Kaip paruošti vaikus kelionei? 4 nenuviliantys patarimai
Jei jau išsirinkote patraukliausią kryptį poilsiui su šeima ir po truputį pakuojatės lagaminus, metas ruoštis pačiai kelionei. Jei tai bus pirmoji tolimesnė šeimos išvyka, natūralu šiek tiek nerimauti dėl to, kaip jausis jūsų vaikai, ypač jei tai pirma kelionė su kūdikiu. Tam, kad tėvai būtų ramūs, o vaikai – laimingi, pasiruoškite netikėtumams iš anksto.
Daugiau nei 10 metų patirtį sukaupę PasirinkSparnus.lt kelionių ekspertai šiandien dalijasi patarimais, kaip paruošti vaikus kelionei, kaip planuoti veiklas ir kokius daiktus turėti su savimi. Visa tai tikrai pravers kelionės metu!
4 patarimai, padėsiantys paruošti vaikus kelionei
Nesvarbu, ar esate užkietėję keliautojai, ar drauge atostogausite pirmą kartą – apgalvoti visas detales keliaujant su vaikais yra ypač svarbu.
#1 Prieš kelionę vaikams išsamiai papasakokite, kur vyksite
Šis patarimas ypač naudingas ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams bei paaugliams. Prieš kelionę kartu peržvelkite žemėlapius, viešbučio ir šalies, į kurią vykstate, nuotraukas, paskatinkite savo vaikus pasidomėti apie kelionės kryptį patiems ir papasakoti ką naujo sužinojo jums. Taip kelionė tampa ne tik maloniu laiku su šeima, bet ir puikia proga išmokti naujų dalykų.
Jei kelionės metu planuojate dar nebandytas pramogas, kaip, pavyzdžiui, plaukiojimas laivu ar diena atrakcionų parke, siūlome parodyti savo vaikui YouTube filmuką, kad jis galėtų suprasti kaip viena ar kita pramoga atrodys. Galbūt išgirsite, kad vaikas bijo ar sako, kad jam nepatinka? Tai padės išvengti nemalonių siurprizų kelionės metu.
Keliaujate su vyresnio amžiaus vaikais? Įtraukite juos į kelionės planavimą: pasidomėkite, kokias vietas jis ar ji norėtų aplankyti, ką pamatyti ar patirti. Šeimoje susidarykite norų sąrašą, kur kiekvienas narys galėtų pasiūlyti dvi ar tris veiklas.
Vaikams, kad ir kokio amžiaus jie bebūtų, yra svarbi rutina, todėl skrydis ir kelionė gali tapti iššūkiu. Kad mažylis patirtų kuo mažiau streso, susidarykite dienotvarkę ir apie ją pakalbėkite dar prieš skrydį. Vaikams svarbu žinoti, ko tikėtis.
Taip pat svarbu vaikus, ypač mažesnius, paruošti oro uosto patirčiai. Paaiškinkite vaikams, kodėl reikia nusiauti batukus ar nusirengti megztinį einant pro keleivių saugumo patikros punktą ir papasakokite kaip veikia metalo detektorius.
Svarbiausia nepamiršti kalbėtis su savo atžalomis ir atsakyti į visus iškylančius jų klausimus.
Būtina aptarti saugumo klausimus, kad ir kokio amžiaus vaikas bebūtų. Kai kurių dalykų numatyti neįmanoma, tad jei nutiktų taip, kad vaikas pasiklystų, būkite iš anksto apsitarę ką reikia daryti.
Kelionės metu galite savo vaiką aprengti ryškesniais, lengvai pastebimų spalvų drabužiais, taip pat siūlome į kišenėlę įdėti lapelį su vieno iš tėvų telefono numeriu. Jei kalbame apie ikimokyklinio amžiaus vaiką ar pradinuką, išmokykite jį kreiptis pagalbos į kitą mamą.
#3 Veiklas planuokite iš anksto
Kaip jau minėjome prieš tai, dienotvarkę verta planuotis iš anksto dėl kelių dalykų. Viena iš priežasčių yrasezono ar vaikų atostogų metu daugelį pramogų reikia užsisakyti gerokai iš anksčiau, o kita – pasiruošimas naujoms patirtims ir emocijoms iš anksto. Tai ypač svarbu jautriems vaikams.
Vis dėlto nepamirškite, kad keliaujate ilsėtis, todėl pergrūsti kiekvienos dienos veiklomis nerekomenduojame nei mes, nei kiti keliaujantys tėvai. Suprantama, kad norisi patirti viską, tačiau vaikai, nuo mažiausių iki didžiausių, turi savo limitus ir nuo įspūdžių gana greitai pavargsta. Duokite tiek sau, tiek savo atžaloms laiko pailsėti.
Neplanuokite per vieną dieną aplankyti penkių miestų ir trijų vandens parkų. Geriau planuokite po veiklą per dieną, bet iš girdėtų patirčių rekomenduojame pasilikti bent dieną ar dvi ramaus poilsio viešbutyje.
Kai kurie tėvai pasakoja, kad pasiruošti kelionei labai padeda didelis kalendorius, pakabintas matomoje namų vietoje, kuriame surašomos visos laukiančios veiklos ir kiti dalykai. Taip vaikai gali matyti kas jų laukia ir kiek laiko dar liko iki išvykimo. Tokį kalendorių rekomenduojame kabinti ne anksčiau 20-30 dienų iki kelionės. Ilgesnis laiko tarpas mažiesiems atrodo kaip amžinybė!
#4 Leiskite vaikams krautis lagaminą patiems
Didelė pasiruošimo kelionei dalis yra daiktų susidėjimas. Kai kuriems tai yra vienas malonumas, o kitiems tikras galvos skausmas, tačiau bet kokiu atveju šis procesas neišvengiamas. Leiskite vaikams dėtis daiktus patiems.
Pakalbėkite apie laukiantį klimatą, kad mažieji žinotų kokius rūbus dėtis. Pasakymas, kad bus +25 šilumos jiems nieko nesako, tad pasitelkite vaizduotę. Pavyzdžiui, sakykite, kad laukia šortų ir suknelių oras, tačiau vakare gali prireikti megztinuko. Bet kokiu atveju, nepamirškite peržiūrėti vaiko lagamino turinio ir jį papildyti, jei tik reikės.
Su paaugliais bus gerokai lengviau: jie pakankamai sąmoningi, kad susidėtų tinkamą aprangą, tačiau tiek keliaujant su vyresniais, tiek su jaunesniais vaikais, nepamirškite įsidėti reikiamų vaistų, pleistrų bei higienos priemonių. #PasirinkSparnus#PasirinkNuotykius🚀
Simona yra kelionių ekspertė su daugiau nei 8 metų profesine patirtimi kelionių srityje ir dar daugiau metų nuolatinių kelionių. Ji yra aplankiusi didžiąją dalį Europos šalių, sukaupusi vertingų įžvalgų ir patarimų kiekvienam keliautojui. Simonos gilus žinių bagažas ir aistra atrasti naujas kultūras bei vietas atsispindi ir jos straipsniuose.