+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Įdomūs faktai apie keliones ir šalis

Įdomūs faktai apie keliones ir šalis

Kelionės, turbūt daugelis sutiks, tapo mūsų dažnu laisvalaikio praleidimo būdu ir mes neįsivaizduojame atostogų be tolimesnių ar artimesnių išvykų. Nutarėme su Jumis pasidalinti keletu įdomių ir negirdėtų faktų apie šalis ir keliones. Tikimės, bent truputėlį nustebinti, smagaus skaitymo! 😉

1. Prancūzija - labiausiai turistų lankoma valstybė pasaulyje 2018 metais, kurioje apsilankė daugiau nei 82 milijonai turistų! O ar žinote, koks yra lankomiausias objektas Paryžiuje? Neskubėkite atsakyti, nes tai nėra Eifelio bokštas ir tai net ne Luvro muziejus. Vis dėlto, daugiausiai žmonių traukia į Disneylendą - čia apsilanko, net 13 milijonų žmonių. Prancūzijoje gausu turistinių objektų garsių visame pasaulyje dėl kurių plūsta minios turistų ištisus metus. Vien ko verti: Luvras, Paryžiaus Triumfo arka, Eliziejaus laukai, Versalio rūmai, Monmartras. O kiek įsimylėjėlių ir pasipiršimų matė garsusis Eifelio bokštas būtų sunku net įsivaizduoti! 


Turistus Paryžius ypač traukia savo romantika

2. Kur daugiausiai ežerų? Net neįsivaizduojate? Daugiau nei 3 milijonus ežerų turinti šalis yra Kanada. Gamtos grožis Kanadoje iš tiesų neišpasakytas.


Neįtikėtino grožio gamtos prieglobstis - Kanada

Pasigrožėkite Kanados gamtos vaizdais   

3. Mokslininkai nustatė, kad kelionės gerina žmonių sveikatą. Keliavimas padeda sumažinti širdies ligų riziką bei gali palengvinti depresijos simptomus. Kelionės skatina laimės, džiaugsmo hormonus, todėl grįžę po kelionių žmonės jaučiasi laimingesni nei nusipirkę naują daiktą.


Keliavimas drauge su kažkuo - suartina, todėl drąsiai leiskite į keliones su draugais ar antrąja puse

4. Amerikoje galima rasti daugiausiai oro uostų. Kiekvieną dieną virš Amerikos lėktuvais skrenda daugiau nei 60 000 žmonių!


Lėktuvai išrinkti, kaip pati saugiausia transporto priemonė      

5. Ar žinojote, kad lėktuvo pilotai visada turi valgyti skirtingus patiekalus? Tai yra daroma tam, kad apsidraustų nuo galimo atvejo, kai abu pilotai apsinuodytų ar sunegaluotų dėl maisto. Vienas visada išliks sveikas ir galės saugiai pilotuoti lėktuvą.


Lėktuve pilotai - visada du

6. Libija – šalis Afrikos šiaurėje, besiribojanti su Egiptu, Sudanu, Čadu, Nigeriu, Alžyru ir Tunisu. Net 90 procentų Libijos sudaro dykuma!


Po Libiją savarankiškai keliauti gali būti pavojinga, todėl jei norite nuvykti į Libiją, pasinaudokite turizmo agentūrų paslaugomis

7. Aukščiausias pasaulio viešbutis - „Gevora Hotel“, kurį galima rasti Dubajuje. Jo aukštis – 356 metrai, o viešbučio 75 aukštuose įsikūrę 528 kambariai. Taip pat Dubajuje galite išvysti ir patį didžiausią pasaulyje pastatą-dangoraižį.


Auksinis dangoraižis fone - minėtasis „Gevora Hotel“

8. Šiais laikais, kai pigių skrydžių bilietų tiek daug ir juos galima nusipirkti vienu telefono ar kompiuterio mygtuko paspaudimu, turizmas tampa ypač populiarus. Kiekvieną minutę 2173 žmonės atvyksta į kitą užsienio šalį.


Kiek ir kur kiekvieną akimirką skrenda lėktuvų visame pasaulyje galite pamatyti štai čia >> https://www.flightradar24.com/18.55,-54.94/2

9. Pasaulyje yra valstybė, kurioje automobilių yra daugiau nei gyvenančių žmonių. Tai – San Marinas – mažytė Italijos pusiasalio valstybė, kurioje gyvena apie 30 000 žmonių.


San Marino plotas tik 61, 2 km/kv. 

10. Mažame Italijos Ortonos miestelyje galima rasti nemokamą vyno fontaną! Vyną į fontaną tiekia „Dora Sarchese“ vynuogynas ir taip vilioja turistus iš viso pasaulio.                  

Pasižiūrėkite, kaip atrodo garsusis vyno fontanas

11. Kokią kelionę pasirinksime lemia mūsų būdo savybės. Statistiškai intravertai dažniau pasirenka keliones į kalnus, o ekstravertai poilsį paplūdimyje.


Pasirenkama kelionė gali pasakyti labai daug ką apie žmogų: nuo pareigų, statuso iki pažiūrų, vertybių

12. Labiausiai pasaulyje lankomas muziejus yra Paryžiuje, Prancūzijoje – Luvro muziejus. Šioje vietoje apsilanko daugiau nei 9 milijonai lankytojų per metus.


Norint atidžiai apžiūrėti Luvro muziejų, reikėtų paskirti visą dieną

Tikimės, kad sužinojote kažką iki šiol dar negirdėto, o galbūt, šie faktai pažadino norą susikrauti lagaminus ir lėkti išmaišyti pasaulį! 

Geriausi kelionių pasiūlymai