Naudingi patarimai keliaujantiems į Tel Avivą

Naudingi patarimai keliaujantiems į Tel Avivą

Šią kelionę renkuosi, nes:

 
 Skrisiu tiesioginiu skrydžiu
 Turėsiu galimybę susipažinti su modernia Izraelio vituve

 Gyvensiu patogioje vietoje, visai netoli garsiojo Carmel turgaus

 Pažinsiu kosmopolitišką Tel Avivo miestą

DRONE FLIGHT OVER TEL AVIV - YAFO pagal Lauren Tolila, paimta iš Vimeo.

  

Klimatas Izraelyje: kokių orų tikėtis?

 

Izraelyje yra dvi temperatūros: karšta ir šilta. Ten geras oras visus metus. Tel Avivo krantus skalauja viduržiemio jūros bangos, klimatas šaltuoju metų laiku čia labai švelnus ir gana malonus. Net kai Lietuvą stingdo gūdi žiema termometro stulpeliai Tel Avive pakyla iki 17 – os laipsnių šilumos. O vasarą saulė žemę įkaitina ir iki 30 – ties laipsnių karščio. Vidutinė viduržiemio jūros temperatūra ties Tel Avivu nenukrenta žemiau 18 – os laipsnių. Oficialus maudynių sezonas Tel Avive prasideda gegužę ir tęsiasi iki spalio. Šiuo laikotarpiu paplūdimiuose budi gelbėtojai, o pasak vietinių, maudynės paplūdimiuose prasideda ir dar anksčiau.  

 

 

Ar reikalingos vizos?

 

Lietuvos piliečiams į Izraelį keliaujantiems trumpalaikiams vizitams vizos nereikalingos. 


Praktiški patarimai keliaujantiems į Tel Avivą

 

  1. Iš oro uosto viešuoju transportu patogu pasiekti miesto centrą. Galima bilietus įsigyti bilietų pardavimo automatuose jau atvykus. Taip pat juos galima įsigti ir iš anksto. Traukinio bilietus rasite čia
  2. Vandentiekio vanduo Tel Avive yra visiškai tinkamas gerti. Skonis, žinoma, gali skirtis nuo to, prie kurio jūs pratę, tačiau yra patvirtinta, kad vandentiekio vanduo Tel Avive saugus vartoti. 
  3. Būtinai gerkite daug vandens. Šalyje karšta ir šltuoju laikotarpiu itin sausa, taigi labai lengva išalinti kūną ir dehidratuoti. 
  4. Nepamirškite apsaugos nuo saulės. Net jei keliausite šaltuoju sezonu ir temperatūra bus tik apie 16 laipsnių, saulėje Jūs galite pavojingai nudegti odą. 
  5. Turėkite galvoje, kad Izraelio valiuta - Naujasis Izraelio Šekelis. Vieno Euro vertė apytiksliai lygi 4,2 Izraelio šekelių. 
  6. Ketinant aplankyti Palestinos teritorijoje esančias vietas, pvz Betliejų, pirmiausia patikrinti politinę situaciją. Kertant Palestinos - Izraelio skiriamą teritoriją, būtina turėti galiojantį asmens tapatybės dokumentą. Taip pat, jei nuomojate automobilį - prieš išvažiuodami iš Izraelio teritorijos įsitikinkite, kad automobilio draudimas galioja ir Palestinoje. Jei ne - patariame jungtis prie turistinės grupės. 

 

 

 

Esant Tel Avive būtina aplankyti: 

 

TEL AVIVO - JAFOS PAPLŪDIMIUS

 

Visa vakarinė miesto dalis ribojasi su viduržiemio jūra, taigi čia, praktiškai per visą miesto ilgį driekiasi nepakartojami paplūdimiai. Vietiniai ir poilsiautojai čia mėgaujasi saule, sportuoja, gaudo bangas, mėgaujasi šaltais ledais ir linksmai leidžia laiką su šeima. O vakarais galima išgirsti gyvos muzikos garsus atklystančius iš aplinkinių kavinių, barų ir naktinių klubų, kur jaunimas mėgsta šėlti nusileidus saulei.

 

 

TEL AVIVO MIESTĄ 

 

Tel Avivas (Tel Aviv) buvo įkurtas 1909 m. Šiandien tai turistų pamėgtas kurortas, kultūros, pramogų bei prekybos centras. Mieste gausu muziejų, o labiausiai turistų pamėgti yra Tel Avivo meno bei Pasaulio Žydų diasporos muziejai. Pastarajame eksponuojami archeologiniai radiniai, kiti, su žydų gyvenimu susiję, eksponatai.

Šiame mieste slypi ir daugiau įdomybių, todėl ragiame prisijungti prie bent vienos ekskursijos po miestą. juolabiau, kai galima rasti net ir nemokamų. Daugiau informacijos apie jas galite rasti oficialiame Tel Avivo puslapyje čia >>.

 

 

SENĄJĮ JAFOS MIESTĄ

 

Pajūriu per visą miesto ilgį besitęsianti pėsčiųjų paplūdimio alėja veda tiesiai į senąjį Jafos miestą. Jafa (Yafo) – vienas seniausių pasaulio miestų ir Viduržemio jūros uostų. Legenda byloja, kad miesto pavadinimas susijęs su Nojaus sūnaus Jafeto vardu, kuris po pasaulinio tvano šioje vietoje įkūrė miestą. Pagal kitą legendą, pavadinimas Jafa kilo iš žydų žodžio „gražioji“. Per ilgą savo istoriją Jafos miestas priklausė egiptiečiams, žydams, persams, finikiečiams, romėnams, graikams. Ir kiekviena iš šių tautų čia paliko savo pėdsakus. Dar ne taip seniai Jafa buvo tik arabiškas miestas Tel Avivo kaimynystėje, tačiau dabar, abu miestai tapo vienu Tel Aviv – Yafo miestu, sujungtu minėtąja Paplūdimio alėja.

 

 

 

DEIMANTŲ BIRŽOS RAJONĄ

 

Deimantų biržos rajonas – tai iš keturių daugiaaukščių pastatų susidedantis kompleksas, kur yra įsikūrę daugiau nei tūkstantis įmonių (biržos narių): biurai, derybų ir didmeninių sandorių sudarymo salės, deimantų išpjovimo įmonės, juvelyrinių dirbinių parduotuvės ir parodų salės, deimantų muziejus. Įsigyti deimantų čia kasdien atvažiuoja daugiau nei 6 000 pirkėjų iš viso pasaulio, daugybė jų savo lagaminėliuose perneša brangakmenių už milijonus dolerių.

 

 

CARMEL TURGŲ

 

Turgus – tai visuomet įdomi vieta, kurią būtina aplankyti naujoje vietovėje. Ne vien todėl, kad čia galima nusipirkti prekių už geriausią kainą ir kartais – tiesiai iš gamintojų, bet dar ir todėl, kad tai unikali vieta atspindinti miesto gyvenimą ir kultūrą. Noromis ar nenoromis čia pamatysite, kaip bendrauja vietiniai, ką valgo, kaip prekiauja ir apskritai, kuo gyvena. Camel turgus yra pats didžiausias turgus Tel Avive, tad nepraleiskite progos čia apsilankyti. 

 

 

Kokios kainos Tel Avive? 

Pateikiami apytiksliai 2016-ųjų duomenys

 

Prekybos centruose Restoranuose Transportas
Pienas (1 l) ~ €1.43 Vietinis alus (0,5 l) ~ €6.82 Vienkartinis viešojo transporto bilietas ~ €1.46
Ryžiai (1 kg) ~ €1.99 Importinis alus (0,33 l) ~ €6.20 Taksi (įsėdimo mokestis) ~ €2.98
Šviesios duonos kepalas ~ €1.79 Vanduo (0,33 l) ~ €1.77 Taksi 1 km ~ €0.99
Vištos krūtinėlė (1 kg) ~ €8.04 Dienos pietūs ~ €14.88 Benzinas (1 l) ~ €1.47
Kiaušiniai (12 vnt.) ~ €3.07 Cappuccino kava ~ €3.01  
Obuoliai (1 kg) ~ €2.23 Limonadas (kola, 0,33 l) ~ €2.14  
Apelsinai (1 kg) ~ €1.52 McMeal Mcdonalds restorane ~ €11.90  
Pomidorai (1 kg) ~ €1.53 Trijų patiekalų pietūs 2 asmenims ~ €54.55  
Vanduo (1,5 l) ~ €1.04    
Vietinis alus (0,5 l) ~ €2.08    
Importinis alus (0,33 l) ~ €2.88    

 

 

Norite keliauti, tačiau internetu užsisakyti nepatogu, ar šis pasiūlymas Jums nėra optimalus? Susisiekite su mumis telefonu +370 614 15033, el. paštu [email protected]  


 
 
Jeigu rasite bilietą pigiau, mes Jums grąžinsime skirtumą!
Geriausias mūsų darbo įvertinimas - laimingi klientai
Ieškote kelionės 6-iems ar daugiau? Susisiekite geresnių sąlygų aptarimui!