+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Orai Turkijoje balandžio mėnesį

Orai Turkijoje balandžio mėnesį

Turkijoje poilsiautojų laukia gausybė įvairių atostogų galimybių - nuo ramaus gulėjimo paplūdimyje iki aktyvumo tikrame didmiestyje. Turkija ne tik apdovanota gamtos grožiu, bet ir turtinga istorija, todėl malonus poilsis prie jūros gali būti derinamas su kelionėmis po istorinius laikotarpius.

Tačiau tam, kad lūkesčiai atostogoms sutaptų su realybe, svarbu tinkamai išsirinkti kelionių kryptį, o ypač vykstant balandžio mėnesį. Todėl, parengėme jums skirtingų kurortinių miestelių orų palyginimą. 

Orų apžvalga Turkijoje balandžio mėnesį

Turkijos šalies plotas yra itin didelis, todėl ganėtinai sunku nusakyti vieną temperatūrą visam balandžio mėnesiui. Visgi, tendencija tokia, kad būtent šį mėnesį orai pradeda ženkliai šilti visoje šalyje ir pietinės pakrantės kurortuose jau galima drąsiai pasideginti paplūdimyje.

Jeigu nusprendėte balandžio mėnesio atostogas praleisti Turkijoje, jums pravers populiariausių regionų, tokių kaip Antalija, Alanija, Kemeras, Marmaris, Bodrumas, Sidė, orų palyginimas.

Orai Antalijoje balandžio mėnesį

Skrendant į Antaliją balandžio mėnesį, svarbu pasiimti drabužių ilgesnėmis rankovėmis, nes vakare gali būti vėsu. Dieną oro temperatūra būna nuo 12°C iki 22 °C, o vandens – apie 19 °C. Dažniau būna saulėta nei debesuota, tačiau kartais galima sulaukti kritulių – jų per visą balandį Antalijoje iškrenta apie 13 mm.

Jei kelionės metu jus užkluptų lietus, bet norėtumėte leisti laiką ne viešbutyje, galite nuvažiuoti į Antalijos archeologinį muziejų. Kitomis dienomis, puikus pasirinkimas aplankyti miniatiūrų muziejų „Minicity“, pasivaikščioti po Antalijos senamiestį, uostamiestį ir Adriano vartus – balandį bus nei per karšta, nei per šalta tyrinėti šį miestą.

Orai Alanijoje balandžio mėnesį

Orai Alanijoje balandžio mėnesį yra labai panašūs į Antalijos, nes šiuos miestus skiria vos 130 km. Visgi, tam tikrus skirtumus su oro sąlygomis pastebėti vis tiek galima. Alanijoje įprastai būna 1-2 laipsniais šilčiau (balandį laikosi apie 15 °C - 23 °C temperatūra), o vanduo panašus kaip ir Antalijoje - 19 °C. Kritulių per mėnesį sulaukiama iki 11 mm.

Alanija yra puikus pasirinkimas ne tik ramų poilsį mėgstantiems keliautojams, bet ir istorijos mėgėjams. Šis miestas išgyveno net kelių skirtingų imperijų laikotarpius, todėl mieste yra gausu istorinių liekanų. Verta skirti laiko ir pamatyti Raudonąjį bokštą, Alanijos pilį bei ją supančią gynybinę sieną, Šv. Jurgio bažnyčią.

Orai balandžio mėnesį Kemere

Oro temperatūra Kemere balandžio mėnesį gali svyruoti tarp 15 °C ir 23 °C laipsnių. Kritulių prognozuojama vos iki 11 mm, o vandens temperatūra dar šalta maudymuisi – tik 19 °C.

Kemeras yra puiki vieta ramiam poilsiui – miestelis nėra didelis. Skirkite bent vieną vakarą pasitikti gražiam saulėlydžiui Mėnulio šviesos paplūdimyje, nuvykite į Chemeros kalną pasimėgauti liepsnojančių gamtinių dujų vaizdu, aplankykite Kemero centrinę aikštę bei Eko parką, kuriame pamatysite nykstančius roplius.

Orai balandžio mėnesį Marmaryje

Marmaryje balandžio mėnesį vėsoka – vidutinė temperatūra yra vos 17 °C, o šilčiausiomis dienomis gali pasiekti iki 23 °C. Vanduo maudymuisi dar per šaltas – apie 18 °C. Tačiau, puiku tai, kad čia beveik nelyja.

Marmaryje turistai pagrinde renkasi linksmintis ir mėgautis naktiniu gyvenimu. Tačiau, norintiems pamatyti gražias vietas regione, verta nuvykti iki Turunco bei Kumlubuk paplūdimių, kuriuose rasite gražias olas bei urvus. Pačiame miesto centre galima aplankyti Marmario pilį bei tvirtovę.

Orai balandžio mėnesį Bodrume

Balandžio mėnesis Bodrume simbolizuoja žiemos pabaigą. Visgi, temperatūra laikosi apie 16 °C ir retai kada pakyla aukščiau. Kritulių beveik nėra – vos 5 mm. Vanduo dar šaltas - apie 18 °C.

Jei norite keliauti į Bodrumą dėl šilumos, maudynių ir poilsio krante – vertėtų palaukti liepos arba rugpjūčio. Tačiau, jei jus labiau vilioja istorinis paveldas, balandis yra puikus mėnuo miesto tyrinėjimui. Čia atvykus verta pamatyti Švento Petro pilį, Halikarnaso mauzoliejų, Bodrumo amfiteatrą, prieplauką ir laivų statyklą.

Orai balandžio mėnesį Sidėje

Sidėje balandžio mėnesį vidutiniškai laikosi apie 15-18 °C temperatūra. Link mėnesio pabaigos, gali įšilti iki 21°C. Jūros vanduo maudymuisi dar yra šaltas ir siekia vos 19 °C. Kritulių tikimybė maža, o per mėnesį jų skaičiuojama iki 11 mm.

Sidės miestas bei apylinkės yra apdovanotas tiek gamtos, tiek istorinio paveldo dovanomis. Balandis yra puikus mėnuo aplankyti Manavgat krioklius, Köprülü kanjoną, Apolono ir Atėnės šventyklas, Sidės teatrą ir muziejų, valstybinę agorą, Bizantijos bažnyčias, Seleukiją.

Praktiniai patarimai keliautojams į Turkiją balandžio menėsį

Vysktant į Turkiją balandžio mėnesį reikia labai gerai pagalvoti ne tik apie orus, bet ir apie tai, ką planuojate veikti. Jeigu aktyviai leisite laiką, dienos metu pravers patogūs drabužiai trumpomis rankovėmis. Verta į lagaminą įsidėti kelis šiltesnius megztinius arba lengvą striukę. Orus galite pasitikrinti kelias dienas prieš išvykimą internetu.

DUK (Dažniausiai užduodami klausimai)

1. Kokie yra vidutiniai orai Turkijoje balandžio mėnesį?

Priklausomai nuo regiono, orai Turkijoje balandžio mėnesį svyruoja nuo 18 iki 21 laipsnių šilumos.

2. Kaip skiriasi orai skirtingose Turkijos regionuose?

Pakrančių regionuose klimatas švelnesnis, o vidurinėje Turkijoje - karštos vasaros ir šaltos žiemos su nedideliu kritulių kiekiu. Egėjo jūros ir Viduržemio jūros pakrantėse klimatas vėsus, žiemos lietingos, o vasaros karštos ir vidutiniškai sausos

3. Kokie veiksniai daro įtaką orams Turkijoje balandį?

Oro temperatūra Turkijoje balandžio mėnesį yra šilta (18-20 laipsnių šilumos), bet tikėtinos ir lietingos dienos. Keliaujant šį mėnesį vertėtų pasiimti drabužių ilgomis rankovėmis.