+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Atostogos Juodkalnijoje | 12 idėjų, ką aplankyti (I dalis)

Atostogos Juodkalnijoje | 12 idėjų, ką aplankyti (I dalis)

Savarankiškos kelionės dažnai apipintos istorijomis keliaujančiomis iš lūpų į lūpas. Nepatyrę keliautojai kartais baiminasi leistis į kelionę savarankiškai, bet juk savarankiškos kelionės – tai nuostabus nuotykis, o ypač, jei suplanuosite jį į pagalbą pasitelkę tikrų keliautojų patirtis. Kad Jums būtų lengviau, Pasirink Sparnus pradeda straipsnių ciklą apie atostogas Juodkalnijoje. Tripmap.lt keliautojai Paulius ir Marta dalijasi savo įspūdžiais, pastebėjimais ir patarimais:

Ankstesnę reportažo dalį galite rasti čia >>


Juodkalnija – nedidelė Balkanų šalis, kurios krantus skalauja žydra Adrijos jūra, žemyne stūkso įspūdingi kalnai, kraštovaizdį raižo upių kanjonai. Saulė ir šiluma lepina keliautojus, drąsiai žaliuoja gamta, o ant kelio netikėtai galima sutikti karvių, ožkų ar avių bandą. Juodkalnija, šalis turinti svetingus gyventojus, o už kiekvieno serpantino posūkio stebinanti vis įspūdingesniu kraštovaizdžiu.

Šioje jūros, kalnų ir šilumos šalyje praleidome savaitę laiko. Derinome tingias, lėtas dienas su kelione mašina ir nepamirštamais gamtos lobiais. Išskyriau 12 idėjų, ką galite pamatyti ir nuveikti. Juodkalnijoje lankėmės gegužės mėnesį, orai buvo karšti, bet nustebindavo lietumi ir griaustiniais. Dėl šių gamtos išdaigų negalėjome aplankyti visų šalies vietovių, tačiau aplankėme vienas populiariausių.

BUDVA IR MIESTO SENAMIESTIS

Budva – kurortinis miestas Adrijos jūros pakrantėje. Jame daug restoranų, kavinių, barų ir naktinių klubų. Miestas turi nedidelį uostą, kuriame rasite ištaigingų jachtų, o taip pat vietiniai pasiūlys savo laiveliais paplaukioti po apylinkes. Vaikščiodami aptiksite ne vieną parduotuvę ar prekybos centrą, kur galėsite įsigyti paragauti vietinio vyno ar kitų produktų.

Budvos pagrindinis lankomas objektas – miesto senamiestis. Pastatytas iš senų akmenų, siauromis gatvelėmis, čerpių stogais, langinėmis ir aplink vaikštančiais katinais. Senamiesčio širdyje įsikūrusi ne vieną kavinė, restoranas ir begalė turistinių parduotuvių. Architektūra žavi, tačiau visiškas nuturistinimas atima dalį žavesnio ir autentiškumo.

Miestas turi pagrindinį paplūdimį, šalia kurio išsirikiavę barai ir restoranai. Pliusas, jog vakarieniaujant galima klausyti ošiančios Adrijos jūros; minusas, aplink rasite ne vieną skardinę, nuorūką ar skraidanti maišelį. Budvos paplūdimys nėra švariausias ir labai romantiškas. Norint pasikaitinti saulės atokaitoje, rekomenduojame paeiti toliau nuo miesto centro iki Mogren Beach.

MOGREN BEACH

Paplūdimys esantis nuošaliau nuo Budvos miesto centro. Jis yra už senamiesčio bei pasiekiamas dailiu taku, kurio viename šone aukštos dailios uolos, o kitame šone Adrijos jūra skalauja uolėtą krantą. Nuo miesto centro iki jo nueisite per maždaug 15 minučių. Mogren Beach privalumas krantai, kurie palyginti neakmenuoti, lyg smulkus žvyras ar stabus smėlis. Aplinka tvarkingesnė, o kartu jaukiau gulėti saulėje, kai šalia nedūzgia begalė turistų, kavinių ir spoksančių aplinkinių.

Jei degintis nenorite skirti daug laiko, verta šią vietą aplankyti tiesiog dėl pasivaikščiojimo, pikniko ant uolų ar vakarojimo šalia jūros. Paplūdimyje įrengta kavinė, tad jei neturėsite įsimetę užkandžių ar vandens, galėsite tai padaryti vietoje. Mogren paplūdimys taip pat patiks vaikams; nors ir stambus, smėlis smagesnis žaidimams bei malonesnis kojų padams. Taip pat paplūdimys pasižymi didesne švara nei anksčiau minėtas pagrindinis Budvos paplūdimys.

https://www.pasirinksparnus.lt/keliones-i-juodkalnija

SVETI STEFANI

Nedidelis XV amžiaus žvejų miestelis įsikūręs tarsi mažoje saloje, jo šonus skalauja Adrijos jūra. Sveti Stefani stebina savo dailumu, raudonais stogais, akmeniniais namais ir vaizdu lyg iš pasakos. Šalia miestelio yra mokama parkavimo aikštelė, jei vyksite su mašina. Priešais miestelį akis džiugina sutvarkytas paplūdimys su gultais ir skėčiais. Patys jų neišbandėme, tačiau jei norite praleisti popietę tvarkingoje aplinkoje su romantišku vaizdu, manau už keletą eurų jums išnuomotų vietą.

Verta pasivaikščioti šalia Sveti Stefani bei paėjėti šiek tiek toliau esančiu taku. Beeinant atsivers vaizdas nuo kalvos, kur galėsite nusifotografuoti bei pasieksite kitą parką, jame galėsite prisėsti ar tiesiog skirti keletą minučių apsidairyti.

KOTORO MIESTO SENAMIESTIS

Kotoro miestas įsikūręs šalia Kotoro įlankos, kuri techniškai netgi yra kanjonas. Miesto senamiestis tikriausiai vienas lankomiausių Juodkalnijoje bei yra įtrauktas į UNESCO saugomų teritorijų sąrašą. Jame begalė turistų ir turistams pritaikytų parduotuvių. Tačiau siauros gatvelės, pakabinti skalbiniai ir gėlės languose vis dar leidžia įsivaizduoti romantiškai vietinių gyvenimą. Miestą juosia apsauginė siena, ant kurios galite užlipti ir pasivaikščioti aplink. Už keletą eurų galėsite užlipti į sienos dalį, kurį driekiasi į patį kalną (atrodo tarsi maža Kinų siena).

Kotore verta pasivaikščioti pakrante, užsukti papietauti ar prisėdus vietinėje kavinėje pasimėgauti aplinka. Kaip ir kituose Juodkalnijos miestuose, sutiksite ne vieną katiną.

PETROVAC MIESTELIS IR PASIVAIKŠČIOJIMO TAKAS

Miestelį aptikome netikėtai. Matydami žemėlapyje, jog yra paplūdimys ir lankytina vieta – nusprendėme užsukti. Petrovac turi dailų paplūdimį, daug kavinių, kur galite papietauti ar išgerti kavos. Taip pat senos pilies liekanas ir uolėtus krantus, kurie nuteikia romantiškai. Pamatysite, jog aukščiau ant uolų yra pėsčiųjų takas – takui skirkite laiko ir pasivaikščiokite.

Patys ten suvalgėme žuvies, išgėrėme kavos ir pasimėgavome, jog aplink nėra labai daug turistų. Vietiniai žvejai pakrantėje žvejojo, ošė jūra ir nors kava nebuvo pati skaniausia, akimirka tikrai buvo puiki!

KOTORO ĮLANKA IR KELTAS

Šalia Kotoro įlankos įsikūręs ne vienas miestas ir miestelis. Važiuojant link Durmitor Nacionalinio Parko netikėtai atradome labai įspūdingą įlankos dalį. Važiavome besinaudodami maps.me programėlę ir tikėjau, jog maršrutas veda per tiltą. Bet! Pasirodo pasiekėme keltą. Šalia kelto stūkso dailus miestelis, kėlimasis kainavo vos kelis eurus, o vaizdai kitoje įlankos pusėje buvo pasakiški. Prie pat vandens driekiasi kelias ir sena daili gyvenvietė. Rekomenduoju persikelti ir skirti šiek tiek laiko pasivaikščioti, suvalgyti įsidėtus užkandžius ir pasigėrėti aplinkiniais vaizdais.

Keltas kursuoja kas keletą minučių visą dieną. Kelia ir mašinas, ir pėsčiuosius.

Norėdami susipažinti su likusiomis Martos ir Pauliaus rekomenduojamomis aplankyti vietomis Juodkalnijoje – laukite tęsinio PasirinkSparnus.lt blog’e. O iki tol skaitykite apie tai, ką reikia žinoti prieš keliaujant į Juodkalniją >>

https://www.pasirinksparnus.lt/blogas/patarimai-keliaujantiems/atostogos-juodkalnijoje-12-ideju-ka-aplankyti-i-dalis-124

https://tripmap.lt/

 

Kelionės, kurių verta laukti