Ką aplankyti Egipte?

Ką aplankyti Egipte?

Egipto istorijos turtai

 

Nilo slėnyje gimė viena seniausių ir didžiausių pasaulyje civilizacijų, klestėjo ištisos faraonų dinastijos, vyko karai, užgrobimai, didingi pakilimai ir siaubingi nuopuoliai. Egipto istorija aprašyta, apdainuota ir apipinta legendomis, o geriausiai ją iliustruoja puikiai išlikę gyvi liudininkai – miestų gatvelės, puošnios šventyklos, didingi rūmai, piramidės ir, žinoma, amžinoji bekraštė dykuma. 

 

 

Hurgados kurortas

 

Hurgada yra didžiausias kurortas Egipte, galintis pasiūlyti daug pramogų bei pažintį su autentiškuoju Egiptu. Pasivaikščiojimai Sakaloje bei El Dahare leis įkvėpti šurmuliuojančio senojo miesto ir rytietiško turgaus aromatų, o New Marina, Naujojoje Hurgadoje Jūsų lauks visą naktį šėlstančios diskotekos. Hurgados klimatas idealus poilsiui ištisus metus. Itin žemas drėgmės lygis bei nuolatinis brizas nuo jūros daro stebuklus – net itin aukšta temperatūra nevargina ir yra lengvai pakeliama.

 

 

Gizos piramidės

 

Šie įspūdingi žmogaus rankų statiniai iš tiesų laikomi vienu iš septynių pasaulio stebuklų. Gyvenant modernios technikos laikais, dar sunkiau suprasti, kaip asketiškoje dykumoje tarsi stebuklo dėka iškilo šie nuostabūs architektūros šedevrai. Susitikimas su trimis Gizos piramidėmis – tai susitikimas su Egipto paslaptimis ir legendomis apipinta faraonų laikų didybe.

 

 

Baltoji dykuma

 

Balto vilnijančio smėlio lygumos ir į dangų besistiebiančios kopos, baltutėlės uolos ir garsioji net 4,5 m aukščio „Grybo uola“ – Saharos el Beida nėra įprasta dykuma. Sniegynus primenantis gamtos kūrinys ypač saugomas, o tai dar labiau masina minias turistų savo kojomis įžengti į šią mistinę vietą.

 


Aleksandrija

 

Paskutinioji Senovės Egipto sostinė – tai miestas, kuriame į vieningą harmoniją susilieja istorinis palikimas, šurmuliuojanti dabartis ir net trys kultūros – arabiškoji, graikiškoji ir egiptietiškoji. Tai miestas, kuriame kadaise stovėjo vienas iš septynių pasaulio stebuklų – 120 m aukščio, trijų aukštų Aleksandrijos švyturys. Tai didingos senovės liudininkas, kurio siauros gatvelės praeiviams vis dar pasakoja apie faraonų laikų didybę.

 


Spalvotasis kanjonas

 

Egipte gamta išties kūrybinga. Tuo įsitikinsite keliaudami Sinajaus kalnuose žaismingai vingiuojančio Spalvotojo kanjono labirintais. 5 km ilgio, 25-30 m aukščio uolų sienose išraižyti nuostabūs piešiniai, išlikusios fosilijos ir kvapą gniaužiančios uolų skulptūros palieka neišdildomą įspūdį bei nenusakomą jausmą – pagarbą visagalei gamtai, kurios žaidimų dėka galime grožėtis tokiu nuostabiu kraštovaizdžiu.

 


Raudonoji jūra

 

Viešint Egipte pažintis su Raudonosios jūros lobiais tiesiog privaloma. Panėrus į ypač skaidrų ir maloniai šiltą vandenį prieš akis atsiveria nuostabus povandeninis pasaulis. Nuskendę laivai, spalvingi augalai ir koralai, aplinkui zujantys vandens gyventojai – įspūdžių pakaks ir grįžus iš atostogų. Geriausios vietos pažinčiai su Raudonąja jūra: Ras Mohamed nacionalinis parkas, Abu Rimata, Abu Nuhas.

 


Nilas

 

Viena ilgiausių upių pasaulyje ir neabejotinai svarbiausia visame Egipte. Jau nuo Senojo Egipto laikų aplink 220 km upę koncentruojasi visas šalies gyvenimas, čia įsikūrę pagrindiniai miestai: Luksoras, Kairas, Kom Ombo, Asuanas, Giza. Plaukiant upe prieš akis atsiveria įspūdingos šventovės, istoriniai paminklai, palmių giraitės, mažuose kaimeliuose verdantis tikras gyvenimas... Geriausias būdas pažinti Egiptą – leistis į kruizą Nilo upe. Na, o jei kruizo Jums per daug, tai būtina bent jau pasiplaukioti tradicine Nilo valtimi – Feliuga. Tai transporto priemonė, kuri buvo naudojama keliauti Nilu dar faraonų laikais. 

 


Rytietiškas turgus

 

Spalvos, formos, kvapai ir skoniai, pardavėjų klegesys ir besiderančių pirkėjų šurmulys įtrauks, užburs ir privers... būtinai ką nors nusipirkti. Egiptiečiams turgus – tai savotiškas žaidimas, kurį jie priima labai rimtai – jei nesiderėsite dėl pirkinio kainos, pardavėją galite net įžeisti, o palikę jam įspūdį būsite pakviesti kvapnios arbatos ar kavos puodeliui. Turgų rasite kiekviename miestelyje, tačiau labiausiai rekomenduojame aplankyti didžiausią ir seniausią turgų Khan al-Khalili, esantį Kaire.
 

 

 


 
 
Jeigu rasite bilietą pigiau, mes Jums grąžinsime skirtumą!
Geriausias mūsų darbo įvertinimas - laimingi klientai
Ieškote kelionės 6-iems ar daugiau? Susisiekite geresnių sąlygų aptarimui!