+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Ką verta žinoti prieš vykstant į Antalijos regioną?

Ką verta žinoti prieš vykstant į Antalijos regioną?

 Antalijos regionas – spalvingoji Turkijos Rivjera

Antalijos provincija vis nustebina savo plėtra. Populiariausiuose ir jau seniai lietuvių pamėgtuose kurortuose Antalijoje, Beleke, Sidėje ir Kemere kiekvienais metais atidaroma dešimtys naujų aukščiausios kategorijos viešbučių, stulbinančių architektūra, įranga, paslaugų įvairove.

Dauguma viešbučių jau nuo 3 žvaigždučių kategorijos siūlo maitinimo sistemą „viskas įskaičiuota“ ir poilsiautojai tai dažniausiai renkasi. Šilta Viduržemio jūra, žaliuojantys Tauro kalnai, karšta saulė, turkiška virtuvė, gardus vietos alus ir rakija (anyžinė degtinė), pramogos (turkiško folkloro naktys, iškylos jachtomis ir visureigiais), naktiniai klubai, pirtys (hamamai), turkiškas masažas, plaukimas plaustais kalnų upe – tai viskas, ko reikia, norint smagiai ir turiningai praleisti atostogas.


Konyaalti paplūdimys Antalijos regione, © Violin / 123RF Stock Photo

Pagrindinis Antalijos provincijos pranašumas – gausus vienas nuo kito besiskiriančių kurortų pasirinkimas. Kemere žavi miškingi kalnai, Laroje, Alanijoje ir Beleke – puikūs smėlio paplūdimiai, o Sidėje – nepamirštami peizažai. Antalijos provincijos teritorija senovėje buvo laikoma visų mistinių reiškinių centru, o nuo XX a. aštuntojo dešimtmečio ji tapo Turkijos Rivjera. Šis regionas dabar garsėja aukščiausios klasės viešbučiais, sporto kompleksais, naktiniais barais ir prabangiomis parduotuvėmis.

Starred Kokie orai Antalijos provincijoje ir kada geriausia ten keliauti? 

Šiandien Antalijos regionas – tai tikras rojus žavingos gamtos prieglobstyje. Šioje vietovėje per metus būna apie 300 saulėtų dienų, todėl maudymosi sezonas trunka nuo balandžio iki spalio (jūros vanduo šilčiausias liepos – rugsėjo mėnesiais). Antalijos regione metų laikai egzistuoja tik kalendoriuje, realybėje čia karaliauja tik du sezonai – pavasaris ir vasara. Žydras dangus ir krištolinė jūra kviečia mėgautis atostogomis ilgai besitęsiantį vasaros sezoną, tačiau ir žiemos metu lankytis yra malonu: temperatūra apylinkėse dienos metu visus metus vidutiniškai nenukrenta žemiau 15 laipsnių. Geriausia į Antalijos provinciją keliauti vasaros sezono metu, tačiau jei norite išvengti pačių kaitriausių dienų, didžiausio turistų antplūdžio ir aukštų kainų – rinkitės pačią sezono pradžią ar jo pabaigą, t.y. balandžio, gegužės arba rugsėjo, spalio mėnesius. Turėkite galvoje, kad balandis – tai pati šiltojo sezono pradžia, taigi jūros vanduo dar nėra stipriai įšilęs (siekia apie 19-21 laipsnį šilumos), o spalio mėnuo – pati sezono pabaiga. Šiais mėnesiais gali veikti mažiau užeigų, apgyvendinimo įstaigų ir pramogų nei sezono įkarščio metu.


Senoji Antalijos prieplauka, © amoklv / 123RF Stock Photo

Starred Transportas Antalijos regione: kaip patogiausia keliauti? 

Kurortiniai viešbučiai dažniausiai yra įsikūrę kiek toliau nuo miesto centro. Norintys pamatyti kiek daugiau nei viešbučio teritorija keliautojai gali rinktis jiems priimtiniausią būdą keliauti po apylinkes. Raginame apie patogiausius būdus aplankyti aplinkinius miestus ar lankytinus gamtos objektus teirautis savo viešbučio registratūroje, ten gausite aktualiausią ir tiksliausią informaciją apie transportą Antalijos provincijoje. Keletas patarimų ketinantiems keliones planuoti savarankiškai: 

Viešbučių siūlomos pervežimo paslaugos

Daugybė viešbučių siūlo savo klientams pervežimo paslaugas (jų kainodara – kiekvieno viešbučio atsakomybė). Pasinaudoję viešbučio shuttle paslaugomis be vargo nukeliausite į norimą vietą, o taip pat nereikės jaudintis dėl to, kaip pasiekti autobusų stotį iš atokiau esančio viešbučio. 

Taksi

Jei viešbutis pervežimo paslaugų nesiūlo – jo darbuotojai tikrai padės Jums išsikviesti taksi. Žinoma, kelionė taksi gali būti kiek brangesnė, tačiau nereikės niekuo rūpintis: vietinis vairuotojas nuveš Jus nuo durų iki durų. 

Automobilio nuoma

Išsinuomavę automobilį neabejotinai turėsite daugiausia laisvės pažinti regiono apylinkes. Antalijos provincijoje veikia tiek vietinės, tiek ir didžiosios tarptautinės autonuomos kompanijos, kaip Avis, Budget, Europcar, Hertz, ar Sixt. Automobiliui išsinuomoti tinka ir Lietuvoje išduotos vairuotojo teisės. Keliai Turkijoje pakankamai geri, greitis greitkeliuose oficialiai ribojamas iki 120 km/h, užmiesčio keliose iki 90 km/h, o gyvenvietėse iki 50 km/h. Tačiau vairuoti gali būti tikrai sunku, nes taisyklių dažnai nesilaikoma, eismas gana chaotiškas. Judėjimas didelis, kurį dar labiau apsunkina kalnuotas reljefas. Taigi nusprendus nuomotis automobilį reikėtų vairuoti ypač atsargiai, ypatingai stebėti kitus eismo dalyvius, patariame nevairuoti tamsoje. 

Kad galėtume rekomenduoti automobilio nuomą Turkijoje, mes patys ją išbandėme savo kailiu. Mūsų kolegos patarimas ketinantiems nuomoti automobilį atostogų Turkijoje metu:


„Automobilį nuomavome su atsiėmimu ir grąžinimu tame pačiame oro uoste, į kurį atskridome. Su automobilio nuoma viskas buvo sklandu išskyrus vieną momentą, į kurį noriu atkreipti keliautojų dėmesį: automobilio nuomos kompanijos atstovas neatvyko į oro uostą mūsų pasitikti, nors taip buvo nurodyta užsakymo dokumente. Viską greitai išsprendėme, kadangi susisiekti su autonuomos kompanija padėjo paslaugus oro uosto personalas. Po skambučio praėjus ~15 minučių atstovas atvyko ir mus nuvežė į nuomos biurą, kur pasirašėme nuomos sutartį ir gavome automobilį. Pasiteiravus, kodėl atstovas nelaukė mūsų iš anksto numatytoje vietoje, buvo pakomentuota, kad iš automobilių nuomos portalų kompanijos nepasiekia informacija, į kurį oro uosto terminalą atvyks klientai ir koks yra skrydžio numeris. Tad jei norite išvengti šių nesklandumų, rekomenduojame iš anksto susisiekti su nuomos biuru, kuris bus atsakingas už Jūsų užsakymo įvykdymą.

Apart šio nesklandumo paslaugomis buvome patenkinti, turėdami automobilį išvengėme grupinių pervežimų ir galėjome keliauti savarankiškai, kada panorėję stabtelėti gražiose apylinkėse ir taip geriau pažinti šią šalį.“
 

Viešasis transportas

Antalijos provincijoje, kaip ir visoje vakarinėje Turkijoje, viešasis transportas yra neblogai išvystytas, pagrinde keliaujama autobusais. Tarpmiestiniai autobusai tarp Antalijos regione esančių kurortų ir aplinkinių miestų kursuoja gana dažnai, tačiau ne visų kompanijų interneto svetainėse galima įsigyti bilietus. Kelios iš didžiųjų autobusų kompanijų veikiančių Antalijos provincijoje yra Kamil Koç ar Metro Turizm, jų svetainėse parduodami kelionių bilietai. Taip pat bilietus galima įsigyti autobusų stotyje.

Svarbu pasitikrinti, kaip toli Jūsų viešbutis nuo artimiausios autobusų stoties (turk. otogar), kadangi gali tekti pasinaudoti papildomų tiekėjų transporto paslaugomis, kad pasiektumėte pačią stotį. Taip pat prieš keliaudami viešaisiais autobusais pasitikrinkite, kurioje Miesto į kurį keliaujate vietoje yra autobusų stotis. Turkijoje stotis dažnai būna įsikūrusi miesto pakraštyje, tačiau tarpmiestinių autobusų kompanijos dažnai pasirūpina nemokamu pervežimu (turk. servis) iki miesto centro. Apie šią paslaugą teiraukitės vairuotojo ar Jus vežusios kompanijos atstovų iš anksto, šiuo atveju neklauskite patarimo autobusų stotyje esančių taksi vairuotojų, kadangi tikėtina, jog pastarieji bandys iš Jūsų pasipelnyti teikdami klaidingą informaciją. 

Mažiau populiariais maršrutais keliauja vietiniai maršrutiniai taksi autobusai vadinami dolmuş arba midibus. Šiais autobusais keliauti gali būti kur kas sunkiau, kadangi jie nebūtinai stoja nustatytuose sustojimuose: keleiviai tiesiog paprašo vairuotojo sustoti jiems patogioje vietoje. 

Starred  Kokio maisto paragauti Antalijos provincijoje? 

Turkijos virtuvė yra ypatingai turtinga. Kaip ir kultūrai, Turkijos virtuvei neišmatuojamą įtaką padarė užkariavimai ir permaininga istorija: čia susimaišo romėnų, balkanų ir islamo maisto gamybos tradicijos. Atostogaujant Turkijoje rekomenduojame paragauti turkišką shish kebab (patiekiamas ant iešmo), doner kebab (kepamas ant didelio iešmo, patiekiamas pjaustytais griežinėliais), ar Adana kebabi (malta ėriena kepama ant iešmo). Tikriausiai šių patiekalų Jums jau teko ragauti ir Lietuvoje, tačiau patikėkite, tik paragavę kebabo Turkijoje suprasite, koks tikrasis šio patiekalo skonis ir kodėl visas pasaulis jį taip pamilo. Taip pat rekomenduojame išbandyti jautiena įdarytą baklažano patiekalą pavadinimu „Karnıyarık“.


Turkiškas desertas – baklava, © byheaven / 123RF Stock Photo

O desertui yra tiesiog privaloma paragauti turkiškos baklavos su arbata ar turkiška kava. Baklava – tai populiariausias Turkijoje desertas, ruošiamas iš itin plonos tešlos lakštų ir riešutų bei visuomet sulaistomas sirupu ar medumi. Baklavos paplito po arabiškus kraštus ir Viduržemio jūros šalis dar Osmanų imperijos laikais. Kadaise tai buvo tik turtingiesiems įperkamas skanėstas, tačiau dabar baklavų nesunkiai gali įsigyti visi panorėję ir taip leisti sau paragauti truputėlio Osmaniškos prabangos.

Starred Etiketas. Ką žinoti prieš keliaujant į Turkiją?  

Turkai yra labai svetingi žmonės, visuomet stengiasi padėti svečiui, tai jų kultūros dalis. Tačiau jei svečias negerbia Turkijos kultūros ar net ją niekina – jis gali ne tik įžeisti vietinius, bet ir užsitraukti didžiulę nemalonę, kartais – net patraukti policijos dėmesį. Todėl Turkijoje, kaip ir visose šalyse, yra būtina mandagiai elgtis su vietiniais gyventojais ir išlikti pagarbiems šalies kultūrai ir tradicijoms, tuomet turkai maloniai nustebins Jus savo svetinga prigimtimi. Angliškai Turkijoje susikalbėsite tik itin gausiai turistų lankomose vietose, taigi pravartu būtų mokėti bent keletą turkiškų žodžių, kad galėtumėte pasisveikinti ar padėkoti vietiniams už suteiktą pagalbą. 

Keliaujant po Turkiją taip pat svarbu gerbti ir musulmoniškas tradicijas (vyraujanti religija yra Islamas). Prieš išvykdami į ekskursijas visuomet apsirenkite taip, kad Jūsų apranga dengtų kelius ir alkūnes, moterys su savimi turėtų pasiimti skarą, kuria galėtų prisidengti galvą. Jei iškeliausite į ekskursijas apsirengę netinkamai, negalėsite užeiti į vietines mečetes ir kitas religines vietas. 

Viešose erdvėse apranga nėra ribojama, galite dėvėti rūbus, kuriuose jaučiatės patogiai. Kurortiniuose miesuose, taigi ir visame Antalijos regiono pajūryje, sulaukiama didelių turistų srautų, todėl aplink sutiksite daugybę gana atvirai apsirengusių žmonių. Tačiau vietiniai turkai įprastai net ir vasarą neatidengia kojų aukščiau kelių ir neapnuogina pečių, didelė dalis moterų nuolat dėvi galvos apdangalus. Taigi jei nenorite sulaukti papildomo dėmesio ir vietinių žvilgsnių – neatidenkite per daug nuogo kūno.

Antalijos provincijos miestuose ir kurortuose, kaip ir visoje šalyje, yra gausu lauko prekyba užsiimančių pardavėjų. Tokios lauko krautuvėlės gali būti puiki vieta įsigyti malonią smulkmeną ar lauktuvių artimiesiems, kadangi Turkijoje gyva derybų kultūra. Norėdami išbandyti derybų meną turėkite su savimi grynųjų pinigų (tiks tiek vietinė valiuta, tiek eurai, tik derėdamiesi kainą eurais pasitikrinkite valiutos kursą). Turkijoje, kaip ir daugelyje artimųjų rytų šalių, derybos yra neatsiejama pirkėjo ir pardavėjo santykio dalis, todėl drąsiai derėkitės! Nesiderėdami ne tik permokėsite, bet ir atsisakysite dalies kultūrinių kelionės įspūdžių. Svarbu tik tai, kad pavykus nusiderėti iki norimos kainos reikėtų įsigyti pirkinį dėl kurio derėjotės, kadangi nepirkdami jo ne tik pasielgtumėte labai nepagarbiai, bet ir įžeistumėte kainą nuleidusį pardavėją. P.s. ilgų kelionių su taksi metu taip pat įprasta dėl kainos derėtis ir su taksi vairuotoju. 


Senajame Antalijos turguje rasite visko: nuo rytietiškų prieskonių iki rankų darbo kilimų, © efesenko84 / 123RF Stock Photo

Derybos Turkijoje yra normali praktika siekiant sutarti optimalią pirkinio kainą, o arbatpinigiai – norint atsidėkoti už aptarnavimą. Čia bent jau minimalių arbatpinigių (~1-2 EUR) tikisi beveik visi aptarnavimo srityje dirbantys asmenys: vairuotojai, kambarinės, durininkai, padavėjai, barmenai, rūbininkai, viešbučio tarnautojai nunešantys Jūsų daiktus ir pan. Restorane įprasta atsidėkoti paliekant 10–15% arbatpinigių nuo išleistos sumos. Atsidėkoti kiekvieną karta visiems aptarnaujančio personalo darbuotojams nėra būtina, tačiau pageidautina. 

Na ir dar vienas svarbus patarimas keliaujantiems į Turkiją – susilaikykite nuo pokštų apie šalies įkūrėją Kemalį Ataturką bei Turkijos valstybę. Už nepagarbius pokštus gali grėsti net baudžiamoji atsakomybė: už K. Ataturko įžeidimą gali nuteisti kalėti iki 3 metų, o už nepagarbą Turkijos valstybei, parlamentui ar Turkijos tautai – net iki 6 metų.

Starred Svarbi informacija keliaujantiems į Antalijos regioną Turkijoje

KELIONEI  TINKAMI DOKUMENTAI

Lietuvos Respublikos pasas.

VIZOS

Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems turistiniais tikslais ne ilgesniam kaip 90 dienų (per 180 dienų) laikotarpiui, Turkijos vizų nereikia. Pasas turi galioti ne trumpiau nei 6 mėnesius po kelionės.

SVEIKATA

Nėra privalomų skiepų keliautojams.

Rekomenduojama, tačiau nebūtina turėti kelionės draudimą. Europos sveikatos draudimo kortelė Turkijoje negalioja, taigi neturėdami papildomo kelionės draudimo, prireikus sveikatos priežiūros įstaigos pagalbos teks susimokėti už visas suteiktas paslaugas iš savo kišenės. 

Vandentiekio vanduo yra chloruojamas, todėl nerekomenduojama gerti vandens iš čiaupo, jį geriau pirkti buteliuose.

Maistas ir jo paruošimas Turkijoje skiriasi nuo įprasto lietuviams, todėl jautrių skrandžių savininkai gali jausti diskomfortą pirmoje kelionės dalyje. Patartina į kelionę pasiimti vaistų nuo viduriavimo, skrandžio veiklos sutrikimų.

Daugiau informacijos apie sveikatos rekomendacijas rasite Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro svetainėje >> 

SAUGUMAS

Antalijos provincija nėra įtraukta į Turkijos vietovių į kurias rekomenduojama nevykti dėl kelionės saugumo, sąrašą.

Turkijos kurortuose pakankamai saugu tiek dienos, tiek vakaro metu. Žinoma, smulkių vagysčių pasitaiko, todėl likite budrūs poilsiaujant prie jūros ar vaikščiojant sausakimšomis miesto gatvėmis.

Turkija patenka į padidinto seisminio aktyvumo zoną.

Nuolat atnaujinamą saugumo šalyje informaciją galite patikrinti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos konsulinės informacijos keliaujantiems puslapyje >> 


Besilankydami Turkijoje neišvengsite bent vieno arbatos gėrimo ritualo, © belchonock / 123RF Stock Photo

MOKESČIAI TURISTAMS

Antalijos provincijoje papildomi mokesčiai už apgyvendinimą ir pan., turistams nėra taikomi.

Starred PATARIMAI KELIAUJANTIEMS Į ANTALIJOS PROVINCIJĄ

  • Drąsiai derėkitės lauko prekybos vietose, nedidelėse parduotuvėse ir atsiskaitydami už ilgas keliones taksi. 
  • Nusiderėję prekės kainą iki norimos sumos – ją ir įsigykite, kitaip tikrai įžeisite pardavėją. Jei neketinate prekės pirkti – tuomet ir nesiderėkite. 
  • Iš Turkijos draudžiama išvežti antikinius daiktus, o brangius juvelyrinius dirbinius privalėsite deklaruoti. Išsiveždami naujus kilimus būtinai turėkite pirkimo čekį, kadangi jį reikės pateikti keliaujant. Siekiant išsivežti senovinius daiktus – bus reikalingas specialus Muziejų valdybos išduotas sertifikatas. Mineralus išsivežti leidžiama tik su Centrinės kalnakasybos valdybos leidimu.
  • Būkite kantrūs, vietinių turkų prekeivių elgesys gali pasirodyti įkyrus ar erzinantis ir net bandant atsisakyti dėmesio Jums gali nepavykti dėl kultūrinio nesusikalbėjimo. Turkai pirmąjį atsisakymą priima kaip mandagumo gestą, todėl atsisakyti įprastai teks bent keliskart. Taip pat galite turkus suklaidinti purtydami galvą į šonus, kadangi tai jų kultūroje reiškia: „nesuprantu Jūsų“, taigi normalu, kad turkai bandys Jums paaiškinti ar dar kartą pasiūlys tai, ko bandėte atsisakyti. Norėdami mandagiai ko nors atsisakyti būkite kantrūs ir kelis kartus pridėję ranką prie širdies atsisakykite, dar geriau jei sugebėsite tai padaryti turkų kalba. 
  • Mečetes lankykite tik tinkamai apsirengę (skaityti etiketo skyrelį), elkitės pagarbiai. 
  • Keliaudami su antrąja puse susilaikykite nuo meilės ir susižavėjimo demonstravimo viešose erdvėse (venkite bučiuotis, laikytis už rankų, liesti vienas kitą, ypač žemiau juosmens).
  • Būkite taktiški politinėse diskusijose, nekritikuokite Turkijos įkūrėjo, pačios tautos ar Turkijos vėliavos, už tai gresia net baudžiamoji atsakomybė. 
  • Turkai įprastai sveikinasi paspausdami ranką, tačiau moterims nėra įprasta viešai liesti kitos lyties asmenis, todėl vyrai su moterimis turėtų pasisveikinti linktelėdami galvą (tokiu atveju, kai pati moteris ištiesia ranką norėdama pasisveikinti – drąsiai paspauskite jai ranką)
  • Gegužės 19 – ąją d. Turkijoje švenčiamas Atatürko paminėjimas bei jaunimo ir sporto diena, tai nacionalinė šventė. 
  • Keliaujant į Turkiją patartina su savimi pasiimti šiek tiek grynų pinigų, jei norėtumėte apsilankyti nedidelėse užeigose, turguose ar kitose lauko prekybos vietose. Oficiali Turkijos valiuta yra lira (TRY, ₺), kurios šimtoji dalis vadinasi kuruš. Taigi galite pasiimti turkiškos valiutos, o taip pat ir šiek tiek grynų užsienio valiuta, t.y. eurais. Vietiniai prekeiviai įprastai gana palankiai sutinka priimti atsiskaitymus eurais. Bet kuriuo atveju, norint nepermokėti atsiskaitant už prekes yra pravartu žinoti valiutos kursą, kurį prieš vykdami į šalį galite pasitikrinti Lietuvos Banko svetainėje >> 
  • Miestuose yra pakankamai daug bankomatų (tačiau mažuose miesteliuose jų galite ir nerasti), taigi prireikus išsigryninti pinigų Jums neturėtų kilti problemų. Prieš keliaudami pasitikrinkite, kiek kainuos pinigų išėmimas ne Jūsų banko bankomatuose, taip bus lengviau nuspręsti, kiek grynųjų pasiimti į kelionę. Apsipirkinėjant prekybos centruose ir parduotuvėse neturėtų kilti problemų atsiskaitant banko kortele, jos priimamos didžiojoje dalyje parduotuvių ir paslaugas teikiančių įmonių. 
Lankytini miestai ir objektai Antalijos regione
  1. Antalija – tai gyvybingos energijos pliūpsnis
    Tai spalvingas, smagus šiuolaikinis kurortas, nepraradęs ir senovinio žavesio. Šio miesto istorija susijusi su daugybe mitų ir dingusių civilizacijų paslapčių. Kadaise tai buvo vienas svarbiausių Romos imperijos centrų. Pats Antalijos miestas garsėja puikiai išvystytomis turizmo paslaugomis, infrastruktūra tiek mieste, tiek visoje provincijoje yra puikiai pritaikyta poilsiauti. Mėgaukitės puikiu svečių aptarnavimu viešbučiuose ir restoranuose, ilsėkitės Antalijos paplūdimiuose, o panorėję – ekskursijų metu pažinkite Turkijos kultūrą. Pačiame Antalijos mieste tikrai verta aplankyti autentišką istorinį Antalijos centrą – Kaleiçi, kuris yra populiariausia iš turistų lankytinų vietų visoje Antalijos provincijoje. Kaip ir visuose senamiesčiuose, Kaleiçi rasite daugybę parduotuvėlių, kavinių, restoranų, turgų ir kitų pramogų. Taip pat senamiestyje patiks pasižvalgyti ir istorijos bei architektūros mėgėjams dėl išlikusio kultūrinio / architektūrinio antalijos paveldo: aplankykite buvusią senovės romėnų tvirtovę (turk. Hıdırlık Kalesi), istornius Adriano vartus, Yivli minaretą. Na o jei įsigeisite pasikapstyti ir gilesniuose istorijos vingiuose, užsukite į Antalijos muziejų, kuriame plyti visa Turkijos istorija. Kiek toliau nuo Antalijos centro slepiasi kitas turistų mėgstamas reginys – Duden kriokliai (būtent Duden krioklių nuotrauka yra naudojama kaip šio straipsnio viršelis).
  2. Senovės Romos kultūros įkvėptas Sidės kurortas
    Dar senovės Romos klestėjimo laikais Markas Antonijus ir Kleopatra buvo pamėgę poilsį Sidės kurorte. Šis Turkijos kurortas mylimas turistų ir dabar. Įsikūręs Turkijos pietinėje pakrantėje – apie valanda kelio nuo Antalijos – Sidės kurortas labai stipriai nepasikeitė net nuo senovės Romos imperijos laikų. Čia galima aplankyti išlaikytą senamiestį, stūgsančius senovės griuvėsius ir smėlėtus paplūdimius. O modernūs šiuolaikinės prabangos monumentai, nedideli uosteliai, restoranai ant jūros kranto ir gyvybingi barai taip pat prideda savito šarmo prie Sidės įvaizdžio. Sidė įsikūrusi tarp dviejų smėlėtų paplūdimių, kurie iš skirtingų pusių apgaubia miesto senamiestį. Vakarinis paplūdimys turi užuoveją bei seklų vandenį, todėl yra populiarus šeimų pasirinkimas. Rytų pusėje esantis paplūdimys – tai jūros vėjams atviras pajūrio ruožas, kur netrūksta vanens motociklų, sklandytuvų, pramoginių valčių ir kitų vandens linksmybių. O ant žemės atostogautojus užima paplūdimio barų pramogos bei vakarėliai. Sidės kraštovaizdis tikrai pamalonins net ir įnoringo istorijos bei kultūros mylėtojo akis. Šis kurortas puošiasi ne tik turistiniais blizgučiais, bet ir įdomia istorija siekiančia neatmenamus laikus. Viso kurorto pasidižiavimas, ko gero, yra didžiulis amfiteatras, kuriame dar ir dabar organizuojami vasaros koncertai. Taip pat viena iš dažniausiai fotografuojamų struktūrų yra ir 2000 metų senumo Apolono šventyklos griūvėsiai – saulėlydžiai čia itin dėkingas metas nuotraukoms. Na ir bet kur kitur Sidėje galima pamatyti išlikusių korintinių kolonų, muziejų ir netūralios gamtos peno akims.
  3. Belekas – viena prabangiausių Turkijos dalių
    Labai populiarus ir šiuolaikiškas Beleko kurortas įsikūręs centrinėje Antalijos provincijos pakrantės dalyje maždaug už 30-ies kilometrų nuo į rytus nuo Antalijos miesto. Kurortas nėra senas – tai paskutiniųjų dešimtmečių kruopščiai planuotas prabangių viešbučių ir golfo laukų miestas. Būtent todėl net ir išrankiausi turistai, paprastai iš ten grįžta prisikrovę teigiamų emocijų. Belekas garsėja savo smėlio paplūdimiais. Jų švara rūpinamasi taip, kad juose iki šiol peri jūriniai vėžliai. Pakrantės laikomos draustinio dalimi ir dėl aukštos kokybės yra įvertintos „Mėlynąja vėliava“. Šiuolaikinės architektūros Beleko viešbučiai pasižymi erdviomis teritorijomis, dažnas jų, savo lankytojams siūlo net galimybę žaisti golfą. Dauguma turi ir nuosavus paplūdimius. Kurorte apsilankantys keliautojai mėgsta slidinėti, mėgautis jūros malonumais, rinktis kruizą vietine Manavgato upe. Mat tai paprastas bet efektingas būdas geriau apžiūrėti puikią apylinkių gamtą. Šalia Beleko yra dviejų antikinių miestų Perge ir Aspendoso griuvėsiai, kuriuos taip pat rekomenduojame aplankyti. Aspendoso amfiteatro griuvėsiai yra jau daugybę metų puikių lankytojų atsiliepimų sulaukiantis objektas. Sakoma, kad šis amfiteatras yra geriausiai išsilaikęs Senovės romėnų pastatytas amfiteatras!
  4. Kemeras – išskirtinis Turkijos kurortas
    Kemeras (turk. Kemer) – kurortinis miestas pietvakarių Turkijoje, prie Viduržemio jūros, 42 km į pietvakarus nuo Antalijos. Kemeras yra įsikūręs Tauro kalnų papėdėje. Uolos Kemero pakrantėje keliose vietose siekia jūrą. Žiemos mėnesiais jau 16 val. saulė gali pasislėpti už Tauro kalnų. Nuo miesto centro iki pat jūros yra pėsčiųjų zona, kurioje išsidėsčiusi gausybė krautuvėlių. Antikoje Kemero vietoje buvo Idyros gyvenvietė, kurios centras buvo šiek tiek į pietvakarius nuo dabartinio miesto centro bei šiauriau svarbaus prekybinio miesto Faselio. Netoliese taip pat buvo Olimpas, kuris buvo įkurtas III a. pr. Kr. ir iki romėnų pasirodymo buvo piratų užuovėja. Olimpas buvo sugriautas žemės drebėjimo, likę jo bazilikos ir pirčių liekanos, taip pat gausybė antkapių ir sarkofagų. Iki 1910 m. Kemeras buvo nedidelė gyvenvietė, kuri vadinosi Eskiköy (turkiškai – „Senasis kaimas“). Kaimas buvo pelkėtoje vietovėje, supamoje kalnų sniego tirpimo vandeniu maitinamų ežerėlių. Gyventojai palei kalnyną iš akmenų pastatė 23 km sieną, kuri saugojo gyvenvietę nuo potvynių. Dėl šios sienos miestas pervadintas į Kemerą („juosta“, „diržas“). Turistus Kemere traukia natūrali gamta; jūra, kalnai ir pušynas jungiasi į harmoningą visumą. Pakrantė nuo Beldibi iki Tekirovos sudaryta iš žmogaus mažai paliestų įvairaus dydžio paplūdimių, daugiausia akmenuotų, o ne smėlėtų. Atostogas leidžiant Kemero kurorte būtų nuodemė neapsilankyti turistų labiausiai pamėgtuose netoliese esančiuose gamtos objektuose: Göynük kanjone bei ant Tahtali kalno (kitaip žinomo Olimpo kalno vardu). Göynük kanjonas nuo Kemero nutolęs vos apie 13 kilometrų, čia galėsite praleisti laiką gamtos apsuptyje vaikščiodami pažintiniais takais, o ištvermingesni keliautojai galės pramogauti leisdamiesi kalnų upės maršrutu su gidu. Tahtali viršukalnė nuo Kemero nutolusi apie 25 kilometrus į pietvakarius ir 2366 metrų į viršų. Nesijaudinkite, taip aukštai kopti nereikės, kadangi turistus į viršukalnę, nuo kurios atsiveria nepakartojamas vaizdas, kelia funikulierius. Ketindami aplankyti bet kurį iš šių objektų apsirenkite sportiškai, pasirinkite patogią avalynę ir pasiimkite su savimi vandens, kad niekas netrukdytų mėgautis aktyviu laisvalaikiu.
  5. Pamukalė – vakarų Turkijos perlas
    Pamukalės (turk. Pamukkale) miestelis yra išgarsėjęs nuostabiai atrodančiomis terminių vandenų terasomis, kurios vilioja turistus iš viso pasaulio. Nors šis objektas įsikūręs ir ne Antalijos provincijoje ir nuo Antalijos miesto iki Pamukkales yra apie 230 kilometrų, tai ką čia išvysite tikrai Jūsų nenuvils. Keliauti tiek kilometrų verta ne tik dėl įspūdingai atrodančių terminių vandenų terasų, kuriose galėsite ir išsimaudyti, bet ir dėl paties miestelio ir greta esančio antikinio Hierapolio miesto. Hierapolio ir Pamukalės miestų kompleksas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, čia gausu išlikusių antiką menančių architektūros objektų, kuriuos supa žavingas kraštovaizdis.
Vertimai
  • Labas rytas Günaydın
  • Laba diena İyi günler
  • Labas vakaras Iyi akşamlar
  • Labas Merhaba
  • Mano vardas… Benim adım
Kainos
Restoranai
  • Maitinimas paprastame restorane 1 asmeniui 2.84€
  • Maitinimas 2 asmenims, vidutinės klasės restoranas, trijų patiekalų vakarienė 11.37€
  • „McMeal“ „McDonalds“ 2.84€
  • Vietinis alus (0.5 litro) 1.71€
  • Importinis alus (0.33 litro buteliukas) 2.16€
  • Kapučino kava 1.29€
  • Cola / Pepsi (0.33 litro buteliukas) 0.57€
  • Vanduo (0.33 litro buteliukas) 0.20€
Parduotuvė
  • Pienas (1 litras) 0.58€
  • Kepalas šviežios baltos duonos (500g) 0.34€
  • Ryžiai (balti), (1kg) 1.01€
  • Kiaušiniai (12 vnt) 1.35€
  • Vietinis sūris (1kg) 4.78€
  • Vištienos filė (1kg) 2.44€
  • Jautiena (1kg) 7.52€
  • Obuoliai (1kg) 0.55€
  • Bananai (1kg) 1.21€
  • Apelsinai (1kg) 0.51€
  • Pomidorai (1kg) 0.52€
  • Bulvės (1kg) 0.28€
  • Svogūnai (1kg) 0.29€
  • Salotos (1 gūžė) 0.39€
  • Vanduo (1.5 litro butelis) 0.20€
  • Vietinis alus (0.5 litro butelis) 1.46€
  • Cigarečių pakelis (Marlboro) 2.05€
Transportas
  • Bilietas į vieną pusę (vietinis transportas) 0.40€
  • Mėnesinis bilietas (įprasta kaina) 11.86€
  • Taksi 1km (normalus tarifas) 0.45€
  • 1 valandos laukimas taksi (normalus tarifas) 3.13€
  • Benzinas (1 litras) 0.76€
Komunalinės paslaugos (kas mėnesį)
  • Pagrindiniai (elektra, šildymas, vėsinimas, vanduo, šiukšlės) 85m2 butui 37.18€
  • 1 minutė. iš anksto apmokamo vietinio tarifo mobiliesiems (nėra nuolaidų ar planų) 0.12€
  • Internetas (60 Mbps ar daugiau, neriboti duomenys, kabelis / ADSL) 12.25€
Sportas ir laisvalaikis
  • Sporto klubas, mėnesinis mokestis 1 suaugusiajam 16.56€
  • Teniso kortų nuoma (1 valanda savaitgalį) 4.55€
  • Kino bilietas asmeniui 2.27€
Vaikų priežiūra
  • Ikimokyklinis (arba darželis), visa diena, privatus, kas mėnesį 1 vaikui 205.07€
Drabužiai ir avalynė
  • 1 pora džinsų („Levis 501“ ar panašūs) 27.75€
  • 1 vasarinė suknelė parduotuvių tinkle („Zara“, „H&M“, ...) 26.52€
  • 1 pora „Nike“ bėgimo batelių (vidutinės klasės) 57.04€
  • 1 pora vyriškų odinių verslo batų 45.37€
Nuoma per mėnesį
  • Butas (1 miegamasis) miesto centre 134.31€
  • Butas (1 miegamasis), ne centre 107.61€
Facebook komentarai

Ieškote kelionės į Turkiją?

Peržiūrėkite visus pasiūlymus

Kitos kelionių kryptys
Kelionės, kurių verta laukti