigų mokamiems keliams. 

NUOMOS LAIKOTARPIS

Koks planuojamas nuomos laikotarpis? Jei Jūsų atostogos truks savaitę, tačiau norėdami sutaupyti suplanavote automobilį nuomotis tik kelioms dienoms – būtinai patikrinkite ir nuomos kainas ilgesniam nuomos laikotarpiui. Dažnai nutinka taip, kad nuomodami automobilį 3-4 dienoms, o ne visai savaitei, sutaupysite vos 10 eurų ar net sumokėsite daugiau.

KUR ATSIIMTI AUTOMOBILĮ? 

Apgalvokite, ar Jums svarbu, kur atsiimsite išnuomotą automobilį? Atsiimdami transporto priemonę oro uosto terminale galite sumokėti brangiau, nei atsiimdami jį kitame nuomos biure mieste, ar tiesiog toliau nuo oro uosto. Tačiau apsvarstykite, ar šis mokestis yra brangesnis, nei išleisite viešuoju transportu ar iš anksto apmokėtu pervežimu nukeliaudami į nakvynės vietą. Jei pervežimas jau įtrauktas į Jūsų kelionės pasiūlymo kainą – vis vien pasitikrinkite, ar vėliau neišleisite daugiau, kol nukeliausite iš viešbučio į automobilių nuomos punktą. 

Taip pat dalis kompanijų siūlo paslaugą nemokamu maršrutiniu autobusu iš oro uosto keliauti į automobilių nuomos punktą. Dažnai būtent šis pasirinkimas sutaupo daugiausiai pinigų, tereikės oro uoste susirasti maršrutinį, pažymėtą Jūsų automobilių nuomos kompanijos pavadinimu. 

KOKĮ AUTOMOBILIO MODELĮ RINKTIS?

Pirmiausia atsakykite sau į klausimus: 

 • Kiek asmenų keliaus automobiliu? 
 • Kiek daiktų turėsite su savimi? 
 • Kokia pavarų dėžė reikalinga: mechaninė ar automatinė? 
 • Kelių durų automobilis reikalingas? 
 • Individualūs poreikiai: oro kondicionierius, automobilio klasė, modelis ir pan. 

Neskubėkite rinktis pačio pigiausio pasiūlymo su mažiausiu mini klasės dvejų durų automobiliu. Apgalvokite, kiek bagažo su savimi turėsite. Pigiausi mini klasės automobiliai dažnai turi ypatingai mažas bagažines į kurias netelpa net vienas registruoto bagažo lagaminas, todėl gali tekti važinėti nuolat apsikrovus krepšiais, kas tikrai neteiks daug malonumo. Taip pat pagalvokite, ar bus patogu keliauti su dvejų durų automobiliu, ypač jei norėsite dažnai daryti sustojimus. Toks automobilis nebus patogus ir keliaujantiems su mažais vaikais. 

Reikšmingai išpūsti automobilio nuomos kainą gali pasirinkimas nuomotis automobilį su automatine pavarų dėže. Jei didžiulio diskomfoto vairuodami automobilį su mechanine pavarų dėže nejaučiate ir norite sutaupyti – patariame daryti kompromisą šioje vietoje ir pasirinkti mechaninę pavarų dėžę, nes taip garantuotai sutaupysite. 


Keliaujate norėdami pažymėti ypatingą progą? – Galbūt nuotaiką sukurti padės išnuomotas kabrioletas ;) 

Na o automobilio klasę liks išsirinkti pagal asmeninius poreikius: ar norite keliauti kuo taupiau, ar atostogų metu norite leisti sau pasilepinti prabangesne transporto priemone? Galbūt užsiimsite sportinėmis veiklomis, todėl nuolat vežiositės su savimi sportinę įrangą? – Tuomet pamąstykite apie automobilio bagažnės talpą. Kitas svarbus aspektas renkantis automobilio klasę –suvartojamų degalų kiekis. Pasverkite, ar verta nuomotis prabangesnį automobilį, kuris kelionės metu sunaudos ir daugiau degalų nei ekonominės klasės automobilis.

💡Turėkite galvoje, kad nė viena automobilių nuomos įmonė negarantuoja, kad gausite būtent to modelio, kuris buvo parodytas interneto puslapyje, automobilį. Garantuojama tik automobilio klasė, nebent kitaip buvo sutarta konkrečiai su nuomotoju (tokiu atveju turėkite susitarimo įrodymą: el. susirašinėjimus ar įtrauktą punktą užsakymo patvirtinimo lape (angl. voucher).

KURO POLITIKA. KĄ SVARBU ŽINOTI? 

Kiekviena automobilių nuomos kompanija taiko jai priimtiniausią kuro politikos modelį. Tam, kad priimtumėte informuotą sprendimą, turite suprasti, kas slepiasi po kuro politikos pavadinimais. Supažindinsime Jus su populiariausiais: 

Pilnas / pilnas Pilnas / tuščias Išankstinis kuro pirkimas su kompensuojamu likučiu
svarbu žinoti, kad grąžinus automobilį su nepilnai pripildytu baku teks susimokėti ne tik už kurą automobilių nuomos punkto kainomis, bet gali prireikti susimokėti papildomą mokestį ir už kuro užpylimą. Šis modelis laikomas pačiu sąžiningiausiu. Patariame rinktis būtent pilnas / pilnas kuro politiką . automobilio bakas jį grąžinant nebūtinai turi būti tuščias, tačiau pasirinkus šią kuro politiką Jums nebus sugrąžintas nė centas už neišnaudotą kurą. Nepamirškite, kad grąžinto automobilio kuro baką nuomos kompanija vis vien užpildys degalais ir dar nuskaičiuos papildomą mokestį už kuro užpylimą. Tokia sutartis yra tinkamiausia keliautojams, kurie automobilio nuomos laikotarpiu tikrai išvažinės bent vieną pilną baką ir nenori rūpintis kuro užpylimu grąžindami automobilį. Visgi ši kuro politika gana stipriai išpučia nuomos kainą, todėl šio varianto rinktis nepatariame. prieš pasirinkdami šį kuro politikos variantą gerai perskaitykite automobilio nuomą teikiančios kompanijos sąlygas: tikėtina, kad teks susimokėti už kompanijos patirtas išlaidas užpildant kuro baką. T.y. pinigus už neišnaudotą kurą atgausite, tačiau susimokėsite už tai, kad autonuomos kompanijos darbuotojas pripildytų Jūsų grąžinto automobilio kuro baką.


Įsidėmėkite, kokį kurą naudoja išsinuomotas automobilis, kad netektų mokėti už savo neapdairumą. © Bruchin Noeka, Unsplash

PAPILDOMOS PASLAUGOS IR MOKESČIAI

Rinkdamiesi automobilį taip pat atkreipkite dėmesį ir į papildomus patogumus bei paslaugas. Žinoma, už tai dažniausiai teks ir papildomai susimokėti. Papildomai su automobilio nuoma galite įsigyti tokias paslaugas, kaip:

 • Vaikiškos ar kūdikio kėdutės nuoma (galbūt išleisite mažiau atsigabendami savo kėdutę lėktuvo bagaže?);
 • GPS navigacijos sistema (pagalvokite, ar verta nuomotis GPS navigatorių, ar Jūsų kelionei užteks ir mobiliojo telefono aplikacijų. Pasirinkimų daugybė ir ne visoms reikalingas internetas. Tokios programėlės pavyzdį galite rasti mūsų įraše apie programėles, kurias rekomenduojame turėti savo telefone keliaujantiems>>);
 • Wifi įranga (vėlgi, pasitikrinkite, ar neišleisite daugiau nei naudodamiesi savo operatoriaus siūlomais tarifais 4G ryšiui užsienyje);
 • Grandinės ratams ar kita įranga, rekomenduojama vairuojant žiemos sąlygomis (jei keliaujate šaltuoju laikotarpiu – būtinai pasitikrinkite, ar ši įranga šalyje nėra privaloma, kadangi kai kuriose šalyse kalnuotose vietovėse budintys patruliai gali neleisti važiuoti toliau, jei neturėsite grandinių komplekto);
 • Slidžių laikikliai;
 • Kita papildoma įranga;
 • Oro uosto mokečiai (jei ketinate pasiimti automobilį oro uosto terminale, pasidomėkite, ar oro uosto mokesčiai jau įtraukti į nuomos kainą, ar reikės mokėti papildomai).

Visos kortelėje rezervuotos ir įšaldytos lėšos yra grąžinamos klientui pasibaigus autonuomos sutračiai, jei automobilis grąžintas tvarkingas. Įprastai franšizės suma grąžinama jau pirmosiomis dienomis pasibaigus automobilio nuomai, o užstato grąžinimas gali užtrukti ilgiau (dažniausiai iki dviejų savaičių, kartais – iki mėnesio). Tačiau gražinus pažeistą automobilį, autonuomos kompanijos patirtos išlaidos bus padengtos iš Jūsų kišenės ir Jums bus grąžinta likusi užstato ar franšizės dalis. 

Kokį draudimą pasirinkti nuomojant automobilį? 

Draudimas gali išpūsti kainą, todėl pirmiausia – pasitikrinkite, koks draudimas jau yra įskaičiuotas į automobilio nuomos kainą. Apačioje pateikiame naudojamus draudimų pavadinimus ir jų sutrumpinimus su trumpais paaiškinimais: 

 • Civilinės atsakomybės draudimas (angl. Third Party Liability –TPL) –  šis draudimas draudžia vairuotojo atsakomybę dėl trečiųjų asmenų sužalojimo ir turto sugadinimo. Toks draudimas nekompensuoja vairuotojo sužalojimo ar žalos, padarytos nuomojamam automobiliui, išlaidų.  
 • Civilinės atsakomybės draudimo sumos padidinimas (angl. Additional Liability Insurance – ALI, arba Liability Insurance Supplement – LIS) – tai civilinės atsakomybės draudimo sumos padidinimas, kuomet apdraudžiama ir vairuotojo sveikata, t.y. avarijos metu patyrus sužalojimų vairuotojui bus išmokama draudimo išmoka.   
 • Draudimas eismo įvykių atveju (su atsakomybės apribojimu) (angl. Collision Damage Waiver – CDW) – jei apgadinsite automobilio kėbulą, didžiausia suma, kurią turėsite sumokėti už remontą pagal draudimo eismo įvykių atveju sutartį, yra išskaitos žalos atveju (franšizės) suma. Šis draudimas nedengia kitoms automobilio dalims (pvz., stiklui, ratams, vidaus dalims, stogui ar važiuoklei) padarytos žalos, mokesčių (pvz., nuvilkimo ar važiavimo bekele) ar automobilyje esantiems daiktams (pvz., vaikiškoms kėdutėms, GPS įrenginiams ar asmeniniams daiktams) padarytos žalos.
 • Pilnas kasko draudimas (angl. Loss Damage Waiver – LDW) – tai pilnas kasko draudimas atleidžiant nuo atsakomybės už nuomojamam automobiliui padarytą žalą, taip pat galioja ir vagystės ar vandalizmo atvejais.
 • Draudimas vagystės atveju (angl. Theft protection insurance – TI) – galioja tik tuomet jei autonuomos kompanijai grąžinate automobilio raktelius ir dokumentus, todėl visuomet palikdami automobilį nešiokitės dokumentus su savimi. 
 • Keleivių draudimas sužalojimo ar mirties atveju (angl. Personal Accident Insurance – PAI).
 • Bagažo draudimas (angl. Personal Effects Protection – PEP, arba Personal Effects Coverage – PEC) 
 • Keleivių ir bagažo draudimas su papildomu greitosios pagalbos išlaidų dengimu (angl. Carefree Personal Protection –PERSPRO/ CCP).
 • Papildomas draudimas sužalojimo ar mirties atveju (angl. Uninsured Motorist Protection – UMP) – galioja, kai sukėlęs avariją eismo dalyvis neturi draudimo arba pasišalina iš įvykio vietos.


Įsigiję pilną draudimo paketą apsaugosite save nuo neplanuotų išlaidų 

Svarbu žinoti, kad nepriklausomai nuo draudimo, kuriuo jūs ar išnuomotas automobilis bus apdraustas, žala bus padengta tik tuo atveju, jei laikysitės nuomos sutarties sąlygų (pvz., jei vairuosite neblaivus – už visą padarytą žalą atsakysite pats). 

Nuomojant automobilį būtinai atidžiai pasitikrinkite, koks draudimas jau yra įtrauktas į pasiūlymo kainą. Jei pilnas kasko draudimas nėra įskaičiuotas – rekomenduojame papildomai jį įsigyti. Tai gali sutaupyti Jums tikrai dideles sumas pinigų, o taip pat ir daug nervų. Atostogų metu galėsite nesirūpinti dėl atsiradusio įbrėžimo, be baimės važiuoti žvyrkeliu ir nesijaudinti jei atšokęs akmenukas pažeis stiklą ar kitą automobilio dalį – visas išlaidas padengs draudimas. Žinoma, pilnas draudimas gali atsieiti net kelis kartus brangiau nei pati nuoma, tačiau kitu atveju, nutikus nelaimei galite prarasti ir visą franšizės sumą. 

Prieš įsigydami papildomas draudimo paslaugas pasitikrinkite, ar su Jūsų turima kreditine kortele Jums nepriklauso išnuomotos transporto priemonės draudimas, kad neįsigytumėte Jums ir taip priklausančių draudimo paslaugų. 

Pilną draudimą automobiliui galima užsisakyti svetainėje automobilio rezervacijos metu, biure jau atvykus atsiimti automobilio, ar specializuotoje svetainėje internete. Užsisakyti pilną draudimą iš Jums automobilio nuomos paslaugas teiksiančios kompanijos patogu, kadangi tokiu atveju Jūsų banko sąskaitoje nebus įšaldyta franšizės suma (išskyrus atvejus, kai draudimo sutartis siūlo ne draudimą su „nuline“ franšize, o tik sumažina vairuotojo atsakomybę iki pavyzdžiui 200 eurų. Tuomet Jūsų sąskaitoje bus įšaldyta sumažintos franšizės suma). Tačiau už pilną draudimą autonuomos bendrovėje galite ir permokėti. Kitas variantas – pilną draudimą užsisakyti atskirai, tokiose svetainėse kaip:

Šios bendrovės teikia būtent nuomotų automobilių draudimo paslaugas, todėl siūlo konkurencingesnes kainas nei autonuomos įmonės. Tačiau pasirinkus draudimui kitą tiekėją – visgi teks įšaldyti sąskaitoje franšizės sumą, kuri, nutikus draudiminiam įvykiui, bus padengta jau draudimo paslaugas suteikusios kompanijos lėšomis. 

💡 Automobilio nuomos metu įvykus draudiminiam įvykiui nedelsiant praneškite apie tai policijai ir automobilio nuomos kompanijai. 

Ar norint išsinuomoti automobilį būtina kreditinė kortelė? 

Taip, praktiškai visos automobilių nuomos kompanijos reikalauja, kad už nuomą atsiskaitytumėte kreditine kortele. Nėra tinkamos elektroniniams pirkimams skirtos kortelės, virtualios bei debetinės kortelės, grynieji pinigai. Tiesa, galima rasti automobilių numos punktų, kur priimami ir kiti atsiskaitymo būdai ir nėra apsiribojama kreditine kortele, tačiau jei norite rezervuoti Jums patikusį automobilį gerai įvertintoje automobilių nuomos kompanijoje ir atvykus jį pasiimti neturėti papildomų rūpesčių – pasirūpinkite kreditine kortele. Ne mažiau svarbu, kad už automobilio nuomą savo vardine kreditine kortele atsiskaitytų ne bet kuris keleivis, o būtent vairuotojas. 

Ką reikia žinoti atsiimant automobilį nuomos punkte? 

Tam, kad apskritai galėtumėte atsiimti rezervuotą automobilį, vairuotojui būtina su savimi turėti asmens tapatybę įrodantį dokumentą (ID kortelę arba pasą), savo vairuotojo pažymėjimą, savo vardu išduotą kreditinę kortelę ir atspausdintą užsakymo patvirtinimo lapą (angl. voucher). Visi šie dokumentai yra būtini ir nepateikus bent vieno iš jų rizikuojate likti be automobilio bei be pinigų, kuriuos sumokėjote rezervacijos metu. 

Kitas žingsnis – sutarties pasirašymas. Iki šiol turėjote tik rezervaciją, o autonuomos biure jau pasirašysite sutartį, kuri apibrėš Jūsų įsipareigojimus automobilio nuomos kompanijai, todėl būtinai atidžiai ją perskaitykite. Nesvarbu, kokios sąlygos buvo nurodytos Jūsų užsakymo parvirtinimo lape (angl. voucher) ar ką žodžiu sakė Jus aptarnavęs vadybininkas – skaitykite visą sutartį, įskaitant ir smulkiu šriftu parašytas dalis. Nesijaudinkite, jei delsiate laiką, Jūs turite visas teises įsigilinti į sutarties sąlygas prieš su jomis sutikdami. Jei kils neaiškumų – drąsiai prašykite paaiškinimo.


Pilnas kasko draudimas padengs ir išlaidas už ratų, langų, automobilio dugno ir pan. pažeidimų remontą

Pasirašius sutartį jau galėsite atsiimti Jums paruoštą automobilį. Tai gali būti labai svarbiu momentu, kadangi visi neužregistruoti automobilio pažeidimai vėliau bus jau Jūsų atsakomybė. Taigi prieš užvedant automobilį – gerai jį apžiūrėkite. Automobilio išklotinėje autonuomos kompanijos darbuotojas pažymi visus matomus pažeidimus, jei pastebėjote kažką, kas nebuvo pažymėta, net jei tai ir menkiausias įbrėžimas, parodykite jį darbuotojui ir paprašykite, kad pažeidimas būtų pažymėtas dokumentuose. Jei automobilį iš aikštelės pasiimate pats, tai visus pažeidimus rekomenduojame nufotografuoti. Praradus pinigus už tariamus pažeidimus turėsite tvirtą argumentą, kad tai padarėte ne Jūs.

💡 Įsidėmėkite, kokį kurą naudoja išsinuomotas automobilis, kad netektų mokėti už savo neapdairumą. 

Ką reikia žinoti atiduodant išnuomotą automobilį?

Tikimės, kad ši atmintinė padės Jums lengviau susigaudyti painiuose automobilių nuomos pasiūlymuose. Jei būsite atidūs Jums pavyks nepermokėti, o taip pat – automobilis leis jaustis nepriklausomais ir pasimėgauti dar didesne laisve atostogų metu. Gero kelio! 😉