+370 656 83300

Darbo laikas

 • I-V: 9.00-18.00 val.
 • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

 • I-V: 9.00-18.00 val.
 • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Ką verta žinoti prieš vykstant į Romą?

Ką verta žinoti prieš vykstant į Romą?

Italijos sostinė Roma turi stebuklingą galią nustebinti ir sužavėti kiekvieną keliautoją. Ji kupina nepakartojamo šarmo, įdomių lankytinų objektų ir išskirtinių malonumų. Svarbiausia plačiai atverti akis ir įtempti visus savo pojūčius, tuomet užuosite gardų kvapą iš jaukios kepyklėlės, paliesite rankų darbo dirbinius vietinio amatininko parduotuvėlėje, pasmaguriausite išskirtinių itališkų virtuvės šedevrų, o aplankę senovės Romos laikus menančius objektus pasijusite tarsi keliaudami laiku.

 Kada geriausia keliauti į Romą? 
Romai būdingas Viduržemio jūrą supančių šalių klimatas: karštos ir sausos vasaros, švelnios ir drėgnos žiemos. Temperatūra Romoje visus metus įprastai nenukrenta žemiau nulio: žiemą dienomis čia laikosi ~14–15 laipsnių šilumos, o vasaros mėnesiais temperatūra šokteli net virš 30–ies laipsnių Celsijaus. Dėl sunkiai pakeliamo karščio bei vidurvasariui būdingo didelio turistų antplūdžio, palankiausias metas aplankyti šį miestą laikomas vėlyvas pavasaris arba ankstyvas ruduo. Tokiu metu Romoje dienomis laikosi maloni, tarp 20 iki 30 laipsnių šilumos svyruojanti, temperatūra, o kainos nesikandžioja, kadangi dar neprasidėjo arba jau pasibaigė kelionių sezonas. 


Pirmoji rudens pusė yra puikus metas aplankyti Italijos sostinę: išvengsite karščių ir turistų srauto, © sborisov / 123RF Stock Photo

Starred Transportas Romoje: kaip patogiausia keliauti? 
Patogiausia po Romą keliauti viešuoju transportu ir pėsčiomis. Norėdami pasiekti miestą (iš oro uosto) galite pasinaudoti Terravision autobusų kompanijos paslaugomis, kelionės kaina į vieną pusę prasideda nuo 4 eurų. 

Kadangi Roma – didelė, vien pėsčiomis, ko gero, visko neapeisite. Todėl pačiame mieste rekomenduojame keliauti naudojantis puikiai išvystyto viešojo transporto paslaugomis. Patogiausia įsigyti viešojo transporto bilietą visam apsistojimo laikotarpiui: taip išleisite mažiau nei pirkdami pavienius bilietėlius, o taip pat jausitės laisviau, kadangi galėsite naudotis metro, autobusais bei tramvajais visą parą be papildomų apribojimų. Viešojo transporto bilietus galima įsigyti specialiuose automatuose, esančiuose viešojo transporto stotelėse. Bilietų kainos: 

 • Standartinis B.I.T. bilietas – €1,50   Galioja vieną metro kelionę (su persėdimais, jei jie reikalingi), vieną kelionę traukiniu arba 100 minučių trukmės kelionę miesto autobusais.
 • 24 valandų bilietas – €7,00. Galioja neribotą kiekį kelionių Romos mieste naudojantis metro, autobusu ar traukiniu 24 valandas nuo aktyvavimo.
 • 48 valandų bilietas – €12,50. Galioja neribotą kiekį kelionių Romos mieste naudojantis metro, autobusu ar traukiniu 48 valandas nuo aktyvavimo.
 • 72 valandų bilietas – €18,00. Galioja neribotą kiekį kelionių Romos mieste naudojantis metro, autobusu ar traukiniu 72 valandas nuo aktyvavimo.
 • Savaitinis C.I.S. bilietas – €24,00. Galioja 7 kalendorines dienas.
Vaikai iki 10 metų amžiaus Romos viešuoju transportu vežami nemokamai. 

enlightened Jei ketinate apsilankyti Romos ir Vatikano muziejuose, miesto renginiuose, archeologinio paveldo objektuose ar pan., pasidomėkite, ar neverta įsigyti miesto paso, kuris veikia ne tik kaip viešojo transporto bilietas, bet ir suteikia teisę apsilankyti tam tikruose lankytinuose objektuose ir gauti įvairių nuolaidų. Rekomenduojame Roma Pass arba OMNIA korteles. 

Starred Romos virtuvė. Ką verta paragauti? 
Jei norite pasijausti Romoje kaip vietinis – privalote paragauti tipinių regiono virtuvės šedevrų. Trumpai supažindinsime Jus su maistu, būdingu būtent Romos miesto gyventojams.

Užkandžiai, greitas maistas: Suppli – tai klasikinis romėniškas aliejuje keptas užkandis, pagamintas iš ryžių, įdarytų mocarelos sūriu ir marinaros padažu. Trapizzino – jau šiuolaikinei Romai būdingas gatvės patiekalas, kuris yra pagamintas iš trikampio formos picos pado, įdaryto įprastais picos ingridientais. Šio užkandžio išvaizda primena kebabą pitoje, tačiau skonis – visai kaip picos.  

Pasta: Spaghetti Carbonara – tai švelnios kreminės tekstūros makaronų patiekalas su kiaulienos kumpiu, kiaušinio padažu ir parmezano sūriu. Cacio e Pepe – kitas tradicinis makaronų patiekalas, pagardintas vietiniu ožkos pieno sūriu ir juodaisiais pipirais. 


Tipiniai romėnų valgiai: suppli, carciofi alla giudia ir spaghetti carbonara  © rarrarorrocokemomogdolgikh / 123RF Stock Photo 

Pica: nors picos gimtinė yra Neapolis, šis patiekalas taip sparčiai išplito po visą Italiją, kad kartais net sunku pasakyti, kuriame regione galima paragauti skaniausios picos. Romoje pica nusivilti taip pat neteks, jei tik valgysite gerai įvertintoje picerijoje.

Artišokai: Romoje pastebėsite, kad artišokai čia tikrai populiarūs. Jų rasite parduotuvėse, turguje bei restoranuose. Tikriausiai garsiausias ir labiausiai pamėgtas artišoko paruošimas vadinasi Carciofi alla Giudia. Taip paruoštas artišokas yra Romos žydų virtuvės pažiba, jis kepamas du kartus, todėl tampa minkštas viduje, tačiau traškus iš išorės. 


Tipiniai romėnų skanėstai: maritozzi ir gelato © luigimorbidelli / 123RF Stock Photoblancapaloma4 / Unsplash 

Skanėstai: Maritozzi – tai tradicinis Vėlykų skanėstas, kuris buvo taip pamėgtas miestiečių bei miesto svečių, kad dabar nesunkiai jį įsigysite bet kurią metų dieną. Šis skanėstas, paprastai tariant, yra saldi itališka bandelė, įdaryta grietinėlės kremu. Na, o dar vienas neatsiejamas Romos miesto skanėstas yra, žinoma, gelato (tradicinės receptūros itališki ledai).

Starred Etiketas: ką žinoti prieš keliaujant į Romą? 
Italijoje iki dabar yra išsilaikiusi gana formali ir kai kuriais atvejais net konservatyvi kultūra, todėl nežinodami kai kurių nerašytų taisyklių galite pasijusti gana nejaukiai. Na, o kai kuriuos dalykus tiesiog smagu žinoti iš pagarbos svečios šalies kultūrai. Pavyzdžiui, net toks mažas gestas, kaip sugebėjimas itališkai pasisveikinti (buongiorno = labas rytas, buonasera = labas vakaras) ar mandagiai atsiprašyti (mi scusi – naudojamas norint atkreipti dėmesį prieš paklausiant ir pan., permesso – naudojamas norint atsiprašyti, pvz užkliudžius žmogų bandant prasilenkti) gali pelnyti Jums vietinių palankumą. Italai ypatingai vertina savo kultūrinį paveldą, todėl pasistenkite parodyti pastangas gerbti jų kultūrą. Mažiausiai, ką galite padaryti, tai pasisveikinti su vietiniais jų kalba. 

Romoje vyraujantis aprangos stilius yra kasdienis, tačiau tvarkingas. Taigi, jei ketinate vakarieniauti gerame restorane ar apsilankyti kultūriniame renginyje, apsirenkite tvarkingai, kad išvengtumėte nemalonių žvilgsnių. Vakarienės ar renginių metu vyrams rekomenduojame vengti šortų, atvirų batų. Lankantis Vatikane, Romos bažnyčiose ar bažnytinio paveldo muziejuose derėtų pasirinkti aprangą pridengenčią pečius ir kelius (tiek vyrams, tiek moterims). 


Fontanuose atgaivinti pavargusias kojas nepatariame, rizikuojate turėti problemų net su policija © sborisov / 123RF Stock Photo

Starred Kaip žinia, italai turi daugybę taisyklių susijusių su maisto kultūra. Keletas jų, kurias pravartu žinoti:

 • Nesitikėkite sočių pusryčių, nebent valgysite ne itališkoje maitinimo įstaigoje. Tipiniai italų pusryčiai yra lengvi: kava ir šviežiai iškeptas saldus pyragėlis, sausainis, duona su džemu ir pan. 
 • Italai kapučino (it. cappuccino) kavą geria tik pirmoje dienos pusėje, įprastai iki 11:00 val. ir šiukštu niekada jos negeria su maistu ar po valgio. Tai, žinoma, nereiškia, kad Jūs neturėtumėte kapučino gerti po pietų. Tačiau nenustebkite sulaukę keisto žvilgsnio ar šypsenos iš Jus aptarnaujančio italo smiley
 • Po valgio geriama espreso (it. espresso, tarti reikėtų taip, kaip žodis rašosi. Nesakykite ekspreso, nes tai klaidingas tarimas) kava virškinimui suaktyvinti.
 • Picą galite valgyti rankomis.
 • Užsisakę makaronų patiekalą (it. pasta) geriau neprašykite patiekti jo su kitokiu padažu, pašalinti ar pridėti vieną ar kitą ingridientą. Tai gali įžeisti italus, kadangi itališka virtuvė – vienas didžiausių jų pasididžiavimų. Patiekalo receptūros pakeitimai paliekami išimtinai virtuvės šefo valioje, geriau iš karto išsirinkite iš meniu tokį patiekalą, kurio visi ingridientai Jums tinkami. 
 • Pasta neturėtų būti valgoma šaukštu (jis skirtas tvarkingai užsukti pailgos formos makaronus ant šakutės). Taip pat nereikėtų ilgų makaronų atpjauti peiliu, tiesiog pasistenkite juos apvynioti ant šakutės. 
 • Duona ant Jūsų stalo yra valgoma su pagrindiniu patiekalu, o ne prieš jį. Jei norite užkandžio apetitui sužadinti – užsisakykite brusketą (it. bruschetta). Taip pat svarbu žinoti, kad duona nėra valgoma su makaronų patiekalais (it. pasta). 
 • Yra įprasta patiekalo lėkštėje likusį padažą suvalgyti su duona, ją tiesiog plėšant ir mirkant padažo likučiuose. 
 • Apsipirkinėdami venkite čiupinėti ir rinktis vaisius bei daržoves, tai nėra priimtina. Jei apsiperkate turguje – Jus greičiausiai aptarnaus ir prekes supakuos pardavėjai. Parduotuvėje stenkitės neliesti tų vaisių ir darživių, kurių neįsidėsite į savo pirkinių krepšį.
 • Keliaujant Romoje arbatpinigių palikti nėra būtina, tačiau, kaip ir Lietuvoje, tai vertinama kaip malonus gestas norint atsidėkoti už gerą aptarnavimą. Galite palikti 5 – 10% nuo išleistos sumos. Tiesa, daugelyje vietų aptarnavimo mokestis jau būna įtrauktas į Jūsų sąskaitą, patikrinkite čekį ir sužinosite, ar jau sumokėjote už aptarnavimą (čekyje aptarnavimas bus įvardintas „servizio“). Taip pat Romoje gali tekti susimokėti ir už staliuką, mokestis įprastai būna 1 – 3 eurai (šis mokestis vadinasi „coperto“). Taigi susimokėjus papildomus mokesčius už aptarnavimą ir staliuką, arbatpinigius palikti nėra būtina, nebent norite padėkoti už išskirtinį aptarnavimą. 

Starred Svarbi informacija keliaujantiems į Romą

VIZOS

Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į šią valstybę vizos nereikia. Kelionei tinka tiek LR pasas, tiek asmens tapatybės kortelė.

SVEIKATA
Nėra privalomų skiepų keliautojams.

Vandentiekio vanduo yra saugus gerti ir vartoti maisto gamybai. 

Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK) Graikijoje galioja, tačiau rekomeduojame įsigyti ir kelionės draudimą.

https://www.pasirinksparnus.lt/blogas/patarimai-keliaujantiems/koki-keliones-draudima-pasirinkti-143

Daugiau informacijos apie sveikatos rekomendacijas rasite Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro svetainėje >> 

SAUGUMAS
Italija nėra šalių, į kurias vykstant patariama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Nuolat atnaujinamą saugumo šalyje informaciją galite patikrinti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos konsulinės informacijos keliaujantiems puslapyje >>

Keliautojams Romos mieste patariama būti budriems ir saugotis kišenvagių. Laikykite savo daiktus arti savęs, niekur nepasidėkite brangių daiktų, geriau paprašykite, kad juos palaikytų bičiulis, būkite atidūs. Ypač budriems reikėtų būti vietose, kur daug turistų (pvz., prie populiarių lankytinų objektų, kaip Koliziejus), bei viešajame transporte (ypatingai autobuse nr. 64, kuris veža į Vatikaną). Taip pat patariame nesinešioti visų grynųjų pinigų, o tik „dienos“ pinigus, kuriuos geriausia laikyti piniginėje ant juosmens ar kitoje vietoje, kuri būtų sunkiai pasiekiama kišenvagiams. 

Starred MOKESČIAI TURISTAMS
Romoje galioja pagalvės mokestis, taigi nenustebkite, kad teks papildomai susimokėti atitinkamą sumą už viešnagės laiką:

 • Apsistojus 5★ viešbutyje – 10 € nakčiai.
 • Apsistojus 4★ viešbutyje – 7,5 € nakčiai.
 • Apsistojus 3★ viešbutyje – 6 € nakčiai.
 • Apsistojus 2★ viešbutyje – 5 € nakčiai.
 • Apsistojus 1★ viešbutyje – 4 € nakčiai.

Vaikams iki 2 metų mokesčio mokėti nereikia. Mokestis mokamas ne ilgiau nei 10 dienų, tai reiškia, jog nuo 11 dienos apgyvendinimo paslaugos neapmokestinamos.


Su savimi turėkite gertuvę vandeniui, galėsite ją nemokamai pripildyti geriamu miesto vandeniu © osmar01 / 123RF Stock Photo

Starred Patarimai keliaujantiems į Romą:

 • Su gatvės artistais fotografuokitės tik tuo atveju, jei esate pasiruošę už tai susimokėti, kitaip papulsite į nepatogią situaciją. Lygiai taip pat atsargiai elkitės su gatvės prekeiviais (neimkite į rankas siūlomų ar net tariamai dovanojamų daiktų, nes Jūsų pareikalaus už tai susimokėti).
 • Patariame su savimi nešiotis gertuvę ar butelį, kurį galėtumėte pripildyti vandeniu daugybėje viešų geriamo vandens fontanų. Taip sutaupysite, kadangi Romos centre pirkdami vandenį buteliukais tikrai permokėsite. 
 • Užsinorėję atsigaivinti geriau nesugalvokite įbristi į fontaną ir pasipliuškenti vandeniu, nedėrėtų į fontanus net merkti kojų. Taip ne tik galite įžeisti vietinius, bet ir patraukti policijos pareigūnų, prižiūrinčių viešąją tvarką, dėmesį. 
 • Romoje turėkite su savimi grynųjų, kadangi ne visur bus galima atsiskaityti kreditine kortele (ypač mažesnėse parduotuvėlėse ar užeigose). Didžioji dalis parduotuvių ir restoranų visgi suteikia tokią galimybę. 
 • Mieste yra pakankamai daug bankomatų, prireikus išsigryninti pinigų Jums neturėtų kilti problemų. Tačiau pasitikrinkite, kiek kainuos pinigų išėmimas ne Jūsų banko bankomatuose.
Lankytinos vietos Romoje
 1. KOLIZIEJUS
  Ko gero didingiausias ir geriausiai išsilaikęs Senovės Romos monumentas. Romos koliziejus yra apie 70,000 žmonių galėjęs sutalpinti amfiteatras, kuriame vykdavo gladiatorių kovos bei medžioklės simuliacijos. Tai kartu senovės Romos galios bei jos dramatiškos istorijos paminklas. Vaikai iki 18 metų Koliziejuje gali lankytis nemokamai, o pirmąjį mėnesio sekmadienį įėjimas nemokamas visiems. Bilietus galite įsigyti čia>> >>
 2. VATIKANAS
  Keliaujantiems katalikams būtų sunku atsisakyti tokios geros progos pamatyti popiežių. Kiekvieno sekmadienio vidurdienį vyksta mišios Šv. Petro aikštėje, kurių metu popiežius kalba ir suteikia palaiminimą iš savo langelio. O kiekvieno pirmadienio rytais vyksta generalinė audiencija aikštėje arba popiežiaus Pauliaus VI auditorijoje. Bilietus galite įsigyti oficialiame Vatikano muziejų puslapyje>> >>
 3. VATIKANO MUZIEJAI
  Kitas svarbus punktas lankytinų vietų sąraše yra Vatikano muziejai. Tai tarp daugiau nei aštuonis kilometrus besidriekiančių, nuostabiomis freskomis ir skulptūromis išpuoštų koridorių išsidėstę 26 muziejai. Apsilankymas juose įspūdį paliks bet kam, tačiau ypatingai sužavės istorijos ir kultūros mylėtojus. Čia slypi ir garsieji Rafaelio kambariai bei Siksto koplyčia ant kurios skliautų tapė pas Mikelandželas. Taip pat galima nusipirkti ir turą po Vatikano sodus, vilas, archeologinių kasinėjimų vietas. Įprastas bilietas, suteikiantis įėjimą į Vatikano muziejus, kainuoja 17 eurų, tačiau patariame sumokėti keliais eurais brangiau ir įsigyti išankstinį bilietą, su kuriuo nereikės stovėti eilėje prie įėjimo.
 4. ŠV. PETRO BAZILIKA
  Šv. Petro Bazilika – tai be konkurencijos įspūdingiausia bažnyčia, kurią pamatysite Romoje. Turint galvoje tai, kad Roma laikoma bažnyčių miestu, galite tik pabandyti įsivaizduoti, kokio išskirtinio įstabumo reginys yra Šv. Petro bazilika, pasipuošusi Mikelandželo kupolu. Įėjimas į baziliką yra nemokamas, apmokestintos tik kai kurios bazilikos vietos, pvz., bazilikos kupolas.
 5. PANTEONAS
  Panteonas yra buvusi romėnų šventykla, skirta pagerbti visus dievus (pan – visi, Theon – dievybė). Šventykla buvo pastatyta apie 118 – 125 uosius metus ant prieš tai čia stovėjusios kitos šventyklos griuvėsių. Vėliau Panteonas tarnavo kaip bažnyčia, o šiomis dienomis tai yra įspūdingai išsilaikęs architektūrinis Romos paminklas, veikiantis kaip memorialinė koplyčia. Koplyčioje ilsisi garsių romėnų palaikai, tarp jų ir tapytojo Rafaelio Sančio. Panteono lankymas yra nemokamas, Oficiali Panteono svetainė>> >>
 6. BORGEZĖS GALERIJA
  Tai vieta, kurios neišdrįs aplenkti meno gurmanai, kadangi čia laikomi įstabiausi Romos renesanso bei baroko dailės šedevrai. Žymaus kolekcionieriaus kardinolo Borgezės surinkti darbai mena XV-XVIII a. ir yra eksponuojami jo dvare, kuris, tarp kita ko, dar ir apsuptas puikių sodų. Borgezės galerijoje rasite 20 kambarių, pripildytų renesanso ir baroko laikotarpių darbais, tokiais kaip Rafaelio ir Mikelandželo paveikslai bei Berninio skulptūros. Apsilankymas galerijoje kainuoja nuo 15 eurų, bilietus rekomenduojame įsigyti iš anksto, tai padaryti galite čia >>
 7. TREVI FONTANAS
  Įspūdingai atrodantis didžiausias barokinis miesto fontanas. Sklando legenda, kad įmetus monetą į Trevi fontaną – dar sugrįšite į Romos miestą. Smagu tai, kad įmetę monetą į fontaną ne tik padidinsite savo šansus sugrįžti į Romą (jei tikite legenda ), bet ir padarysite gerą darbą. Mat visi iš fontano surenkami pinigai yra paaukojami caritui, kuris globoja miesto vargstančius.
Kainos
Restoranai
 • Maitinimas paprastame restorane 1 asmeniui 15.00€
 • Maitinimas 2 asmenims, vidutinės klasės restoranas, trijų patiekalų vakarienė 60.00€
 • Importinis alus (0.33 litro buteliukas) 4.25€
 • Kapučino kava 1.28€
 • Cola / Pepsi (0.33 litro buteliukas) 1.94€
 • Vanduo (0.33 litro buteliukas) 1.06€
Parduotuvė
 • Pienas (1 litras) 1.26€
 • Kepalas šviežios baltos duonos (500g) 1.69€
 • Ryžiai (balti), (1kg) 2.17€
 • Kiaušiniai (12 vnt) 3.17€
 • Vietinis sūris (1kg) 12.33€
 • Vištienos filė (1kg) 8.57€
 • Jautiena (1kg) 15.19€
 • Obuoliai (1kg) 1.83€
 • Bananai (1kg) 1.72€
 • Apelsinai (1kg) 2.01€
 • Pomidorai (1kg) 2.06€
 • Bulvės (1kg) 1.38€
 • Svogūnai (1kg) 1.40€
 • Salotos (1 gūžė) 1.27€
 • Vanduo (1.5 litro butelis) 0.47€
 • Vietinis alus (0.5 litro butelis) 1.28€
 • Cigarečių pakelis (Marlboro) 5.70€
Transportas
 • Bilietas į vieną pusę (vietinis transportas) 1.50€
 • Mėnesinis bilietas (įprasta kaina) 35.00€
 • Taksi 1km (normalus tarifas) 1.50€
 • 1 valandos laukimas taksi (normalus tarifas) 37.05€
 • Benzinas (1 litras) 1.56€
Komunalinės paslaugos (kas mėnesį)
 • Pagrindiniai (elektra, šildymas, vėsinimas, vanduo, šiukšlės) 85m2 butui 169.55€
 • 1 minutė. iš anksto apmokamo vietinio tarifo mobiliesiems (nėra nuolaidų ar planų) 0.17€
 • Internetas (60 Mbps ar daugiau, neriboti duomenys, kabelis / ADSL) 28.83€
Sportas ir laisvalaikis
 • Sporto klubas, mėnesinis mokestis 1 suaugusiajam 61.64€
 • Teniso kortų nuoma (1 valanda savaitgalį) 18.85€
 • Kino bilietas asmeniui 9.50€
Drabužiai ir avalynė
 • 1 pora džinsų („Levis 501“ ar panašūs) 83.53€
 • 1 vasarinė suknelė parduotuvių tinkle („Zara“, „H&M“, ...) 30.54€
 • 1 pora „Nike“ bėgimo batelių (vidutinės klasės) 82.97€
 • 1 pora vyriškų odinių verslo batų 123.39€
Nuoma per mėnesį
 • Butas (1 miegamasis) miesto centre 927.95€
 • Butas (1 miegamasis), ne centre 641.46€
Facebook komentarai

Ieškote kelionės į Italiją?

Peržiūrėkite visus pasiūlymus

Kitos kelionių kryptys