+370 656 83300

Darbo laikas

 • I-V: 9.00-18.00 val.
 • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

 • I-V: 9.00-18.00 val.
 • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Naudingi patarimai, kurie pravers Jūsų kelionės į Turkiją metu

Naudingi patarimai, kurie pravers Jūsų kelionės į Turkiją metu

Yra puiku turėti dažnai keliaujančių draugų, kurie gali pasidalinti naudingais patarimais Jums belaukiant kelionės į vietą, kur dar neteko lankytis. O jei ir teko, argi gali būti per daug gerų patarimų? Šiandien džiaugiamės galėdami būti tuo keliaujančiu draugu ir pasidalinti su Jumis keliomis Turkijos etiketo subtilybėmis ir bendro pobūdžio patarimais 😉.

 

Etiketas. Ką žinoti prieš keliaujant į Turkiją?
Turkai yra labai svetingi žmonės, visuomet stengiasi padėti svečiui, tai jų kultūros dalis, jie maloniai nustebins Jus savo svetinga prigimtimi ☺. Deja angliškai Turkijoje susikalbėsite tik itin gausiai turistų lankomose vietose, taigi pravartu būtų mokėti bent keletą turkiškų žodžių, kad galėtumėte pasisveikinti ar padėkoti vietiniams už suteiktą pagalbą. Trumpą žodynėlį pateikiame žemiau:

Lietuviškai Turkiškai Tarimas
Labas rytas Günaydın giunaidim
Laba diena İyi günler yji giunliaž
Labas vakaras Iyi akşamlar yji akšiamlar
Labas Merhaba merhaba
Mano vardas…  Benim adım bėnim adm
Kuo Jūs vardu? Adınız ne adnz ne
Malonu Memnun oldum mėmnun oldum
Atsiprašau Affedersiniz afėdairsinis
Ačiū  Sağolun sąolun
Nėra už ką Bir şey değil byr šei dyl
Prašau  Rica ederim ridžią ederim
Esu Jums be galo dėkingas Size son derece minnettarim sizė son diredžė minetąrim
Taip Evet evet
Gerai, geras İyi yji
Ne Hayır hayr
Nenoriu İstemem istėmem

 

Keliaujant po Turkiją yra svarbu gerbti musulmoniškas tradicijas (vyraujanti religija yra Islamas). Prieš išvykdami į ekskursijas visuomet apsirenkite taip, kad Jūsų apranga dengtų kelius ir alkūnes, moterys su savimi turėtų pasiimti skarą, kuria galėtų prisidengti galvą. Jei iškeliausite į ekskursijas apsirengę netinkamai, negalėsite užeiti į vietines mečetes ir kitas religines vietas.

Senajame Antalijos turguje rasite visko: nuo rytietiškų prieskonių iki rankų darbo kilimų, © efesenko84 / 123RF Stock Photo

 

PATARIMAI KELIAUJANTIEMS Į ANTALIJOS PROVINCIJĄ

 • Palikite arbatpinigių Jus aptarnaujančiam personalui (~1-2 EUR). Įprasta atsidėkoti vairuotojams, kambarinėms, rūbininkams ir pan. Kiekvieną kartą atsidėkoti visiems aptarnaujančio personalo darbuotojams nėra būtina, tačiau pageidautina.
 • Restorane įprasta atsidėkoti paliekant 10–15% arbatpinigių nuo išleistos sumos.
 • Iš Turkijos draudžiama išvežti antikinius daiktus, o brangius juvelyrinius dirbinius privalėsite deklaruoti. Išsiveždami naujus kilimus būtinai turėkite pirkimo čekį.
 • Būkite kantrūs, vietinių turkų prekeivių elgesys gali pasirodyti įkyrus ar erzinantis ir net bandant atsisakyti dėmesio Jums gali nepavykti dėl kultūrinio nesusikalbėjimo. Turkai pirmąjį atsisakymą priima kaip mandagumo gestą, todėl atsisakyti įprastai teks bent keliskart. Taip pat galite turkus suklaidinti purtydami galvą į šonus, kadangi tai jų kultūroje reiškia: „nesuprantu Jūsų“. Norėdami mandagiai ko nors atsisakyti būkite kantrūs ir kelis kartus pridėję ranką prie širdies atsisakykite, geriausia jei sugebėsite tai padaryti turkų kalba.
 • Keliaudami su antrąja puse susilaikykite nuo meilės ir susižavėjimo demonstravimo viešose erdvėse (venkite bučiuotis, laikytis už rankų, liesti vienas kitą, ypač žemiau juosmens).
 • Būkite taktiški politinėse diskusijose, nekritikuokite Turkijos įkūrėjo, pačios tautos ar Turkijos vėliavos, už tai gresia net baudžiamoji atsakomybė.
 • Turkai įprastai sveikinasi paspausdami ranką, tačiau moterims nėra įprasta viešai liesti kitos lyties asmenis, todėl vyrai su moterimis turėtų pasisveikinti linktelėdami galvą (išskyrus tuos atvejus, kai pati moteris ištiesia ranką norėdama pasisveikinti).
 • Drąsiai derėkitės lauko prekybos vietose, nedidelėse parduotuvėse ir atsiskaitydami už ilgas keliones taksi.
 • Nusiderėję prekės kainą iki norimos sumos – prekę įsigykite, kitaip tikrai įžeisite pardavėją. Jei neketinate prekės pirkti – tuomet ir nesiderėkite.

https://www.pasirinksparnus.lt/blogas/krypciu-aprasymai/ka-reikia-zinoti-pries-keliaujant-i-antalijos-regiona-turkijoje-146

Pasidalinome su Jumis visa svarbiausia informacija. Atostogų liko laukti visai nedaug, o tai reiškia, kad praktiškai viskas, ką liko padaryti iki išvykimo, yra daiktų susipakavimas! Ar galite tuo patikėti? Žinome, kad daiktus susipakuoti yra tikras iššūkis, todėl kitame įraše priminsime, ką reikėtų įsimesti į bagažą, keliaujant į Turkiją.