+370 656 83300

Darbo laikas

 • I-V: 9.00-18.00 val.
 • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

 • I-V: 9.00-18.00 val.
 • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Malta - ką reikėtų žinoti keliaujant

Malta - ką reikėtų žinoti keliaujant

 Gera nuotaika ir šiluma džiuginanti Malta

Malta - tai maža Viduržemio jūros valstybė, nutolusi vos per 80 km nuo Sicilijos ir 284 km nuo Šiaurės Afrikos krantų, nuo 2004 m. priklausanti Europos Sąjungai. Maltos sostinė Valeta - mažiausia Europos Sąjungos sostinė, užimanti 0,8 kvadratinio kilometro plotą. Nuostabios uolėtos pakrantės, smėlėti paplūdimiai ir skaidrus vanduo kasmet sutraukia tūkstančius poilsiautojų ir nardytojų - pastarieji pasakoja, kad nardant galima išvysti nuo kvapą gniaužiančio grožio povandeninių uolų iki II Pasaulinio karo metais nuskendusių bombonešių. 

Kaip keliauti Maltoje?
Maltoje patogiausia keliauti automobiliu. Mažatūris automobilis Maltoje geriausiomis kainomis visam kelionės laikotarpiui. 

Automobilių nuoma, nuo geriausių tarptautinių tiekėjų iki vietinių auto nuomos kompanijų, puikiomis kainomis ir sąlygomis su mūsų partneriu Lietuvoje InstantCars 
Išsirinkite sau tinkamą automobilį

Starred Ką reikėtų žinoti prieš keliaujant į Maltą?

Nuo 2016–ųjų vasaros turistams, atostogaujantiems Maltoje, taikomas aplinkosaugos mokestis. Kiekvienam, vyresniam nei 18–os metų poilsiautojui, teks susimokėti 0,5€ papildomą mokestį už kiekvieną naktį, tačiau ne daugiau kaip 5€ už visą viešnagę. Taigi jei poilsiausite Maltoje daugiau nei 10 dienų - Jūsų mokestis vis tiek bus 5€ už visą laikotarpį. 

Starred Maltos nacionalinė virtuvė

Atvykti į svečią šalį ir neparagauti vietinės virtuvės patiekalų - būtų nuodėmė. Nors Maltos virtuvėje gausu anglų ir italų patiekalų, bet kaip ir kiekviena šalis – ši turi kai ką išskirtinio. Malta garsėja savo triušienos patiekalais, tad iš jų tikrai rasite, ką išsirinkti. Dėmesio verti „Bragioli“ – jautienos suktinukai. Vertėtų paragauti „Pastizzi“ – sliuoksniuotos tešlos pyragėlių su rikotos sūriu. „Aljotta“ – garsi maltiečių žuvies sriuba. Taip pat turistų giriami yra ravioliai su sūrio įdaru, patiekiami pomidorų padažu. „Gbejniet“ – ožkos pieno sūris, kurio būna ir su įvairiausiais prieskoniais.

Žymiausi šalies desertai: medaus žiedas (honey ring) - tradicinis Maltos virtuvės saldumynas su juodu sirupu, marmeladu, apelsino žievele bei pagardintas gvazdikėliais ir kitais prieskoniais. Taip pat verta paragauti datulių pyrago, chalvos su migdolais.
Gėrimai: maltiečių vietinės gamybos lengvas alus „Cisk“. Taip pat garsus yra nealkoholinis apelsinų gėrimas „Kinnie“ bei raudonas, baltas vynas. Maltoje pagaminto vyno galima paragauti tik esant Maltoje, nes šalis neeksportuoja savo produkcijos į svečias šalis. Patys maltiečiai sako, kad jų vynas išsiskiria tuo, kad jaučiamas citruso prieskonis. Taipogi šalyje išskirtinis yra kaktusų likeris, na, ir, žinoma – kava.

Darbo laikas

Parduotuvės paprastai dirba nuo 9 val. iki 13 val. ir nuo 16 val. iki 19 val. Turistų lankomose zonose parduotuvės dirba iki 22 val. Sekmadienis yra nedarbo diena.

Ką pirkti lauktuvėms?

Lauktuvėms parvežkite rankų darbo stiklo dirbinių (apsilankykite Ta Qali rankdarbių kaimelyje, įsikūrusiame Gozo saloje), tradicinių molio dirbinių ir maltietiškų nėrinių, kuriais regionas garsėja nuo XVII a.

Oro uostas

Maltoje yra vienas oro uostas, vadinamas Tarptautiniu Maltos oro uostu arba Luqa oro uostu, susisiekiančiu su dauguma Europos miestų. Oro uostas nutolęs vos per 5 km nuo sostinės Valetos, tad lengvai pasiekiamos viešuoju transportu.

Transportas

Viešojo transporto - autobusų sistema Maltoje yra gerai išvystyta ir važiavimo kainos yra žemesnės nei kitose Europos šalyse, tačiau autobusai dažnai vėluoja ir kursuoja tik iki 22 val., todėl, nusprendusiems į viešbutį grįžti vėliau, geriau naudotis taksi paslaugomis, kurių kelionės kainos dažniausiai yra fiksuotos, jas sužinosite paklausę vairuotojo.

Automobilio nuoma yra puiki mintis norintiems pamatyti visą salą, tačiau nepamirškite, kad Malta yra buvusi britų kolonija ir eismas ten, priešingai nei Lietuvoje, vyksta kairiąja kelio puse. Taip pat nemaža dalis turistų, mėgstančių sportą, renkasi ekstremalesnį keliavimo būdą saloje - dviračius, nes atstumai yra sąlyginai maži.

Starred Naudingi patarimai

💡Maltiečiai dievina savo maistą ir porcijos, patiekiamos restoranuose, dažniausiai yra milžiniškos. Tad, prieš užsisakydami, apsidairykite, kokio dydžio yra kitų klientų porcijos ir pagalvokite, ar tikrai suvalgysite trijų patiekalų vakarienę.
💡Didelė dalis restoranų pirmadieniais nedirba.
💡Malta yra gilių katalikiškų tradicijų šalis, tad nerekomenduojama dėvėti per daug atvirus drabužius ar, dar blogiau, dėvėti maudymosi kostiumus ne paplūdimyje. Deginimasis nuogiems yra draudžiamas įstatymo. Lankantis šventykloje, būtina pridengti pečius ir kelius.

 

Starred Dažniausiai užduodami klausimai

- Koks yra oras Maltoje kovo mėnesį?

Kovo mėnesį Maltoje temperatūra svyruoja tarp 13 ir 18 laipsnių šilumos. Rytais ir vakarais vėsiau, bet dienos metu oras įšyla.

- Kuriose Maltoje vietose geriausia gyventi?

Atostogaujant Maltoje geriausia gyventi sostinėje Valetoje, Silemoje, Gozo saloje arba Pacevile mieste.

- Kur Maltoje geriausia apsistoti lankantis?

Ilsintis Maltoje geriausia rinktis viešbučius pagal savo poreikius bei kainą. Čia gausu skirtingų kainos segmentų, tad kiekvienas ras sau tinkamą apgyvendinimo įstaigą.

- Koks yra žymiausias žvejų miestelis Maltoje?

Žymiausias žvejų miestelis Maltoje – Marsašlokas, įsikūręs pietrytinėje salos dalyje.

- Kur Maltoje galima patirti geriausią nardymo patirtį?

Geriausia nardymui Maltoje rinktis Gozo salą, kur turėsite nepamirštamus įspūdžius.

 

Ką verta aplankyti svečiuojantis Maltoje?
 1. Maltos sostinė – Valeta
  Jeigu atvykote į Malta, skirkite laiko pasivaikščioti po sostinę - tai didingą istoriją turintis miestas, apjuostas įtvirtinimais, pastatytais XVI a. Pagrindinis miesto unikalumas yra pilkai geltoni pastatai iš kalkakmenio, suteikiantys miestui vientisą spalvą. Valeta buvo viena pirmųjų vietų, įtrauktų į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
 2. Žydroji lagūna
  Tai balto smėlio paplūdimys, įsiterpęs tarp Comino ir Kemmunett salų, garsėjantis skaidriu ir ryškiai mėlynu vandeniu, primenančiu turkį, dažnai čia atvykstančių vadinamas tiesiog rojumi žemėje.
 3. Mdina
  Miestelis, kuris yra vadinamas brangakmeniu Maltos karūnoje - tai senoji Maltos sostinė ir įtvirtintas Viduramžių miestas. Stulbinanti architektūra ir istorija, menanti 4 tūkst. metų prieš Kristų tiesiog gniaužia kvapą ir atskleidžia miesto savitumą;
 4. Gozo sala
  Gozo saloje galite pamatyti kaip atrodė Malta prieš kelis dešimtmečius: maži tingūs kaimeliai, dantyta pakrantė ir nuostabi užmiesčio atmosfera. Šios salos pakrantėse jūros vanduo ypač skaidrus, su įvairiausių rūšių, spalvų flora ir fauna, todėl Gozo kasmet sutraukia tūkstančius nardytojų iš viso pasaulio. Lankantis saloje būtina aplankyti Ggantija šventyklas. Šventyklos, kaip manoma, buvo pastatytos dar 5000 metų prieš mūsų erą! Šventyklos pastatytos iš didelių ir įspūdingų akmens luitų, tad būdami šalia tikrai galėsite pajusti nuo šių šventyklų sklindančią didybę.
 5. Komino sala
  Tai mažytė, ypatingo grožio sala esanti tarp Gozo ir Maltos salų. Neskaitant kelių įsikūrusių viešbučių saloje, galime sakyti, kad sala yra nuotinių gyentojų neturinti. Į Komino salą lengvai ir nebrangiai persikelsite iš Cirkewwa uosto. Daugiausiai turistai į šią mažą salytę atvyksta dėl Žydrosios lagūnos. Žydrąja lagūna vadinamas balto smėlio paplūdimys, įsiterpęs tarp Komino ir Kemmunett salų, garsėjantis skaidriu ir ryškiai mėlynu vandeniu, primenančiu turkį, dažnai čia atvykstančių vadinamas tiesiog rojumi žemėje. Tai pasakiško grožio vaizdas, kurį privalo pamatyti kiekvienas! Žydrąją lagūną ir kartu Komino salelę bus patogu aplankyti keliantis keltu iš Gozo į Maltą ar atvirkščiai. Sala yra nedidelė, tad galėsite pasivaikščioti, pasigrožėti kraštovaizdžiu ir pasidžiaugti Žydrosios lagūnos vaizdais.
 6. Marsaxlokk
  Tai mažas bei unikalus žvejų kaimelis, kuris vertas bent poros valandų Jūsų dėmesio. Galėsite pasivaikščioti ir pasigrožėti autentiško žvejų kaimelio vaizdais bei pabandyti įsijausti į vietinių žmonių ramų ir svajingą, lyg iš filmo gyvenimą. Marsaxlokk garsėja visoje Maltoje ir už jos ribų savo nuostabiais žuvies restoranais, todėl jei norite paragauti skanios žuvies, pagautos Viduržemio jūroje – keliaukite būtent čia. Be to, sekmadieniais kaimelyje vyksta didelis žuvies turgus, kuriame galėsite įsigyti šviežios žuvies, jos produktų bei įvairių jūros gėrybių.
 7. Sliema
  Tai kurortinis miestas, bet patiks tiek romantikos ir ramybės mėgėjams, tiek norintiems pasilinksminti ir papramogauti. Sliema mieste yra nemažai įvairių barų ir restoranų, o norintys ramybės galės palydėti saulę ar tiesiog pasivaikščioti ne vienu vaizdingu pėsčiųjų takeliu. Kurorto krantas idealiai tinka paviršiniam nardymui su vamzdeliu, nes čia vanduo ypatingai skaidrus, it krištolas, tad jei norite pasigrožėti po vandeniu esančiu jūrų pasauliu, atvažiuokite būtent čia!
 8. St. Julians
  Jeigu norite lankantis Maltoje, net tik aplankyti įžymiausiu turistinius objektus, pažinti šalį ir pamatyti jos kraštovaizdį, bet ir pamatyti tikrąjį naktinį Maltos gyvenimą, nuvykite į St. Julians kurortą. Šis kurortinis miestelis savo naktiniu gyvenimu, pramogomis bei kitomis linksmybės garsėja visoje šalyje ir už jos ribų. Kurorte tikrai gausu pramogų, pagal kiekvieno norus. Miestelyje rasite nemažai barų, naktinių klubų, kazino, diskotekų bei dar visko daug.
 9. Mellieha Bay
  Jei norite Maltoje ramiai pailsėti paplūdimyje ir pasimėgauti saulės voniomis, vykite į Mellieha Bay. Šis pajūris maltiečių vadinamas „L-Ghadira“ – žinomiausias ir didžiausias paplūdimys visoje Maltoje, bet ir visame Viduržemio jūros regione. Jame galėsite ganėtinai nebrangiai išsinuomoti visus būtiniausius reikmenis pliažė: gultus ir skėčius nuo saulės. Pakrantėje rasite ne vieną lauko kavinę, barą, tad galėsite atsigaivinti ir užkąsti. Paplūdimyje yra nemažai įvairių vandens pramogų: čiuožinėjimas vandens slidėmis, burlentės, vandens aitvarai, plaukiojimas kanojomis ir dar daugiau. Pajūrio vanduo visai negilus, todėl pliažas ypač patrauklus šeimoms su mažais vaikais.
Žodynėlis
 • Sveiki Merhba (Mair ha ba)
 • septintas žodis septinto žodžio vertimas
 • Labas rytas Bonžu (Bon Jew)
 • Labas vakaras Lejl it-tajjeb (Lay-l it tie-ebb)
 • Viso gero Sahha (Sah Ha)
 • Ne Le (Le)
Kainos
Restoranai
 • Maitinimas paprastame restorane 1 asmeniui 15.00€
 • Maitinimas 2 asmenims, vidutinės klasės restoranas, trijų patiekalų vakarienė 60.00€
 • Vietinis alus (0.5 litro) 2.50€
 • Kapučino kava 2.17€
 • Cola / Pepsi (0.33 litro buteliukas) 1.81€
 • Vanduo (0.33 litro buteliukas) 1.16€
Parduotuvė
 • Pienas (1 litras) 0.98€
 • Kepalas šviežios baltos duonos (500g) 1.13€
 • Ryžiai (balti), (1kg) 2.08€
 • Kiaušiniai (12 vnt) 2.46€
 • Vietinis sūris (1kg) 8.32€
 • Vištienos filė (1kg) 7.24€
 • Jautiena (1kg) 13.77€
 • Obuoliai (1kg) 2.62€
 • Bananai (1kg) 1.88€
 • Apelsinai (1kg) 2.54€
 • Pomidorai (1kg) 2.55€
 • Bulvės (1kg) 1.63€
 • Salotos (1 gūžė) 1.41€
 • Vanduo (1.5 litro butelis) 0.88€
 • Vietinis alus (0.5 litro butelis) 1.49€
 • Cigarečių pakelis (Marlboro) 5.90€
Transportas
 • Bilietas į vieną pusę (vietinis transportas) 1.50€
 • Mėnesinis bilietas (įprasta kaina) 26.00€
 • Taksi 1km (normalus tarifas) 2.25€
 • Benzinas (1 litras) 1.39€
Komunalinės paslaugos (kas mėnesį)
 • Pagrindiniai (elektra, šildymas, vėsinimas, vanduo, šiukšlės) 85m2 butui 82.70€
 • 1 minutė. iš anksto apmokamo vietinio tarifo mobiliesiems (nėra nuolaidų ar planų) 0.28€
 • Internetas (60 Mbps ar daugiau, neriboti duomenys, kabelis / ADSL) 33.88€
Sportas ir laisvalaikis
 • Sporto klubas, mėnesinis mokestis 1 suaugusiajam 55.98€
 • Teniso kortų nuoma (1 valanda savaitgalį) 19.22€
 • Kino bilietas asmeniui 8.50€
Drabužiai ir avalynė
 • 1 pora džinsų („Levis 501“ ar panašūs) 71.84€
 • 1 vasarinė suknelė parduotuvių tinkle („Zara“, „H&M“, ...) 36.08€
 • 1 pora „Nike“ bėgimo batelių (vidutinės klasės) 82.85€
 • 1 pora vyriškų odinių verslo batų 86.39€
Nuoma per mėnesį
 • Butas (1 miegamasis) miesto centre 871.86€
 • Butas (1 miegamasis), ne centre 703.87€
Facebook komentarai

Ieškote kelionės į Maltą?

Peržiūrėkite visus pasiūlymus

Kitos kelionių kryptys