+370 656 83300

Darbo laikas

 • I-V: 9.00-18.00 val.
 • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

 • I-V: 9.00-18.00 val.
 • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Ką verta žinoti prieš lankantis Langkavyje, Malaizijoje?

Ką verta žinoti prieš lankantis Langkavyje, Malaizijoje?

 Malaizija - lyg dvi valstybės vienoje

Lyg dvi atskiros valstybės vienoje, padalintos Pietų Kinijos jūros, skiriasi šiaurinė ir pietinė valstybės dalys. Žemyninė pusiasalio dalis puikuojasi gyvybę alsuojančiais miestais, kolonijine architektūra, debesyse paskendusiomis arbatos plantacijomis ir rojumi žemėje tituluojamomis salomis. O vandenyje išbarstytos Malaizijos salos užburia savo didybe ir nepaprasto grožio laukiniais paplūdimiais. Į šią spalvingą šalį keliautojus traukia puriu baltu smėliu nuklotos pakrantės, įspūdinga gamta ir išskirtinė virtuvė.

Starred 99 salos - nei per daug, nei per mažai 

Langkavio vardu vadinamas net devyniasdešimt devynių salų ir salelių archipelagas Malaizijoje. Nors 99 - didelis skaičius, Malaizijoje tai įprasta. Visoje šalyje suskaičiuojama net 848 salos, taigi šalis yra tiesiog plūduriuojančių salelių virtinė. Įspūdingi balto smėlio paplūdimiai, pačių netitkėčiausių formų uolienos, nesibaigianti vasara, drėgnieji atogrąžų miškai, neregėta gyvūnijos ir augalijos įvairovė - tai tik kelios iš daugybės priežasčių aplankyti Malaizijos salų archipelagą. Negana to, Langkavi salos taip pat yra ir "duty-free" zona, o tai reiškia, kad prekėms ten nebus taikomas akcizo mokestis.

Starred Egzotinė kelionė į Malaiziją 

TINKAMA NORINTIEMS ATPALAIDUOJANČIO POILSIO GAMTOS APSUPTYJE

Langkavio salynas yra tobulas pasirinkimas keliautojams, kurie nori ištrūkti iš miesto, poilsiauti paplūdimyje bei džiaugtis kerinčia gamta. Tai yra gera kryptis ir labiau savarankiškiems, nenorintiems bendrauti su vietiniais, nes šalyje lengva orientuotis, itin patogiai ir paprastai išvystyta infrastruktūra. Mėgstantiems didelius miestus siūlome rinktis žemyninę Malaizijos dalį ir sostinę Kvala Lampūrą >>

Starred KADA PALANKIAUSIAS METAS APSILANKYTI MAZAIZIJOJE?

Geriausias laikas aplankyti šalies pietinę dalį – nuo sausio vidurio iki balandžio mėnesio pabaigos. Šiuo metu temperatūra siekia + 30 laipsnių ir nors lietaus sezonas jau pasibaigęs, tačiau gamta vis dar stebina savo žaluma.

Starred RELIGINIAI SKIRTUMAI 

Pažadame, atvykę į Malaiziją nustebsite. Ir ne kartą. Pirmasis dalykas, neįprastas europiečiams, yra religiniai skirtumai. Didžioji dalis šalies gyventojų - net 62% - išpažįsta Islamo religiją. Taigi dėrėtų gerbti vietinius papročius ir turėti galvoje tai, kad Malaizijoje nėra priimtina vaikščioti per daug atvirais rūbais, demonstruoti romantiškus santykius viešumoje. Taip pat saloje sunkiai rasite kiaulienos produktų.

Starred JUS BANDYS APGAUTI. BET JŪS GUDRESNI, NES ŽINOSITE, KAIP:

 • Prašys sumokėti didesnę kainą, nei moka vietiniai. Turguose ar gatvėse prekeiviai, matydami, kad esate turistas, pasiūlys didesnę kainą už prekę, kurią vietiniai pirktų daug pigiau. Todėl svarbiausia - mandagiai dėrėtis, siekiant gauti kuo mažesnę kainą.
 • Visada perskaičiuokite grąžą. Norėdami pasipelnyti iš turistų, vietiniai gali bandyti sukčiauti atiduodami mažiau grąžos, nei turėtų. Žinoma, tokių atvejų gali pasitaikyti bet kurioje pasaulio šalyje, todėl tiesiog būkite atidūs.

Starred KELIAUTI MALAIZIJOJE - SAUGU

Nors merginos neišvengs musulmonų religiją išpažįstančių vyrų žvilgsnių, bet incidentų iškyla tikrai retai. Svarbiausia – gerbti kitų religinų pažiūras ir prisižiūrėti aprangą.

Starred KOKIA VALIUTA ATSISKAITYTI?

Vietinė Malaizijos valiuta - Malaizijos ringitas. 1 EUR ~ 4,55 MYR. Rekomenduojama jais ir atsiskaityti už prekes ir paslaugas, tačiau likus be vietinės valiutos, geriausia turėti dolerių.

Starred KOKĮ TRANSPORTĄ RINKTIS?

Šalyje puikiai išvystytas susisiekimas viešuoju transportu, bet saloje tai pakankamai sudėtinga. Geriausia naudotis agentūrų autobusais, kurie vežioja į ekskursijas ir lankytinas vietas. Taksi kainos šalyje - aukštos, bet jeigu važiuosite, kainą sutarkite tik įsėdus į automobilį.

Starred KAIP ŠNEKĖTI IR SUSIŠNEKĖTI?

Malaizijoje visi noriai bendrauja ir padeda. Nors tokių plačių šypsenų, kaip, pavyzdžiui, Tailande, neišvysite, bet drąsiai klauskite ir prašykite pagalbos tiek vietinių, tiek kitų turistų. Malajų, anglų kalbomis šneka daug žmonių. Kiniškai ar rusiškai šnekančių taip pat yra, nors mažiau. Bet kokiu atveju, visada susikalbėsite gestais, tad prisiminkite, kad kelionių metu sunkumų gali iškilti dėl orientavimosi, maisto ar šiaip patarimų, ir vietinai į Jūsų klausimus atsakys išsamiausiai.

Starred KO NEPAMIRŠTI ĮSIDĖTI Į LAGAMINĄ?

 • Vykstant į Malaiziją, kaip ir bet kurią kitą pietryčių Azijos šalį, nepamirškite atsivežti purškiklio nuo vabzdžių, ir kuo intensyvesnio poveikio, nes natūralios priemonės neatbaido uodų, o purškikliai, įsigyti vietoje, ne itin veiksmingi.
 • Nepamirškite, kad čia karšta ir Jūsų šviesi oda nėra pratusi prie tokių saulės spindulių, todėl priemonė nuo saulės privalo atsidurti lagamine.
 • Kitas labai svarbus dalykas Azijoje - guminės šlepetės per pirštą. Jas čia nešioja visi, nes tokio klimato sąlygomis tai geriausia avalynė, be to, lengva nusiauti, kai reikia užeiti į šventyklas, pas vietinius, į šeimos parduotuves.
 • Lietaus sezono naktimis gali būti vėsiau, todėl drabužiai ilgesnėmis rankovėmis ir lengvai džiūnantys rūbai nepamaišys.

Starred IR ATVIRKŠČIAI, KĄ PARSIVEŽTI KELIAUJANT NAMO?

 • Rūbai. Pigūs, gražūs ir aukštos kokybės medvilniniai drabužiai tiks ir lauktuvėms, ir asmeniniam naudojimui. Tik reikėtų įsidėmėti, kad dažytus rūbus reikia išvirti acte, nes kitaip susidūrus su vandeniu ar lietumi dažai akimirksniu nusiplaus.
 • Smilkalai. Daug ir įvairių rūšių smilkalų, iš kurių galėsite rinktis, koks kvapas Jums labiausiai primena Aziją.
 • Kosmetika. Vertinantys natūralius, rankų darbo grožio produktus, Azijoje ras platų pasirinkimą ekologiškos, kokybiškos ir pigesnės kosmetikos.

Starred KUR GERIAUSIA ĮSIGYTI EKSKURSIJAS?

Jeigu norite vykti į ekskursijas, geriausią kainą ir patikimumą užsitikrinsite pirkdami iš vietinių kelionių agentūrų, kurių pasivaikščioję mieste tikrai turėtumėte aptikti. Tačiau Malaizijoje nebijokite ir organizuotis patys, nes čia gera infrastruktūra ir nesunku orientuotis.

Starred LAUKTUVĖS

Žinoma, viskas, ką parvešite iš egzotinės šalies, patiks artimiesiems, bet jeigu nenorite sukti galvos, dovanokite vietinės arbatos, saldumynų, kurie neįprasti europiečiams bei audinių, drabužių. Jie čia pigūs, kokybiški ir spalvingi.

Starred SVEIKATA

 • Vykstant į Malaiziją privalomų skiepų nėra, visi skiepai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Kaip ir vykstant į kitas pietryčių Azijos šalis, keliaujant į Malaiziją siūlome pasiskiepyti nuo hepatito A, stabligės ir poliomielito. Kadangi skiepų nuo maliarijos nėra, siūloma vartoti tabletes, kurios sumažins maliarijos riziką ir naudoti repelentus nuo uodų ir kitų mašalų. Daugiau informacijos apie skiepus ir vakcinacijas rasite čia.
 • Vandenį gerkite tik iš buteliukų, bet pirkdami pažiūrėkite, ar pakuotė nepažeista (ant taros kaklelio turėtų būti apvyniota plastmasinė apsauga). 

Starred VIZOS

Turizmo tikslais į Malaiziją atvykstantiems Lietuvos piliečiams viza nėra reikalinga. Svarbu turėti ilgiau nei 6 mėnesius galiojantį pasą.

Starred Verta paragauti Malaizijoje

Malaizijoje svarbu ne tik daug ir skaniai valgyti, tačiau ir mėgautis maistu. Čia kiekvienas ras kažką savo skoniui, nes vietinė virtuvė susipynusi su kinų, indų ir bangladešiečių. Maistas - ypatingas, bet ne kvapą gniaužiančių prieskonių dėka, o žmonių, kurie turi milžinišką aistrą savo šalies maistui. Vaikštant naktinio turgaus skveruose Jus užburs skonių ir kvapų jūra.

Lankydamiesi Malaizijoje nepraleiskite progos išbandyti tradicinių patiekalų. Nasi dagang – vienas iš jų. Tai subalansuoto skonio patiekalas, ruošiamas iš ryžių, virtų kokosų piene, pagardintu žuvimi ir šviežiu kokosu, kietai virtais kiaušiniais ir daržovėmis. Taip pat turėsite galimybę paragauti įvairių vabalų ir kitų egzotinių patiekalų. 

Keptas Hokkien Mee patiekalas ypač paplitęs. Tai makaronai, kepti su kiauliena, kalmaru, žuvimi ir daržovėmis, tirštame sojos padaže. Paprastai šis valgis patiekiamas su kiaulienos spirgučiais ir gali būti valgomas bet kuriuo paros metu: pusryčiams, einant į vakarėlį arba grįžtant iš jo. Vietiniai juokauja, kad neparagavus šio patiekalo nesate buvęs Malaizijoje!


Hokkien Mee - svarbi Malaizietiškos virtuvės paveldo dalis

Satay – tai mėsa įsprausta pagaliukuose, kepinama virš grilio. Nors panašiai gaminamą mėsą galite rasti Japonijoje, Laose ir Kinijoje, tačiau esminis šio patiekalo ingridientas išskiriantis jį iš kitų šalių – ilgoji ciberžolė. Ji suteikia patiekalui išskirtinį skonį ir geltoną spalvą. Satay valgomas su riešutų sviestu, svogūnais, agurkais bei ryžių pyragėliais.


Vienas iš tradicinių patiekalų - Satay

Tiesa, keliaujantiems iš Europos svarbu nepamiršti, kad pietryčių Azijoje maistas yra labai aštrus. Prieš užsisakant patartina pasiteirauti apie patiekalo aštrumą. Jeigu nemėgstate degančios jausmo gomuryje, tuomet paprašykite, kad Jums nedėtų čili.

Ką būtina nuveikti Langkavyje? 
 1. Nužvelgti Langkavį iš paukščio skrydžio - Gunung Mačinčango kalva (Gunung Machinchang)
  Viena iš populiariausių ir itin lengvai įgyvendinamų Langkavio atrakcijų - kelionė vienu stačiausių lynų keltu pasaulyje. Ši pramoga nerekomenduojama žmonėms, bijantiems aukščio, tačiau jei neturite tokios baimės - tai yra geriausias būdas nužvelgti visą salų archipelagą iš paukščio skrydžio. Bilietus už ~10€ galite įsigyti oficialioje Langkavio lynų kelto svetainėje >> >>
 2. Vandens sporto pramogos
  Vandens sporto pramogų pasiūla Langkavyje iš tiesų labai didelė. Pasiplaukiojimas kanojomis besižavinint žaluma apaugusiomis uolomis ir urvais, šokinėjimas per bangas vandens motociklu ar skrydis su vandens parasparniu. Ir tai toli gražu net ne viskas – kiekvienas vandens sporto mėgėjas atras, ką nuveikti šioje saloje!
 3. Giluminis ir paviršinis nardymas
  Langkavi salos pasižymi kaip viena geriausių vietų nardymui: skaidrus ir šiltas vanduo bei įvairiaspalvis povandeninis gyvenimas traukia nardymo mylėtojus iš viso pasaulio. Galėsite išbandyti ne tik nardymą su deguonies balionu, bet ir laisvą nardymą su specialiu šalmu. Nardymo mėgėjams taip pat siūlomos privačios arba grupinės pamokos su patyrusiais instruktoriais.
 4. Okeanariumas (Underwater World Langkawi)
  Įsikūręs Pantai Cenang kurorte okeanariumas turi daugiau nei 500 vandens gyvūnų. Didžiausias traukos objektas šiame muziejuje – 15 metrų tunelis po vandeniu, kuriame galėsite iš arti pamatyti ryklius, rajas ir didžiuosius vėžlius.
 5. Laukinių gyvūnų ir paukščių parkas (Langkawi Wildlife Park & Bird Paradise)
  Šiame parke tikrai patiks tiek suaugusiems, tiek vaikams. Čia rasite daugiau nei 2,500 egzotinių paukščių rūšių, tokių kaip kanarėlės, ereliai, flamingai ir t.t. Įrengta poilsio zona prie 15 metrų aukščio krioklio leis ne tik atsikvėpti po patirtų įspūdžių, bet ir suteiks retą galimybę pasigrožėti laisvai skraidančiais paukščiais. Norintys galės pamaitinti krokodilus, pelikanus ir kitus parko gyventojus (už papildomą mokestį). Įėjimo į parką kaina suaugusiam - 4 eurai (RM 20) ir 3 eurai (RM16) vaikui.
 6. Telaga Tudžiu krioklys (Telaga Tujuh Waterfalls)
  Šis krioklys yra natūralus gamtos kūrinys, kuriame, kaip teigia vietiniai, gyvena fėjos. Telaga Tujuh malajų kalboje reiškia septynis šaltinius. Septyni sujungti baseinai, į kuriuos vanduo patenka iš septynių atskirų krioklių. Būdami čia galėsite atsigaivinti vėsiu šaltinių vandeniu, o drąsiausieji galės užkopti į krioklio viršūnę, nuo kurios atsiveria pasakiški vaizdai. Pasiekti viršūnę trunka apie 45 minutes.
 7. Palydėti saulę viename iš Langkavio paplūdimių
  Paplūdimiai Langkavyje pribloškliančio grožio: baltas smėlis, skaidrus ir šiltas vanduo, horizonte kyšančios keisčiausių formų uolienos ir salelės. Tik pabandykite įsivaizduoti šį vaizdą besileidžiančiai saulei nudažius dangų saulėlydžio spalvomis. Tiesa, to įsivaizduoti, ko gero, neįmanoma - reikia pamatyti savo akimis. Vieni iš labiausiai liaupsinamų paplūdimių Langkavyje yra Tanjung Rhu, Pantai Cenang, Tengah.
 8. Apsilankyti UNESCO geoparke
  Tai gamtos įvairove pulsuojantis parkas, kuriame galėsite grožėtis natūraliais gamtos stebuklais - stebėti erelius, pabūvoti šikšnosparnių urve, pamatyti tropines žuvis, išplaukti į atvirą Andaman jūrą, susirengti pikniką laukiniame paplūdimyje, apžiūrėti stalaktitų ir stalagmitų išpuoštas olas ir dar daugiau. Išvyką į Geoparką suorganizuoti Jums tikrai padės paslaugus viešbučio personalas.
 9. Pereiti "dangaus" tiltą, nutiestą sulig medžių viršūnėmis
  Tai dar viena proga pasigrožėti Langkavi iš aukščiau. Dangaus tiltas - tai 125 metrų ilgio takas, nutiestas net 660 metrų aukštyje. Nuostabi patirtis, tik patariame pasivaikščiojimą tokiame aukštyje planuoti giedrą dieną, kadangi rūkas ir debesys gali stipriai apriboti matomumo lauką.
 10. Aplankyti 3D muziejų "Art in Paradise"
  Tai tiesiog tobula pramoga, jei norite šiek tiek atsipūsti nuo aktyvių išvykų ir pasivaikščiojimų gamtoje. Neįoareigojantis vizitas 3D muziejuje užtikrins smagiai praleistą laiką tiek suaugusiems, tiek vaikams. Muziejuje - daugybė profesionaliai paruoštų paveikslų, sukuriančių erdvines iliuzijas. Galėsite paplaukioti 3D banglente, pasivaikščioti su žirafomis, apsikabinti su gigantiško dydžio katinu ir t.t. Tik jokiu būdu nepamirškite pasiimti fotoaparato.
 11. Patyrinėti aplinkines salas
  Apsistojus Langkavyje labai populiaru aplankyti ir kitas salas, kadangi jos arti ir lengvai pasiekiamos. Nesunkiai galite nusigauti į kitas salas motorine valtele, burlaiviu, vandens motociklu. Pasiteiravę viešbutyje, nesunkiai susiorganizuosite ir visos dienos išvyką po kelias aplinkines salas, pakeliui sustodami pastebėti ar net pamaitinti erelių, pasigrožėti laukine gamta.
 12. Pasivaikščioti ryžių plantacijos takais
  Jei niekada nebuvote tolimuosiuose rytuose ar pietryčių Azijoje - pamatyti ir susipažinti su ryžių kultivacija Jums bus tikrai įdomu. Tai - kažkas neįprasto Europiečių akims, o Langkavis - puiki vieta pasivaikščioti po plantaciją ir susipažinti su ryžių kultūra iš arčiau, kadangi čia veikia nemokamas ryžių muziejus.
Kainos
Restoranai
 • Maitinimas paprastame restorane 1 asmeniui 2.44€
 • Maitinimas 2 asmenims, vidutinės klasės restoranas, trijų patiekalų vakarienė 20.34€
 • „McMeal“ „McDonalds“ 3.76€
 • Vietinis alus (0.5 litro) 1.42€
 • Importinis alus (0.33 litro buteliukas) 1.63€
 • Kapučino kava 1.97€
 • Cola / Pepsi (0.33 litro buteliukas) 0.51€
 • Vanduo (0.33 litro buteliukas) 0.37€
Parduotuvė
 • Pienas (1 litras) 1.76€
 • Kepalas šviežios baltos duonos (500g) 0.86€
 • Ryžiai (balti), (1kg) 0.71€
 • Kiaušiniai (12 vnt) 0.81€
 • Vietinis sūris (1kg) 50.85€
 • Vištienos filė (1kg) 2.17€
 • Jautiena (1kg) 3.05€
 • Obuoliai (1kg) 1.83€
 • Bananai (1kg) 1.63€
 • Apelsinai (1kg) 1.83€
 • Pomidorai (1kg) 1.02€
 • Bulvės (1kg) 0.81€
 • Svogūnai (1kg) 1.02€
 • Salotos (1 gūžė) 0.61€
 • Vanduo (1.5 litro butelis) 0.56€
 • Butelis vyno 10.17€
 • Vietinis alus (0.5 litro butelis) 0.61€
 • Cigarečių pakelis (Marlboro) 4.07€
Transportas
 • Taksi 1km (normalus tarifas) 0.81€
 • Benzinas (1 litras) 0.48€
Komunalinės paslaugos (kas mėnesį)
 • Pagrindiniai (elektra, šildymas, vėsinimas, vanduo, šiukšlės) 85m2 butui 12.20€
 • 1 minutė. iš anksto apmokamo vietinio tarifo mobiliesiems (nėra nuolaidų ar planų) 0.05€
 • Internetas (60 Mbps ar daugiau, neriboti duomenys, kabelis / ADSL) 13.22€
Nuoma per mėnesį
 • Butas (1 miegamasis) miesto centre 203.39€
 • Butas (1 miegamasis), ne centre 122.03€
Facebook komentarai

Ieškote kelionės į Malaiziją?

Peržiūrėkite visus pasiūlymus

Kitos kelionių kryptys